Φερεντσβάρος-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη του επαναληπτικού των playoffs του Conference League.

21:32
Καλησπέρα σας! Μεγάλη ευρωπαϊκή βραδιά, με τη Φερεντσβάρος να υποδέχεται τον Ολυμπιακό στη ρεβάνς του 1-0 των Πειραιωτών για τα playoffs του Conference League. Σέντρα στις 22:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 2 και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Ηρακλή Αντύπα. by Γιάννης Πολιάς
21:33
Η ομάδα του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ θέλει νίκη ή ισοπαλία για να περάσει στους «16» του θεσμού. Σε περίπτωση ήττας με ένα γκολ, πάει στην παράταση, ενώ οι Ούγγροι προκρίνονται με νίκη με διαφορά 2+ τερμάτων. by Γιάννης Πολιάς
21:35
Θυμηθείτε τι είχε γίνει στο πρώτο ματς by Γιάννης Πολιάς
21:38
Φερεντσβάρος (Ντ. Στάνκοβιτς): Ντίμπους, Γουίνγκο, Σισέ, Μαέ, Τσίβιτς, Ζακάριασεν, Αμπού Φανί, Μαϊγκά, Μαρκίνιος, Μπ. Βάργκα, Κόντρο Στον πάγκο: Α. Βάργκα, Μπέσιτς, Μπεν Ρομντάνε, Μπότκα, Αμπένα, Μακρέκις, Αανέμπα, Κατόνα, Τοθ, Πέσιτς, Λίστες, Ραμίρες by Γιάννης Πολιάς
21:39
Ολυμπιακός (Χ. Μεντιλίμπαρ): Πασχαλάκης, Ροντινέι, Ρέτσος, Κάρμο, Ορτέγκα, Τσικίνιο, Έσε, Όρτα, Ποντένσε, Φορτούνης, Ελ Κααμπί Στον πάγκο: Τζολάκης, Παπαδούδης, Ιμπόρα, Ελ Αραμπί, Αλεξανδρόπουλος, Κίνι, Μασούρας, Καρβάλιο, Γιόβετιτς, Ρίτσαρντς, Ντόη by Γιάννης Πολιάς
21:40
Διαιτητής: Τουρπέν Βοηθοί: Ντανός, Φινζάν 4ος: Μπουκέ VAR: Μπρισάρ, Ντελαζό by Γιάννης Πολιάς
21:42
21:49
Αν καταφέρει να πάρει την πρόκριση ο Ολυμπιακός, θα μπει αύριο στην κληρωτίδα για την επόμενη φάση, ως ανίσχυρος, σε αντίθεση με τον ΠΑΟΚ, που θα είναι στους ισχυρούς. by Γιάννης Πολιάς
21:50
Στις 14:00 αύριο η κλήρωση των «16» για το Conference League, μία ώρα νωρίτερα εκείνη του Europa. by Γιάννης Πολιάς
21:53
Ήδη η δράση έχει ξεκινήσει από τις 19:45, δείτε ΕΔΩ όλα όσα γίνονται στα άλλα γήπεδα της Ευρώπης. by Γιάννης Πολιάς
21:55
Έτοιμοι να μπουν στον αγωνιστικό χώρο οι 22 ποδοσφαιριστές. by Γιάννης Πολιάς
21:57
Κατάμεστη η Groupama Arena, με τους Ούγγρους να κάνουν λόγο εδώ και μέρες για την... κόλαση που θέλουν να δημιουργήσουν οι οπαδοί της Φράντι. by Γιάννης Πολιάς
21:58
Με 4-4-2 οι γηπεδούχοι, με 4-3-3 οι «ερυθρόλευκοι». by Γιάννης Πολιάς
21:58
Στον σχολιασμό του αγώνα θα είναι ο Γιώργος Τσανάκας. by Γιάννης Πολιάς
21:59
Ρέτσος, Ποντένσε και Αλεξανδρόπουλος είναι στα όρια καρτών για τους Πειραιώτες. by Γιάννης Πολιάς
21:59
Οι γηπεδούχοι στη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
22:00
Πάμε! by Γιάννης Πολιάς
22:02
22:02
3' Φάουλ από τα αριστερά για τη Φερεντσβάρος, κοντά στην περιοχή, μετά από λάθος του Ολυμπιακού στο κέντρο. by Γιάννης Πολιάς
22:03
Πέρασε χωρίς κίνδυνο για την εστία του Πασχαλάκη. by Γιάννης Πολιάς
22:06
6' Οι γηπεδούχοι έχουν για την ώρα την πρωτοβουλία των κινήσεων, ψάχνουν τον τρόπο να προκαλέσουν ένα ρήγμα στην ελληνική άμυνα. by Γιάννης Πολιάς
22:10
10' Κακή μπαλιά Φορτούνη από τα δεξιά, καθάρισαν εύκολα οι Ούγγροι. by Γιάννης Πολιάς
22:10
11' Κόντραρε το σουτ του Όρτα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
22:10
Νωθρό ξεκίνημα του Ολυμπιακού, ο οποίος δίνει μπάλα και χώρο στους γηπεδούχους στο ξεκίνημα αλλά δεν απειλείται. Προσπαθεί να απορροφήσει την πίεσή τους και να αρχίσει να κλέβει μπάλες για να αρχίσει να τη μεταφέρει με ταχύτητα προς το αντίπαλο κουτί. by Γιώργος Τσανάκας
22:11
12' Μπήκε επικίνδυνα από τα αριστερά στην περιοχή ο Μαρκίνιος αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει. by Γιάννης Πολιάς
22:14
15' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό μετά από προσπάθεια του Όρτα που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
22:14
Μάζεψε ο Ντίμπους. by Γιάννης Πολιάς
22:15
22:16
16' Νέο κόρνερ για τους Πειραιώτες χάρη στην επιμονή του Ελ Κααμπί. by Γιάννης Πολιάς
22:17
Ωραία κομπίνα από τους παίκτες του Μεντιλίμπαρ, που όμως είδαν εντέλει την μπάλα να απομακρύνεται μετά την εξαιρετική προσπάθεια του Ποντένσε και την μπαλιά του Πορτογάλου. by Γιάννης Πολιάς
22:18
18' Και νέο κόρνερ για τους Πειραιώτες, που έχουν ανέβει αρκετά. by Γιάννης Πολιάς
22:18
Νέα κομπίνα, στα σώματα το σουτ του Φορτούνη. by Γιάννης Πολιάς
22:19
20' Μακρινό σουτ του Όρτα, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:19
Εδώ και μερικά λεπτά ο Ολυμπιακός έχει αυτός την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Γιάννης Πολιάς
22:22
by Γιάννης Πολιάς
22:22
Με το που πήρε μέτρα στο γήπεδο ο Ολυμπιακός και άρχισε να πιέζει ψηλά, έκοψε την ανάπτυξη της Φερεντσβάρος και με τα χαφ του να κλέβουν μπάλες, ανανεώνει τις κατοχές του. Μόλις αρχίσει να μπαίνει στο ματς περισσότερο ο Φορτούνης, τότε οι «ερυθρόλευκοι» θα γίνουν ακόμη πιο επικίνδυνοι. by Γιώργος Τσανάκας
22:23
23' Πήγαν να συνδυαστούν υποδειγματικά Ποντένσε και Τσικίνιο αλλά ο Μαϊγκά πρόλαβε να κόψει. by Γιάννης Πολιάς
22:24
25' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό μετά από κεφαλιά Ελ Κααμπί που κόντραρε. Εξαιρετική μπαλιά με το εξωτερικό από τον Ποντένσε. by Γιάννης Πολιάς
22:25
Και νέο κόρνερ για τους Πειραιώτες. by Γιάννης Πολιάς
22:25
26' Μπλόκαρε εύκολα ο Ντίμπους την κεφαλιά του Ρέτσου από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
22:26
27' Μπλόκαρε άνετα ο Πασχαλάκης μετά τη μακρινή μπαλιά του Τσίβιτς. by Γιάννης Πολιάς
22:30
30' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, άστοχη η κεφαλιά του Ελ Κααμπί μετά από σέντρα Φορτούνη από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
22:31
31' Φάουλ λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα για τους Πειραιώτες. by Γιάννης Πολιάς
22:31
Δεν πέρασε η μπαλιά του Ποντένσε. by Γιάννης Πολιάς
22:32
Προοδευτικά η ομάδα του Μεντιλίμπαρ παίρνει τον έλεγχο του αγώνα. Γεμίζει τις πλευρές του με παίκτες, με Όρτα και Τσικίνιο να αποτελούν στηρίγματα από τα δεξιά και τα αριστερά, αντίστοιχα. Η τριάδα του άξονα λειτουργεί αρμονικά ως τώρα. Όσο για την καυτή ατμόσφαιρα και την... κόλαση που έλεγε ο Στάνκοβιτς, ακόμη την ψάχνουμε. by Γιώργος Τσανάκας
