ΠΑΟΚ-Ντινάμο Ζάγκρεμπ

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από τον sport-fm.gr τη ρεβάνς των «16» του Europa Conference League.

19:20
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Ντινάμο Ζάγκρεμπ για τους «16» του Conference League. Οι Κροάτες έχουν προβάδισμα πρόκρισης μετά το υπέρ τους 2-0 στο πρώτο ματς. Σέντρα στις 19:45, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 3 & ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Γιάννης Πολιάς
19:21
Οι ενδεκάδες των ομάδων ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Βιεϊρίνια, Κεντζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Σβαμπ, Μεϊτέ, Α. Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Τάισον, Μπράντον Στον πάγκο: Ζ. Ζίβκοβιτς, Ταλιχμανίδης, Τσιγγάρα, Μουργκ, Γιόνι, Οζντόεφ, Σαμάτα, Παναγιώτου, Ντεσπόντοφ, Μάρκος Αντόνιο, Τζίμας Ντινάμο Ζάγκρεμπ (Σ. Γιακίροβιτς): Νέβιστιτς, Ριστόφσκι, Μπερνέ, Τεοφίλ-Κατρίν, Πέρκοβιτς, Μίσιτς, Σούτσιτς, Σπίκιτς, Μπατούρινα, Χότζα, Πέτκοβιτς Στον πάγκο: Ζάγκορατς, Κλάριν, Ογκιβάρα, Σούταλο, Ζίβκοβιτς, Κουλένοβιτς, Χαλίλοβιτς, Κανέκο, Βρμπάντσιτς, Τσβέτκο, Βίντοβιτς by Γιάννης Πολιάς
19:23
Διαιτητής: Όσμερς Βοηθοί: Κέμπτερ, Σάαλ 4ος: Σρέντερ VAR: Στορκς, Μπραντ by Γιάννης Πολιάς
19:27
Θυμηθείτε τι είχε γίνει στο πρώτο ματς by Γιάννης Πολιάς
19:30
Οι Θεσσαλονικείς έχουν πολύ καλή παράδοση ενάντια σε Κροάτες, με 4/4 προκρίσεις ενάντια σε Ντινάμο, Λοκομοτίβα, Ριέκα και Χάιντουκ. Αυτή, ωστόσο, κινδυνεύει μετά την ήττα στο Ζάγκρεμπ επτά βράδια πριν. by Γιάννης Πολιάς
19:32
Μιχαηλίδης και Εκόνγκ οι απόντες για τον «Δικέφαλο του Βορρά», χωρίς Μπούλατ η Ντινάμο. by Γιάννης Πολιάς
19:37
Στις 22:00, ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τη Μακάμπι Τελ Αβίβ στην Μπάτσκα Τόπολα, έχοντας ηττηθεί 4-1 στο πρώτο ματς. by Γιάννης Πολιάς
19:38
19:41
Όλα έτοιμα στην Τούμπα. by Γιάννης Πολιάς
19:41
Την ίδια ώρα, διεξάγεται και το μεγάλο ντέρμπι Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού AKTOR για την Euroleague. by Γιάννης Πολιάς
19:42
Υπενθυμίζεται ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, συνεπώς σε οποιαδήποτε νίκη του ΠΑΟΚ με δύο γκολ, θα έχουμε παράταση. by Γιάννης Πολιάς
19:42
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
19:45
Με 4-2-3-1 οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
19:46
Μπορείτε να ενημερώνεστε ΕΔΩ για όσα συμβαίνουν στα άλλα ματς για Europa & Conference League. by Γιάννης Πολιάς
19:47
Σέντρα στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
19:47
by Γιάννης Πολιάς
19:48
19:48
2' Πίεση ψηλά από τους Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
19:50
3' Διαμαρτυρίες για σπρώξιμο του Μπράντον μέσα στην περιοχή, έδειξε «παίζετε» ο Όσμερς. by Γιάννης Πολιάς
19:51
5' Με αρκετές μακρινές μπαλιές προσπαθούν να δημιουργήσουν προϋποθέσεις οι γηπεδούχοι, που έχουν μέχρι τώρα τον έλεγχο. by Γιάννης Πολιάς
19:54
19:55
7' Βρήκε ωραία τον Μπράντον στο ύψος της μικρής περιοχής ο Κωνσταντέλιας, ο Ισπανός δεν μπόρεσε από κοντά να εκτελέσει. by Γιάννης Πολιάς
19:57
10' Κόρνερ για την Ντινάμο, το πρώτο στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
19:58
11' Κόντραρε το σουτ του Ριστόφσκι, απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:00
