Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 26η αγωνιστική της Stoiximan Super League

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Λαμία και τον ΠΑΟΚ για την 26η και τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας της Stoiximan Super League. by Λουκάς Χατζής
19:11
Μια αναμέτρηση με... άρωμα playoffs, καθώς, η Λαμία εξασφάλισε την παρουσία της στην 6άδα από την περασμένη αγωνιστική. by Λουκάς Χατζής
19:12
Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 57 βαθμούς και στο -1 από την πρώτη ΑΕΚ, με τη Λαμία να είναι στην 6η θέση και τους 34 βαθμούς. by Λουκάς Χατζής
19:13
Την περασμένη αγωνιστική, ο «δικέφαλος του βορρά» πέρασε σβηστά από τη Σέρρες και την έδρα του Πανσερραϊκού (0-2), την ίδια ώρα όπου η Λαμία υπέστη... γλυκιά ήττα με σκορ 3-1 από τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
19:14
Μάλιστα, το παιχνίδι με τους Περιστεριώτες ήταν το τελευταίο του Καρλίτος με την ομάδα της Φθιώτιδας, με τον Ισπανό φορ να αποχωρεί για λογαριασμό της Αστάνα. by Λουκάς Χατζής
19:15
Να θυμίσουμε πως στον πρώτο γύρο, ο ΠΑΟΚ είχε επικρατήσει 3-0 στην Τούμπα με σκόρερ τους Κωνσταντέλια, Ράφα Σοάρες και Σάστρε. by Λουκάς Χατζής
19:15
Πάμε να δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων: by Λουκάς Χατζής
19:16
ΠΑΣ Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Στάνκο, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Πέδρο Αμαράλ, Νούνιες, Κορνέζος, Σλίβλα, Μαρτίνεθ, Τσιλούλης, Μάλτσι. by Λουκάς Χατζής
19:16
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Ότο, Κεντζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Οζντόεφ, Μεϊτέ, Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Τάισον, Σαμάτα. by Λουκάς Χατζής
19:18
Στον πάγκο για τις δύο ομάδες θα βρίσκονται οι: Λαμία: Χατζηεμμανουήλ, Λέικ, Βασιλαντωνόπουλος, Τζανδάρης, Τσιλιανίδης, Γιαννούκος, Τσούκαλος, Τερεζίου, Κοντονίκος. ΠΑΟΚ: Ταλιχμανίδης, Βιεϊρίνια, Νάσμπεργκ, Τσιγγάρας, Μάρκος Αντόνιο, Μουργκ, Ντεσπόντοφ, Μπράντον, Τζίμας. by Λουκάς Χατζής
19:20
19:22
Σε περίπου δέκα λεπτά θα έχουμε την πρώτη σέντρα του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
19:24
Διαιτητής: Κωνσταντίνος Πουλικίδης Βοηθοί: Ανδρέας Μεϊντάνας, Ιωάννης Καραγκιζόπουλος Τέταρτος: Ανδρέας Γκάμαρης VAR: Στέφανος Κουμπαράκης, AVAR: Γιώργος Στεφανής by Λουκάς Χατζής
19:25
Εδώ μπορείτε να παρακολουθείτε λεπτό προς λεπτό όλα τα παιχνίδια της τελευταίας αγωνιστικής συγκεντρωμένα! by Λουκάς Χατζής
19:28
Οι ομάδες έχουν κάνει την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
19:30
Να θυμίσουμε πως μεσοβδόμαδα, την ερχόμενη Πέμπτη ο ΠΑΟΚ παίζει με την Ντιναμό Ζάγκρεμπ στην Κροατία για τη φάση των «16» του Conference League. by Λουκάς Χατζής
19:31
Ξεκίνησε το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
19:33
2' Από νωρίς σε θέση άμυνας η Λαμία, κυκλοφορεί την μπάλα με υπομονή ο ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
19:34
4' Καλή άμυνα του Παπαδόπουλου που πήρε το επιθετικό φάουλ από τον Μπάμπα. by Λουκάς Χατζής
19:37
7' Χωρίς φάση ακόμα το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
19:38
