Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τους «16» του Champions League

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση της Σοσιεδάδ με την Παρί Σεν Ζερμέν, για τη φάση των «16» στο φετινό Champions League! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:44
Για τις 22:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα, στο «Ανοέτα» το οποίο αναμένεται κατάμεστο και γεμάτο παλμό! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:46
Η Παρί έχει μεγάλο πλεονέκτημα πρόκρισης στα προημιτελικά, μετά τη νίκη της με 2-0 πριν από τρεις εβδομάδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
Τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης στο «Παρκ ντε Πρενς»: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
Οι ενδεκάδες: Σοσιεδάδ (Αλγκουασίλ, 4-3-3): Ρεμίρο - Τραορέ, Θουμπέλδια, Λε Νορμάν, Γκαλάν - Μέντεζ, Θουμπιμέντι, Μαρίνο - Κούμπο, Μπέκερ, Ογιαρθάμπαλ Παρί Σεν Ζερμέν (Ενρίκε, 4-3-3): Νταναρούμα - Χακίμι, Μπεράλντο, Ερναντέζ, Νούνο Μέντες - Ζαΐρ Εμερί, Βιτίνια, Ρουίθ - Ντεμπελέ, Μπαρκολά, Εμπαπέ by Δημήτρης Παπαδήμας
21:50
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Μαρένο, Αραμπούρου, Μπαρενετσέα, Γκονσάλεθ, Μαρίν, Ολασαγκάστι, Πατσέκο, Σαντίκ, Τίρνεϊ, Τουριέντες, Μαγκουναθελάια. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
Αναπληρωματικοί για την Παρί οι Νάβας, Τένας, Γκαντού, Κολό-Μουανί, Λι Κανγκ Ιν, Μαρκίνιος, Μαγιουλού, Ντανίλο, Ράμος, Σολέρ και Ουγκάρτε. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:52
Διαιτητής του αγώνα ο Άγγλος, Μάικλ Όλιβερ, με VAR τους συμπατριώτες του Άτγουελ και Κουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:55
Παρά τις αντιδράσεις που έχει προκαλέσει σε μερίδα φίλων της Παρί, ο Εμπαπέ ποζάρει χαμογελαστός κατά τη διάρκεια της προθέρμανσης: Εικόνα live 21979312/82615.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
21:58
Οι δύο ομάδες έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο, υπέροχη η ατμόσφαιρα στο «Ανοέτα», με κορεό από τους φίλους των γηπεδούχων! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:00
Χωρίς εντός έδρας νίκη στα 7 πιο πρόσφατα παιχνίδια της, η Σοσιεδάδ απόψε ψάχνει μια πολύ μεγάλη ανατροπή. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:01
Έναρξη του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
3' Η Σοσιεδάδ κρατάει την μπάλα προσπαθώντας να καθορίσει τον ρυθμό στα πρώτα λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
Πεσμένος στο χορτάρι με τραυματισμό στο χέρι του ο Τραορέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
Όλα εντάξει για τον δεξιό μπακ της Σοσιεδάδ, συνεχίζει στο ματς κανονικά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:07
5' Πρώτη τελική στο ματς για την Παρί, με τον Εμπαπέ να πλασάρει ψηλά άουτ υπό την ασφυκτική πίεση της άμυνας. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:10
7' Παραλίγο αυτογκόλ για την Παρί, με κεφαλιά του Νούνο Μέντες μετά από σέντρα του Ογιαρθάμπαλ και ενώ ο Κούμπο... καραδοκούσε. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:10
8' Μια κεφαλιά του Μερίνο, χωρίς δύναμη στην αγκαλιά του Ντοναρούμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:12
10' Μεγάλη ευκαιρία για την Παρί, με τον Εμπαπέ να επιταχύνει αφήνοντας πίσω του τον Τραορέ, πριν κάνει τη σέντρα για το τελείωμα του Μπαρκολά από κοντά, πάνω στον Ρεμίρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:17
15' Γρήγορη αντεπίθεση της Παρί, με τον Ζαΐρ Εμερί να κάνει πολύ μεγάλη κούρσα, πριν σουτάρει αδύναμα πάνω στον Ρεμίρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:17
15' Γκοολ για την Παρί Σεν Ζερμέν! Απίθανο γκολ από τον αρχηγό των φιλοξενούμενων, ταλαιπώρησε ξανά την άμυνα της Σοσιεδάδ με την ταχύτητά του από τα αριστερά και άνοιξε το σκορ με ένα τρομερό τελείωμα από πολύ πλάγια θέση! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:18
Η φάση ελέγχεται από τους VAR. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:20
Δεν υπήρχε κάτι, το γκολ μέτρησε για το 0-1 της Παρί, αλλά τώρα υπάρχει μία τρύπα στα δίχτυα της εστίας της Σοσιεδάδ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:21
Αποκαταστάθηκε το πρόβλημα, με την Παρί να έχει διευρύνει κι άλλο το προβάδισμά της. 3-0 πλέον το συνολικό σκορ στο ζευγάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:25
Εμπαπέ και Ντεμπελέ πανηγυρίζουν το γκολ της Παρί: Εικόνα live 21979312/41554.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
22:26
25' Σαφώς ανώτερη η Παρί έως τώρα στο ματς, κυριαρχεί και δεν αφήνει τη Σοσιεδάδ να πλησιάσει τη μεγάλη περιοχή του Ντοναρούμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:29
27' Θα περίμενε κανείς από τη Σοσιεδάδ να είναι πιο επιθετική, αλλά έως τώρα δεν έχει καταφέρει να κάνει πολλά στο μισό της αντιπάλου της. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:30
28' Κίτρινη κάρτα στον Νούνο Μέντες, ο αδύναμος κρίκος της Παρί, με αρκετά λάθη στο πρώτο μισάωρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:32
29' Ευκαιρία για την Παρί, ο Μπαρκόλα έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο Εμπαπέ εκτέλεσε στην κίνηση, απέκρουσε στην κλειστή του γωνία με το πόδι ο Ρεμίρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:38
35' Η Σοσιεδάδ προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα, αλλά δεν βρίσκει τρόπο να απειλήσει τον Ντοναρούμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:40
Το υπέροχο γκολ του Εμπαπέ για το προβάδισμα της Παρί: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:41
40' Η Παρί έχει ρίξει τον ρυθμό και διαχειρίζεται με άνεση το προβάδισμά της. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:45
42' Καίριο τάκλιν του Μπεράλντο σε συρτή σέντρα του Κούμπο, στην πορεία της φάσης ο Ιάπωνας είδε την κίτρινη κάρτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:48
45' +1' Ευκαιρία για τη Σοσιεδάδ, ο Κούμπο έπιασε όμορφο πλασέ από μακριά, αρκετά δίπλα από την εστία του Ντοναρούμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:50
2-0 η Μπάγερν τη Λάτσιο, πλέον έχει σκορ πρόκρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:51
45'+4' Κίτρινη κάρτα στον Ντεμπελέ, για μαρκάρισμά του στον Τραορέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:52
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Σοσιεδάδ- Παρί Σεν Ζερμέν 0-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:53
Το υπέροχο γκολ του Εμπαπέ από το 15' έχει δώσει ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης στην Παρί, η οποία είναι πλέον 3-0 μπροστά στο συνολικό σκορ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:07
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:08
Έσκισε τα δίχτυα στο γκολ του ο Εμπαπέ: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:08
Αλλαγή ημιχρόνου για την Παρί, Λι Κανγκ Ιν στη θέση του Μπαρκολά. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:11
48' Ο Ζαΐρ Εμερί σούταρε με δύναμη, απέκρουσε ο Ρεμίρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:16
54' Κίτρινη κάρτα στον Θουμπέλδια. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:19
56' Γκοολ για την Παρί Σεν Ζερμέν! Εμπαπέ ξανά ο σκόρερ, πήρε την πάσα του Λι και εκτέλεσε τον Μερίνο, σκοράροντας για τρίτη φορά στις δύο συναντήσεις της ομάδας του με τη Σοσιεδάδ! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:21
Πλέον, η Παρί σκέφτεται την κλήρωση των προημιτελικών, αφού προηγείται με 4-0 στο συνολικό σκορ! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:23
61' Αλλαγές με Τουριέντες και Μπαρενετσέα να αντικαθιστούν Μέντες και Μπέκερ για τη Σοσιεδάδ, ο Μουκιελέ αντικατέστησε τον Νούνο Μέντες για την Παρί. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:26
63' Ακυρωθέν γκολ για τη Σοσιεδάδ, οριακά οφσάιντ ο Τουριέντες, ο οποίος σκόραρε με κεφαλιά μετά από μπαλιά του Θουμπέλδια. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:27
65' Πλησιάζει ξανά την εστία της Παρί η Σοσιεδάδ, συρτή σέντρα-ξυραφιά του Μπαρενετσέα, δεν πρόλαβε με προβολή ο Ογιαρθάμπαλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:29
67' Η Σοσιεδάδ ανεβάζει ρυθμό και πιέζει για πρώτη φορά στο ματς, αλλά πλέον είναι πολύ αργά. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:29
67' Καλό γυριστό σουτ του Μερίνο, πάνω από τα δοκάρια του Ντοναρούμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:31
68' Ευκαιρία για την Παρί, ο Ρεμίρο απέκρουσε δύσκολα στην κλειστή του γωνία ένα δυνατό σουτ του Χακίμι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:33
72' Η Παρί έχει παραδώσει τα ηνία στη Σοσιεδάδ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:35
73' Ευκαιρία για τη Σοσιεδάδ, με τον Ογιαρθάμπαλ να μην μπορεί να νικήσει από κοντά τον Ντοναρούμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:39
77' Διπλή αλλαγή για τη Σοσιεδάδ, Πατσέκο και Αντρέ Σίλβα αντικατέστησαν Θουμπέλδια και Ογιαρθάμπαλ. Για την Παρί, Ουγκάρτε αντί του Ρουίθ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:40
77' Ευκαιρία για τη Σοσιεδάδ, ο Θουμπιμέντι αστόχησε από πολύ πλεονεκτική θέση, μετά από γύρισμα του Ογιαρθάμπαλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:41
79' Νέα χαμένη ευκαιρία για τη Σοσιεδάδ, με τον Ντοναρούμα να αποκρούει σουτ του Μπενιάτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:44
82' Κολό Μουανί αντί Ντεμπελέ και Σολέρ αντί Χακίμι, οι τελευταίες αλλαγές της Παρί. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:45
83' Αλλαγή για τη Σοσιεδάδ, Ολασαγκάστι στη θέση του Θουμπιμέντι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:47
by Δημήτρης Παπαδήμας
23:51
89' Γκοολ για τη Σοσιεδάδ! Μετά από φάση διαρκείας και ασταθή επέμβαση του Ντοναρούμα σε διαγώνιο σουτ του Τουριέντες, ο Μερίνο σκόραρε το γκολ της τιμής για τους Βάσκους. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:53
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:56
Τέλος, Ρεάλ Σοσιεδάδ-Παρί Σεν Ζερμέν 1-2, οι Παριζιάνοι στους 8 του Champions League! by Δημήτρης Παπαδήμας