13' Κόρνερ για τους Κροάτες. by Γιάννης Πολιάς
20:00
Απομάκρυναν οι Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
20:00
14' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:01
Και κίτρινη κάρτα στον Μπατούρινα. by Γιάννης Πολιάς
20:02
15' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, ο Κουλιεράκης έπιασε μόνος του την κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στον Νέβιστιτς! by Γιάννης Πολιάς
20:02
Η μπάλα οριακά δεν πέρασε τη γραμμή, κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:03
Έδιωξε ξανά ο γκολκίπερ της Ντινάμο. by Γιάννης Πολιάς
20:03
Εδώ θα μπορούσε να έχει έρθει το γκολ για την ελληνική ομάδα... by Γιάννης Πολιάς
20:05
18' Τραγικά άστοχο το βολέ του Τάισον από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
20:06
19' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, ο Ζίβκοβιτς ελίχθηκε ωραία από τα δεξιά αλλά το σουτ του πέρασε λίγο άουτ! by Γιάννης Πολιάς
20:09
22' Σουτ Κωνσταντέλια από τα αριστερά, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
20:09
23' Μπαλιά Ζίβκοβιτς από τα δεξιά, ο Κουλιεράκης έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:10
Κυρίαρχη μέχρι τώρα η ομάδα του Λουτσέσκου, όμως υστερεί στην τελική προσπάθεια. by Γιάννης Πολιάς
20:11
20:13
26' Κόρνερ για τον «Δικέφαλο του Βορρά». by Γιάννης Πολιάς
20:13
27' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ! Εκτελέστηκε το κόρνερ, κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι από τον Κουλιεράκη και ο Γκανέζος ήρθε στο δεύτερο για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με το κεφάλι! by Γιάννης Πολιάς
20:15
Πήρε φωτιά η Τούμπα! by Γιάννης Πολιάς
20:15
Η υπεροχή του ΠΑΟΚ μετουσιώνεται σε γκολ, με την Ντινάμο να προσπαθεί τώρα να κερδίσει μέτρα. by Γιάννης Πολιάς
20:16
20:19
32' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:20
Έδιωξαν οι Κροάτες. by Γιάννης Πολιάς
20:20
33' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ, 2-0 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΥΛΙΕΡΑΚΗ! Μακρινό σουτ από τον Έλληνα στόπερ, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό, άλλαξε πορεία και κατέληξε στο βάθος της εστίας του Νέβιστιτς! by Γιάννης Πολιάς
20:21
Τρομερός ΠΑΟΚ στην Τούμπα, έχει ήδη ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου ματς! by Γιάννης Πολιάς
20:21
Ο Κουλιεράκης είχε αρχικά μεγάλη χαμένη ευκαιρία και έκτοτε, ασίστ και γκολ! by Γιάννης Πολιάς
20:23
36' Πέρασε παράλληλα απ' όλους η μπαλιά του Ζίβκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:24
37' Μετά το γύρισμα του Πέτκοβιτς από τα αριστερά, ο Κοτάρσκι φάνηκε να χάνει αρχικά την μπάλα όμως τη γράπωσε στη συνέχεια. by Γιάννης Πολιάς
20:25
38' Νέα ωραία επέμβαση του Κροάτη τερματοφύλακα σε μπαλιά του συμπατριώτη του φορ. by Γιάννης Πολιάς
20:25
Έχουν ανέβει, αναμενόμενα, οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
20:27
20:27
20:28
42' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ, 3-0 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΡΑΝΤΟΝ! Τρομερή κεφαλιά του Ισπανού μετά την μπαλιά του Τάισον, η μπάλα στην απέναντι γωνία και οι Θεσσαλονικείς έχουν σκορ πρόκρισης! by Γιάννης Πολιάς
20:29
Τι βλέπουμε στην Τούμπα... by Γιάννης Πολιάς
