Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τους «16» του Champions League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:46
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την πρώτη αναμέτρηση της Αϊντχόφεν με την Ντόρτμουντ, για τη φάση των «16» του φετινού Champions League! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
Για τις 22:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη στην Ολλανδία και στο κατάμεστο «Philips Stadion». by Δημήτρης Παπαδήμας
21:49
Οι ενδεκάδες: Αϊντχόφεν (Μποζ, 4-3-3): Μπενίτεζ - Τέζε, Σούτεν, Μποσκάγλι, Ντεστ - Τίλμαν, Φέρμαν, Σαϊμπαρί - Μπακαγιόκο, Λοσάνο, Ντε Γιονγκ Ντόρτμουντ (Τέρζιτς, 4-2-3-1): Κόμπελ - Ριέρσον, Χούμελς, Σλότερμπεκ, Μάατσεν - Σάμπιτσερ, Τσαν - Μάλεν, Ρόις, Σάντσο - Φούλκρουγκ by Δημήτρης Παπαδήμας
21:49
Στον πάγκο για την Αϊντχόφεν θα βρίσκονται οι Ντρόμελ, Βάτερμαν, Σαμπό, Ομπισμπό, Ραμάλιο, Πέπι, Ζούνιορ, Μπαμπάντι και Φαν Άνχολτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:49
Αναπληρωματικοί της Ντόρτμουντ οι Μέγερ, Λότκα, Μπανσεμπαϊνί, Οζκάν, Ντούρανβιλ, Βολφ, Μουκοκό, Μπραντ, Βέτιεν, Γκίτενς και Μπάμπα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:52
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Σέρβος, Σρντγιαν Γιοβάνοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:53
Στο γήπεδο θα βρίσκονται και περίπου 1.200 φίλοι της Ντόρτμουντ, με την πόλη τους να βρίσκεται λιγότερες από δύο ώρες μακριά! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:56
Η Αϊντχόφεν εντυπωσιάζει στη φετινή Eredivisie, έχοντας φτιάξει διψήφια διαφορά από τους διώκτες της, ενώ στο Champions League τερμάτισε δεύτερη στον όμιλό της, πίσω από την Άρσεναλ αλλά μπροστά από Λανς και Σεβίλλη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:56
Από την άλλη, η Ντόρτμουντ δεν κάνει πορεία πρωταθλητισμού στην Bundesliga, ωστόσο κατάφερε να τερματίσει στην κορυφή του «ομίλου του θανάτου», αφήνοντας πίσω της Παρί Σεν Ζερμέν, Μίλαν και Νιούκαστλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:57
Οι δύο ομάδες έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο, ενώ στις κερκίδες έκανε την εμφάνισή του και ένα εντυπωσιακό κορεό! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:59
Και καπνογόνα από τους οπαδούς της Αϊντχόφεν στο «Philips Stadion»! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:00
Αλλαγή της τελευταίας στιγμής στην Ντόρτμουντ, με τον τερματοφύλακά της, Κόμπελ, να τραυματίζεται στην προθέρμανση και τη θέση του να παίρνει ο Μάιερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:00
Έναρξη του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:01
Με την ερυθρόλευκη εμφάνισή της η Αϊντχόφεν, με την κλασική της κιτρινόμαυρη η Ντόρτμουντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:03
2' Πεσμένος στο χορτάρι μετά από μαρκάρισμα του Μποσκάγλι ο Φούλκρουγκ, δείχνει να πονάει πολύ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
Επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο ο επιθετικός της Ντόρτμουντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
5' Πίεση πολύ ψηλά από την Αϊντχόφεν, παραλίγο να κάνει το λάθος ο Μάιερ μετά από πίσω πάσα του Χούμελς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
6' Πρώτο κόρνερ της βραδιάς, για τους γηπεδούχους. Πολύ γρήγορος ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:09
by Δημήτρης Παπαδήμας
22:10
10' Χωρίς ευκαιρία για γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:12
12' Απειλητική σέντρα του Λοσάνο βγήκε και μπλόκαρε πάνω από τον Ντε Γιονγκ ο Μάιερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
13' Η Αϊντχόφεν έχει περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή της, προσπαθώντας να δημιουργήσει ρήγμα στην άμυνα της Ντόρτμουντ από τα πλάγια. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:15