8' Πτώση του Μεϊτέ από μονομαχία με τον Παπαδόπουλο μέσα στην μικρή περιοχή, καμία παράβαση λέει ο διαιτητής. by Λουκάς Χατζής
19:41
10' Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να αναπτυχθεί σε αυτά τα πρώτα λεπτά από την αριστερή του πτέρυγα με Μπάμπα και Τάισον. by Λουκάς Χατζής
19:41
11' Φάουλ που είναι κάτι σαν κόρνερ από τα αριστερά τώρα για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
19:42
11' Ο Τάισον το πήγε με δυνατό συρτό σουτ, μπλόκαρε σταθερά ο Κοσέλεφ. Αυτή ήταν η πρώτη τελική του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
19:43
12' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, καθώς μετά από ωραία build up, ο Τάισον έσπασε την μπάλα στο ύψος της μεγάλης περιοχής, εκεί όπου ο Μεϊτέ υπό πίεση έστειλε την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
19:44
14' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από παρέμβαση του Τζανετόπουλου. by Λουκάς Χατζής
19:45
14' Ο Ζίβκοβιτς το πήγε απευθείας, με την μπάλα να παίρνει πολλά φάλτσα! Ο Κοσέλεφ έβγαλε με υπερένταση! by Λουκάς Χατζής
19:47
16' Η Λαμία δεν έχει καμία διάθεση να πιέσει ψηλά, περιμένοντας τον ΠΑΟΚ πίσω από το κέντρο και αρκετά πίσω. by Λουκάς Χατζής
19:47
17' Πολύ ωραίο σουτ στην κίνηση από τον Νούνιες στην πρώτη τελική της Λαμίας στο ματς, έπεσε ο Κοτάρσκι στην κάτω δεξιά του γωνία για να παραχωρήσει το κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
19:48
Ο Παπαδόπουλος δεν μπόρεσε να κάνει κοντρόλ, βγάζοντας την μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου. by Λουκάς Χατζής
19:49
18' Κακή σέντρα του Μπάμπα από τα αριστερά, η μπάλα έφυγε απευθείας άουτ από την απέναντι πλευρά. by Λουκάς Χατζής
19:50
19:51
20' Καλή άμυνα του Κορνέζου, ανάγκασε τον Κωνσταντέλια να βγει από την περιοχή. by Λουκάς Χατζής
19:51
Κόβει στα ίσα ο Μεϊτέ τον Τσιλούλη στον αιφνιδιασμό, φωνές από τους γηπεδούχους για φάουλ. by Λουκάς Χατζής
19:53
22' Πολύ καλό σουτ του Κωνσταντέλια από τον άξονα, λίγα μέτρα έξω από την αντίπαλη περιοχή, η μπάλα όμως πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κοσέλεφ. by Λουκάς Χατζής
19:56
25' Ο Σαμάτα έχασε το άχαστο... Συγκεκριμένα, μετά από γύρισμα του Μπάμπα και με τον Κοσέλεφ εξουδετερωμένο, ο επιθετικός του ΠΑΟΚ μπερδεύτηκε και δεν έκανε ούτε κοντρόλ, αλλά ούτε και σουτ από κοντινή απόσταση. by Λουκάς Χατζής
19:58
28' Μικρή διακοπή, αφού ο Ρούμπεν Μαρτίνεθ δεν μπορεί να συνεχίσει αντιμετωπίζοντας πρόβλημα τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
19:59
29' Εκτός ο Μαρτίνεθ, μέσα ο Τζανδάρης για την αναγκαστική αλλαγή της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
20:01
30' Νέα απειλή για τον ΠΑΟΚ, με το σουτ του Κωνσταντέλια να μπλοκάρει εύκολα ο Κοσέλεφ. by Λουκάς Χατζής
20:01
by Λουκάς Χατζής
20:03
32' Η Λαμία βγήκε στην αντεπίθεση, όμως ο Τσιλούλης δεν εκτέλεσε σε πρώτο χρόνο, με αποτέλεσμα να κάνει το επιθετικό φάουλ στον Κουλιεράκη. by Λουκάς Χατζής
20:05
34' Κίτρινη κάρτα στον Κεντζιόρα που σταμάτησε τον αιφνιδιασμό της Λαμίας και τον Νούνιες. by Λουκάς Χατζής
20:05
Στο έδαφος και ο Σαμάτα, που δείχνει να έχει πρόβλημα στην πλάτη χαμηλά. by Λουκάς Χατζής
20:05
