Κηφισιά-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 26η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:09
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Κηφισιά και Παναιτωλικό, για την 26η και τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας της Stoiximan Super League. Σέντρα στις 19:30, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 5. by Γιάννης Πολιάς
19:10
Μεγάλο ντέρμπι παραμονής στην Καισαριανή, με τους γηπεδούχους να είναι 13οι με 18 βαθμούς και τους φιλοξενούμενους 12οι και στο +1. by Γιάννης Πολιάς
19:11
Ασφαλώς όλα θα κριθούν στα playouts, ωστόσο είναι σαφές πως ο νικητής, εάν υπάρξει, θα πάρει μεγάλη βαθμολογική και ψυχολογική ώθηση ενόψει της τελικής ευθείας. by Γιάννης Πολιάς
19:13
Οι ενδεκάδες των ομάδων Κηφισιά (Κ. Μπράτσος): Αναγνωστόπουλος, Γκόμπελιτς, Βαφέας, Τεϊσέιρα, Μιλίτσεβιτς, Τσανάτζια, Σολόα, Κρισιούμα, Μενέντες, Μπιφουμά, Οζέγκοβιτς Στον πάγκο: Νικοπολίδης, Παρράς, Σπίνος, Κωνσταντακόπουλος, Νίνης, Κλωναρίδης, Γιόβαντσιτς, Πρίτσας, Τετέι Παναιτωλικός (Γ. Πετράκης): Τσάβες, Οικονόμου, Μλάντεν, Στάγιτς, Λιάβας, Τορεχόν, Τσιγγάρας, Φρ. Ντουάρτε, Χουάνπι, Ζοάο Πέδρο, Λομόνακο Στον πάγκο: Καπίνο, Μαυρίας, Μπρ. Ντουάρτε, Μπουζούκης, Πέρες, Χατζηθεοδωρίδης, Σενγκέλια, Καρέλης by Γιάννης Πολιάς
19:15
Διαιτητής: Γκορτσίλας Βοηθοί: Νικολαΐδης, Διαμαντής 4ος: Τσέτσιλας VAR: Τσακαλίδης, Σαμοΐλης by Γιάννης Πολιάς
19:18
Μπορείτε ΕΔΩ να ενημερώνεστε για όσα συμβαίνουν και στα επτά ματς που διεξάγονται στις 19:30. by Γιάννης Πολιάς
19:19
Στον Α' γύρο, ο Παναιτωλικός είχε επικρατήσει 3-0 εντός έδρας, στο τελευταίο ματς του Γιάννη Αναστασίου στον πάγκο της Κηφισιάς. by Γιάννης Πολιάς
19:20
by Γιάννης Πολιάς
19:21
Αυτό είναι και το πρώτο εντός έδρας ματς των νεοφώτιστων μετά τα τέλη Νοεμβρίου... by Γιάννης Πολιάς
19:23
Υπενθυμίζεται πως ο Παναιτωλικός έχει την ερχόμενη εβδομάδα και τη ρεβάνς της εντός έδρας ήττας (1-0) από τον Άρη για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson. by Γιάννης Πολιάς
19:32
2' Πιέζει ο Παναιτωλικός από τα πρώτα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
19:33
2' Σουτ Χουάνπι έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:33
3' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
19:34
Έδιωξε με τις γροθιές ο Αναγνωστόπουλος, επιθετικό φάουλ στη συνέχεια της φάσης. by Γιάννης Πολιάς
19:36
6' Κόρνερ για την Κηφισιά μετά από επικίνδυνο γύρισμα του Μπιφουμά και απομάκρυνση της άμυνας. by Γιάννης Πολιάς
19:37
Έδιωξαν οι αμυντικοί. by Γιάννης Πολιάς
19:38
7' Ο Παναιτωλικός μπήκε πιο δυνατά στο ματς αλλά η Κηφισιά έχει εξισορροπήσει την κατάσταση. by Γιάννης Πολιάς
19:42
11' Λάθος απομάκρυνση Αναγνωστόπουλου, δεν την εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
19:45
15' Οι οπαδοί του Παναιτωλικού που έχουν έρθει στην Καισαριανή έχουν κάνει αισθητή την παρουσία τους με ασταμάτητο τραγούδι. by Γιάννης Πολιάς
