Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 26η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Άρη με την ΑΕΚ για την 26η και τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας της Stoiximan Super League. by Χρήστος Λόης
19:06
Σέντρα στις 19:30, όπως και όλα τα παιχνίδια της αγωνιστικής. by Χρήστος Λόης
19:07
Ο αγώνας θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Αλέξη Σαββόπουλου. by Χρήστος Λόης
19:08
αλλά και να μπει στα Playoffs ούσα στην κορυφή της βαθμολογίας. Την περασμένη αγωνιστική η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα σημείωσε την 6η της νίκη στα επτά τελευταία της παιχνίδια στο πρωτάθλημα, επικρατώντας 4-2 του ΠΑΣ Γιάννινα στην OPAP Arena. Εάν και προηγήθηκε, πλήρωσε το κενό της διάστημα πηγαίνοντας στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ (1-2). Ωστόσο, πραγματοποιώντας καλό δεύτερο μέρος με ένα... εκρηκτικό δεκάλεπτο, κατάφερε να φτάσει στο «τρίποντο» και να παραμείνει στο +1 από τον ΠΑΟΚ, στο +3 από τον Παναθηναϊκό και στο +4 πλέον από τον Ολυμπιακό (μετά και τον βαθμό που επιστράφηκε στους Πειραιώτες από το CAS). by Χρήστος Λόης
19:08
Βέβαια, ο Άρης μόνο εύκολο αντίπαλο δεν συνιστά. Κάτι που οι «κίτρινοι» έχουν αποδείξει αφενός με τις νίκες τους στο «Κλ. Βικελίδης» επί Παναθηναϊκού και ΠΑΟΚ (και με άλλες καλές τους εμφανίσεις κόντρα στο υπόλοιπο «Big-5»), αφετέρου με τον αποκλεισμό στο Κύπελλο στον οποίο υποχρέωσαν στα μέσα του Ιανουαρίου την ΑΕΚ. by Χρήστος Λόης
19:08
Η αλήθεια είναι ότι το βαθμολογικό ενδιαφέρον φαίνεται πως έχει ατονίσει στο στρατόπεδο των Θεσσαλονικιών, οι οποίοι όντας 5οι βρίσκονται στο -13 από τον 4ο Ολυμπιακό και στο +7 από την 6η Λαμία. Την περασμένη αγωνιστική ηττήθηκαν 2-0 από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο, πληρώνοντας και το πολύ κακό πρώτο τους εικοσάλεπτο στο ματς. by Χρήστος Λόης
19:08
Άλλωστε, ο μεγάλος στόχος του Άρη είναι η κατάκτηση του Κυπέλλου Ελλάδος μετά από 54 χρόνια. Την προσεχή Τετάρτη (6/3, 19:00), δε, υποδέχεται τον Παναιτωλικό στη μεγάλη ρεβάνς για τα ημιτελικά, μετά το υπέρ του 1-0 στο Αγρίνιο. by Χρήστος Λόης
19:08
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου η «Ένωση» είχε επικρατήσει 1-0 στην OPAP Arena χάρη στο τέρμα του Βίντα στο 59'. by Χρήστος Λόης
19:08
Η ΑΕΚ έχει μόνο νίκες στα τελευταία πέντε παιχνίδια της από τον Άρη για το πρωτάθλημα εντός και εκτός έδρας, ενώ αν προστεθούν και τα δύο φετινά τους παιχνίδια για το Κύπελλο Ελλάδος, το αήττητο των Κιτρινόμαυρων επεκτείνεται στα επτά ματς. by Χρήστος Λόης
19:08
Ο Άρης βέβαια ήταν ο «κερδισμένος» στη διαδικασία του Κυπέλλου Ελλάδος, αφού πήρε την πρόκριση στη διαδικασία των πέναλτι για τα ημιτελικά του θεσμού μετά τις ισοπαλίες με 0-0 στη Νέα Φιλαδέλφεια και 1-1 στη Θεσσαλονίκη. by Χρήστος Λόης
19:09