Φάουλ και ευκαιρία να φέρει κόσμο στην αντίπαλη περιοχή για τη Λαμία. by Λουκάς Χατζής
20:06
36' Αναγκαστική αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Σαμάτα ο Μπράντον Τόμας. by Λουκάς Χατζής
20:07
Οφσάιντ στο φάουλ της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
20:07
20:10
40' Ωραία κυκλοφορία για τον ΠΑΟΚ με το σουτ του Οζντόεφ να βρίσκει σε σώματα και να βγαίνει κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
20:11
Ο Κορνέζος παραχωρεί νέο κόρνερ, αυτή τη φορά από την άλλη πλευρά. by Λουκάς Χατζής
20:11
Καθάρισε τη φάση ψηλά αμυντικός της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
20:13
42' Κίτρινη κάρτα στον Τζανετόπουλος ο οποίος σταμάτησε με φάουλ την αντεπίθεση του ΠΑΟΚ με τον Τόμας. by Λουκάς Χατζής
20:14
20:14
43' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
20:15
Κακή εκτέλεση από τον Οζντόεφ, αρκετά πάνω από την εστία της Λαμίας η μπάλα. by Λουκάς Χατζής
20:16
45' Φάουλ τώρα για τη Λαμία, ευκαιρία να φέρει κόσμο στην αντίπαλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
20:16
Καθάρισε ο Ότο τη φάση. by Λουκάς Χατζής
20:16
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
20:17
45+1' Σέντρα του Ότο, απομακρύνει ο Κορνέζος. Επιμένει όμως ο ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
20:17
45+2' Πολύ άστοχο το σου του Ότο από δύσκολη γωνία... by Λουκάς Χατζής
20:19
45+4' Ο Τσιλούλης βγήκε μόνος του 1vs1 με τον Κουλιεράκη, το σουτ που επιχείρησε από πλάγια θέση όμως μπλόκαρε εύκολα ο Κοτάρσκι. by Λουκάς Χατζής
20:20
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ, σε ένα παιχνίδι όπου ο ΠΑΟΚ έχει τον απόλυτο έλεγχο, ενώ είχε και τις φάσεις για να πάρει το προβάδισμα. by Λουκάς Χατζής
20:26
20:36
Όλα έτοιμα ώστε να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
20:37
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
20:38
47' Ωραία συνεργασία Τάισον-Μπάμπα, ο δεύτερος όμως ήταν σε θέση οφσάιντ. by Λουκάς Χατζής
20:39
48' Σέντρα του Αμαράλ από τα αριστερά, απομάκρυνε με τακουνάκι ο Ότο. by Λουκάς Χατζής
20:41
49' Κίτρινη κάρτα στον Ζίβκοβιτς για μαρκάρισμα στον Νούνιες. by Λουκάς Χατζής
20:42
50' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από παρέμβαση του Στάνκο στο μπάσιμο του Κωνσταντέλια στην περιοχή. by Λουκάς Χατζής
20:42
Απομάκρυνε η άμυνα της Λαμίας στο δεύτερο δοκάρι. by Λουκάς Χατζής
20:43
51' Κλέβει ο Τάισον, ο οποίος έβγαλε πάσα στην πλάτη της άμυνας στον Τόμας, με τον Ισπανό φορ να πλασάρει από δύσκολη γωνία και ο Κορνέζος με προβολή να βγάζει σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
20:44
Κεφαλιά του Μεϊτέ από κοντά, βγάζει ενστικτωδώς ο Κοσέλεφ! Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ εδώ! by Λουκάς Χατζής
20:45
54' Μακρινή «οβίδα» του Τάισον, βγάζει με γροθιές ο Κοσέλεφ. by Λουκάς Χατζής
20:47
55' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ από την ατομική ενέργεια του Ζίβκοβιτς. by Λουκάς Χατζής
20:48
Ο Τάισον το πήγε με σέντρα, με τον Κοσέλεφ να μπλοκάρει εύκολα προ του Κωνσταντέλια. by Λουκάς Χατζής
20:51
59' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος μετά από ωραία κυκλοφορία, ο Ότο έδωσε στον Τόμας στην «καρδιά» της περιοχής, με το σου του Ισπανού να φεύγει πάνω από τα δοκάρια. by Λουκάς Χατζής
