Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Super League

16:35
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του παιχνιδιού του Παναιτωλικού με τον Ολυμπιακό στο Αγρίνιο για την 25η αγωνιστική. by www.sport-fm.gr
16:36
Ο Ολυμπιακός έρχεται με φόρα από πέντε διαδοχικά τριποντα και αναζητά το έκτο στη σειρά. Στο πρωτάθλημα οι ερυθρόλευκοι έχουν τρεις σερί νίκες και βρίσκονται στο -5 από την κορυφή. by www.sport-fm.gr
16:40
O Παναιτωλικός είναι στους 19 βαθμούς και αναζητά ένα θετικό αποτέλεσμα για να αρχίσουν να ξεμακραίνουν από τα χαμηλά. by www.sport-fm.gr
16:41
Αήττητος παραμένει ο Ολυμπιακός από τον Παναιτωλικό στους 27 αγώνες που έχουν δώσει στο πλαίσιο της Α’ Εθνικής/Super League και μάλιστα συνήθως φεύγει νικητής. Ειδικά στην έδρα τους, οι «ερυθρόλευκοι» έχουν 14 νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις. Αλλά και από τους 13 αγώνες που έχουν διεξαχθεί στο Αγρίνιο, ο Ολυμπιακός έχει κερδίσει τους 10 και μόνο τρεις φορές έχει μείνει στην ισοπαλία. Ο Παναιτωλικός δεν έχει σκοράρει στα οκτώ από τα 13 εντός έδρας παιχνίδια του με τον Ολυμπιακό, ο οποίος μετρά οκτώ διαδοχικές νίκες στο Αγρίνιο για το πρωτάθλημα. by www.sport-fm.gr
16:41
Το σερί νικών των «ερυθρόλευκων» κόντρα στον Παναιτωλικό εντός κι εκτός έδρας, εκτείνεται στους 18 αγώνες. Η τελευταία βαθμολογική απώλεια του Ολυμπιακού καταγράφηκε στις 30 Αυγούστου 2014, όταν το ματς στο Αγρίνιο έληξε 1-1 (79’ Κούσας/47’ Κασάμι). by www.sport-fm.gr
16:41
Ο Παναιτωλικός έχει νικήσει τον Ολυμπιακό μόνο στο Κύπελλο της περιόδου 2021-22. Επικράτησε με 2-1 στον πρώτο προημιτελικό στην έδρα του και απείλησε με αποκλεισμό τον μεγάλο αντίπαλό του στη ρεβάνς του Καραϊσκάκη, όταν ο Καρέλης ισοφάρισε σε 1-1 στο 85’. Ωστόσο, ο καταγόμενος από την Αιτωλοακαρνανία, Γιώργος Μασούρας, έστειλε το ματς στην παράταση σκοράροντας στο 90’+3 και στο 115’ πέτυχε άλλο ένα γκολ που χάρισε την πρόκριση στους Πειραιώτες. by www.sport-fm.gr
16:41
Η πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων στην πόλη της Αιτωλοακαρνανίας ήταν εκείνη της 18ης Απριλίου 1976 και βρήκε τον Ολυμπιακό να επικρατεί με 1-0 με γκολ του Πέτρου Καραβίτη. Την επόμενη σεζόν, στις 22 Φεβρουαρίου 1977, καταγράφηκε το πρώτο 0-0, αποτέλεσμα που επαναλήφθηκε και στις 22 Σεπτεμβρίου 2013. by www.sport-fm.gr
16:41
16:42
Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Τσάβες - Μαυρίας, Μαλής, Οικονόμου, Ταμπίτζε - Μπουζούκης, Χατζηθεοδωρίδης, Πέρες - Ντουάρτε, Ντίας, Καρέλης. by www.sport-fm.gr
16:44
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Καπίνο, Λομόνακο, Τορεχόν, Μπρ. Ντουάρτε, Σενγκέλια, Τσιγγάρας, Πέδρο, Στάγιτς, Λιάβας. by www.sport-fm.gr
16:44
Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Πασχαλάκης - Κίνι, Βέζο, Ρέτσος, Ορτέγκα - Ιμπόρα, Τσικίνιο, Ποντένσε, Καμπράλ - Μασούρας, Ελ Κααμπί. by www.sport-fm.gr
16:44
Στον πάγκο οι Τζολάκης, Μαρτίνς, Αλεξανδρόπουλος, Καρβάλιο, Γιόβετιτς, Ρίτσαρντς, Ναβάρο, Έσε, Ντόη. by www.sport-fm.gr
16:46
Διαιτητής: Φώτιος Πολυχρόνης (Πιερίας) Βοηθοί: Χασάν Κούλα (Ξάνθης), Μιχαήλ Παπαδάκης (Ηρακλείου) 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Τσετσίλας (Καστοριάς) VAR: Ανδρέας Γκάμαρης (Αθηνών) AVAR: Ιωάννης Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας) by www.sport-fm.gr
16:52
16:57
16:59
Ας θυμηθούμε τις ενδεκάδες... by Αποστόλης Λιβάνιος
16:59
Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Τσάβες - Μαυρίας, Μαλής, Οικονόμου, Ταμπίτζε - Μπουζούκης, Χατζηθεοδωρίδης, Πέρες - Ντουάρτε, Ντίας, Καρέλης. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:59
Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Πασχαλάκης - Κίνι, Βέζο, Ρέτσος, Ορτέγκα - Ιμπόρα, Τσικίνιο, Ποντένσε, Καμπράλ - Μασούρας, Ελ Κααμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:00
17:03