22:33
34' Μάζεψε σταθερά ο Πασχαλάκης μετά την μπαλιά του Τσίβιτς. by Γιάννης Πολιάς
22:33
34' Κακό, άστοχο σουτ του Ζακάριασεν μετά από λάθος της άμυνας. by Γιάννης Πολιάς
22:35
36' Πήγε να εκμεταλλευτεί τις κόντρες ο Βάργκα αλλά η μπάλα πήγε στην αγκαλιά του Πασχαλάκη. by Γιάννης Πολιάς
22:36
37' Προσπάθησε να... κρεμάσει τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού από πολύ μακριά ο Κόντρο αλλά ο Πασχαλάκης μπλόκαρε. by Γιάννης Πολιάς
22:37
Έχουν ανακτήσει τον έλεγχο οι γηπεδούχοι εδώ και λίγη ώρα. by Γιάννης Πολιάς
22:37
38' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Όρτα βρήκε με ΜΑΓΙΚΗ μπαλιά τον Φορτούνη, ο οποίος πρόλαβε την έξοδο του Ντίμπους αλλά έστειλε λίγο άουτ την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:39
39' Νέα απίστευτη ευκαιρία για τους Πειραιώτες! Τραγικό λάθος στην ουγγρική άμυνα, ο Ποντένσε κατέβασε την μπάλα απέναντι στον τερματοφύλακα αλλά σούταρε ψηλά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:40
Φοβερά πράγματα, ο Ολυμπιακός έπρεπε σε μία από τις δύο φάσεις να έχει πάρει το προβάδισμα... by Γιάννης Πολιάς
22:40
Δείγμα της τεράστιας ποιότητας που διαθέτει η εκπληκτική κάθετη μισό γκολ του Όρτα στον Φορτούνη, αλλά ο αρχηγός τη σπαταλά με κακό τελείωμα για την κλάση του. Τέτοιες φάσεις δεν γίνεται να μην της κάνεις σε γκολ σε εκτός έδρας νοκ-άουτ ματς. Και ακόμη χειρότερα, ο Ποντένσε χάνει άλλη απίστευτη φάση από «ασίστ» αντιπάλου από τρομερά πλεονεκτική θέση. Δεν γίνονται αυτά… by Γιώργος Τσανάκας
22:40
22:42
43' Έχει δοθεί φάουλ στα αριστερά για τον Ολυμπιακό, ενώ στη συνέχεια η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυντικού. by Γιάννης Πολιάς
22:42
Πάει να το δει ο Τουρπέν, πιθανότατα πέναλτι για τους Πειραιώτες! by Γιάννης Πολιάς
22:42
Έχει πάει και κίτρινη κάρτα ο Βάργκα για το φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
22:43
Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! by Γιάννης Πολιάς
22:44
45' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ, 1-0 ΜΕ ΕΛ ΚΑΑΜΠΙ! Ο Μαροκινός έστειλε στη λάθος πλευρά τον Ντίμπους και έδωσε στους Πειραιώτες το προβάδισμα που άξιζαν! by Γιάννης Πολιάς
22:45
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
22:46
Ήταν δίκαιο και έγινε πράξη, το 1-0 είναι μικρό μπροστά στις τρομερές ευκαιρίες που έχουν χαθεί στο πρώτο 45λεπτο! ΥΓ. Πόσο ευφυής παίκτης ο Κάρμο! Πηγαίνει στην βούλα, ώστε να μην την… πειράξει αντίπαλος, αλλά και να κρατήσει μακριά από τον Ελ Κααμπί τους παίκτες της Φερεντσβάρος! by Γιώργος Τσανάκας
22:47
45+2' Φάουλ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
22:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, Φερεντσβάρος-Ολυμπιακός 0-1 με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ελ Κααμπί στο 45'. by Γιάννης Πολιάς
