Ατλέτικο Μαδρίτης-Ίντερ

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για τη φάση των «16» του Champions League.

21:41
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Ατλέτικο Μαδρίτης και Ίντερ για τους «16» του Champions League. Σέντρα στις 22:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 2 & Mega. by Γιάννης Πολιάς
21:43
Οι «νερατζούρι» έχουν προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά χάρη στο εντός έδρας 1-0 του πρώτου αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
21:43
by Γιάννης Πολιάς
21:45
Οι ενδεκάδες των ομάδων Ατλέτικο Μαδρίτης (Ντ. Σιμεόνε): Όμπλακ, Σάβιτς, Βίτσελ, Ερμόσο, Μολίνα Γιορέντε, Κόκε, Ντε Πολ, Λίνο, Μοράτα, Γκριεζμάν Στον πάγκο: Μόλντοβαν, Γκομίς, Αθπιλικουέτα, Γκάμπριελ, Σαούλ, Ντεπάι, Κορέα, Ρικέλμε, Φερμέιρεν, Ρεϊνίλντο, Μπάριος Ίντερ (Σ. Ιντσάγκι): Ζόμερ, Παβάρ, Ντε Φράι, Μπαστόνι, Μπαρέλα, Τσαλχάνογλου, Μκιταριάν, Ντάμφρις, Ντιμάρκο, Μαρτίνες, Τουράμ Στον πάγκο: Ντι Τζενάρο, Αουντέρο, Κλάασεν, Ατσέρμπι, Μπιουκάναν, Φρατέζι, Ασλάνι, Μπίσεκ, Νταρμιάν, Σαρ, Στάνκοβιτς, Σάντσες by Γιάννης Πολιάς
21:47
Διαιτητής: Μαρτσίνιακ Βοηθοί: Λίστκιεβιτς, Κούπσικ 4ος: Ρατσκόφσκι VAR: Κβιατκόφσκι, Φρανκόφσκι by Γιάννης Πολιάς
21:48
Την ίδια ώρα, διεξάγεται ο αγώνας ανάμεσα σε Ντόρτμουντ και Αϊντχόφεν. by Γιάννης Πολιάς
22:05
4' Στην αγκαλιά του Ζόμερ η μπάλα μετά την κεφαλιά του Σάβιτς. by Γιάννης Πολιάς
22:06
5' Φοβερή προσπάθεια Λίνο από τα αριστερά, έκανε το συρτό σουτ αλλά ο Ζόμερ απέκρουσε! by Γιάννης Πολιάς
22:10
10' Ο Τουράμ βγήκε ωραία από τα δεξιά αλλά δεν μπόρεσε να βγάλει την μπαλιά, ανοίγοντας δύο συμπαίκτες του από την άλλη πλευρά. by Γιάννης Πολιάς
22:13
13' Διπλό στοπ του Όμπλακ στον Ντάμφρις, που ξεχύθηκε από τα δεξιά, έκανε τρομερό σπριντ αλλά και οι δύο προσπάθειές του σταμάτησαν στον Σλοβένο! by Γιάννης Πολιάς
22:13
Από μία καλή ευκαιρία για κάθε ομάδα, αμφότερες από φουλ μπακ. by Γιάννης Πολιάς
22:14
15' Επικίνδυνο γύρισμα Μοράτα από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία. by Γιάννης Πολιάς
22:14
22:17
17' Πρόλαβε τον Μοράτα ο Ζόμερ. by Γιάννης Πολιάς
22:18
18' Μακρινό σουτ Λαουτάρο, η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και πήρε ψηλοκρεμαστή τροχιά προς την εστία, με τον Όμπλακ να καταφέρνει με δεύτερη προσπάθεια να μπλοκάρει. by Γιάννης Πολιάς
22:21
22' Σέντραρε από τα αριστερά ο Ντιμάρκο αλλά η μπάλα δεν έφτασε στον Τουράμ. by Γιάννης Πολιάς
22:24
25' Εξαιρετικός ο ρυθμός, πάνω κάτω η μπάλα σε αυτά τα πρώτα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
22:26
22:27
28' Φάουλ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή για τους φιλοξενούμενους, απευθείας στον Όμπλακ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:28
29' Ωραία κεφαλιά Μοράτα, εκεί που πρέπει για να μπλοκάρει ο Ζόμερ. by Γιάννης Πολιάς
22:30
30' Σέντρα-σουτ Λίνο από τα αριστερά, έξω η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:30
22:32
33' ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 1-0 Η ΙΝΤΕΡ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΙΜΑΡΚΟ! Εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας από τα αριστερά, ο Μπαρέλα στρώνει στον 26χρονο μπακ κι εκείνος ανοίγει το σκορ με υπέροχο σουτ! by Γιάννης Πολιάς
22:34
Σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης για τους «νερατζούρι», θέλει δύο γκολ για να στείλει το ματς στην παράταση η Ατλέτικο. by Γιάννης Πολιάς
22:35
35' ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 1-1 ΜΕ ΓΚΡΙΕΖΜΑΝ Η ΑΤΛΕΤΙΚΟ! Κάκιστη αντίδραση της ιταλικής άμυνας σε μπαλιά που έγινε προς τον Γάλλο, εκείνος είπε... μερσί στα δωράκια των στόπερ και νίκησε από κοντά τον Ζόμερ! by Γιάννης Πολιάς
22:36
Τρομερό ματς, πάλι από την αρχή τώρα. Οι «ροχιμπλάνκος» θέλουν ένα γκολ για να έχουν σκορ παράτασης. by Γιάννης Πολιάς
22:37
38' Φάουλ σε καλό σημείο για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
22:38
Επικίνδυνη κεφαλιά Σάβιτς, απομακρύνθηκε η μπάλα από τον Λαουτάρο. by Γιάννης Πολιάς
22:40
41' Κίτρινη κάρτα στον Ερμόσο. by Γιάννης Πολιάς
22:41
22:42
43' Πήγε να βγει τετ α τετ ο Γκριεζμάν, ο Παβάρ έβαλε σωτήρια το πόδι του και σταμάτησε την προσπάθεια του συμπατριώτη του. by Γιάννης Πολιάς
22:45
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
22:46
Τέλος ημιχρόνου, Ατλέτικο Μαδρίτης-Ίντερ 1-1. by Γιάννης Πολιάς
22:46
Γκριεζμάν (35') και Ντιμάρκο (33') τα γκολ σε ένα συναρπαστικό ματς. by Γιάννης Πολιάς
23:08
51' Πιέζει για ένα γρήγορο γκολ η Ατλέτικο. by Γιάννης Πολιάς
23:08
52' Με δεύτερη προσπάθεια μπλόκαρε ο Ζόμερ το σουτ του Γκριεζμάν μέσα από την περιοχή! by Γιάννης Πολιάς
23:12
23:17
60' Παντελώς άστοχο το σουτ του Μοράτα μέσα από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
23:17
Οι τελικές είναι 12-6 για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
23:23
66' Ο ρυθμός έχει πέσει, η Ίντερ προσπαθεί να διαφυλάξει το 1-1, που τη στέλνει στα προημιτελικά. by Γιάννης Πολιάς
23:26
Φτάνουμε στο τελευταίο 20λεπτο και ακόμα δεν έχουμε αλλαγές. by Γιάννης Πολιάς
23:27
70' Στο 54% η κατοχή της μπάλας για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
23:28
71' Κορέα αντί Ντε Πολ και Ρικέλμε αντί Λίνο. by Γιάννης Πολιάς
23:29
72' Νταρμιάν αντί Ντάμφρις και Ατσέρμπι αντί Μπαστόνι. by Γιάννης Πολιάς
23:29
Μαζεμένες οι πρώτες αλλαγές από τους δύο προπονητές. by Γιάννης Πολιάς
23:32
75' Κόντραρε το σουτ του Ρικέλμε, κόρνερ για την Ατλέτικο. by Γιάννης Πολιάς
23:32
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:32
23:33
76' Τεράστια ευκαιρία για την Ίντερ, βγήκε τετ α τετ ο Τουράμ αλλά έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ με πολύ δυνατό σουτ! by Γιάννης Πολιάς
23:36
79' Μπάριος αντί Μολίνα και Ντεπάι αντί Μοράτα. by Γιάννης Πολιάς
23:36
Όλα για όλα από τον Τσόλο. by Γιάννης Πολιάς
23:38
81' Ωραίο γύρισμα Κορέα, ο Ντεπάι δεν πρόλαβε να εκτελέσει εξ επαφής! Τρομερό τάκλιν από τον Νταρμιάν. by Γιάννης Πολιάς
23:38
81' Αντεπίθεση για την Ίντερ, ο Μπαρέλα μπήκε στην περιοχή αλλά έστειλε την μπάλα στην αγκαλιά του Όμπλακ! by Γιάννης Πολιάς
23:39
Έχει ανέβει ο ρυθμός, πάμε για φινάλε-φωτιά. by Γιάννης Πολιάς
23:39
82' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
23:39
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
23:41
84' Φρατέζι αντί Μπαρέλα και Μπίσεκ αντί Ντιμάρκο. by Γιάννης Πολιάς
23:42
85' Δοκάρι για την Ατλέτικο! Κεραυνός Ντεπάι μέσα από την περιοχή, ο Ζόμερ έμεινε όρθιος αλλά κατέληξε στο δεξί δοκάρι η μπάλα! by Γιάννης Πολιάς
23:43
87' ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 2-1 Η ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΕΠΑΪ! Ολική ανατροπή για τους Μαδριλένους, με τον Ολλανδό να καρφώνει την μπάλα στα δίχτυα μέσα από την περιοχή μετά από υπέροχη πάσα του Κόκε! by Γιάννης Πολιάς
23:45
Αν δεν αλλάξει κάτι δραματικά, πάμε παράταση! by Γιάννης Πολιάς
23:46
89' Φάση διαρκείας στην περιοχή της Ίντερ μετά από απομάκρυνση του Ζόμερ, έφυγε τελικά η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:46
89' Κίτρινη κάρτα στον Κόκε. by Γιάννης Πολιάς
23:47
23:47
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
23:49
Ένα λεπτό ακόμα, πάμε καρφί για παράταση. by Γιάννης Πολιάς
23:50
90+3' ΑΠΙΘΑΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ! Ο Γκριεζμάν έστρωσε στον Ρικέλμε και εκείνος μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ! by Γιάννης Πολιάς
23:59
94' Άστοχη η κεφαλιά του Τουράμ μέσα από την περιοχή, πρώτη αξιόλογη φάση στην παράταση. by Γιάννης Πολιάς
00:01
96' Τεράστια επέμβαση Ζόμερ σε σουτ Ντεπάι μέσα από την περιοχή! by Γιάννης Πολιάς
00:03
98' Κόρνερ για την Ίντερ. by Γιάννης Πολιάς
00:03
98' Άστοχη η κεφαλιά του Λαουτάρο, μία ακόμη καλή στιγμή. by Γιάννης Πολιάς
00:03
98' Αθπιλικουέτα αντί Γιορέντε. by Γιάννης Πολιάς
00:06
100' Βρίσκεται στο έδαφος ο Σάβιτς, φάνηκε στο ριπλέι να τον χτυπά στα γεννητικά όργανα ο Τουράμ! by Γιάννης Πολιάς
00:06
Παρ' όλα αυτά συνεχίζεται κανονικά η αναμέτρηση... by Γιάννης Πολιάς
00:07
00:07
102' Σάντσες αντί Τουράμ. by Γιάννης Πολιάς
00:09
104' Φάουλ σε καλό σημείο για την Ατλέτικο. by Γιάννης Πολιάς
00:12
105+2' Κίτρινη κάρτα στον Ατσέρμπι. by Γιάννης Πολιάς
00:12
105+2' Συρτό σουτ του Κορέα, μπλόκαρε σταθερά ο Ζόμερ. by Γιάννης Πολιάς
00:13
Τέλος στο πρώτο μέρος της παράτασης, Ατλέτικο-Ίντερ πάντα στο 2-1. by Γιάννης Πολιάς
00:16
106' Σαούλ αντί Γκριεζμάν. by Γιάννης Πολιάς
00:16
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
00:20
109' Δύο μακρινά σουτ Τσαλχάνογλου, αμφότερα κόντραραν σε αμυντικό. by Γιάννης Πολιάς
00:20
Νωρίτερα ο Ζόμερ υπέπεσε σε λάθος αλλά δεν το πλήρωσε. by Γιάννης Πολιάς
00:21
Δέκα λεπτά ακόμα για τα πέναλτι. by Γιάννης Πολιάς
00:22
111' Κλάασεν αντί Μκιταριάν. by Γιάννης Πολιάς
00:22
00:23
112' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τους «νερατζούρι». by Γιάννης Πολιάς
00:24
113' Άστοχη η απευθείας εκτέλεση του Τσαλχάνογλου. by Γιάννης Πολιάς
00:24
00:26
Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο. by Γιάννης Πολιάς
00:28
117' Έχοντας ξεμείνει και από δυνάμεις, φαίνεται ο δύο ομάδες να έχουν αρχίσει να σκέφτονται τα πέναλτι... by Γιάννης Πολιάς
00:28
118' Κίτρινη κάρτα στον Μπίσεκ. by Γιάννης Πολιάς
00:30
120' Κόρνερ για τους Ισπανούς. by Γιάννης Πολιάς
00:31
Με τις γροθιές του έδιωξε ο Ζόμερ. by Γιάννης Πολιάς
00:31
Τέλος, Ατλέτικο Μαδρίτης-Ίντερ 2-1. Πάμε στα πέναλτι! by Γιάννης Πολιάς
00:32
Χθες είχαμε το Άρσεναλ-Πόρτο να κρίνεται στη... ρουλέτα, σήμερα το Ατλέτικο-Ίντερ. by Γιάννης Πολιάς
00:33
Μεγάλη η αγωνία στο Γουάντα Μετροπολιτάνο. by Γιάννης Πολιάς
00:35
Έχει τη φήμη του... πεναλτάκια ο Ζόμερ, να δούμε αν θα την επιβεβαιώσει και απόψε. by Γιάννης Πολιάς
00:38
Πλεονέκτημα για τους Ισπανούς, να δούμε αν θα το εκμεταλλευτούν. by Γιάννης Πολιάς
00:43
Η Ατλέτικο νικά 3-2 στα πέναλτι και προχωρά στους «8» του θεσμού! by Γιάννης Πολιάς