Στον Α’ Γύρο του πρωταθλήματος η ΑΕΚ επικράτησε με 1-0 χάρη στο γκολ του Βίντα. Εκείνη ήταν η πέμπτη διαδοχική νίκη, αφού οι Κιτρινόμαυροι είχαν επικρατήσει και στα τέσσερα παιχνίδια με τον Άρη για την κανονική διάρκεια και τα Playoff του πρωταθλήματος. by Χρήστος Λόης
19:09
Οι διαδοχικές νίκες της ΑΕΚ ήρθαν έπειτα από ένα σερί που είχε ο Άρης με τρεις διαδοχικές νίκες τη σεζόν 2021-22, στο εντός έδρας παιχνίδι τους για την κανονική διάρκεια (2-1) και στα δύο των Playoffs εντός και εκτός έδρας. Το αγαπημένο σκορ των δύο ομάδων είναι το 1-1 αφού έχει εμφανιστεί στις 13 από τις 18 ισοπαλίες και ακολουθεί το 2-0, με το οποίο έχει επικρατήσει ο Άρης 8 φορές. Η ευρύτερη νίκη τόσο του Άρη, όσο και της ΑΕΚ στις μεταξύ τους αναμετρήσεις στην Θεσσαλονίκη είναι το 4-0, ενώ και οι δύο έχουν από μια με 4-1. by Χρήστος Λόης
19:09
Συνολικά ο Άρης έχει επικρατήσει στα 25 από τα 61 παιχνίδια που έχει υποδεχθεί την ΑΕΚ, ενώ υπάρχουν και 18 ισοπαλίες. Στις 20 αναμετρήσεις έχει επικρατήσει η ΑΕΚ. by Χρήστος Λόης
19:10
63 ματς 25 ΝΙΚΕΣ ΑΡΗΣ 18 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 20 ΝΙΚΕΣ ΑΕΚ ΓΚΟΛ: 79-73 by Χρήστος Λόης
19:10
Πάμε και στις ενδεκάδες... by Χρήστος Λόης
19:14
Από την πλευρά των γηπεδούχων, ο Άκης Μάντζιος έκανε αλλαγές στην ενδεκάδα του με το μυαλό και στη ρεβάνς του ημιτελικού του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson κόντρα στον Παναιτωλικό (νίκη με 1-0 στο πρώτο ματς). by Χρήστος Λόης
19:14
19:14
Φανέλα βασικού πήρε ο Φατόρε, ενώ επιστρέφει στο αρχικό σχήμα και ο Φαμπιάνο, με τον Καρίμ Ανσαριφάρντ στην κορυφή της επίθεσης, έχοντας πίσω του σε ελεύθερο ρόλο τον Μιχάλη Παναγίδη. by Χρήστος Λόης
19:14
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα - Φατόρε, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μοντόγια - Ζουλ, Βερστράτε - Φετφατζίδης, Σαβέριο, Παναγίδης - Ανσαριφάρντ. by Χρήστος Λόης
19:14
Στον πάγκο οι: Χουτεσιώτης, Φεράρι, Ντουκουρέ, Ρουπ, Τζούρασεκ, Βέλεθ, Μορόν, Ρόουζ, Σουλεϊμάνοφ. by Χρήστος Λόης
19:15
Από την άλλη, ο Ματίας Αλμέιδα να δίνει φανέλα βασικού για πρώτη φορά στον Ρόμπερτ Λιούμπισιτς, ενώ στο αρχικό σχήμα είναι και ο Λάζαρος Ρότα, ο οποίος ήταν εκτός λόγω τραυματισμού μετά το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα. by Χρήστος Λόης
19:15
Παράλληλα, ο Αργεντινός τεχνικός άλλαξε και τα δύο πρόσωπα στην επίθεση, σε σχέση με το ματς κόντρα στον ΠΑΣ (Λιβάι Γκαρσία-Τσούμπερ), αφού στην ενδεκάδα είναι οι Πέτρος Μάνταλος και Εζεκιέλ Πόνσε. by Χρήστος Λόης
19:15
ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς - Ρότα, Βίντα, Κάλενς, Χατζισαφί - Γιόνσον, Λιούμπισιτς, Ελίασον, Άμραμπατ - Μάνταλος, Πόνσε. by Χρήστος Λόης
19:15
Στον πάγκο οι: Αθανασιάδης, Σιμάνσκι, Τσούμπερ, Αραούχο, Πινέδα, Πήλιος, Μήτογλου, Σιντιμπέ και Πισάρο. by Χρήστος Λόης
19:15