19:46
16' Φάουλ από τα δεξιά για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
19:47
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:49
19' Πεσμένος εδώ και λίγη ώρα ο ρυθμός, μετά το δυνατό ξεκίνημα. by Γιάννης Πολιάς
19:49
19' Μακρινό σουτ Μενέντες, εύκολα μπλόκαρε την μπάλα ο Τσάβες. by Γιάννης Πολιάς
19:51
20' Πέναλτι για την Κηφισιά! by Γιάννης Πολιάς
19:53
23' ΓΚΟΛ, 1-0 Η ΚΗΦΙΣΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΖΕΓΚΟΒΙΤΣ! by Γιάννης Πολιάς
19:54
Ο Σέρβος κέρδισε το πέναλτι από τον Οικονόμου και εκτέλεσε εύστοχα για το 1-0! by Γιάννης Πολιάς
19:55
Ενδέκατο φετινό γκολ για τον Οζέγκοβιτς στο πρωτάθλημα. by Γιάννης Πολιάς
19:55
24' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, που ψάχνει άμεσα την ισοφάριση. by Γιάννης Πολιάς
19:56
25' Κίτρινη κάρτα για τον Μλάντεν για διαμαρτυρία. by Γιάννης Πολιάς
19:56
Και άλλες δύο στον πάγκο του Παναιτωλικού. by Γιάννης Πολιάς
19:56
Απομακρύνθηκε η μπάλα μετά την εκτέλεση του κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
19:57
27' Σέντρα-σουτ του Μιλίτσεβιτς, μπλόκαρε ωραία ο Τσάβες. by Γιάννης Πολιάς
19:58
28' Μικρή διακοπή γιατί αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα ο Κρισιούμα. by Γιάννης Πολιάς
19:58
Την ίδια ώρα είναι στο έδαφος και ο Τσάβες. by Γιάννης Πολιάς
20:00
Όλα καλά με αμφότερους, συνεχίζεται ο αγώνας. by Γιάννης Πολιάς
20:01
30' Στο 53% η κατοχή της μπάλας για την Κηφισιά. by Γιάννης Πολιάς
20:02
32' Κόρνερ για την Κηφισιά μετά από προσπάθεια του Γκόμπελιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:03
20:03
33' Και νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
20:03
Πέρασε και αυτό ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
20:04
34' Σωτήρια απομάκρυνση σε κόρνερ του Βαφέα, μετά από σέντρα από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
20:05
35' Δεν μπόρεσε να εκτελέσει απο πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή ο Χουάνπι. by Γιάννης Πολιάς
20:07
20:09
38' Πρόλαβε να διώξει προ του Οζέγκοβιτς ο Τσάβες, είχε τις προϋποθέσεις να απειλήσει εδώ η Κηφισιά. by Γιάννης Πολιάς
20:10
39' Καλή στιγμή για την Κηφισιά, ψηλά άουτ το σουτ του Σολόα μέσα από την περιοχή μετά από στρώσιμο του Οζέγκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:10
Διακοπή γιατί αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Τσανάτζια. by Γιάννης Πολιάς
20:11
Ενδέχεται και να μην μπορεί να συνεχίσει ο Κροάτης... by Γιάννης Πολιάς
20:13
20:14
44' Το παλεύει για την ώρα ο Τσανάτζια. by Γιάννης Πολιάς
20:15
45' Φάουλ λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα για τον Παναιτωλικό. by Γιάννης Πολιάς
20:15
Η μπάλα πέρασε από όλους, άουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:16
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. by Γιάννης Πολιάς
20:16