Έναρξη στο ματς!

by Αποστόλης Λιβάνιος
17:04
Τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή πριν τη σέντρα του ματς για τα 57 θύματα των Τεμπών. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:07
Δίχως κάτι αξιοσημείωτο έως τώρα το ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:11
Ωραία ατμόσφαιρα από τον κόσμο του Παναιτωλικού. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:12
11' Κίνηση του Ποντένσε εκτός περιοχής και σουτ στα σώματα, με τον Τσάβες να μπλοκάρει. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:12
17:13
17:14
17:16
17:20
18' Απειλεί ο Παναιτωλικός. Ο Ντίας μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, αλλά καθυστέρησε και τελικά ντρίπλαρε τον... εαυτό του. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:21
19' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Γύρισμα του Μασούρα από τα αριστερά, σκαστό σουτ του Ποντένσε με τον Τσάβες να μπλοκάρει. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:21
19' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Έπειτα από πάσα του Ελ Κααμπί, ο Μασούρας έπιασε διαγώνιο σουτ και η μπάλα πέρασε ελάχιστα εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:25
23' Εκτός περιοχής σουτ του Καμπράλ, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
17:28
17:29
28' Εκτέλεση φάουλ του Καμπράλ από τα αριστερά, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Τσάβες. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:31
30' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Κεφαλιά-πάσα του Ελ Κααμπί για τον Ιμπόρα, ο οποίος έπιασε σκαστό σουτ από το σημείο του πέναλτι, με τον Τσάβες να παραχωρεί κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:33
17:34
33' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 1-0! Εξαιρετικός συνδυασμός από τους παίκτες των γηπεδούχων, με τους Φρ. Ντουάρτε και Ντίας να παίζουν το "ένα-δύο" και τον πρώτο να εκτελεί με άψογο τελείωμα τον Πασχαλάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:40
17:42
17:46
44' Ο Ντουάρτε έφυγε επικίνδυνα στην κόντρα, αλλά γύρισε και έσωσε ο Ρέτσος, πριν εκτελέσει ο άσος του Παναιτωλικού. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:47
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:48
Ημίχρονο στο Αγρίνιο: Παναιτωλικός-Ολυμπιακός 1-0! Το ωραίο γκολ του Φρ. Ντουάρτε από το 33ο λεπτό χωρίζει τις δύο ομάδες. by Αποστόλης Λιβάνιος

18:09
50' Άστοχο σουτ του Τσικίνιο μετά από πάσα του Ποντένσε. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:10
Στο έδαφος ο Μασούρας μέσα στην περιοχή. Διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:10
Δεν φάνηκε μέσω του replay να υπάρχει κάτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:11
52' Εκτός περιοχής σουτ του Χατζηθεοδωρίδη, η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Πασχαλάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:12
52' Κίτρινη στον Φρ. Ντουάρτε. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:12
Στο έδαφος ο Καμπράλ, διαμαρτύρεται κι αυτός για πέναλτι. Εδώ φαίνεται να υπάρχει επαφή με το δεξί πόδι του Οικονόμου. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:15
56' Κίτρινη στον Κίνι. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:18
59' Τριπλή αλλαγή από τον Ολυμπιακό. Μαρτίνς αντί Καμπράλ, Έσε αντί Ιμπόρα και Γιόβετιτς στη θέση του Μασούρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:18
39%-61% η κατοχή της μπάλας. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:19
61' Σενγκέλια αντί Ντίας και Τσιγγάρας στη θέση του Μπουζούκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:22
64' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Σουτ του Ελ Κααμπί από κοντά, η μπάλα βρήκε σε αντίπαλο (Οικονόμου) και απομακρύνθηκε στη συνέχεια. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:26
67' Ζοάο Πέδρο αντί Καρέλη και Στάγιτς αντί Ταμπίτζε για τον Παναιτωλικό. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:29
70' Τορεχόν αντί Χατζηθεοδωρίδη. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:30
72' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-1! Ο Τσικίνιο έβγαλε μπαλιά-τρύπα για τον Ζέλσον που έκανε το γύρισμα από τα δεξιά, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:32
73' Κίτρινη ο Βέζο. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:37

79' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-2!

Ο Ελ Κααμπί πίεσε και έκλεψε από τον Μαλή, πέρασε τον Τσάβες και εκτέλεσε, με τον Στάγιτς να μην καταφέρνει να διώξει παρά το τάκλιν πάνω στη γραμμή. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:40
81' Στο έδαφος ο Ζέλσον. Έπεσε ξαφνικά κάτω, με μυικό τραυματισμό. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:41
Δακρυσμένος ο Ζέλσον. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:41
Ζεστό χειροκρότημα από τον κόσμο του Παναιτωλικού. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:41
83' Αλεξανδρόπουλος αντί Ζέλσον by Αποστόλης Λιβάνιος
18:43
84' Μακρινό σουτ του Γιόβετιτς, μπλόκαρε ο Τσάβες. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:43
18:46
88' Επικίνδυνη κόντρα επίθεση με τον Ποντένσε να μην καταφέρνει να συνεργαστεί αρμονικά με τον Ελ Κααμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:48
90' Ντόη αντί Βέζο για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
18:50
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:52
Κερδισμένο φάουλ για τον Παναιτωλικό, στην μπάλα ο Πέρες. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:52
90'+4' Ωραία εκτέλεση, εντυπωσιακή επέμβαση του Πασχαλάκη! by Αποστόλης Λιβάνιος