Λεπτό προς λεπτό όλα τα ματς του Europa και του Conference League

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη όλων των ματς του Europa και του Conference League.

19:36
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των σημερινών αναμετρήσεων σε Europa League και Europa Conference League. by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
Πρώτα παιχνίδια για τη φάση των «16», με δύο ελληνικές συμμετοχές. Φυσικά, για τους αγώνες των ΠΑΟΚ και Ολυμπιακού θα υπάρχουν και ξεχωριστά live. by Μανώλης Μουσουράκης
19:37
Δείτε εδώ το live του Ολυμπιακού. by Μανώλης Μουσουράκης
19:38
Αναλυτικά, το πρόγραμμα της φάσης των «16» στο Europa League: Τετάρτη (6/3) Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Αταλάντα 1-1 (17' Παουλίνιο – 39' Σκαμάκα) Πέμπτη (7/3) Καραμπάγκ-Μπάγερ Λεβερκούζεν (19:45) Ρόμα-Μπράιτον (19:45) Σπάρτα Πράγας-Λίβερπουλ (19:45) Μαρσέιγ-Βιγιαρεάλ (22:00) Μπενφίκα-Ρέιντζερς (22:00) Φράιμπουργκ-Γουέστ Χαμ (22:00) Μίλαν-Σλάβια Πράγας (22:00) by Μανώλης Μουσουράκης
19:39
Το σημερινό πρόγραμμα για τη φάση των «16» στο Europa Conference League: Άγιαξ-Άστον Βίλα (19:45) Μόλντε-Μπριζ (19:45) Ολυμπιακός-Μακάμπι Τελ Αβίβ (19:45) Στουρμ Γκρατς-Λιλ (19:45) Ντινάμο Ζάγκρεμπ-ΠΑΟΚ (22:00) Μακάμπι Χάιφα-Φιορεντίνα (22:00) Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ-Φενέρμπαχτσε (22:00) Σερβέτ-Βικτόρια Πλζεν (22:00) by Μανώλης Μουσουράκης
19:39
Οι ρεβάνς είναι προγραμματισμένες για την επόμενη Πέμπτη (14/3). by Μανώλης Μουσουράκης
19:39
Υπενθυμίζεται ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας μετά την ολοκλήρωση και των δεύτερων αγώνων, θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
Οι συνθέσεις των ομάδων: Εικόνα live 21979344/13561.jpg Εικόνα live 21979344/111594.jpg Εικόνα live 21979344/70054.jpg Εικόνα live 21979344/84670.jpg Εικόνα live 21979344/54621.jpg Εικόνα live 21979344/56275.jpg Εικόνα live 21979344/29295.jpg by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
Σέντρα σε όλα τα γήπεδα! by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
7' ΓΚΟΛ η Μακάμπι! 0-1! Σκόρερ ο Ζάχαβι! by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
Πρώτο γκολ στα σημερινά παιχνίδια αυτό στο «Γ. Καραϊσκάκης». by Μανώλης Μουσουράκης
19:51
6' Ακυρώθηκε γκολ της Μπριζ για οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:52
7' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 1-0 στην έδρα της Σπάρτα Πράγας! Σκόρερ ο Μακ Άλιστερ με εκτέλεση πέναλτι! by Μανώλης Μουσουράκης
19:53
by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
19:55
9' ΓΚΟΛ η Μακάμπι Τελ Βιβ! 0-2! Σκόρερ για την αντίπαλο του Ολυμπιακού ο Σαχάρ! by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
13' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! 2-1! Σκόρερ ο Ελ Κααμπί! by Μανώλης Μουσουράκης
19:59
Εξαιρετική η σέντρα του Φορτούνη, εξίσου και η κεφαλιά του Μαροκινού φορ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:59
Ματσάρα στο «Γ. Καραϊσκάκης». by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
13' Ανοίγει το σκορ η Ρόμα απέναντι στην Μπράιτον με τον Ντιμπάλα, αλλά σηκώθηκε σημαιάκι! Εξετάζεται η φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
