Ντινάμο Ζάγκρεμπ-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τους «16» του Europa Conference League.

21:27
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης της Ντινάμο Ζάγκρεμπ με τον ΠΑΟΚ, στο πρώτο ματς για τους «16» του Conference League. Σέντρα στις 22:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 2 και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Γιάννης Πολιάς
21:28
Οι Θεσσαλονικείς ψάχνουν στο Μάξιμιρ προβάδισμα πρόκρισης για τα προημιτελικά του θεσμού, εκεί όπου είχαν φτάσει και προ διετίας. by Γιάννης Πολιάς
21:32
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
21:33
Ντινάμο Ζάγκρεμπ (Σ. Γιακίροβιτς): Νέβιστιτς, Ριστόφσκι, Μπερνέ, Τεοφίλ-Κατρίν, Πέρκοβιτς, Μίσιτς, Σούτσιτς, Σπίκιτς, Μπατούρινα, Χότζα, Πέτκοβιτς Στον πάγκο: Ζάγκορατς, Σούταλο, Ζίβκοβιτς, Χαλίλοβιτς, Κουλένοβιτς, Κανέκο, Βρμπάντσιτς, Τσβέτκο, Βίντοβιτς by Γιάννης Πολιάς
21:33
ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Γιόνι, Κουλιεράκης, Κεντζιόρα, Μπάμπα, Μεϊτέ, Οζντόεφ, Α. Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Τάισον, Μπράντον Στον πάγκο: Μοναστηρλής, Ταλιχμανίδης, Τσιγγάρας, Μουργκ, Βιεϊρίνια, Σβαμπ, Παναγιώτου, Ντεσπόντοφ, Μάρκος Αντόνιο, Τζίμας by Γιάννης Πολιάς
21:34
Οι δύο ομάδες είχαν κοντραριστεί και στη φάση των ομίλων του Europa League τη σεζόν 2010/11, με τον «Δικέφαλο του Βορρά» να μετρά δύο νίκες, αμφότερες με σκορ 1-0. by Γιάννης Πολιάς
21:35
Διαιτητής: Αγκάγεφ Βοηθοί: Ζεϊνάλοφ, Αμιράλι 4ος: Μασίγεφ VAR: Στέγκεμαν, Μίλερ by Γιάννης Πολιάς
21:39
Οι Κροάτες είχαν αποκλειστεί από την ΑΕΚ στα προκριματικά του Champions League το προηγούμενο καλοκαίρι με εντός έδρας ήττα (1-2) και εκτός έδρας ισοπαλία (2-2), σε δύο ματς που είχαν γίνει υπό περίεργες συνθήκες, μετά τη δολοφονία του Μιχάλη Κατσούρη από χούλιγκανς στη Νέα Φιλαδέλφεια. by Γιάννης Πολιάς
21:40
by Γιάννης Πολιάς
21:42
Αήττητοι φέτος στην Ευρώπη οι Θεσσαλονικείς, έχουν 9-3-0 σε προκριματικά και ομίλους σε αυτό το Cοnference League. by Γιάννης Πολιάς
21:43
Ο ΠΑΟΚ έχει πάει στο Ζάγκρεμπ χωρίς τους Σαμάτα, Μιχαηλίδη, Εκόνγκ και Ζ. Ζίβκοβιτς, με Σάστρε, Ρ. Σοάρες και Νάσμπεργκ να είναι εκτός λίστας. by Γιάννης Πολιάς
21:47
Μπορείτε να ενημερώνεστε ΕΔΩ για τη δράση σε όλα τα ματς της βραδιάς. by Γιάννης Πολιάς
21:49
21:50
Ένα δεκάλεπτο ακόμα για τη σέντρα στο Ζάγκρεμπ. by Γιάννης Πολιάς
21:52
Υπενθυμίζεται πως ο ΠΑΟΚ έχει ήδη αποκλείσει μια κροατική ομάδα φέτος, καθώς είχε αφήσει εκτός προκριματικών τη Χάιντουκ το καλοκαίρι με 0-0 στο Σπλιτ και 3-0 στην Τούμπα. by Γιάννης Πολιάς
22:01
1' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
22:01
Έδιωξαν οι Κροάτες. by Γιάννης Πολιάς
22:04
4' Πιο δραστήριοι σε αυτά τα πρώτα λεπτά οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
22:05
5' Μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή ο Χότζα αλλά γλίστρησε και έστειλε την μπάλα άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:09
9' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ μετά από προσπάθεια του Τάισον, είχε προηγηθεί φοβερή προσπάθεια Κωνσταντέλια από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
22:09