45+1' Τεράστια ευκαιρία για την Κηφισιά, ο Μενέντες μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά αλλά πλάσαρε άουτ! by Γιάννης Πολιάς
20:17
Εδώ οι γηπεδούχοι άγγιξαν το 2-0. by Γιάννης Πολιάς
20:20
45+3' Δύο αουτ από τον Μπιφουμά από τα αριστερά, ισάριθμες απαντήσεις από τον Τσάβες. by Γιάννης Πολιάς
20:36
Το ρεπορτάζ της Cosmote TV αναφέρει πως ο διαιτητής του αγώνα δεν προτίθεται να συνεχίσει το ματς εάν δεν αποχωρήσει από τον πάγκο του Παναιτωλικού ο Μάκης Μπελεβώνης, τον οποίο απέβαλε... προφορικά, με τον άνθρωπο των φιλοξενούμενων να ισχυρίζεται πως από τη στιγμή που δεν έχει δει κόκκινη κάρτα, δεν φεύγει! by Γιάννης Πολιάς
20:37
Αναμένουμε τις εξελίξεις... by Γιάννης Πολιάς
20:37
Έκανε την εμφάνισή του και ο Γκορτσίλας, από στιγμή σε στιγμή η σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
20:38
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
20:38
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες, Τσανάτζια και Τσάβες συνεχίζουν κανονικά. by Γιάννης Πολιάς
20:40
Ο ρέφερι ανέφερε πως ο Μπελεβώνης τον έβρισε, αν και εκείνος το αρνήθηκε. Ο Γκορτσίλας φέρεται να του είπε πως δεν χρειάζεται να είναι στον αγωνιστικό χώρο για να τον αποβάλει. Εντέλει το θέμα θεωρήθηκε λήξαν όταν ο άνθρωπος των φιλοξενούμενων του είπε «παίξε καλά και εγώ θα βγω», σύμφωνα με το συνδρομητικό. by Γιάννης Πολιάς
20:40
47' Κίτρινη κάρτα στον Μιλίτσεβιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:42
49' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό! Γύρισμα Τορεχόν από τα αριστερά, αλλεπάλληλς κόντρες και η μπάλα καταλήγει εντέλει άουτ μετά τις προσπάθειες των Ντουάρτε και Λομόνακο. by Γιάννης Πολιάς
20:44
51' Κίτρινη κάρτα στον Τσανάτζια, που δεν μπορεί να συνεχίσει τελικά. by Γιάννης Πολιάς
20:45
52' Ο Γιόβαντσιτς στη θέση του Κροάτη. by Γιάννης Πολιάς
20:46
54 ΓΚΟΛ, 1-1 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! Ο Ζοάο Πέδρο πήρε το ριμπάουντ μετά την επέμβαση του Αναγνωστόπουλου στο σουτ του Λομόνακο και ισοφάρισε! by Γιάννης Πολιάς
20:48
56' ΓΚΟΛ, 2-1 Η ΚΗΦΙΣΙΑ ΜΕ ΟΖΕΓΚΟΒΙΤΣ! Απίθανα πράγματα στην Καισαριανή, με τον Σέρβο να... ξεχνιέται από την αντίπαλη άμυνα και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά μετά από μπαλιά που έκανε από τα δεξιά ο Μενέντες! by Γιάννης Πολιάς
20:50
Πραγματικά κοιμήθηκε η άμυνα των φιλοξενούμενων... by Γιάννης Πολιάς
20:52
60' Μία ώρα αγώνα, με τη συνέχεια να προβλέπεται άκρως ενδιαφέρουσα στην Καισαριανή. by Γιάννης Πολιάς
20:52
60' Άστοχο το σουτ του Κρισιούμα από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
20:57
64' Σενγκέλια αντί Λομόνακο και Μαυρίας αντί Λιάβα. by Γιάννης Πολιάς
20:58
66' Κόρνερ για την Κηφισιά. by Γιάννης Πολιάς
20:59
21:00
68' Κλωναρίδης αντί Μπιφουμά. by Γιάννης Πολιάς
21:03
71' Προσπάθεια του Σενγκέλια από τα δεξιά, μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος. by Γιάννης Πολιάς
21:04