22:48
Οι «ερυθρόλευκοι» πάνε στα αποδυτήρια με το μίνιμουμ προβάδισμα, ενώ θα μπορούσαν να έχουν σκοράρει και νωρίτερα. by Γιάννης Πολιάς
22:48
Σε λίγο ξανά μαζί. by Γιάννης Πολιάς
22:51
Ο Ολυμπιακός μετά το νωθρό δεκάλεπτο στο ξεκίνημα του αγώνα, ανέβασε τις γραμμές του και με την τριάδα του άξονα να είναι εξαιρετική, ελέγχει απόλυτα τον ρυθμό και δεν απειλείται. Κορυφαίος ο Τσικίνιο, από κοντά ο Όρτα σε απόδοση! Σπαταλήθηκαν δύο τεράστιες φάσεις για το προβάδισμα, η τρίτη ήταν και φαρμακερή και το 1-0 απολύτως δίκαιο για την ομάδα του Μεντιλίμπαρ, αλλά ίσως και «φτωχό». Το νερό έχει μπει στ’ αυλάκι… by Γιώργος Τσανάκας
23:03
46' Μακρέτσκις αντί Γουίνγκο και Πέσιτς αντί Κόντρο. by Γιάννης Πολιάς
23:06
49' Πτώση στην περιοχή του Ολυμπιακού, ο Τουρπέν έδωσε εντολή να συνεχιστεί το ματς. by Γιάννης Πολιάς
23:08
51' Από λάθος του Φορτούνη η Φερεντσβάρος βγήκε απειλητικά μπροστά όμως η άμυνα του Ολυμπιακού καθάρισε. by Γιάννης Πολιάς
23:09
23:09
53' Συρτό σουτ Φορτούνη από τα δεξιά, εύκολα μάζεψε ο Ντίμπους. by Γιάννης Πολιάς
23:10
54' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό μετά από προσπάθεια του Ελ Κααμπί. by Γιάννης Πολιάς
23:11
Πάλι με κομπίνα η εκτέλεση, αλλά ο Φορτούνης έκανε χέρι στην προσπάθεια για κοντρόλ. by Γιάννης Πολιάς
23:11
Φρεσκάρισμα μεσοεπιθετικά θα χρειαστεί στη συνέχεια ο Ολυμπιακός, αφού Φορτούνης (κυρίως) και Όρτα όσο περνάει η ώρα θα κουράζονται. Αλεξανδρόπουλος, Μασούρας ταιριάζουν ταμάμ στο σημερινό παιχνίδι. Προς το παρόν, το ματς κυλάει ιδανικά για το σύνολο του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ… by Γιώργος Τσανάκας
23:15
59' Κόρνερ για τη Φερεντσβάρος. by Γιάννης Πολιάς
23:16
Το πρώτο για τους Ούγγρους απόψε. by Γιάννης Πολιάς
23:16
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:18
62' Κόρνερ για τους γηπεδούχους, που έχουν ανέβει εδώ και λίγα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
23:19
Παντελώς άστοχη η κεφαλιά του Μαέ. by Γιάννης Πολιάς
23:19
Το παιχνίδι πηγαίνει ιδανικά για τον Ολυμπιακό. Δεν απειλείται καθόλου, η ανασταλτική συμπεριφορά του ερυθρόλευκου συνόλου είναι αψεγάδιαστη (φτου, φτου μην τους ματιάσουμε) και εφόσον φρεσκαριστεί μεσοεπιθετικά θα βρει δεδομένα και δεύτερο γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
23:20
63' Και ακόμα ένα κόρνερ για τη Φερεντσβάρος. by Γιάννης Πολιάς
23:20
63' Ο Σισέ έπιασε την κεφαλιά αμαρκάριστος αλλά αστόχησε. by Γιάννης Πολιάς
23:20
23:23
67' Εντυπωσιακό ψαλιδάκι Ελ Κααμπί, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε στον Ντίμπους. by Γιάννης Πολιάς
23:24
67' Ραμίρες αντί Τσίβιτς και Μπεν Ρομντάν αντί Ζακάριασεν. by Γιάννης Πολιάς
23:25
68' Έδιωξε σε κόρνερ ο Ντίμπους μετά από ασύλληπτη rabona του Ποντένσε από τα αριστερά! by Γιάννης Πολιάς
23:25
Απομάκρυναν οι Ούγγροι μετά το κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
23:26
69' Άστοχο το μακρινό σουτ του Μακρέτσκις. by Γιάννης Πολιάς
23:27
71' Κόρνερ για τους Πειραιώτες. by Γιάννης Πολιάς
23:28
71' Άστοχο το σουτ του Όρτα από τα αριστερά μετά την ωραία μπαλιά του Ροντινέι. by Γιάννης Πολιάς
23:28
Καμία αλλαγή ακόμα από τον Μεντιλίμπαρ. by Γιάννης Πολιάς
23:29
72' Φάουλ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή για τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
23:29
Έδιωξε σε πλάγιο ο Μαέ. by Γιάννης Πολιάς
23:30
73' Ωραίο γύρισμα Τσικίνιο, όμως δεν βρήκε συμπαίκτη. by Γιάννης Πολιάς
23:31
74' Μασούρας αντί Φορτούνη και Ιμπόρα αντί Όρτα. by Γιάννης Πολιάς
23:32
75' Άστοχη η κεφαλιά του Βάργκα, ψηλά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
23:32
Ήρθαν οι δύο πρώτες αλλαγές, ο Ιμπόρα με σκοπό να θωρακίσει τον άξονα δίνοντας παράλληλα και ύψος. Μέσα και ο Μασούρας που μπορεί να εκμεταλλευτεί τα κενά στην αντίπαλη άμυνα. by Γιώργος Τσανάκας
23:34
77' Ο Μπεν Ρομντάν βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση αλλά έχασε το κοντρόλ. by Γιάννης Πολιάς
23:35
79' Γιόβετιτς αντί Ελ Κααμπί. by Γιάννης Πολιάς
23:38
81' Ωραία μπλόκαρε την μπάλα ο Πασχαλάκης μετά τη σέντρα που έγινε από αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
23:39
23:40
83' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ωραίο συρτό σουτ Γιόβετιτς από τα δεξιά, έδιωξε σε κόρνερ ο Ντίμπους. by Γιάννης Πολιάς
23:41
23:41
Τρομερή ενέργεια σήμερα ο Ποντένσε, δεν έχει σταματήσει να τρέχει από το πρώτο λεπτό! by Γιάννης Πολιάς
23:42
86' Κατόνα αντί Μαρκίνιος. by Γιάννης Πολιάς
23:43
87' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Ολυμπιακό, από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
23:44
Και κίτρινη κάρτα στον Αμπού Φανί. by Γιάννης Πολιάς
23:44
88' Μία ακόμα εξαιρετική κομπίνα, στα χέρια του Ντίμπους το γύρισμα που έγινε από δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
23:45
88' Φάουλ για τους Ούγγρους τώρα από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
23:46
89' Παντελώς άστοχη η κεφαλιά του Μαέ. by Γιάννης Πολιάς
23:47
90' Καρβάλιο αντί Τσικίνιο. by Γιάννης Πολιάς
23:47
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
23:48
90+1' Πτώση Μασούρα μέσα στην περιοχή, συνεχίστηκε το ματς. by Γιάννης Πολιάς
23:48
90+1' Επικίνδυνο γύρισμα από τα αριστερά, έδιωξαν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού. by Γιάννης Πολιάς
23:49
90+2' Πολύ ψηλά άουτ το σουτ του Κατόνα. by Γιάννης Πολιάς
23:50
90+3' Μπλόκαρε ο Πασχαλάκης μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του, έβαλε την κόντρα ο Ρέτσος στο σουτ που έγινε. by Γιάννης Πολιάς
23:51
90+4' Άστοχο το μακρινό σουτ του Μασούρα. by Γιάννης Πολιάς
23:51
Τέλος, Φερεντσβάρος-Ολυμπιακός 0-1! by Γιάννης Πολιάς
23:52
Οι Πειραιώτες περνούν από τη Βουδαπέστη με το γκολ του Ελ Κααμπί στο 45' και θα μάθουν αύριο αντίπαλο στους «16» του Conference League! by Γιάννης Πολιάς