Δεν εκτελέστηκε καλά η κομπίνα, έδιωξαν οι Κροάτες. by Γιάννης Πολιάς
22:11
11' Αλλεπάλληλες σέντρες από την Ντινάμο, καθάρισε η άμυνα του ΠΑΟΚ σε όλες τις περιπτώσεις. by Γιάννης Πολιάς
22:12
12' Δεν μπόρεσε να βρει τον Μπράντον από τα αριστερά ο Κωνσταντέλιας. by Γιάννης Πολιάς
22:13
13' Φάουλ από τα δεξιά για τον ΠΑΟΚ, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, σε καλό σημείο για σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
22:14
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:14
22:19
20' Στο 60% η κατοχή της μπάλας για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
22:21
20' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
22:24
24' Δυνατό σουτ από τον Σούτσιτς έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:25
25' Δεν μπόρεσε να βρει τον Τάισον που έβγαινε τετ α τετ ο Κωνσταντέλιας. by Γιάννης Πολιάς
22:26
26' Ωραία προσπάθεια και σουτ Κωνσταντέλια, στα σώματα η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:27
27' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, ο Ζίβκοβιτς έπιασε την κεφαλιά μετά τη σέντρα του Μπάμπα αλλά είδε την μπάλα να περνά λίγο άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:31
22:33
33' Επικίνδυνη μπαλιά Σπίκιτς από τα δεξιά, καθάρισε ο Γιόνι. by Γιάννης Πολιάς
22:37
36' Καλή στιγμή για την Ντινάμο, συρτό σουτ από τον Μπατούρινα, έβγαλε ο Κοτάρσκι. by Γιάννης Πολιάς
22:37
37' ΓΚΟΛ, 1-0 Η ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΤΚΟΒΙΤΣ! Τραγικό λάθος Γιόνι, που άθελά του έβγαλε τετ α τετ τον Κροάτη φορ, ο οποίος νικήθηκε αρχικά από τον Κοτάρσκι αλλά εν συνεχεία πήρε το ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στην κενή εστία! by Γιάννης Πολιάς
22:38
Τσάμπα γκολ από το πουθενά δέχτηκαν οι Θεσσαλονικείς... by Γιάννης Πολιάς
22:40
22:43
43' Συνδυάστηκαν εξαιρετικά οι Κροάτες έξω από την περιοχή του ΠΑΟΚ αλλά ο Μεϊτέ έβαλε την κόντρα την κατάλληλη στιγμή. by Γιάννης Πολιάς
22:46
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
22:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, Ντινάμο Ζάγκρεμπ-ΠΑΟΚ 1-0 με το γκολ του Πέτκοβιτς στο 37'. by Γιάννης Πολιάς
23:03
46' Βίντοβιτς αντί Χότζα. by Γιάννης Πολιάς
23:03
Χωρίς αλλαγές οι Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
23:05
47' Φάουλ από τα δεξιά για τους Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
23:05
47' Και κίτρινη κάρτα στον Βίντοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
23:05
Πολύ άσχημο πάτημα στον αντίπαλο από τον Κροάτη μόλις μπήκε στο ματς, σήκωνε και κάτι παραπάνω όσον αφορά στο χρώμα της κάρτας! by Γιάννης Πολιάς
23:06
23:08
50' Εκτεθειμένος ο Οζντόεφ, που έστειλε άουτ την μπάλα από τα αριστερά. Οφσάιντ ο Ρώσος μετά την πάσα του Κωνσταντέλια. by Γιάννης Πολιάς
23:11
53' Επικίνδυνη αντεπίθεση από την Ντινάμο, έχασε την ισορροπία του μέσα στην περιοχή ο Μπατούρινα. by Γιάννης Πολιάς
23:12
Ο «Δικέφαλος του Βορρά» είναι πιο πιεστικός στο δεύτερο μέρος αλλά πρέπει να ανέβει κι άλλο. by Γιάννης Πολιάς
23:15
57' Μπαλιά-τρύπα Κωνσταντέλια με στόχο τον Ζίβκοβιτς, πρόλαβε να μπλοκάρει την μπάλα προ του Σέρβου ο Νέβιστιτς. by Γιάννης Πολιάς
23:17
59' Ωραία μπαλιά Γιόνι από τα δεξιά, όμως δεν βρήκε συμπαίκτη. by Γιάννης Πολιάς
23:17
60' Ακίνδυνο το συρτό σουτ του Σπίκιτς, πολλά μέτρα άουτ. by Γιάννης Πολιάς
23:18
60' Ντεσπόντοφ αντί Μπράντον. by Γιάννης Πολιάς
23:18
Θα δούμε σε ρόλο φορ τον Βούλγαρο. by Γιάννης Πολιάς
23:19
62' Κίτρινη κάρτα στον Οζντόεφ. by Γιάννης Πολιάς
23:20
63' Επικίνδυνη σέντρα-σουτ Σπίκιτς από τα δεξιά, ο Κοτάρσκι αλλοίωσε την πορεία της μπάλας και μπλόκαρε στη συνέχεια. by Γιάννης Πολιάς
23:25
67' Μπλόκαρε εύκολα την κεφαλιά του Σπίκιτς ο Κοτάρσκι. by Γιάννης Πολιάς
23:25
23:27
69' Μουργκ αντί Κωνσταντέλια, Σβαμπ αντί Οζντόεφ. by Γιάννης Πολιάς
23:28
Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο του αγώνα, ο ΠΑΟΚ χρειάζεται γκολ αλλά δυσκολεύεται να απειλήσει στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
23:29
71' ΓΚΟΛ, 2-0 Η ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΤΚΟΒΙΤΣ! Δεύτερο γκολ από τον Κροάτη φορ, που βγήκε τετ α τετ μετά από εξαιρετική κάθετη του Μπατούρινα! by Γιάννης Πολιάς
23:30
Πολύ άσχημη εξέλιξη για τους Θεσσαλονικείς... by Γιάννης Πολιάς
23:31
72' Κανέκο αντί Σπίκιτς. by Γιάννης Πολιάς
23:33
75' Συρτό σουτ Βίντοβιτς, η μπάλα έφυγε από τα χέρια του Κοτάρσκι, που μπλόκαρε στη συνέχεια με τη βοήθεια του Κουλιεράκη. by Γιάννης Πολιάς
23:33
76' Κίτρινη κάρτα στον Μουργκ. by Γιάννης Πολιάς
23:34
Νωρίτερα ο Ντεσπόντοφ πήγε να εκμεταλλευτεί λάθος του Τεοφίλ-Κατρίν και βρέθηκε στο έδαφος, με το ματς να συνεχίζεται κανονικά. by Γιάννης Πολιάς
23:34
77' Κόρνερ για την Ντινάμο. by Γιάννης Πολιάς
23:34
Και νέο κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
23:35
78' Φάουλ τώρα σε πλάγια θέση για τους Κροάτες, που ψάχνουν και τρίτο γκολ. by Γιάννης Πολιάς
23:36
78' Σπουδαία επέμβαση Κοτάρσκι, προσπάθησε να σκοράρει απευθείας από πολύ πλάγια θέση ο Μπατούρινα. by Γιάννης Πολιάς
23:38
81' Φοβερή κούρσα Τάισον από τα δεξιά, όμως το γύρισμά του δεν βρήκε συμπαίκτη. by Γιάννης Πολιάς
23:40
83' Τζίμας αντί Ζίβκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
23:42
84' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, λίγο άουτ το σουτ του Μουργκ μέσα από την περιοχή! by Γιάννης Πολιάς
23:42
Οι τελικές είναι 13-5 για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
23:44
87' Κίτρινη κάρτα στον Σούτσιτς. by Γιάννης Πολιάς
23:47
89' Κουλένοβιτς αντί Πέτκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
23:47
90' Κόρνερ για τους Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
23:48
23:48
Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
23:49
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
23:49
90+2' Κίτρινη κάρτα στον Ντεσπόντοφ. by Γιάννης Πολιάς
23:51
90+3' Χαλίλοβιτς αντί Μπατούρινα. by Γιάννης Πολιάς
23:52
90+5' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα-σουτ Μουργκ, έβγαλε εκπληκτικά σε κόρνερ ο Νέβιστιτς! by Γιάννης Πολιάς
23:53
23:53
Μπλόκαρε ο Κροάτης γκολκίπερ. by Γιάννης Πολιάς
23:53
Τέλος, Ντινάμο Ζάγκρεμπ-ΠΑΟΚ 2-0. by Γιάννης Πολιάς
23:54
Δύο γκολ του τρομερού Πέτκοβιτς έφεραν μπελάδες στους Θεσσαλονικείς, που καλούνται να κάνουν μεγάλη ανατροπή στη ρεβάνς της Τούμπας. by Γιάννης Πολιάς