20:30
Ένα από τα καλύτερα πρώτα ημίχρονα ελληνικής ομάδας στην Ευρώπη, ξεκάθαρα. by Γιάννης Πολιάς
20:30
20:32
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
20:35
Τέλος πρώτου μέρους, ΠΑΟΚ-Ντινάμο Ζάγκρεμπ 3-0. Ονειρικό 45λεπτο για τους Θεσσαλονικείς, που με τα γκολ των Μπάμπα, Κουλιεράκη και Μπράντον έχουν πάρει σκορ πρόκρισης! Φυσικά δεν έχει τελειώσει τίποτα ακόμα, όμως με τέτοια εικόνα, οι Κροάτες δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν. by Γιάννης Πολιάς
20:53
47' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
20:54
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:55
49' ΓΚΟΛ, 3-1 ΜΕΙΩΝΕΙ Η ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΧΟΤΖΑ! Λάθος απομάκρυνση από την άμυνα του ΠΑΟΚ, έγινε το γέμισμα και ο Κεντζιόρα άθελά του έστρωσε στον Κοσοβάρο, που νίκησε τον Κοτάρσκι από πλάγια θέση! by Γιάννης Πολιάς
20:56
Το χειρότερο δυνατό ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος για τους γηπεδούχους, με τα αμυντικά λάθη να πληγώνουν ξανά τον ΠΑΟΚ, όπως και στο Ζάγκρεμπ. by Γιάννης Πολιάς
20:57
Πήραν ψυχολογία τώρα οι Κροάτες. by Γιάννης Πολιάς
20:58
52' Κόρνερ για την ανεβασμένη Ντινάμο. by Γιάννης Πολιάς
20:58
52' Τεράστια επέμβαση από τον Κοτάρσκι! Τραγικό λάθος από τον Τάισον, βγήκε τετ α τετ ο Σπίκιτς αλλά είδε τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ να τον σταματά με το πόδι! by Γιάννης Πολιάς
21:00
Καλούνται να συνέλθουν οι Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
21:02
56' Παντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Σούτσιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:02
Οι τελικές είναι 12-5. by Γιάννης Πολιάς
21:03
21:04
59' Κυρίαρχη στο δεύτερο μέρος η Ντινάμο, αντιμετωπίζει δυσκολίες ο ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:05
Με τα υπάρχοντα δεδομένα, η αναμέτρηση οδεύει προς την παράταση. by Γιάννης Πολιάς
21:05
60' Λίγο άουτ το σουτ του Μπατούρινα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
21:06
60' Κίτρινη κάρτα στον Κουλιεράκη. by Γιάννης Πολιάς
21:06
Κόρνερ τελικά, φαίνεται βρήκε σε αμυντικό η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:06
Απομάκρυναν οι «ασπρόμαυροι». by Γιάννης Πολιάς
21:09
63' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:09
21:10
64' Μεγάλη επέμβαση από τον Κοτάρσκι! Πολύ ωραίο σουτ Σούτσιτς μέσα από την περιοχή, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:11
Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
21:11
21:12
Ετοιμάζει αλλαγές ο Λουτσέσκου. by Γιάννης Πολιάς
21:12
66' Αντιμετωπίζει κάποιο θέμα ο Τάισον. by Γιάννης Πολιάς
21:13
67' Ο Ντεσπόντοφ στη θέση του Βραζιλιάνου, που δεν μπορεί να συνεχίσει. by Γιάννης Πολιάς
21:13
68' Ανεβασμένος εδώ και λίγα λεπτά ο ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:17
Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο του αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
21:18
72' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ μετά από προσπάθεια Ντεσπόντοφ που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
21:18
72' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ, 4-1 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΥΛΙΕΡΑΚΗ! Δεύτερο γκολ από τον Έλληνα στόπερ, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με το στήθος από κοντά! by Γιάννης Πολιάς
21:19
Ξανά σκορ πρόκρισης για την ελληνική ομάδα, με τον Κουλιεράκη να είναι Α-ΠΙ-ΘΑ-ΝΟΣ! by Γιάννης Πολιάς
21:20
Εντέλει η UEFA έχει χρεώσει ως αυτογκόλ στον Σούτσιτς το 2-0, οπότε ο Έλληνας αμυντικός έχει ένα γκολ σήμερα. Όχι ότι έχει και τόση σημασία... by Γιάννης Πολιάς
21:21
Τελευταίο 15λεπτο, κοντά σε μια τεράστια πρόκριση ο ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:22
Δεδομένα θα ρισκάρει τώρα η Ντινάμο, καλείται να είναι συγκεντρωμένος στην ανασταλτική του λειτουργία ο ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:23
Αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα ο Βιεϊρίνια. by Γιάννης Πολιάς
21:23
78' Σαμάτα αντί Μπράντον και Γιόνι αντί Βιεϊρίνια. by Γιάννης Πολιάς
21:24
Και ο Μουργκ αντί του Κωνσταντέλια. by Γιάννης Πολιάς
21:24
Ετοιμάζει και ο Γιακίροβιτς αλλαγές. by Γιάννης Πολιάς
21:25
79' Φάουλ από τα δεξιά για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
21:26
80' Ογκιβάρα αντί Πέρκοβιτς, Βίντοβιτς αντί Χότζα. by Γιάννης Πολιάς
21:27
81' Ακυρώνεται γκολ της Ντινάμο για χέρι, σωστή απόφαση. by Γιάννης Πολιάς
21:27
82' Οζντόεφ αντί Σβαμπ. by Γιάννης Πολιάς
21:28
83' Απίθανη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Οζντόεφ έστρωσε ιδανικά στον Μουργκ, εκείνος όμως, ενώ είχε... πιάτο το τέρμα, έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ! by Γιάννης Πολιάς
21:29
Εδώ οι Θεσσαλονικείς μπορούσαν να έχουν κλειδώσει την πρόκριση. by Γιάννης Πολιάς
21:31
85' Σπουδαία επέμβαση Κοτάρσκι σε μακρινό σουτ του Μίσιτς, που πήγε να πληγώσει την πρώην ομάδα του. by Γιάννης Πολιάς
21:32
86' Κόρνερ για την Ντινάμο. by Γιάννης Πολιάς
21:32
21:32
21:33
87' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! by Γιάννης Πολιάς
21:33
Ο Ντεσπόντοφ βγήκε στην αντεπίθεση και ανατράπηκε από τον Μίσιτς! by Γιάννης Πολιάς
21:33
Ο Ζίβκοβιτς στην μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:34
88' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ, 5-1 Ο ΠΑΟΚ! by Γιάννης Πολιάς
21:34
Εύστοχος από τη λευκή βούλα ο Ζίβκοβιτς, κλειδώνει μια ιστορική πρόκριση για τους Θεσσαλονικείς! by Γιάννης Πολιάς
21:36
Τι μεγάλη βραδιά στην Τούμπα... by Γιάννης Πολιάς
21:36
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
21:37
90+1' Κίτρινη κάρτα στον Ογκιβάρα για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
21:39
Ακόμα 3,5 λεπτά, το πάρτι έχει αρχίσει στην Τούμπα... by Γιάννης Πολιάς
21:39
21:40
90+4' Κόρνερ μετά από σουτ του Μπάμπα που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
21:40
90+5' Άστοχο το μακρινό σουτ του Ζίβκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:42
ΤΕΛΟΣ, ΠΑΟΚ-ΝΤΙΝΑΜΟ ΖΑΓΚΡΕΜΠ 5-1! by Γιάννης Πολιάς
21:43
ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ, ΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΣ ΠΕΡΝΟΥΝ ΣΤΑ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ CONFERENCE LEAGUE ΜΕ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 5-3! by Γιάννης Πολιάς
21:43
Ένα ματς που θα μνημονεύεται για πάντα στην ιστορία του συλλόγου, στην οκτάδα για δεύτερη φορά μέσα σε τρεις σεζόν ο ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς