Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για τη φάση των «16» του Champions League.

Καλησπέρα σας! by Χρήστος Λόης
21:47
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης της Ντόρτμουντ με την Αϊντχόφεν για τη φάση των «16» του Champions League. by Χρήστος Λόης
21:48
Ρεβάνς στο «Βεστφάλεν», με το πρώτο παιχνίδι στην Ολλανδία να έρχεται ισόπαλο 1-1. by Χρήστος Λόης
21:51
Ντόρτμουντ (Έντιν Τέρζιτς, 4-2-3-1): Κόμπελ - Τσαν, Σούλε, Χούμελς, Μάατσεν - Οζκάν, Ζάμπιτσερ - Μάλεν, Μπραντ, Σάντσο - Φίλκρουγκ. by Χρήστος Λόης
21:51
Αϊντχόφεν (Πέτερ Μπος, 4-3-3): Μπενίτες - Τέζε, Σούτεν, Μποσάλι, Ντεστ - Μάουρο Τζούνιορ, Φίρμαν, Τιλ - Μπακαγιόκο, Ντε Γιονγκ, Τίλμαν. by Χρήστος Λόης
21:55
Αναπληρωματικοί της Ντόρτμουντ οι Μέγερ, Λότκα, Μπανσεμπαϊνί, Ρόις, Ντούρανβιλ, Βολφ, Μουκοκό, Νμέχα, Βέτιεν, Γκίτενς και Αντεγέμι. by Χρήστος Λόης
21:57
Στον πάγκο για την Αϊντχόφεν θα βρίσκονται οι Ντρόμελ, Βάτερμαν, Σαμπό, Φαν Άνχολτ, Ραμάλιο, Κότσαπ, Ομπισμπό, Μπαμπάντι, Λαντ, Λεντέζμα, Λοζάνο, Πέπι. by Χρήστος Λόης
21:57
Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων. by Χρήστος Λόης
21:57
Τρομερή ατμόσφαιρα στο «Βεστφάλεν», με τον ύμνο του Champions League να ακολουθεί! by Χρήστος Λόης
21:59
Ο Ντανιέλ Ορσάτο θα είναι ο διαιτητής του αγώνα. by Χρήστος Λόης
22:00
Όλα έτοιμα για τη σέντρα, όρκος νίκης από τους παίκτες της Ντόρτμουντ. by Χρήστος Λόης
22:00
1' Πάμε! by Χρήστος Λόης
22:02
2' Μεγάλη στιγμή για την Ντόρτμουντ με το... καλησπέρα! Ο Φίλκρουγκ είδε ωραία στην περιοχή τον Μπραντ, ο οποίος, όμως, κόπηκε και στη συνέχεια η μπάλα στρώθηκε στον Μάατσεν, που έκανε το σουτ, αλλά ο Μπενίτες του είπε «όχι» εντυπωσιακά. by Χρήστος Λόης
22:04
3' ΓΚΟΟΟΛ η Ντόρτμουντ, ανοίγει το σκορ! Τρομερό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους, που το αξιοποιούν με γρήγορο γκολ: Η άμυνα της Αϊντχόφεν δεν μπόρεσε να απομακρύνει την μπάλα, ο Μπραντ έστρωσε στον Σάντσο και εκείνος με υπέροχο σουτ εκτός περιοχής σκόραρε το 1-0. by Χρήστος Λόης
22:06
Δεν θα μπορούσε να περιμένει καλύτερο ξεκίνημα ο Έντιν Τέρζιτς... by Χρήστος Λόης
22:07
7' Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ της Ντόρτμουντ, που πιέζει και για δεύτερο γκολ. by Χρήστος Λόης
22:10
10' Απίστευτο, ο Ντανιέλ Ορσάτο έχει παρεμποδίσει δύο φορές την μπάλα στο πρώτο δεκάλεπτο. Συμβαίνουν και αυτά... by Χρήστος Λόης
22:11
11' Κυκλοφόρησε γρήγορα την μπάλα η Ντόρτμουντ, ο Μάλεν έστρωσε ωραία στον Φίλκρουγκ, ο οποίος όμως έκανε κακό τελειώμα. by Χρήστος Λόης
22:13
12' Ζήτησε πέναλτι η Ντόρτμουντ για μαρκάρισμα του Φέιρμαν στον Μάλεν στην περιοχή. by Χρήστος Λόης
22:16
16' Διπλή ευκαιρία για την Ντόρτμουντ! Ωραία πάσα του Μάλεν στον Μπράντ, που σούταρε αλλά ο Μπενίτες απέκρουσε, ο Μάλεν πήρε τον ριμπάουντ, όμως, ο τερματοφύλακας των Ολλανδών ήταν ξανά εκεί και έδιωξε σε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
22:19
19' Πήγε να τους περάσει όλους ο Σάντσο, κέρδισε το κόρνερ! by Χρήστος Λόης
22:19
Άουτ τελικά η μπάλα, άλλαξε την απόφαση ο Ορσάτο. by Χρήστος Λόης
22:20
20' Ωραία ενέργεια του Μάλεν από τα δεξιά, έδιωξε σε κόρνερ ο Μπακαγιόκο. by Χρήστος Λόης
22:23
22:23
23' Κέρδισε το κόρνερ από τον Ζούλε ο Ντεστ. by Χρήστος Λόης
22:24
24' Απομάκρυνε με κεφαλιά ο Χούμελς. by Χρήστος Λόης
22:26
27' Καλή στιγμή για την Ντόρτμουντ! Ωραία διαγώνια μπαλιά του Σάμπιτζερ στον Μάλεν, που έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μπενίτες. by Χρήστος Λόης
22:28
27' Σουτ του Ντεστ, άουτ η μπάλα. by Χρήστος Λόης
22:31
31' Ωραία ενέργεια του Μπακαγιόκο από τα δεξιά, συνέκλινε προς τα μέσα, με το σουτ που επιχείρησε να καταλήγει στην αγκαλιά του Κόμπελ. by Χρήστος Λόης
22:34
33' Δεν πρόλαβε να βάλει σωστά το σώμα του ο Μπακαγιόκο από τη σέντρα στα αριστερά, η κεφαλιά που επιχείρησε δεν ήταν καλή. by Χρήστος Λόης
22:34
34' Σουτ του Τιλ, καθάρισε χωρίς δυσκολία ο Κόμπελ. by Χρήστος Λόης
22:37
37' Στο επτάλεπτο 27'-34' η Αϊντχόφεν είχε ανέβει στον αγωνιστικό χώρο, αλλά δεν έκανε τη μεγάλη φάση και η Ντόρτμουντ έχει εκ νέου τα ηνία του ματς. by Χρήστος Λόης
22:40
40' Σουτ του Μάλεν από τα πλάγια, βρήκε στο πλαϊνό δίχτυ και έφυγε άουτ η μπάλα. by Χρήστος Λόης
22:42
40' Μπορεί ο Τζέιντον Σάντσο να έχει πετύχει το γκολ που δίνει το προβάδισμα στην Ντόρτμουντ, αλλά η μόνιμη πηγή κινδύνων είναι ο Μάλεν, που έχει πάρει πολλές προσπάθειες πάνω του και δείχνει να ψάχνει... απεγνωσμένα το γκολ κόντρα στην πρώην ομάδα του. by Χρήστος Λόης
22:43
43' Γύρισμα του Μάουρο Τζούνιορ, ο Ντε Γιονγκ προσπάθησε να κάνει το τακουνάκι, το οποίο όμως ήταν κακό και έφυγε ψηλά άουτ. by Χρήστος Λόης
22:45
45' Παραχωρεί κόρνερ ο Ζούλε στην, πιθανότατα, τελευταία φάση του πρώτου μέρους. by Χρήστος Λόης
22:46
Χωρίς καθυστερήσεις το πρώτο μέρος. by Χρήστος Λόης
22:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο: Ντόρτμουντ-Αϊντχόφεν 1-0 by Χρήστος Λόης
22:47
Οι γηπεδούχοι έχουν πάρει σκορ πρόκρισης με το ωραίο γκολ του Τζέιντον Σάντσο μόλις στο 3ο λεπτό. by Χρήστος Λόης
22:47
Επιστρέφουμε σε λίγο... by Χρήστος Λόης
22:48
23:02
Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων. by Χρήστος Λόης
23:02
46' Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Χρήστος Λόης
23:03
46' Με αλλαγή ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο η Αϊντχόφεν, καθώς ο Τιλ έδωσε τη θέση του στον Λοσάνο. by Χρήστος Λόης
23:06
48' Πρώτη φάση στο δεύτερο μέρος για την Ντόρτμουντ: ο Μπραντ πέρασε στην περιοχή στον Σάντσο, που είδε τον Μάλεν, αλλά ο Μπενίτες μπλόκαρε την προσπάθειά του. by Χρήστος Λόης
23:06
49' Χωρίς δύναμη η δύσκολη κεφαλιά που πήρε ο Ντε Γιονγκ. by Χρήστος Λόης
23:10
53' Δοκάρι για την Αϊντχόφεν! Βρήκε λίγο χώρο έξω από την περιοχή της Ντόρτμουντ ο Λοσάνο και έκανε πολύ δυνατό σουτ, με την μπάλα να χτυπάει στο δεξί κάθετο δοκάρι του Κόμπελ. by Χρήστος Λόης
23:15
56' Διώχνει σε κόρνερ το σουτ του Μάουρο ο Κόμπελ, καλή στιγμή για την Αϊντχόφεν. by Χρήστος Λόης
23:15
58' Πρώτη αλλαγή για την Ντόρτμουντ: Ο Νμέτσα πήρε τη θέση του Μπραντ. by Χρήστος Λόης
23:19
61' Πιο επιθετική σε αυτό το πρώτο τέταρτο του πρώτου μέρους η Αϊντχόφεν, που έχει απειλήσει δις με το σουτ του Λοσάνο που βρήκε στο δοκάρι (53'), αλλά και με την προσπάθεια του Μάουρο (56'). by Χρήστος Λόης
23:20
62' Στην αγαπημένη του κίνηση να συγκλίνει και να σουτάρει μόλις πατήσει την περιοχή ο Λοσάνο, πέρασε άουτ η μπάλα. by Χρήστος Λόης
23:22
64' Γλυκιά σέντρα του Μάλεν, σέρβιρε στον Φίλκρουγκ στην περιοχή, με τον Μπενίτες να βγάζει την κεφαλιά του. by Χρήστος Λόης
23:26
68' Κόντραρε το σουτ του Μπακαγιόκο και κατέληξε στην αγκαλιά του Κόμπελ, τη γλίτωσε η Ντόρτμουντ σε αυτή τη φάση. by Χρήστος Λόης
23:27
70' Αλλαγή για την Ντόρτμουντ, εκτός ο Μάλεν και τη θέση του παίρνει ο Αντεγέμι. by Χρήστος Λόης
23:27
Δευτερόλεπτα πριν την αλλαγή (69') η κεφαλιά του Ντε Γιονγκ από καλή θέση πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
23:28
71' Ρίχνει κάτω τον Χούμελς ο Μπακαγιόκο, σωτήρια παρέμβαση του Κόμπελ που διώχνει σε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
23:28
71' Συνεχόμενες ευκαιρίες για την Αϊντχόφεν, άουτ η κεφαλιά του Ντε Γιονγκ. by Χρήστος Λόης
23:29
72' Δικαιούται ένα γκολ η Αϊντχόφεν στο δεύτερο μέρος, έχει βάλει στα σχοινιά την Ντόρτμουντ! by Χρήστος Λόης
23:30
73' Στο έδαφος ο Σάντσο, λαμβάνει την ιατρική βοήθεια. by Χρήστος Λόης
23:32
75' Εκτός ο Σάντσο, που δεν μπορεί να συνεχίσει, στη θέση του ο Ρόις. by Χρήστος Λόης
23:34
77' Ο Ρόις εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά και με υπέροχο τελείωμα, ο Φίλκρουγκ στην κίνηση σημείωσε το 2-0, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. by Χρήστος Λόης
23:36
Εξετάστηκε η φάση από το VAR, δεν υπάρχει γκολ! by Χρήστος Λόης
23:37
80' Μεγάλη φάση για την Αϊντχόφεν με τον Λοσάνο, αλλά και εδώ υπάρχει οφσάιντ. by Χρήστος Λόης
23:37
80' Κόρνερ η προσπάθεια του Φίλκρουγκ. by Χρήστος Λόης
23:39
82' Αλλαγή για την Αϊντχόφεν, στη θέση του Φέιρμαν ο Πέπι. by Χρήστος Λόης
23:42
85' Μπλοκάρει την μπάλα ο Κόμπελ από το σουτ του Ντε Γιονγκ, το οποίο προήλθε από λάθος του Αντεγέμι. by Χρήστος Λόης
23:43
86' Αλλαγή για την Αϊντχόφεν, με τον Μπαμπαντί να παίρνει τη θέση του Τζούνιορ. by Χρήστος Λόης
23:45
88' Πρώτη κίτρινη στον Ζούλε, που έκανε δυνατό μαρκάρισμα στον Λοσάνο. by Χρήστος Λόης
23:45
Φάουλ σε καλή θέση για τους Ολλανδούς. by Χρήστος Λόης
23:46
89' Απομακρύνθηκε η μπάλα και ο κίνδυνος από την περιοχή της Ντόρτμουντ. by Χρήστος Λόης
23:47
90' Άουτ το δυνατό σουτ του Τέζε. by Χρήστος Λόης
23:49
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Χρήστος Λόης
23:51
90+4' Τεράστια ευκαιρία για την Αϊντχόφεν! Άψογο 1-2 του Πέπι με τον Ντε Γιονγκ, ο Ολλανδός χάνει από κοντά μεγάλη ευκαιρία για να στείλει το ματς στην παράταση. by Χρήστος Λόης
23:52
90+5' ΓΚΟΟΟΟΛ για την Ντόρτμουντ! Έκλεψε την μπάλα από λάθος της άμυνας της Αϊντχόφεν ο Ρόις και από θέση τετ α τετ σημείωσε το 2-0. by Χρήστος Λόης
23:56
Τέλος παιχνιδιού: Ντόρτμουντ-Αϊντχόφεν 2-0 by Χρήστος Λόης
23:56
Στους «8» οι Γερμανοί! by Χρήστος Λόης
23:57
Με γκολ των Σάντσο και Ρόις στο ξεκίνημα και στο φινάλε του παιχνιδιού, η Ντόρτμουντ επικράτησε με 2-0 της Αϊντχόφεν και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Champions League! by Χρήστος Λόης