20:52
60' Εκτός ο Μάλτσι, μέσα ο Τσούκαλος. by Λουκάς Χατζής
20:54
62' Εξαιρετικό σου του Κωνσταντέλια έξω από την περιοχή, ελάχιστα δίπλα από το τέρμα του Κοσέλεφ η μπάλα. by Λουκάς Χατζής
20:55
63' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ που πιέζει για το γκολ. by Λουκάς Χατζής
20:55
Δεν ήταν καλή η εκτέλεση, αλλά στην εξέλιξη της φάσης ο ΠΑΟΚ κερδίζει εκ νέου κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
20:56
Απομάκρυνε με κεφαλιά ο Τζανετόπουλος και η Λαμία βγαίνει στην αντεπίθεση. by Λουκάς Χατζής
20:56
Ο Νούνιες όμως έκανε επιθετικό φάουλ και κάπως έτσι ολοκληρώθηκε η αντεπίθεση. by Λουκάς Χατζής
20:57
66' Φάουλ τώρα σε πολύ καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
20:58
Εκτελεί ο Τόμας, πιάνει την κεφαλιά ο Κεντζιόρα στέλνοντας την μπάλα πάνω από τα δοκάρια. by Λουκάς Χατζής
20:58
«Βομβαρδίζει» τη Λαμία ο ΠΑΟΚ, χωρίς ωστόσο να μπορεί να βρει το γκολ. by Λουκάς Χατζής
20:58
21:03
70' Ο ΠΑΟΚ επιμένει, δεν έχει αφήσει τη Λαμία να... ξεμυτίσει από το μισό του γηπέδου. by Λουκάς Χατζής
21:03
71' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Μετά από φάση διαρκείας, ο Τάισον έπιασε ένα όμορφο συρτό σουτ έξω από την περιοχή, στέλνοντας την μπάλα στη δεξιά κάτω γωνία του Κοσέλεφ. by Λουκάς Χατζής
21:04
Το έψαχνε ώρα, το δικαιούταν και τελικώς το βρήκε το τέρμα αυτό ο ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
21:07
75' Εκτός οι Ζίβκοβιτς και Ότο, μέσα οι Βιεϊρίνια και Ντεσπόντοφ. by Λουκάς Χατζής
21:11
79' Έχει κερδίσει μερικά μέτρα μετά το τέρμα του ΠΑΟΚ η Λαμία. by Λουκάς Χατζής
21:13
80' Αλλαγές για τη Λαμία. Εκτός οι Αμαράλ και Τζανετόπουλος, μέσα οι Βασιλαντωνόπουλος και Κοντονίκος. by Λουκάς Χατζής
21:15
82' Ο ρυθμός του αγώνα έχει πέσει αισθητά μετά το τέρμα του Τάισον. by Λουκάς Χατζής
21:16
84' Μικρή διακοπή στο ματς, με τον Κωνσταντέλια να είναι στον αγωνιστικό χώρο με πρόβλημα τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
21:16
Δεν φαίνεται να έχει κάτι. by Λουκάς Χατζής
21:17
85' Εκτός ο Κωνσταντέλιας και οι Οζντόεφ , μέσα οι Μουργκ και Τσιγγάρας. Ο πρώτος μάλιστα κατά την αποχώρησή του από τον αγωνιστικό χώρο χειροκροτήθηκε από τους φίλους της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
21:17
86' Μακρινό αλλά άστοχο το σουτ του Κοντονίκου. by Λουκάς Χατζής
21:19
87' Νέα διακοπή στο ματς, αφού ο Τσιλούλης αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
21:19
21:20
Συνεχίζεται το ματς. by Λουκάς Χατζής
21:21
88' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
21:23
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
21:24
90+2' ΓΚΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ για το 0-2! Μετά από φάση διαρκείας, ο Μπάμπα έμεινε στην περιοχή και με ωραία κίνηση σέντερ φορ, στόπαρε την μπάλα, γύρισε προς την εστία και από κοντά έκανε το 0-2! by Λουκάς Χατζής
21:26
90+4' Κίτρινη στον Παπαδόπουλο για φάουλ στον Τάισον. by Λουκάς Χατζής
21:26
Τέλος στο παιχνίδι, με τον ΠΑΟΚ να παίρνει τη νίκη με το τελικό 2-0 επί της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής