Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για τη φάση των «16» του Champions League.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της μεγάλης ρεβάνς της Άρσεναλ με την Πόρτο για τη φάση των «16» του Champions League. by Χρήστος Λόης
Σέντρα στις 22:00. by Χρήστος Λόης
21:48
Τηλεοπτική μετάδοση στο Cosmote Sport 3. by Χρήστος Λόης
21:49
Θυμίζουμε πως στο πρώτο παιχνίδι στο «Ντραγκάο» η Πόρτο είχε πάρει τη νίκη με 1-0 επί των «κανονιέρηδων» χάρη στο τέρμα του Γκαλένο στο 90+4!
by Χρήστος Λόης
21:51
Οι καλύτερες στιγμές από το πρώτο παιχνίδι:
21:51
Πάμε και στις ενδεκάδες... by Χρήστος Λόης
21:52
Άρσεναλ (Μικέλ Αρτέτα, 4-3-3): Ράγια - Γουάιτ, Σαλιμπά, Γκάμπριελ, Κίβιορ - Όντεγκααρντ, Ράις, Ζορζίνιο - Σάκα, Χάβερτς, Τροσάρντ. by Χρήστος Λόης
21:52
Πόρτο (Σέρτζιο Κονσεϊσάο, 4-2-3-1): Ντιόγκο Κόστα - Ζοάο Μάριο, Οτάβιο, Πέπε, Βέντελ - Νίκο Γκονζάλεθ, Βαρέλα - Κονσεϊσάο, Πέπε, Γκαλένο - Εβανίλσον. by Χρήστος Λόης
21:53
Στα αποδυτήρια οι παίκτες των δύο ομάδων, που ολοκλήρωσαν την προθέρμανσή τους... by Χρήστος Λόης
21:54
Τελικά, ο Γκάμπριελ Μαρτινέλι δεν κατάφερε να τεθεί στη διάθεση του Μικέλ Αρτέτα παρά τη μεγάλη προσπάθειά του όλες αυτές τις ημέρες, ενώ εκτός παραμένει ο Τίμπερ. by Χρήστος Λόης
21:56
Από την άλλη ο Σέρτζιο Κονσεϊσάο δεν θα έχει τους Μαρκάνο και Ζαϊντού, οι οποίοι ήταν γνωστό πως δεν θα μπορέσουν να αγωνιστούν εξαιτίας των τραυματισμών τους. by Χρήστος Λόης
21:57
Οι παίκτες των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο, εκπληκτική ατμόσφαιρα στο Emirates! by Χρήστος Λόης
21:57
Ακολουθεί ο παραδοσιακός, αλλά πάντα εντυπωσιακός ύμνος του Champions League... by Χρήστος Λόης
21:58
Αναμμένα καπνογόνα από τους φίλους της Πόρτο, πανό με τη λέξη «Vamos» και τον Μικέλ Αρτέτα με σφιγμένη τη γροθιά από τους οπαδούς της Άρσεναλ. by Χρήστος Λόης
21:59
Θυμίζουμε ξανά τις ενδεκάδες: Άρσεναλ (Μικέλ Αρτέτα, 4-3-3): Ράγια - Γουάιτ, Σαλιμπά, Γκάμπριελ, Κίβιορ - Όντεγκααρντ, Ράις, Ζορζίνιο - Σάκα, Χάβερτς, Τροσάρντ. Πόρτο (Σέρτζιο Κονσεϊσάο, 4-2-3-1): Ντιόγκο Κόστα - Ζοάο Μάριο, Οτάβιο, Πέπε, Βέντελ - Νίκο Γκονζάλεθ, Βαρέλα - Κονσεϊσάο, Πέπε, Γκαλένο - Εβανίλσον. by Χρήστος Λόης
22:00
Όλα έτοιμα για την έναρξη... by Χρήστος Λόης
22:00
Στη σέντρα η Πόρτο. by Χρήστος Λόης
22:00
1' Πάμε! by Χρήστος Λόης
22:04
4' Πρώτη τελική για την Άρσεναλ. Σέντρα του Τροσάρντ από τα αριστερά, ο Γουάιτ έπιασε την κεφαλιά, που δεν απείλησε τον Ντιόγκο Κόστα. by Χρήστος Λόης
22:08
8' Φάουλ για την Πόρτο, από χέρι του Χάβερτζ. by Χρήστος Λόης
22:08
8' Έπαιξαν με πάσα οι παίκτες της Πόρτο και στη συνέχεια μία μπαλιά στην περιοχή της Άρσεναλ, απομακρύνθηκε από τον Γκάμπριελ. by Χρήστος Λόης
22:11
10' Τα εύσημα πάνε στην Πόρτο στο πρώτο δεκάλεπτο της ρεβάνς, αφού δεν έχει δεχτεί καμία πίεση από την Άρσεναλ, κερδίζει συνεχώς μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και κρατάει μπάλα, χωρίς να απειλείτε. Δεδομένα, θα περίμενε κανείς πιο φουριόζικο ξεκίνημα από τους γηπεδούχους. by Χρήστος Λόης
22:14
13' Καλή στιγμή για την Άρσεναλ! Ο Σάκα έγινε αποδέκτης της μπάλας από τα δεξιά, έκανε ωραία ενέργεια και σούταρε, με τον Ντιόγκο Κόστα να μην διώχνει με ασφάλεια και στη συνέχεια η άμυνα της Πόρτο πρόλαβε τον Όντεγκααρντ και έδιωξε σε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
22:15
14' Κομπίνα στο κόρνερ, ο Όντεγκααρντ δοκίμασε το σουτ, που πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
22:17
16' Κακό διώξιμο του Σαλιμπά, πρώτη απειλή της Πόρτο με ένα σουτ του Εβανίλσον, που ήταν άστοχο και δεν απείλησε τον Ράγια. by Χρήστος Λόης
22:17
Στο 17' η Μπαρτσελόνα κάνει το 2-0 με τον Κανσέλο! by Χρήστος Λόης
22:20
20' Διαβασμένη η άμυνα της Πόρτο στο φάουλ, έμεινε εκτεθειμένος ο Γκάμπριελ και το σουτ που επιχείρησε ήταν από θέση οφσάιντ. by Χρήστος Λόης
22:23
21' Μεγάλη στιγμή για την Πόρτο! Από καλή θέση ο Εβανίλσον βρήκε χώρο και σούταρε, με τον Ράγια να διώχνει με δύσκολη απόκρουση. by Χρήστος Λόης
22:28
27' Πάτησε περιοχή ο Τροσάρντ και έκανε τη σέντρα, η κεφαλιά του Ράις δεν απείλησε την εστία της Πόρτο. by Χρήστος Λόης
22:29
29' Ωραία σέντρα του Κονσεϊσάο, ο Γκαλένο έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Ράγια καθάρισε. by Χρήστος Λόης
22:31
30' Καλή σέντρα του Γουάιτ, με τον Πέπε να κόβει προ του Χάβερτζ και στη συνέχεια να μπαίνει στα... δίχτυα από την υπερπροσπάθεια. by Χρήστος Λόης
22:32
Μειώνει σε 2-1 η Νάπολι στο 30' με τον Ραχμάνι. by Χρήστος Λόης
22:37
37' Η Άρσεναλ δεν έχει καταφέρει να κάνει τη μεγάλη στιγμή, η Πόρτο προσπαθεί να ροκανίσει τον χρόνο με όποιο τρόπο μπορεί, κάτι που έχει χαλάσει το μυαλό των παικτών του Αρτέτα, οι οποίοι θέλουν ένα γκολ για να φέρουν σε ισορροπία το σκορ του πρώτου αγώνα. by Χρήστος Λόης
22:38
39' Κίτρινη στον Σαλιμπά, για κράτημα στον Γκαλένο. by Χρήστος Λόης
22:40
41' ΓΚΟΟΟΛ η Άρσεναλ! Απέφυγε ωραία δύο παίκτες ο Όντεγκααρντ και έκανε εντυπωσιακή κάθετη πάσα στον Τροσάρντ, ο οποίος με ιδανικό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ντιόγκο Κόστα για το 1-0. by Χρήστος Λόης
22:43
Στα ίσια το ζευγάρι, με την Άρσεναλ να ισοφαρίζει το σκορ του πρώτου ματς. by Χρήστος Λόης
22:44
Το μισό και... βάλε γκολ ανήκει στην τρομερή έμπνευση του Όντεγκααρντ! by Χρήστος Λόης
22:45
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Χρήστος Λόης
22:46
Στο χόρτο ο Πεπέ, συγκρούστηκε με τον Νίκο Γκονζάλεθ, ενώ ακολούθησε μία ένταση με τον Ράις και τους Βαρέλα και Οτάβιο. by Χρήστος Λόης
22:49
Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Άρσεναλ-Πόρτο 1-0 by Χρήστος Λόης
22:50
Οι «κανονιέρηδες» πηγαίνουν στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ χάρη στο τέρμα του Τροσάρντ, ισοφαρίζοντας το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα (1-0) και περιμένουμε με αγωνία το δεύτερο μέρος. by Χρήστος Λόης
23:09
49' Ψαλίδι του Εβανίλσον, μακριά άουτ η μπάλα. Έπεσε άτσαλα ο επιθετικός της Πόρτο και λαμβάνει την ιατρική βοήθεια. by Χρήστος Λόης
23:15
54' Έχουν αναχαιτιστεί οι επιθετικές προσπάθειες και στις δύο πλευρές του γηπέδου στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους. by Χρήστος Λόης
23:18
58' Κόντραρε το σουτ του Ράις από το γύρισμα του Χάβερτς. by Χρήστος Λόης
23:20
60' Ψάχνει επίμονα το δεύτερο γκολ η Άρσεναλ, που έχει ανεβάσει την έντασή της. by Χρήστος Λόης
23:22
63' Παίρνει φάουλ η Πόρτο λίγο έξω από την περιοχή από το μαρκάρισμα του Κίβιορ στον Γκαλένο. by Χρήστος Λόης
23:23
64' Απευθείας εκτέλεση του Κονσεϊσάο, έφυγε μακριά άουτ. by Χρήστος Λόης
23:27
67' Γκολ για την Άρσεναλ με τον Όντεγκααρντ, το ακυρώνει ο Τουρπέν για επιθετικό φάουλ του Χάβερτς στον Πέπε! by Χρήστος Λόης
23:28
Διαμαρτυρίες από τον Αρτέτα, αλλά σωστά δεν μετράει το γκολ καθώς ο Χάβερτς τραβάει τη φανέλα του Πέπε. by Χρήστος Λόης
23:30
70' Μεγάλη ευκαιρία για την Πόρτο! Βγήκε στην κόντρα με τον Κονσεϊσάο και σε μία συνθήκη τρεις με τρεις ο Πορτογάλος σούταρε, με τον Ράγια να του λέει «όχι». by Χρήστος Λόης
23:32
73' Κίτρινη στον Πέπε για δυνατό μαρκάρισμα στον Χάβερτς. by Χρήστος Λόης
23:33
74' Σέντρα του Τροσάρντ, άστοχη η κεφαλιά του Σαλιμπά. by Χρήστος Λόης
23:33
51%-49% η κατοχή υπέρ της Άρσεναλ. by Χρήστος Λόης
23:34
74' Διακόπτει το ματς ο Τουρπέν, στο έδαφος ο Σαλιμπά. by Χρήστος Λόης
23:39
78' Δέχτηκε την κίτρινη ο Κονσεϊσάο, ενώ νωρίτερα την είχε δει και ο Αρτέτα. Ισορροπία και εδώ! by Χρήστος Λόης
23:40
80' Συνεχόμενα μαρκαρίσματα, δεν βγάζει κίτρινες ο Τουρπέν και αφήνει το δυνατό παιχνίδι. by Χρήστος Λόης
23:40
81' Χωρίς κάποια αλλαγή και μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο... by Χρήστος Λόης
23:42
83' Πρώτη αλλαγή στο παιχνίδι για την Άρσεναλ: Ο Ζορζίνιο περνάει εκτός και τη θέση του παίρνει ο Ζεσούς. by Χρήστος Λόης
23:44
83' Μεγάλη ευκαιρία για την Άρσεναλ! Η μπάλα κατέληξε στον Ζεσούς στην περιοχή, ο οποίος από πλάγια θέση στην πρώτη του επαφή έκανε το σουτ, με τον Κόστα να διώχνει σε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
23:45
85' Πιέζει για το γκολ η Άρσεναλ, έβγαλε το σουτ του Σάκα ο Κόστα και ο Όντεγκααρντ στη συνέχεια έστειλε την μπάλα άουτ. by Χρήστος Λόης
23:46
85' Αλλαγή για την Πόρτο: Εκτός ο Ζοάο Μάριο, στη θέση του ο Χόρχε Σάντσεθ. by Χρήστος Λόης
23:47
88' Δεύτερη αλλαγή για την Πόρτο: Στη θέση του Εβανίλσον ο Ταρεμί. by Χρήστος Λόης
23:50
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Χρήστος Λόης
23:51
90+1' Δυνατή σέντρα του Σάκα στο πίσω δοκάρι, έφυγε άουτ. by Χρήστος Λόης
23:51
Οδεύουμε προς ολοταχώς για παράταση! by Χρήστος Λόης
23:53
90+3' Πιέζει για το γκολ η Άρσεναλ, έπεσε στην περιοχή της Πόρτο από ωραία ενέργεια ο Όντεγκααρντ, αλλά δεν υπήρχε κάτι αντικανονικό. by Χρήστος Λόης
23:55
90+4' Στο έδαφος ο Βαρέλα, θα αποχωρήσει με φορείο μετά από πόνους που έχει από κράμπες. by Χρήστος Λόης
23:57
90+7' Στη θέση του Βαρέλα ο Γκρούγιτς. by Χρήστος Λόης
23:58
Τέλος παιχνιδιού και παράταση! by Χρήστος Λόης
00:01
Το 1-0 της Άρσεναλ παρέμεινε μέχρι το τέλος και θα οδηγηθούμε στο έξτρα ημίωρο ή ακόμα και στα πέναλτι! by Χρήστος Λόης
00:03
91' Η παράταση ξεκινά! by Χρήστος Λόης
00:07
94' Με την κόπωση να έχει ταλαιπωρήσει τους παίκτες των δύο ομάδων, οι οπαδοί έχουν αναλάβει... δράση, ανεβάζοντας τα ντεσιμπέλ στο Emirates! by Χρήστος Λόης
00:08
95' Στατική φάση με τον Όντεγκααρντ, ο Σακά δεν μπόρεσε να μπει στη φάση και η μπάλα απομακρύνθηκε. by Χρήστος Λόης
00:09
97' Πήρε κόρνερ ο Όντεγκααρντ από τα δεξιά. by Χρήστος Λόης
00:13
101' Ωραία κίνηση του Ταρεμί, έκανε το σουτ αλλά πέρασε ψηλά άουτ. by Χρήστος Λόης
00:14
101' Δύο αλλαγές για την Πόρτο: Εκτός οι Κονσεϊσάο και Νίκο Γκονζάλεθ, εντός οι Μπόρχες και Εουστάκιο. by Χρήστος Λόης
00:18
00:19
Τέλος πρώτου ημιχρόνου της παράτασης. by Χρήστος Λόης
00:21
Δύο αλλαγές για την Άρσεναλ: Κίβιορ και Τροσάρντ εκτός, Ζιντσένκο και Ενκέτια εντός. by Χρήστος Λόης
00:22
106' Έναρξη στο δεύτερο μέρος της παράτασης! by Χρήστος Λόης
00:24
108' Κόρνερ για την Πόρτο από τα δεξιά, ο Ουέντελ πάνω από την μπάλα. by Χρήστος Λόης
00:25
109' Καθαρίζει ο Ράγια και προσπαθεί να βγάλει γρήγορα την Άρσεναλ μπροστά. by Χρήστος Λόης
00:26
110' Πρόλαβε τον Σάκα ο Οτάβιο και του έκανε μεγάλο μπλοκ στο σουτ που επιχείρησε! by Χρήστος Λόης
00:29
113' Θρίλερ στο Emirates, κάθε μπλοκ, κάθε κερδισμένη μονομαχία πανηγυρίζεται σαν... γκολ από τους παίκτες της Πόρτο. Πιο επιθετική στο δεύτερο μέρος της παράτασης η Άρσεναλ. by Χρήστος Λόης
00:31
115' Σουτ του Γκαλένο, κόντραρε, αλλά δεν δυσκόλεψε τον Ράγια. by Χρήστος Λόης
00:32
116' Κίτρινη στον Χάβερτς για σπρώξιμο στον Πεπέ. by Χρήστος Λόης
00:35
119' Τρομερός Πέπε, με αστείρευτες δυνάμεις στα 42 του χρόνια, καθαρίζει κάθε φάση! by Χρήστος Λόης
00:37
Δεν αφήνει το φάουλ για την Άρσεναλ ο Τουρπέν, πάμε στα πέναλτι! by Χρήστος Λόης
00:39
Παίρνουν τις οδηγίες από τους προπονητές τερματοφυλάκων οι Ράγια και Ντιόγκο Κόστα. by Χρήστος Λόης
00:41
Κατευθύνονται στην εστία οι Ράγια και Ντιόγκο Κόστα. by Χρήστος Λόης
00:42
Ωραία στιγμή με τους δύο τερματοφύλακες να αγκαλιάζονται πριν ξεκινήσει η ψυχοφθόρα διαδικασία... by Χρήστος Λόης
00:47
Ακουμπάει την μπάλα στο χτύπημα του Γκρούγιτς ο Ράγια, αλλά η μπάλα πάει στα δίχτυα, 3-2! by Χρήστος Λόης
00:47
Εύστοχος Ράις και 4-2 η Άρσεναλ που είναι κοντά στην πρόκριση! by Χρήστος Λόης
00:48
Πάει ο Γκαλένο στην άσπρη βούλα, αν το χάσει το παιχνίδι τελειώνει... by Χρήστος Λόης
00:48
ΤΟ ΕΠΙΑΣΕ Ο ΡΑΓΙΑ, ΣΤΑ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ Η ΑΡΣΕΝΑΛ! by Χρήστος Λόης
00:56
Με τον τρομερό Νταβίντ Ράγια να πιάνει δύο πέναλτι, η Άρσεναλ επικράτησε με 4-2 της Πόρτο στα πέναλτι μετά το 1-0 σε 120' αγώνα και πέταξε για τα προημιτελικά του Champions League! by Χρήστος Λόης