Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τους «16» του Champions League

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:38
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live το δεύτερο παιχνίδι ανάμεσα σε Κοπεγχάγη και Μάντσεστερ Σίτι, για τη φάση των «16» του Champions League! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:39
Για τις 22:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη της αναμέτρησης στο «Ετιχαντ», με τη Σίτι να έχει μεγάλο προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά, μετά τη νίκη της με 3-1 στη Δανία. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:46
Οι ενδεκάδες: Μάντσεστερ Σίτι (Γκουαρντιόλα, 4-2-3-1): Έντερσον - Λιούις, Ακάντζι, Ντίας, Γκβάρντιολ - Ροντρίγκο, Κόβασιτς - Μπομπ, Άλβαρεζ, Νούνιες – Χάαλαντ Κοπεγχάγη (Νέεστρουπ, 5-3-2): Γκραμπάρα - Άνκερσεν, Γέλερτ, Βάβρο, ΜακΚίνα, Ντικς – Φρόχολντ, Όσκαρσον, Κλεμ - Ατσουρί, Ελιουνούσι by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
Στον πάγκο για τη Σίτι οι Ορτέγκα, Μορένο, Κάρσον, Γουόκερ, Στόουνς, Ακέ, Ντε Μπρόινε, Μπερνάρντο Σίλβα, Γκόμες, Φόντεν, Ράιτ, Χάμιλτον και Σουσόχο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
Αναπληρωματικοί της Κοπεγχάγης οι Ρούναρσον, Μπουρ, Μπάρντζι, Μποΐλεσεν, Κορνέλιους, Χόιλουντ, Λάρσον, Μάτσον, Μέλινγκ και Σόρενσεν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
Ο Γκουαρδιόλα αφήνει στον πάγκο τους συνήθως βασικούς Ντε Μπρόινε, Φόντεν, Μπερνάρντο Σίλβα, Ντοκού, Γουόκερ, Στόουνς και Άκε, ενώ δεν έχει διαθέσιμο και τον τραυματία Γκρίλις. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
Θυμηθείτε τα highlights του πρώτου παιχνιδιού: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:50
Πριν από τρεις εβδομάδες, η Σίτι είχε πάρει το προβάδισμα στο 10' με τον Ντε Μπρόινε, με την Κοπεγχάγη να ισοφαρίζει στο 34' με τον Μάτσον, πριν έρθει το τελικό 1-3 με σκόρερς τους Μπερνάρντο Σίλβα (45'+1') και Φόντεν (90'+2'). by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
Διαιτητής του αποψινού αγώνα ο Νορβηγός, Έσπεν Εσκάς, με VAR τους Ολλανδούς, Ντένις Χίγκλερ και Ρομπ Ντίπερινγκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:52
Φωτογραφία από το εξωτερικό του «Έτιχαντ», λίγο πριν την έναρξη του αγώνα: Εικόνα live 21979320/17721.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
21:57
Να θυμίσουμε ότι για τη Μάντσεστερ Σίτι ακολουθεί την ερχόμενη Κυριακή (10/3, 17:45) το πολύ μεγάλο εκτός έδρας ντέρμπι κορυφής της Premier League κόντρα στη Λίβερπουλ. Έτσι εξηγείται άλλωστε και το ροτέισον στη βασική ενδεκάδα του Γκουαρδιόλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:57
Για την Κοπεγχάγη απουσιάζουν οι Φαλκ, Λέραγκερ και Κλάεσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:58
Οι δύο ομάδες έκαναν την εμφάνισή του στον αγωνιστικό χώρο του κατάμεστου «Έτιχαντ». by Δημήτρης Παπαδήμας
22:01
Έναρξη του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:01
Με τα γαλάζια η Σίτι, με την μαύρη της εμφάνιση η Κοπεγχάγη. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
5' Αναγνωριστικά στα πρώτα του λεπτά το ματς για τις δύο ομάδες, με τη Σίτι να έχει περισσότερη ώρα την κατοχή της μπάλας. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
5' Γκοολ για τη Μάντσεστερ Σίτι! Σκόραρε στην πρώτη ευκαιρία της η ομάδα του Γκουαρδιόλα, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Άλβαρεζ και άψογο με τη μία τελείωμα του Ακάνζι! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
Πολύ νωρίς προβάδισμα για τη Σίτι, πλέον προηγείται με συνολικό σκορ 4-1 της Κοπεγχάγης. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:09
9' Ο Λιούις μπήκε στη μεγάλη περιοχή με όμορφη ατομική προσπάθεια, το σουτ του σταμάτησε στον Βάβρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:10
9' Γκοολ για τη Μάντσεστερ Σίτι! Αρχικά ο Ρόδρι έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, μετά από εκτέλεση κόρνερ, στην πορεία της φάσης ο Άλβαρεζ έκανε σέντρα-σουτ, με τον Γκραμπάρα να χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του και να τη μαζεύει από τα δίχτυα του. 2-0 από πολύ νωρίς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:12
12' Πεσμένος στο χορτάρι ο Κόβατσιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:15
15' Μία ακόμα φάση μπροστά στην εστία της Κοπεγχάγης, αντέδρασε σωστά η άμυνα των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:16
16' Πρώτη τελική της Κοπεγχάγης, με τον Κλεμ να σουτάρει ψηλά άουτ από μακριά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:17
Η Μάντσεστερ Σίτι έχει ήδη 100 περισσότερες πάσες από την αντίπαλό της! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:19
22:20
22:20
Το γκολ του Ακάνζι για το 1-0: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:21
20' Ο Μπομπ τροφοδότησε τον Χάαλαντ και εκείνος προσπάθησε να σουτάρει, βλέποντας την μπάλα να κοντράρει στον Ντικς και να βγαίνει κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:22
21' Ο Άλβαρες πήγε να σκοράρει με απευθείας κόρνερ, δόθηκε επιθετικό φάουλ του Ακάνζι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:24
24' Κοπεγχάγη αδυνατεί να... ξεμυτίσει από το δικό της μισό, με τη Σίτι να κυριαρχεί απόλυτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:29
29' Γκοολ για την Κοπεγχάγη! Φανταστική αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους, ολοκληρώθηκε με τακουνάκι-πάσα του Όσκαρσον και ιδανικό πλασέ του Ελιουνούσι, ο οποίος διαμόρφωσε το 2-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:32
31' Η Σίτι άφησε πάρα πολύ χώρο στην πλάτη της άμυνάς της και το πλήρωσε, με τους επιθετικούς της Κοπεγχάγης να συνδυάζονται υπέροχα στη φάση του 2-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:33
33' Μετά το γκολ η Κοπεγχάγη... ξεθάρεψε και κυκλοφορεί την μπάλα, ενώ οι φίλοι της στις κερκίδες το διασκεδάζουν! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:33
Το 2-0 του Άλβαρες μετά το μεγάλο λάθος του Γκραμπάρα: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:35
35' Ο Άλβαρες πήρε την πάσα του Χάαλαντ και πλησίασε την εστία του Γκραμπάρα, έκοψε με καίρια επέμβαση ο Βάβρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:40
39' Η Κοπεγχάγη έχει εμφανιστεί στο παιχνίδι μετά το πρώτο μισάωρο, στο οποίο η Σίτι κυριάρχησε απόλυτα. Παρ' όλα αυτά, η ομάδα του Γκουαρδιόλα δείχνει να ελέγχει πλήρως την κατάσταση. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:41
40' Ο Άλβαρες πήρε την μπάλα μέσα στη μεγάλη περιοχή, καθυστέρησε να σουτάρει και κόπηκε από τον ΜακΚίνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:46
45' Ο Γκραμπάρα έκανε ξανά λάθος εκτίμηση σε σουτ του Νούνιες από πολύ πλάγια θέση, δόθηκε οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:46
Τρία λεπτά έξτρα χρόνος. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:47
Η υπέροχη αντεπίθεση της Κοπεγχάγης και το γκολ του Ελιουνούσι για το 2-1: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:48
45'+3' Γκοολ για τη Μάντσεστερ Σίτι! Ο Χάαλαντ πήρε μια βαθιά μπαλιά του Ρόδρι και αφού κοντρόλαρε ιδανικά, εκτέλεσε κάτω από τα πόδια του ΜακΚίνα και στην αριστερή γωνία του Γκραμπάρα, διαμορφώνοντας το 3-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:49
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Μάντσεστερ Σίτι-Κοπεγχάγη 3-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:51
Η πρωταθλήτρια Ευρώπης κάνει επίδειξη δύναμης κόντρα στους Δανούς και προηγείται χάρη στα γκολ των Ακάνζι (5'), Άλβαρες (9') και Χάαλαντ (45'+3'), ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν μειώσει στο 29', με τον Ελιουνούσι. Στο 6-2 πλέον το συνολικό σκορ του ζευγαριου. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:04
Αλλαγή ημιχρόνου για τη Σίτι, Σέρχιο Γκόμες στη θέση του Ρόδρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:04
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:10
Το γκολ του Χάαλαντ για το 3-1: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:15
56' Η εικόνα του ματς δεν έχει αλλάξει ούτε στο δεύτερο ημίχρονο, με τη Σίτι να κυριαρχεί και να έχει συνεχώς την κατοχή της μπάλας. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:17
58' Διπλή αλλαγή για την Κοπεγχάγη, Μπάρντζι και Μάτσο αντικατέστησαν Ατσούρι και Φρόχολντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:22
62' Καλή σκέψη και σέντρα του Βάβρο, λίγο πιο δυνατή από ότι έπρεπε η μπαλιά του, δεν πρόλαβε να βρει την μπάλα με προβολή ο Όσκαρσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:25
66' Χωρίς φάση στο δεύτερο ημίχρονο, με τη Σίτι να διαχειρίζεται χωρίς να ιδρώσει το μεγάλο της προβάδισμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:26
67' Ευκαιρία για την Κοπεγχάγη, με τον Έντερσον να σταματά ένα σουτ του Μάτσον, ο οποίος βρέθηκε σε πολύ πλεονεκτική θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:27
68' Αλλαγή για τη Σίτι, Στόουνς στη θέση του Ρούμπεν Ντίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:28
Αλλαγές και για την Κοπεγχάγη, Χόιλουντ και Κορνέλιους αντικατέστησαν Κλεμ και Όσκαρσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:29
70' Ανεβάζει ρυθμό η Κοπεγχάγη, προσπαθώντας να μπει απειλητικά στη μεγάλη περιοχή της Σίτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:30
604 πάσες η Σίτι, 239 η Κοπεγχάγη. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:31
72' Πεσμένος στο χορτάρι ο Νούνες, φαίνεται να πονάει. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:33
75' Αλλαγή για τη Σίτι, με τον Χάμιλτον να αντικαθιστά τον τραυματία Νούνες. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:36
76' Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Ντικς, αλλά εκείνος έστειλε την μπάλα πάνω στον Έντερσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:37
78' Αλλαγή για την Κοπεγχάγη, Μέλινγκ στη θέση του Γέλερτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:38
79' Η Κοπεγχάγη είναι η μόνη που απειλεί στο τελευταίο τέταρτο, το έκανε ξανά με άστοχο σουτ του Ελιουνούσι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:41
82' Οι χιλιάδες φίλοι της Κοπεγχάγης που βρίσκονται στο «Έτιχαντ» δεν πτοούνται και συνεχίζουν το ασταμάτητο τραγούδι τους! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:43
83' Ο Λιούις έκοψε με καίριο τάκλιν τον Μάτσον, πριν εκείνος προλάβει να σουτάρει. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:43
84' Κίτρινη κάρτα στον Κορνέλιους για άσχημο μαρκάρισμα στον Ακάνζι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:47
88' Αλλαγή για τη Σίτι, ντεμπούτο στο Champions League για τον νεαρό Ράιτ, αντικατέστησε τον Χάαλαντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:49
90' Κίτρινη κάρτα στον Μάτσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:50
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:52
90'+2' Οριζόντιο δοκάρι για τη Σίτι, με μακρινό σουτ του Λιούις. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:52
Τέλος του αγώνα, Μάντσεστερ Σίτι-Κοπεγχάγη 3-1. Πρόκριση στα προημιτελικά με συνολικό σκορ 6-2 για τους πρωταθλητές Ευρώπης! by Δημήτρης Παπαδήμας