Εκτός αποστολής των νταμπλούχων Ελλάδας ο Λιβάι Γκαρσία, ο οποίος δεν είναι στο 100% και προτιμήθηκε να ξεκουραστεί, όπως και ο Πάολο Φερνάντες. Στην αποστολή των «κιτρινόμαυρων» δεν βρίσκεται και ο Άρολντ Μουκουντί, ο οποίος θέλει μερικές ακόμη προπονήσεις για να είναι απόλυτα έτοιμος ενόψει των playoffs. by Χρήστος Λόης
19:19
19:24
Οι δηλώσεις του Ματίας Αλμέιδα πριν την έναρξη του παιχνιδιού: -την προετοιμασία της ΑΕΚ ενόψει του παιχνιδιού με τον Άρη: «Προσπαθούμε να επαναφέρουμε γρήγορα τους ποδοσφαιριστές, αλλά πιστεύω ότι όλες οι ομάδες έχουν παίξει, έχουμε τις ίδιες μέρες ξεκούρασης. Είμαστε καλά, με όρεξη». -το πώς σκέφτεται το ότι η ΑΕΚ είναι πρώτη πριν το τελευταίο ματς της κανονικής περιόδου: «Με ηρεμία. Γνωρίζοντας ότι πρέπει να παίξουμε αυτό το ματς με τον Άρη και μετά ξεκινάει το… άλλο πρωτάθλημα, όπως το λέω εγώ, τα Playoffs. Μπορούμε να πούμε ότι από τη μία πλευρά είμαι χαρούμενος και για εμάς, αλλά κυρίως για το ελληνικό ποδόσφαιρο, γιατί υπάρχει ανταγωνισμός που θα δούμε στα Playoffs». -το ότι πέρυσι έλεγε ότι το πρωτάθλημα θα κριθεί στο τελευταίο δευτερόλεπτο και φέτος βλέπουμε ακόμα μεγαλύτερο ανταγωνισμό: «Ναι, είμαστε πολύ κοντά και νομίζω πως θα είναι παρόμοιο». -το πώς περιμένει τον Άρη και εάν περιμένει ίδιο ματς με αυτά του Κυπέλλου: «Πιστεύω θα είναι ένα παρόμοιο παιχνίδι, γιατί ούτε ο αντίπαλος έχει αλλάξει το στιλ παιχνιδιού του ούτε εμείς. Εμείς και στα δυο ματς που παίξαμε τα πήγαμε καλά, προφανώς το τελευταίο παιχνίδι κρίθηκε στα πέναλτι, αλλά σε γενικές γραμμές παίξαμε καλά. Και αύριο θα είναι ένα παρόμοιο παιχνίδι». -το γεγονός πως ο Άκης Μάντζιος χαρακτήρισε την ΑΕΚ ως την καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος: «Πρώτα από όλα να τον ευχαριστήσω. Πιστεύω ότι είναι πολλές οι ομάδες που παίζουν καλό ποδόσφαιρο. Και ο Άρης κάνει μια πολύ καλή χρόνια. Οπότε θα είναι ένα όμορφο παιχνίδι». by Χρήστος Λόης
19:24
19:25
Ο Ντομαγκόι Βίντα θα φορέσει το περιβραχιόνιο της ΑΕΚ για πρώτη φορά στο σημερινό ματς: Εικόνα live 21979271/47627.jpg by Χρήστος Λόης
19:27
Σε περίπου τρία λεπτά η έναρξη της αναμέτρησης... by Χρήστος Λόης
19:28
Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων. by Χρήστος Λόης
19:29
Διαιτητής: Τάσος Σιδηρόπουλος Α' Βοηθός: Πολυχρόνης Κωσταράς Β' Βοηθός: Λάζαρος Δημητριάδης 4ος διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος VAR: Κλέι Ρουπέρτι (Ολλανδία) by Χρήστος Λόης
19:29
Υπενθυμίζεται ότι στα ματς του Άρη, ύστερα από σχετικό αίτημα των Θεσσαλονικιών, ορίζονται Έλληνες διαιτητές. Εφόσον φυσικά συμφωνήσουν οι αντίπαλοί τους, όπως εν προκειμένω η ΑΕΚ. by Χρήστος Λόης
19:30
Θερμή χειραψία ανάμεσα στον Ματίας Αλμέιδα και τον Άκη Μάντζιο. by Χρήστος Λόης
19:31
Όλα έτοιμα για τη σέντρα. by Χρήστος Λόης
19:31
1' Πάμε! by Χρήστος Λόης
19:33
2' Με δυνατές μονομαχίες και πολλά λάθη εκατέρωθεν τα πρώτα λεπτά του ματς. by Χρήστος Λόης
19:35
4' Έχει την κατοχή και κυκλοφορεί την μπάλα η ΑΕΚ. by Χρήστος Λόης
19:36
4' Σουτ του Άμραμπατ, βρήκε στον Ρότα, με πολλά σώματα στην περιοχή του Άρη. by Χρήστος Λόης
19:37
6' Κερδισμένο φάουλ για την ΑΕΚ, λίγο πιο μπροστά από το σημείο του κόρνερ στα αριστερά. by Χρήστος Λόης
19:38
6' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Το φάουλ εκτελέστηκε, ο Πόνσε πήρε την πρώτη κεφαλιά, τη δεύτερη ο Κάλενς, με τον Κουέστα να διώχνει σε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
19:40
8' Πάτησε περιοχή ο Άμραμπατ από εξαιρετική διαγώνια πάσα του Λιούμπισιτς και έκανε τη σέντρα, έδιωξε σε κόρνερ ο Φατόρε. by Χρήστος Λόης
19:42
10' Έχει μπει πιο καλά η ΑΕΚ στο παιχνίδι, ούσα ανώτερη του Άρη, έχοντας και τη μεγάλη στιγμή του 6ου λεπτού με τον Κάλενς. Παράλληλα, οι Θεσσαλονικείς αδυνατούν να κρατήσουν την μπάλα στα πόδια τους, αντιμετωπίζοντας προβλήματα από το pressing της «Ένωσης». by Χρήστος Λόης
19:43
13' Πέναλτι για την ΑΕΚ! Στη δεξιά πλευρά ο Άμραμπατ μπήκε στην περιοχή έπειτα από μπαλιά του Γιόνσον, ο Μοντόγια τον ανέτρεψε, με τον Σιδηρόπουλο να δείχνει την άσπρη βούλα. by Χρήστος Λόης
19:45
Κίτρινη κάρτα στον Μοντόγια. by Χρήστος Λόης
19:45
15' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! Ανοίγει το σκορ η «Ένωση», με τον Άμραμπατ να εκτελεί εύστοχα στην αριστερή γωνία του Κουέστα. by Χρήστος Λόης
19:49
Δίκαιο το προβάδισμα της «Ένωσης» στον απόλυτο βαθμό, έχοντας μπει με το πόδι πατημένο στο γκάζι και με τη διάθεση να βρει νωρίς γκολ, το οποίο πέτυχε. Αξίζει να σημειωθεί η μεγάλη συμμετοχή του Γιόνσον στη φάση του πέναλτι: έκοψε με υπέροχο τρόπο στο χώρο της μεσαίας γραμμής, βρίσκονται εξαιρετικά τον Άμραμπατ, ο οποίος ανατράπηκε από τον Μοντόγια. by Χρήστος Λόης
19:50
15' Κίτρινη στον Ζουλ για διαμαρτυρία. by Χρήστος Λόης
19:51
20' Σέντρα του Ελίασον από τα αριστερά, έδιωξε ο Μοντόγια. by Χρήστος Λόης
19:52
21' Μονομαχία Παναγίδη-Χατζισαφί, στο έδαφος ο μεσοεπιθετικός του Άρη. by Χρήστος Λόης
19:52
Σηκώθηκε, συνεχίζεται το ματς. by Χρήστος Λόης
19:53
19:55
24' Καλή στιγμή για τον Άρη! Ωραία ενέργεια του Φετφατζίδη, μοίρασε στον Ανσαριφάρντ που έκανε το σουτ από δύσκολη γωνία, με την μπάλα να περνάει παράλληλα από την εστία του Στάνκοβιτς. by Χρήστος Λόης
19:56
19:58
26' Κάρτα στον Λιούμπισιτς για φάουλ στον Ζουλ. by Χρήστος Λόης
20:01
30' Έχει βελτιώσει την απόδοσή του ο Άρης, ανεβάζοντας την έντασή του, με κορυφαίο τον Φετφατζίδη που είναι δραστήριος. Παρόλα αυτά, με εξαίρεση τη φάση με τον Ανσαριφάρντ στο 24ο λεπτό, αδυνατεί να δημιουργήσει την καλή στιγμή. by Χρήστος Λόης
20:02
Έχουν αλλάξει πλευρές οι Ελίασον-Άμραμπατ, με τον Σουηδό δεξιά και τον Μαροκινό αριστερά. by Χρήστος Λόης
20:03
32' Σουτ του Ρότα, που βρήκε χώρο, μπλόκαρε ο Κουέστα. by Χρήστος Λόης
20:07
36' Εκτελεσμένο φάουλ του Παναγίδη, έδιωξε η άμυνα της ΑΕΚ. by Χρήστος Λόης
20:07
20:08
37' Στο έδαφος ο Ανσαριφάρντ, λαμβάνει την ιατρική βοήθεια. by Χρήστος Λόης
20:10
39' Σουτ με δύναμη με το αριστερό του Κάλενς, μπλόκαρε ο Κουέστα. by Χρήστος Λόης
20:10
Συνεχίζει στο ματς ο Ανσαριφάρντ. by Χρήστος Λόης
20:12
41' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ! Ωραία συνεργασία από τα δεξιά, ο Γιόνσον είδε υπέροχα τον Ελίασον, ο οποίος πάσαρε στον Λιούμπισιτς, που έκανε δυνατό σουτ, αλλά ο Κουέστα έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
20:14
42' Ο Φετφατζίδης έφυγε στην πλάτη της άμυνας και σκόραρε, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ! by Χρήστος Λόης
20:14
44' ΓΚΟΛ ο Άρης! Πήρε την κεφαλιά ο Ανσαριφάρντ, με κενό ανάμεσα στους Κάλενς και Βίντα, ο Φετφατζίδης κατάφερε να περάσει τον Στάνκοβιτς και από πλάγια θέση σκόραρε το 1-1. by Χρήστος Λόης
20:17
Ένα λεπτό καθυστερήσεις. by Χρήστος Λόης
20:18
Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Άρης-ΑΕΚ 1-1 by Χρήστος Λόης
20:19
Άνοιξε το σκορ στο 15' η ΑΕΚ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Άμραμπατ, «απάντησε» ο Άρης με το γκολ του Φετφατζίδη στο 43' για το 1-1 του πρώτου ημιχρόνου. by Χρήστος Λόης
20:20
Επιστρέφουμε σε λίγο... by Χρήστος Λόης
20:38
46' Έναρξη του δευτέρου μέρους! by Χρήστος Λόης
20:39
46' Με δύο αλλαγές ξεκινάει το δεύτερο μέρος ο Άρης: Εκτός οι Ανσαριφάρντ και Φαμπιάνο, στις θέσεις τους οι Μορόν και Ρόουζ. by Χρήστος Λόης
20:39
Χωρίς αλλαγές ο Ματίας Αλμέιδα για την ΑΕΚ. by Χρήστος Λόης
20:41
49' ΓΚΟΛ ο Άρης, κάνει την ανατροπή! Ο Σαβέριο έκανε το σουτ στην περιοχή με τον Στάνκοβιτς να αποκρούει, η άμυνα της ΑΕΚ δεν απομάκρυνε, με τον 24χρονο να παίρνει το ριμπάουντ και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1. by Χρήστος Λόης
20:44
Εξαιρετικό ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος για τους Θεσσαλονικείς! by Χρήστος Λόης
20:47
54' Σέντρα του Άμραμπατ, ο Ελίασον δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά! by Χρήστος Λόης
20:47
20:47
55' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, βρίσκει γρήγορα απάντηση! Φάση διαρκείας στην περιοχή του Άρη, ο Γιόνσον έκανε το σουτ αλλά ο Κουέστα απέκρουσε, ο Φατόρε προσπάθησε να απομακρύνει, με την μπάλα να πηγαίνει στον Βίντα, ο οποίος από πλάγια θέση σκόραρε το 2-2. by Χρήστος Λόης
20:51
57' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Είδε τον Λιούμπισιτς στην περιοχή ο Άμραμπατ, ο Κροάτης κατέβασε και εκτέλεσε, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Κουέστα. by Χρήστος Λόης
20:53
Εξαιρετική αντίδραση της «Ένωσης» μετά το γκολ του Σαβέριο, κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Βίντα και δημιουργεί συνεχώς κινδύνους στην εστία του Κουέστα. by Χρήστος Λόης
20:54
60' Πάτησε περιοχή ο Μορόν, ο Άμραμπατ τον έκοψε με τζαρτζάρισμα, «παίζεται» από τον Σιδηρόπουλο, σύμφωνο και το VAR. by Χρήστος Λόης
20:56
63' Τρεις αλλαγές για την ΑΕΚ: Ο Πισάρο πήρε τη θέση του Άμραμπατ, ο Τσούμπερ εκείνη του Μάνταλου και ο Πινέδα αντικατέστησε τον Λιούμπισιτς. by Χρήστος Λόης
21:00
67' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, παίρνει εκ νέου το προβάδισμα στο σκορ! Τρομερή κυκλοφορία της μπάλας από την «Ένωση», ο Πινέδα πάσαρε στα δεξιά στον Ελίασον, ο οποίος έβγαλε τη σέντρα, με τον Πόνσε να είναι επιβλητικός στον αέρα και να πετυχαίνει με δυνατή κεφαλιά το 3-2. by Χρήστος Λόης
21:03
Μέσα σε 12 λεπτά (55'-67') η ΑΕΚ βγάζει τρομερή αντίδραση, με ποδόσφαιρο υπομονής και χωρίς βιασύνη. Σε ένα ματς που έως τώρα ο Πόνσε ήταν κακός, καταφέρνει να σκοράρει, δίνοντας συνέχεια στην εξαιρετική κατάσταση που βρίσκεται. by Χρήστος Λόης
21:03
70' Κίτρινη στον Βέλεθ για φάουλ πάνω στον Τσούμπερ. Μάλιστα, ο Ισπανός αντίκρισε στην κάρτα στα πρώτα δευτερόλεπτα της παρουσίας του στο ματς, καθώς αντικατέστησε τον Ζουλ. by Χρήστος Λόης
21:04
71' Μάζεψε εύκολα ο Κουέστα το γέμισμα του Γιόνσον. by Χρήστος Λόης
21:07
72' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ: Εκτός οι Πόνσε και Ελίασον, στις θέσεις τους οι Αραούχο και Σιμάνσκι. by Χρήστος Λόης
21:07
72' Κίτρινη για τον Τσούμπερ, που θα χάσει το πρώτο ματς των playoffs. by Χρήστος Λόης
21:08
75' Μεγάλη στιγμή για την ΑΕΚ! Ο Τσούμπερ βρέθηκε απέναντι στον Κουέστα από την εκτέλεση φάουλ του Σιμάνσκι, με τον Ελβετό όμως να μην μπορεί να νικήσει τον εξαιρετικό, σήμερα, Κουέστα. by Χρήστος Λόης
21:11
77' Κόντραρε σε σώμα το σουτ εκτός περιοχής του Αραούχο. by Χρήστος Λόης
21:13
82' Αλλαγή για τον Άρη, ο Σουλεϊμάνοφ δίνει τη θέση του στον Παναγίδη. by Χρήστος Λόης
21:15
21:16
84' Προσπαθεί να φανεί απειλητικός ο Άρης. by Χρήστος Λόης
21:17
85' Πέναλτι για τον Άρη! Πέφτει από διώξιμο του Πινέδα ο Μορόν, έδειξε την άσπρη βούλα ο Σιδηρόπουλος. by Χρήστος Λόης
21:19
Στο VAR ο Σιδηρόπουλος, δεν φαίνεται να τον βρίσκει ο Πινέδα. by Χρήστος Λόης
21:20
Δεν υπάρχει πέναλτι! Από το πρώτο ριπλέι φάνηκε πως ο Πινέδα δεν βρίσκει τον Μορόν. by Χρήστος Λόης
21:24
90' Πέντε λεπτά καθυστερήσεις. by Χρήστος Λόης
21:24
90+1' Κίτρινη στον Σιμάνσκι για φάουλ στο κέντρο. by Χρήστος Λόης
21:27
90+5' Πέναλτι για τον Άρη! Από εκτέλεση φάουλ, ο Γιόνσον έδιωξε με κεφαλιά και ο Βίντα βρήκε την μπάλα με το χέρι. by Χρήστος Λόης
21:28
Μανούρα ανάμεσα στους δύο πάγκους! Διαμαρτυρία από τον πάγκο της ΑΕΚ, ότι δεν υπήρχε φάουλ στην αρχή της φάσης. by Χρήστος Λόης
21:29
90+7' ΓΚΟΛ ο Άρης! Εκτέλεσε εύστοχα ο Μορόν, ισοφαρίζοντας σε 3-3. by Χρήστος Λόης
21:31
90+8' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ με σουτ του Ρότα, πέρασε πάνω πάνω από το οριζόντιο! by Χρήστος Λόης
21:31
Τέλος στο παιχνίδι: Άρης-ΑΕΚ 3-3 by Χρήστος Λόης
21:42
Μεγάλο ματς στο «Κλ. Βικελίδης», Άρης και ΑΕΚ ήρθαν ισόπαλοι 3-3, με τον Μορόν να γκρεμίζει την «Ένωση» από την κορυφή με πέναλτι στο φινάλε! by Χρήστος Λόης