14' Λάθος του Μάατσεν, έχασε την μπάλα από τον Τίλμαν, ο οποίος έκανε το σουτ, με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στην αγκαλιά του Μάιερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:16
15' Πρώτη τελική προσπάθεια για την Ντόρτμουντ, με τον Μάλεν να βρίσκει χώρο και να σουτάρει από τα όρια της μεγάλης περιοχής, αδύναμα πάνω στον Μπενίτες. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:16
16' Μεγάλη ευκαιρία για την Αϊντχόφεν, ο Τίλμαν βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Μάιερ μετά από πάσα του Ντε Γιονγκ, αλλά σούταρε με δύναμη δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:19
18' Σέντρα του Ρόις από τα αριστερά και γυριστό του Φούλκρουγκ από πολύ πλεονεκτική θέση, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:20
20' Πρώτο κόρνερ για την Ντόρτμουντ στην αποψινή αναμέτρηση, έχει ισορροπήσει μετά το δυνατό ξεκίνημα της Αϊντχόφεν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:21
20' Ευκαιρία για την Ντόρτμουντ, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ρόις, ο Σλότερμπεκ σηκώθηκε ψηλότερα από όλους και πήρε την κεφαλιά, χωρίς όμως να μπορέσει να στείλει την μπάλα εντός εστίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:22
22' Κίτρινη κάρτα στον Λοσάνο, τράβηξε τον Ρίερσον από πίσω. Φάουλ υπέρ της Ντόρτμουντ σε καλό σημείο για σέντρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
23' Ο Μάατσεν εκτέλεση βγήκε και απομάκρυνε με γροθιά ο Μπενίτες. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:24
24' Γκοολ για την Ντόρτμουντ! Ο Μάλεν μπήκε στη μεγάλη περιοχή και σούταρε με πολύ δύναμη έχοντας δύο αμυντικούς μπροστά του, με την μπάλα να πηγαίνει στο παραθυράκι του Μπενίτες, καταλήγοντας στα δίχτυα αφού βρήκε και στο οριζόντιο δοκάρι. Σκόραρε κόντρα στην πρώην ομάδα του και έκανε το 0-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:29
28' Τεράστια ευκαιρία για την Αϊντχόφεν, μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Τίλμαν πήρε ολομόναχος την κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ. Πιθανότατα πάντως να χρεωνόταν σε θέση οφσάιντ σε περίπτωση που έβαζε το γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:31
22:32
Η ευκαιρία της Ντόρτμουντ με το άτσαλο τελείωμα του Φούλκρουγκ: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:36
36' Η Αϊντχόφεν έχει πάρει ξανά την μπάλα στα πόδια της, προσπαθώντας να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για να βρει το γκολ της ισοφάρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:37
37' Ευκαιρία για την Αϊντχόφεν, μετά από υπέροχη κάθετη του Λοσάνο και σέντρα του Σαϊμπαρί, ο Μπακαγιόκο βρέθηκε ολομόναχος αλλά έκανε άτσαλο τελείωμα, στέλνοντας την μπάλα άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:38
Το γκολ του Μάλεν για το προβάδισμα της Ντόρτμουντ: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:40
39' Νέα καλή στιγμή για την Αϊντχόφεν, μετά από βαθιά μπαλιά του Μποσκάγλι, ο Μπακαγιόκο μπήκε στην περιοχή και πάτησε για τον Σαϊμπαρί, ο οποίος σούταρε με δύναμη αλλά είδε τον Μάιερ να του αρνείται το γκολ! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:42
42' Κίτρινη κάρτα στον Μάατσεν για μαρκάρισμα στον Μπακαγιόκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:43
Η Αϊντχόφεν πιέζει έντονα την άμυνα της Ντόρτμουντ, θέλοντας να ισοφαρίσει πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:45
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:46
45' Κίτρινη κάρτα στον Σλότερμπεκ, για μαρκάρισμά του στον Τίλμαν, μερικά λεπτά νωρίτερα σε φάση που ο διαιτητής άφησε πλεονέκτημα. Ο σέντερ μπακ της Ντόρτμουντ συμπλήρωσε κάρτες και θα απουσιάσει από τη ρεβάνς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:47
Οι ευκαιρίες που είχε η Αϊντχόφεν για να φτάσει στην ισοφάριση: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:48
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Αϊντχόφεν-Ντόρτμουντ 0-1, με το γκολ του Μάλεν στο 24'. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:04
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:08
49' Πλασέ το Φέρμαν από τα όρια της μεγάλης περιοχής, κόρνερ μετά από κόντρα της μπάλας στον Ρόις. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:12
54' Πέναλτι για την Αϊντχόφεν! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:13
Μετά από τάκλιν του Χούμελς στον Τίλμαν, ο διαιτητής δείχνει την άσπρη βούλα. Η φάση θα εξεταστεί από τους VAR. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:13
Δόθηκε το πέναλτι! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:14
55' Γκοολ για την Αϊντχόφεν! Ο Ντε Γιονγκ εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι, χαμηλά στη δεξιά γωνία του Μάιερ, ισοφαρίζοντας σε 1-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:16
Στα ίσα το ματς και χαμός στο «Philips Stadion»! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:18
59' Σουτ του Μάλεν από πολύ πλάγια θέση, ο Μπενίτες απέκρουσε σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:20
61' Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σάντσο, ο Μάλεν βρέθηκε αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι, αλλά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα εντός εστίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:21
62' Ο Σαϊμπαρί σούταρε από τα όρια της μεγάλης περιοχής, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:21
62' Πρώτη αλλαγή για την Ντόρτμουντ, Μπραντ στη θέση του Ρόις. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:26
Το πέναλτι που έφερε την ισοφάριση της Αϊντχόφεν: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:27
68' Δεύτερη αλλαγή για την Ντόρτμουντ, Βολφ στη θέση του Σάντσο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:32
72' Τακουνάκι του Βολφ μετά από εκτέλεση φάουλ του Μάατσεν, απέκρουσε με υπερένταση στη δεξιά του γωνία ο Μπενίτες. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:33
75' Πρώτη αλλαγή για την Αϊντχόφεν, Πέπι στη θέση του Λοσάνο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:34
75' Ο Μπακαγιόκο έκανε όμορφη ατονική ενέργεια, αλλά πλάσαρε αδύναμα πάνω στον Μάιερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:38
Η Ίντερ άνοιξε το σκορ στο Μιλάνο κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:40
81' Ευκαιρία για την Αϊντχόφεν, με τον Ντεστ να αδειάζει τον Ρίερσον και να σουτάρει από πλάγια θέση, απέκρουσε ο Μάιερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:41
83' Διπλή αλλαγή για την Ντόρτμουντ, Μουκοκό και Οζκάν αντικατέστησαν Φούλκρουγκ και Μάλεν. Αλλαγή και για την Αϊντχόφεν, Μάουρο Ζούνιορ στη θέση του Σαϊμπαρί. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:42
84' Σέντρα του Τέζε από τα δεξιά, πρόλαβε ο Χούμελς πριν η μπάλα φτάσει στον Ζούνιορ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:44
86' Η Αϊντχόφεν είναι ανώτερη στο δεύτερο ημίχρονο και ψάχνει το γκολ της νίκης στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:46
23:49
90' Αλλαγή για την Αϊντχόφεν, Ομπίσμπο στη θέση του Μποσκάγλι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:49
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:55
90'+5' συνεχίζει να πιέζει η Αϊντχόφεν, ψάχνοντας το γκολ της νίκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:55
Λήξη του αγώνα, Αϊντχόφεν-Ντόρτμουντ 1-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:56
Ισοπαλία και όλα ανοιχτά για την πρόκριση ενόψει της ρεβάνς! by Δημήτρης Παπαδήμας