72' Χατζηθεοδωρίδης αντί Φρ. Ντουάρτε και Πέρες αντί Τσιγγάρα. by Γιάννης Πολιάς
21:05
Έχουμε μπει στην τελική ευθεία του αγώνα, με τους γηπεδούχους να κρατούν για την ώρα το πολύτιμο προβάδισμα. by Γιάννης Πολιάς
21:07
74' Κίτρινη κάρτα στον Ζοάο Πέδρο. by Γιάννης Πολιάς
21:08
76' Απίθανη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Από κόντρα σε απομάκρυνση αμυντικού, ο Ζοάο Πέδρο βγήκε τετ α τετ από τα δεξιά αλλά ο... κεραυνός που εξαπέλυσε σταμάτησε στο χέρι του Αναγνωστόπουλου! by Γιάννης Πολιάς
21:09
77' Καρέλης αντί Στάγιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:10
77' ΓΚΟΛ, 2-2 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! Φάση διαρκείας μετά από κόρνερ, ο Μλάντεν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με δυνατό σουτ από κοντά! by Γιάννης Πολιάς
21:11
79' Συρτό σουτ Κλωναρίδη από τα αριστερά, εύκολα μάζεψε ο Τσάβες. by Γιάννης Πολιάς
21:12
Τελευταίο δεκάλεπτο, πάμε για μεγάλο θρίλερ στην Καισαριανή. by Γιάννης Πολιάς
21:13
81' Φάουλ κοντά στην περιοχή, από τα δεξιά για τον Παναιτωλικό. by Γιάννης Πολιάς
21:13
Και κίτρινη κάρτα στον Γιόβαντσιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:13
81' Τετέι αντί Μενέντες. by Γιάννης Πολιάς
21:14
82' Άστοχη η εκτέλεση του φάουλ από τον Χουάνπι. by Γιάννης Πολιάς
21:14
21:17
84' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικο! Το μακρινό σουτ του Ζοάο Πέδρο κόντραρε και η μπάλα έφτασε στον Καρέλη, που με κεφαλιά την έστειλε λίγο άουτ! by Γιάννης Πολιάς
21:18
86' Φάουλ για την Κηφισιά, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
21:18
Και κίτρινη κάρτα στον Πέρες. by Γιάννης Πολιάς
21:19
Έδιωξαν οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
21:19
87' Κίτρινη κάρτα στον Χατζηθεοδωρίδη για φάουλ στον χώρο του κέντρου. by Γιάννης Πολιάς
21:19
Τελευταία λεπτά στην Καισαριανή, μεγάλο θρίλερ! by Γιάννης Πολιάς
21:21
89' Παραλίγο αυτογκόλ από τον Ζοάο Πέδρο, έδιωξε σωτήρια ο Τσάβες! by Γιάννης Πολιάς
21:23
Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
21:23
90+1' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
21:24
Έδιωξαν οι παίκτες της Κηφισιάς. by Γιάννης Πολιάς
21:25
90+3' Πιέζουν οι Αγρινιώτες, στην κόντρα προσπαθεί να απειλήσει η Κηφισιά. by Γιάννης Πολιάς
21:26
90+4' Φάουλ σε καλό σημείο για την Κηφισιά, από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
21:27
90+5' Δεν μπόρεσε να μπει στη φάση από τα αριστερά; ο Τετέι μετά την εκτέλεση του Μιλίτσεβιτς, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:28
Τελευταίο 1,5 λεπτό. by Γιάννης Πολιάς
21:30
90+7' Κίτρινη κάρτα στον Μαυρία, που σταμάτησε με φάουλ αντεπίθεση της Κηφισιάς. by Γιάννης Πολιάς
21:31
Δύο φορές προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με Οζέγκοβιτς, ισάριθμες απαντήσεις από τους Αγρινιώτες, που κρατούν πιο χαμηλά στη βαθμολογία την ομάδα των βορείων προαστίων. by Γιάννης Πολιάς