14' Μετράει το γκολ! 1-0 η Ρόμα! Σκόρερ ο Ντιμπάλα, ύστερα από ωραία κάθετη του Παρέδες! by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
20:06
20:06
20:10
Έχει μπει πιο δυνατά η Κάραμπακ στο ματς με τη Λεβερκούζεν. Οι Αζέροι είχαν και δοκάρι, σε φάση όμως που σφυρίχτηκε οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
25' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 2-0 στην έδρα της Σπάρτα Πράγκας! Φαλτσαριστή πλασεδάρα εκτός περιοχής από τον Νούνιες! by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
26' ΓΚΟΛ η Καραμπάγκ! 1-0 κόντρα στη Λεβερκούζεν! Σκόρερ ο Μπενζιά! Οι Αζέροι είχαν μπει πολύ καλύτερα και το εξαργυρώνουν σε ένα εκρηκτικό τους τρίλεπτο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
29' ΓΚΟΛ η Λιλ! 1-0 στην έδρα της Στουρμ! Σκόρερ ο Ντέιβιντ! by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
Οπότε δεν έχουμε σκορ στο Άγιαξ-Άστον Βίλα και Μόλντε-Μπριζ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:15
30' Μόλις τώρα μια απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χέντερσον από επικίνδυνο σημείο, άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:15
20:15
20:16
30' ΓΚΟΛ η Μακάμπι! Προηγείται 3-1 στο «Γ. Καραϊσκάκης»! Δεύτερο γκολ από τον Ζάχαβι! by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
Η φάση ελέγχεται για οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:17
Μετράει το γκολ, 3-1 η Μακάμπι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:21
36' Μεγάλη ευκαιρία για την Καραμπάγκ για το 2-0 κόντρα στη Λεβερκούζεν! by Μανώλης Μουσουράκης
20:26
Σοβαρός τραυματισμός για τον Σαρκάρια της Λιλ (στον αστράγαλο φαίνεται να είναι το πρόβλημα), θα γίνει αναγκαστική αλλαγή. by Μανώλης Μουσουράκης
20:27
20:27
20:29
43' ΓΚΟΛ η Μόλντε! 1-0! Σκόρερ ο Στένεβικ! Μάλιστα, ο Νορβηγός φορ είχε περάσει στο 17' εντός αγωνιστικού χώρου ως αναγκαστική αλλαγή αντί του Χάγκαν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:29
43' ΓΚΟΛ η Ρόμα! 2-0! Σκόρερ ο Λουκάκου! Λάθος του Ντανκ, το αξιοποίησε ο Βέλγος φορ, μπουκάροντας ολομόναχος στην περιοχή για να πλασάρει ψύχραιμα στην κλειστή γωνία. by Μανώλης Μουσουράκης
20:31
Το πρώτο ημίχρονο στο μοναδικό παιχνίδι χωρίς τέρμα, το Άγιαξ-Άστον Βίλα, ολοκληρώνεται χωρίς καθυστερήσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
20:33
45'+2' ΓΚΟΛ η Καραμπάγκ! 2-0 τη Λεβερκούζεν! Σκόρερ ο Ζουνίνιο! Απίθανο τσίμπημα της μπάλας με τις... τάπες, για να πλασάρει εν συνεχεία προ κενής εστίας! Αλήτικο! by Μανώλης Μουσουράκης
20:34
45'+3' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 0-3! Δεύτερο γκολ από τον Νούνιες, εκ νέου με σουτάρα! by Μανώλης Μουσουράκης
20:35
Ημίχρονα σε όλα τα γήπεδα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:38
Europa League: Καραμπάγκ-Μπάγερ Λεβερκούζεν 2-0 Ρόμα-Μπράιτον 2-0 Σπάρτα Πράγας-Λίβερπουλ 0-3 Europa Conference League: Ολυμπιακός-Μακάμπι Τελ Αβίβ 1-3 Άγιαξ-Άστον Βίλα 0-0 Μόλντε-Μπριζ 1-0 Στουρμ Γκρατς-Λιλ 0-1 by Μανώλης Μουσουράκης
20:39
Φυσικά τα δύο πιο αναπάντεχα, μέχρι στιγμής, αποτελέσματα είναι αυτά σε «Γ. Καραϊσκάκης» και σε Αζερμπαϊτζάν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
46' ΓΚΟΛ η Σπάρτα Πράγας! 1-3! Αυτογκόλ από τον Μπράντλεϊ της Λίβερπουλ! Ο 20χρονος αμυντικός μόλις μπήκε στη θέση του Γκόμες. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
48' Και νέα μεγάλη ευκαιρία για την Σπάρτα Πράγας, αυτή τη φορά χαμένη καθώς ο Κέλεχερ έβαλε το «στοπ». by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
20:53
Κακά νέα για Κλοπ ενόψει και του κυριακάτικου ντέρμπι με τη Σίτι: Στο έδαφος ο Κονατέ που φαίνεται να αντιμετωπίζει σοβαρό πρόβλημα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:53
51' ΓΚΟΛ η Λιλ! 2-0 στην έδρα της Στουρμ! Σκόρερ εκ νέου ο Ντέιβιντ! by Μανώλης Μουσουράκης
20:56
20:58
53' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 1-4! Βρίσκει δίχτυα και ο Λουίς Ντίας! by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
Οι «κόκκινοι» φτάνουν και ξεπερνούν τα 1000 γκολ υπό τις οδηγίες του Γιούργκεν Κλοπ! Για την ακρίβεια το δεύτερο γκολ του Νούνιες, για το 0-3, ήταν το 1000ό. by Μανώλης Μουσουράκης
21:00
21:04
Εντέλει ο Κονατέ έγινε αναγκαστική αλλαγή και μένει να φανεί το μέγεθος του προβλήματος ενόψει και του ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Λίβερπουλ και Μάντσεστερ Σίτι την Κυριακή (10/3). by Μανώλης Μουσουράκης
21:08
67' Τρομερή επέμβαση του Εμιλιάνο Μαρτίνες, κρατάει το Άγιαξ-Άστον Βίλα ως το μοναδικό τέρμα χωρίς γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:10
64' ΓΚΟΛ η Ρόμα! 3-0! Σκόρερ ο Μαντσίνι! by Μανώλης Μουσουράκης
21:10
Θε ελεγχθεί η φάση για οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
Μετράει κανονικά το γκολ, 3-0! by Μανώλης Μουσουράκης
21:13
70' ΓΚΟΛ η Λεβερκούζεν! Μειώνει σε 2-1! Ωραίο σκάψιμο του Βιρτς, ύστερα από λάθος της άμυνας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
71' ΓΚΟΛ η Λιλ! 3-0 στην έδρα της Στουρμ! Σκόρερ ο Ζεγκρόβα! by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
69' Κι άλλο ΓΚΟΛ η Ρόμα! 4-0 την Μπράιτον! Σκόρερ ο Κριστάντε! by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
74' ΓΚΟΛ η Μακάμπι! 4-1 τον Ολυμπιακό! Σκόρερ ο Πέρετζ! by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
21:22
21:22
21:22
21:27
86' Με δέκα παίκτες συνεχίζουν Άγιαξ και Άστον Βίλα λόγω αποβολών (δεύτερες κίτρινες) των Γκούιχερ και Κονσά, αντίστοιχα! by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
Ακυρώνεται γκολ του Σαλάχ για οφσάιντ. Παραμένει το 4-1 για τη Λίβερπουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:30
84' ΓΚΟΛ η Μπριζ! Ισοφαρίζει σε 1-1 στο εκτός έδρας ματς με τη Μόλντε! Σκόρερ ο Ντε Κούιπερ με εκτέλεση πέναλτι! by Μανώλης Μουσουράκης
21:33
89' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό με τον Καρβάλιο! by Μανώλης Μουσουράκης
21:35
90'+2' η Λεβερκούζεν! 2-2! Σκόρερ ο Σικ! by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
90'+2' ΓΚΟΛ η Μόλντε! 2-1! Σκόρερ ο Γκούλμπραντσεν! by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
21:37
21:37
21:38
21:38
90'+4' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 1-5! Σκόρερ ο Σομποζλάι! by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
Ακολουθεί η Αναστασία Βοσνάκη στην περιγραφή των αναμετρήσεων των 22:00. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
Καλησπέρα σας και από εμένα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:49
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τις υπόλοιπες αναμετρήσεις σε Europa και Europa Conference League! by Αναστασία Βοσνάκη
21:50

Europa League

Μαρσέιγ-Βιγιαρεάλ Μίλαν-Σλάβια Πράγας Μπενφίκα-Ρέιντζερς Φράιμπουργκ-Γουέστ Χαμ

Europa Conference League

Μακάμπι Χάιφα-Φιορεντίνα Ντινάμο Ζάγκρεμπ-ΠΑΟΚ Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ-Φενερμπαχτσέ Σερβέτ-Βικτόρια Πλζεν by Αναστασία Βοσνάκη
21:50
Φυσικά τα βλέμματα είναι πάνω στο παιχνίδι του ΠΑΟΚ κόντρα στην Ντινάμο Ζάγκρεμπ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:01
Σέντρα σε όλες τις αναμετρήσεις... by Αναστασία Βοσνάκη
22:06
2' Γκολ για τη Φιορεντίνα η οποία ανοίγει το σκορ επί της Μακάμπι Χάιφα με τέρμα του Ενζολά. by Αναστασία Βοσνάκη
22:07
by Αναστασία Βοσνάκη
22:09
Συμπληρώνεται σιγά σιγά το πρώτο δεκάλεπτο στις οκτώ αναμετρήσεις, με το μοναδικό τέρμα να είναι εκείνο των «βιόλα». by Αναστασία Βοσνάκη
22:10
8' Γκολ για τη Ρέιντζερς που ανοίγει το σκορ στο «Ντα Λουζ» επί της Μπενφίκα με καρφωτή κεφαλιά του ολομόναχου στη μεγάλη περιοχή ο Λόρενς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:15
13' Μακάμπι Χάιφα-Φιορεντίνα: Γκολ οι γηπεδούχοι, ισοφαρίζουν με τον Σεκ για το 1-1! by Αναστασία Βοσνάκη
22:15
22:20
20' Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ-Φενερμπαχτσέ: Ανοίγουν το σκορ οι φιλοξενούμενοι με τον Μπατσουαγί! by Αναστασία Βοσνάκη
22:23
23' Μαρσέιγ-Βιγιαρεάλ: Γκολ οι Γάλλοι με τον Βερετού και 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
22:27
26' Μίλαν-Σλάβια Πράγας: Με 10 συνεχίζουν οι φιλοξενούμενοι μετά την αποβολή του Ντιούφ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:28
28' Μαρσέιγ-Βιγιαρεάλ: 2-0 οι Γάλλοι με αυτογκόλ του Μοσκέρα! by Αναστασία Βοσνάκη
22:30
29' Μακάμπι Χάιφα-Φιορεντίνα: 2-1 οι γηπεδούχοι με τον Κίντα! by Αναστασία Βοσνάκη
22:35
34' Μίλαν-Σλάβια Πράγας: 1-0 οι ροσονέρι με τον Ζιρού. by Αναστασία Βοσνάκη
22:37
36' Μίλαν-Σλάβια Πράγας: 1-1 ισοφαρίζουν οι Τσέχοι με γκολάρα του Ντουντέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:37
37' Ντινάμο Ζάγκρεμπ-ΠΑΟΚ: 1-0, ο Πέτκοβιτς δίνει προβάδισμα στους Κροάτες. by Αναστασία Βοσνάκη
22:38
22:39
22:39
22:39
22:42
22:43
42' Μαρσέιγ-Βιγιαρεάλ: 3-0 οι Γάλλοι με τον Ομπαμεγιάνγκ από την άσπρη βούλα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:45
44' Μίλαν-Σλάβια Πράγας: 2-1 οι ροσονέρι με τον Ράιντερς! by Αναστασία Βοσνάκη
22:47
45+1' Μίλαν-Σλάβια Πράγας: 3-1 η ομάδα του Στέφανο Πιόλι με τον Λόφτους-Τσικ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:49
45+2' Μπενφίκα-Ρέιντζερς: Οι Πορτογάλοι ισοφαρίζουν σε 1-1 από την άσπρη βούλα με τον Ντι Μαρία! by Αναστασία Βοσνάκη
22:53
45+5' Μπενφίκα-Ρέιντζερς: 1-2 οι Σκωτσέζοι με τον Στέρλινγκ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:53
22:54

Ημίχρονο σε όλα τα ματς

Europa League Μαρσέιγ-Βιγιαρεάλ 3-0 Μίλαν-Σλάβια Πράγας 3-1 Μπενφίκα-Ρέιντζερς 1-2 Φράιμπουργκ-Γουέστ Χαμ 0-0 Europa Conference League Μακάμπι Χάιφα-Φιορεντίνα 2-1 Ντινάμο Ζάγκρεμπ-ΠΑΟΚ 1-0 Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ-Φενερμπαχτσέ 0-1 Σερβέτ-Βικτόρια Πλζεν 0-0 by Αναστασία Βοσνάκη
23:04

Σέντρα σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια!

23:04
23:06
23:06
23:15
Τίποτα δεν έχει αλλάξει μέχρι στιγμής... Ας θυμηθούμε πως είναι διαμορφωμένα μέχρι τώρα τα ματς. Europa League Μαρσέιγ-Βιγιαρεάλ 3-0 Μίλαν-Σλάβια Πράγας 3-1 Μπενφίκα-Ρέιντζερς 1-1 Φράιμπουργκ-Γουέστ Χαμ 0-0 Europa Conference League Μακάμπι Χάιφα-Φιορεντίνα 2-1 Ντινάμο Ζάγκρεμπ-ΠΑΟΚ 1-0 Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ-Φενερμπαχτσέ 0-1 Σερβέτ-Βικτόρια Πλζεν 0-0 by Αναστασία Βοσνάκη
23:17
59' Μαρσέιγ-Βιγιαρεάλ: Γκολ οι Γάλλοι και 4-0 με τον Ομπαμεγιάνγκ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:18
23:19
58' Μακάμπι Χάιφα-Φιορεντίνα: Ισοφαρίζουν οι βιόλα σε 2-2 με τον Μπελτράν! by Αναστασία Βοσνάκη
23:21
62' Μαρσέιγ-Βιγιαρεάλ: Βουνό το έργο των Ισπανών, συνεχίζουν με 10 μετά την αποβολή του Μορένο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:25
65' Μίλαν-Σλάβια Πράγας: Μειώνουν οι φιλοξενούμενοι σε 3-2 με τον Σραντς. by Αναστασία Βοσνάκη
23:26
23:28
67' Μακάμπι Χάιφα-Φιορεντίνα: Γκολ οι γηπεδούχοι και 3-2 με τον Καλάιλι! by Αναστασία Βοσνάκη
23:28
23:29
71' Ντινάμο Ζάγκρεμπ-ΠΑΟΚ: 2-0 οι Κροάτες με τον Πέτκοβιτς ξανά. by Αναστασία Βοσνάκη
23:33
67' Μπενφίκα-Ρέιντζερς: Γκολ οι Πορτογάλοι ισοφαρίζουν σε 2-2 με αυτογκόλ του Γκόλντσον. by Αναστασία Βοσνάκη
23:33
73' Μακάμπι Χάιφα-Φιορεντίνα: 3-3 οι Ιταλοί με τον Μαντράγκορα! by Αναστασία Βοσνάκη
23:37
81' Φράιμπουργκ-Γουέστ Χαμ: Γκολ οι γηπεδούχοι, ανοίγουν το σκορ με τον Γκρέγκοριτς. by Αναστασία Βοσνάκη
23:42
84' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με σουτάρα του Μουργκ! Η μπάλα ωστόσο δεν του έκανε το χατήρι και πέρασε ελάχιστα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:42
23:43
85' Μίλαν-Σλάβια Πράγας: 4-2 οι ροσονέρι με τον Λεάο! by Αναστασία Βοσνάκη
23:44
84' Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ-Φενερμπαχτσέ: Διπλασιάζουν τα τέρματα οι Τούρκοι με τον Ουστερβέλντε. by Αναστασία Βοσνάκη
23:50
23:50
23:52
90+5' ΤΙ ΧΑΝΕΙ Ο ΠΑΟΚ! Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Δικέφαλο δευτερόλεπτα πριν το φινάλε, με την σέντρα σουτ του Μουργκ που έβγαλε ο κίπερ των Κροατών! by Αναστασία Βοσνάκη