Γεωργία-Ελλάδα

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη του τελικού για την πρόκριση στο Euro 2024.

18:00
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του μεγάλου τελικού των playoffs του Euro 2024 ανάμεσα σε Γεωργία και Ελλάδα. Σέντρα στις 19:00, τηλεοπτική μετάδοση από Novasports Prime & Alpha, ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Σωτήρη Ταμπάκου. by Γιάννης Πολιάς
18:04
Η Εθνική μας ψάχνει την πρόκριση σε τελική φάση μεγάλης διοργάνωσης για πρώτη φορά μετά από μια δεκαετία, την ώρα που οι Γεωργιανοί ονειρεύονται την παρθενική τους παρουσία σε Euro ή Παγκόσμιο Κύπελλο. by Γιάννης Πολιάς
18:05
Ο Γκουστάβο Πογέτ διατήρησε την ενδεκάδα που είχε και στο επιβλητικό 5-0 επί του Καζακστάν στα ημιτελικά. Βλαχοδήμος - Μπάλντοκ, Μαυροπάνος, Χατζηδιάκος, Τσιμίκας - Κουρμπέλης, Μπακασέτας, Μάνταλος - Μασούρας, Πέλκας, Ιωαννίδης by Γιάννης Πολιάς
18:05
Στον πάγκο βρίσκονται οι Πασχαλάκης, Αθανασιάδης, Κουλιεράκης, Μπουχαλάκης, Παυλίδης, Ρέτσος, Ρότα, Χατζηγιοβάνης, Κωνσταντέλιας, Γιακουμάκης, Ζέκα και Σιώπης. by Γιάννης Πολιάς
18:06
Ο δε Βίλι Σανιόλ έχει ξανά διαθέσιμο τον σταρ Κβαρατσκέλια, που επέστρεψε από τιμωρία. Μαμαρντασβίλι, Κβερκβέλια, Κάσια, Ντβάλι, Σενγκέλια, Κιτεϊσβίλι, Κοτσορασβίλι, Κακαμπάτζε, Κακβετάτζε, Ζιβζιβάντζε, Κβαρατσκέλια by Γιάννης Πολιάς
18:07
Στον πάγκο για τους Γεωργιανούς βρίσκονται οι Λόρια, Γκουγκελασβίλι, Νταβιτασβίλι, Κβιλιτάια, Γκοτσολεϊσβίλι, Λοκοσβίλι, Γκβελεσιάνι, Κβεκβεσκίρι, Αλτουνασβίλι, Κανκάβα, Τσιταϊσβίλι και Μικετάτζε. by Γιάννης Πολιάς
18:10
Διαιτητής του τελικού είναι ο Πολωνός Μαρτσίνιακ, με τους Σοκολνίτσκι-Λίστκεβιτς να είναι οι βοηθοί. Χρέη 4ου εκτελεί ο Σλοβάκος Κρούζλιακ, ενώ στο VAR βρίσκονται οι Κβιατόφσκι και Φρανκόφσκι. by Γιάννης Πολιάς
18:16
Αήττητη ενάντια στη Γεωργία η Εθνική μας, με 7-2-0 εναντίον της αλλά και 4/4 εκτός έδρας! by Γιάννης Πολιάς
18:17
by Γιάννης Πολιάς
18:20
Στην κατάμεστη «Μπόρις Παϊχάτζε Αρένα» η αναμέτρηση, με την Εθνική μας να έχει μαζί της 600 με 700 οπαδούς. by Γιάννης Πολιάς
18:39
Θυμηθείτε τι έγινε στο τελευταίο ματς της Εθνικής, με το Καζακστάν by Γιάννης Πολιάς
18:42
18:44
18:45
18:45
18:47
Αήττητη στα τελευταία τέσσερα εντός έδρας ματς η Γεωργία. Τελευταία ήττα, το... 7-1 από την Ισπανία τον περασμένο Σεπτέμβριο. by Γιάννης Πολιάς
18:48
Μαζί μας στο σχόλιο του αγώνα ο Αποστόλης Λιβάνιος. by Γιάννης Πολιάς
18:54
Καλησπέρα σας και από εμένα. Το πιο κρίσιμο ματς των τελευταίων ετών για την Εθνική μας. Είναι ασφαλώς πολύ πιο δύσκολο έργο της σε σχέση με την περασμένη Πέμπτη, δεν πρέπει να παρασυρθούμε από την εύκολη νίκη κόντρα στο Καζακστάν. Θα χρειαστεί να δείξουμε μεγάλη υπομονή. Αν την έχουμε, εμείς θα ορίσουμε τη μοίρα μας. Άντε καλή μας επιτυχία! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:01
1' Εύκολα μπλόκαρε ο Μαμαρντασβίλι την μπαλιά που έγινε από δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
19:03
3' Σκληρό μαρκάρισμα από τον Κουρμπέλη στον Κβαρατσκέλια στον χώρο του κέντρου. by Γιάννης Πολιάς
19:04
4' Ωραία προσπάθεια Κβαρατσκέλια από τα αριστερά, όμως έχασε την ισορροπία του και η μπάλα κατέληξε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
19:05
19:05
19:05
5' Φάουλ λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα για την Ελλάδα. by Γιάννης Πολιάς
19:06
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:06
6' Κίτρινη κάρτα στον Μπάλντοκ που ανέκοψε αντεπίθεση της Γεωργίας. by Γιάννης Πολιάς
19:07
7' Σέντρα-σουτ Μάνταλου από τα αριστερά, εύκολα μάζεψε ο Μαμαρντασβίλι. by Γιάννης Πολιάς
19:09
8' Κόρνερ για την Ελλάδα, πήγε να βγει τετ α τετ ο Ιωαννίδης μετά την μπαλιά στην πλάτη της άμυνας και ο Ντβάλι έδιωξε τελευταία στιγμή. by Γιάννης Πολιάς
19:09
Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
19:10
10' Στα σώματα το συρτό σουτ του Σενγκέλια από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
19:11
11' Κόρνερ για τους γηπεδούχους, λίγο κάτω από τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
19:11
11' Ο Ντβάλι πήδηξε για την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά δεν βρήκε μπάλα για πολύ λίγο. Εδώ μπορούσε να απειλήσει η Γεωργία. by Γιάννης Πολιάς
19:12
12' Σέντρα Τσιμίκα από αριστερά, μάζεψε εύκολα ο τερματοφύλακας της Γεωργίας. by Γιάννης Πολιάς
19:13
13' Διακοπή καθώς βρίσκεται στο έδαφος ο Μαυροπάνος μετά από σύγκρουση με τον Ζιβζιβάτζε. by Γιάννης Πολιάς
19:14
Σηκώνεται τώρα ο Έλληνας στόπερ. by Γιάννης Πολιάς
19:15
Συνεχίζει κανονικά ο Μαυροπάνος, με Κουλιεράκη και Ρέτσο πάντως να κάνουν ζέσταμα για καλό και για κακό. by Γιάννης Πολιάς
19:16
16' Κόρνερ για την Εθνική μας από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
19:17
'Εδιωξαν οι Γεωργιανοί μετά την μπαλιά του Τσιμίκα. by Γιάννης Πολιάς
19:17
19:18
18' Νέο κόρνερ για την Ελλάδα, από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
19:19
Εκτελέστηκε έξυπνα αλλά ο Μάνταλος δεν μπόρεσε να γίνει απειλητικός από τα πλάγια. Άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:20
20' Συμπληρώθηκε το πρώτο 20λεπτο. by Γιάννης Πολιάς
19:20
19:23
23' Φοβερή προσπάθεια Κακαμπάτζε από τα δεξιά, έκανε το γύρισμα και η μπάλα κατέληξε κόρνερ μετά από κόντρα σε αμυντικό. by Γιάννης Πολιάς
19:24
19:25
Νωρίτερα υπήρξαν φωνές για χτύπημα Τσιμίκα στον Κβαρατσκέλια, όμως ο Μαρτσίνιακ δεν θεώρησε πως υπήρχε κάτι το μεμπτό. by Γιάννης Πολιάς
19:28
28' Ανεβασμένοι εδώ και μερικά λεπτά οι γηπεδούχοι, φτάνουν πιο εύκολα κοντά στην περιοχή μας. Ευτυχώς χωρίς αποτέλεσμα για την ώρα. by Γιάννης Πολιάς
19:30
Η Γεωργία μπήκε δυνατά στο ματς, θέλοντας να εκμεταλλευτεί και την ώθηση που έχει από το κατάμεστο γήπεδο. Δεν μας δημιούργησε κάποιο μεγάλο πρόβλημα, με εξαίρεση μία στατική φάση, ενώ ήμασταν τυχεροί στο γλίστρημα του Κβαρατσκέλια. Σταδιακά έχουμε ισορροπήσει την κατάσταση και προσπαθούμε να επιβάλλουμε το παιχνίδι μας. Το γεγονός ότι στο καλό τους διάστημα οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να μας ζορίσουν κάτι δείχνει. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:30
30' Στο 52% η κατοχή της μπάλας για τη Γαλανόλευκη. by Γιάννης Πολιάς
19:34
19:35
35' Απομάκρυναν οι Γεωργιανοί μετά την μπαλιά του Μάνταλου. by Γιάννης Πολιάς
19:35
35' Κίτρινη κάρτα στον Χατζηδιάκο για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
19:37
37' Ο Ιωαννίδης κατέβασε δύσκολα ανάμεσα σε δύο αντιπάλους, ήρθε και πήρε μπάλα ο Πέλκας, που όμως έχασε την ισορροπία του μέσα στην περιοχή... by Γιάννης Πολιάς
19:38
38' Με το εξωτερικό η σέντρα-σουτ Τσιμίκα, εύκολα ο Μαμαρντασβίλι. by Γιάννης Πολιάς
19:40
40' Μπαίνουμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
19:42
42' Κίτρινη κάρτα στον Ζιβζιβάτζε για χτύπημα στον Κουρμπέλη. by Γιάννης Πολιάς
19:44
44' Παντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Κοτσορασβίλι. by Γιάννης Πολιάς
19:44
44' Κίτρινη κάρτα στον Μαυροπάνο, φάουλ από τα αριστερά για τη Γεωργία, πολύ κοντά στην περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
19:45
Είναι θέμα το γεγονός ότι έχουν φορτωθεί με κάρτα οι τρεις αμυντικοί μας. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
45' Τεράστια επέμβαση Βλαχοδήμου, απέκρουσε με το ένα χέρι την εκτέλεση του Τσακβετάτζε! by Γιάννης Πολιάς
19:46
45+1' Άουτ το σουτ του Σενγκέλια μετά το κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
19:48
Υπάρχουν μεγάλα νεύρα και σύρραξη ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές. by Γιάννης Πολιάς
19:49
Κόκκινη κάρτα στον Τζαβέλλα, που ήταν στον πάγκο. by Γιάννης Πολιάς
19:49
Όλα φαίνεται να άρχισαν μετά από μία αψιμαχία ανάμεσα σε Μάνταλο και Κβαρατσκέλια. by Γιάννης Πολιάς
19:50
Αποβλήθηκε και ο Λόρια, από πλευράς Γεωργίας. by Γιάννης Πολιάς
19:50
Από μία κόκκινη κάρτα για κάθε ομάδα, όχι όμως για παίκτες που αγωνίζονταν. by Γιάννης Πολιάς
19:51
Ένα πρώτο 45λεπτο χωρίς πολλές ευκαιρίες, με τον Βλαχοδήμο να κάνει σπουδαία επέμβαση στο φινάλε. by Γιάννης Πολιάς
19:52
19:55
Υπάρχει διπλή ανάγνωση για όσα είδαμε στα πρώτα 45 λεπτά. Αφενός η Εθνική δεν έκανε ένα καλό ημίχρονο, δεν παρουσίασε κάτι ιδιαίτερο επιθετικά, αλλά παρ’ όλα αυτά δεν έχει καρδιοχτυπήσει ιδιαίτερα. Η Γεωργία, η οποία δίνει το ματς της ιστορίας της και… γυαλίζει το μάτι της έχει δύο φάσεις με μία τζούφια κεφαλιά σε στατική φάση και μία εκτέλεση φάουλ του Τσακβετάτζε. Αν ανέβουμε λίγο, η λογική λέει ότι οι πιθανότητες θα είναι με το μέρος μας.Είναι ζήτημα το γεγονός ότι έχουν κάρτες οι τρεις από τους τέσσερις αμυντικούς μας. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
Έχει μπει ελαφρώς πιο δυνατά η Εθνική μας, στην αναζήτηση του γκολ που θα ξεκλειδώσει το ματς. by Γιάννης Πολιάς
20:07
48' Κόρνερ... δώρο για την Εθνική μας, μετά από λάθος συνεννόηση στη γεωργιανή άμυνα. by Γιάννης Πολιάς
20:07
Τελειώνει με επιθετικό φάουλ η φάση. by Γιάννης Πολιάς
20:08
20:10
50' Ωραία προσπάθεια Κβαρατσκέλια από τα αριστερά, έκανε πολύ επικίνδυνο γύρισμα αλλά η ελληνική άμυνα έδιωξε την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:10
51' Κίτρινη κάρτα στον Κβερκβέλια. by Γιάννης Πολιάς
20:11
51' Κόρνερ για την Ελλάδα. by Γιάννης Πολιάς
20:11
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
20:13
53' Πολύ δυνατή η μπαλιά του Μπάλντοκ από τα δεξιά, στη συνέχεια η προσπάθεια του Τσιμίκα κατέληξε στα σώματα. by Γιάννης Πολιάς
20:16
56' Σέντρα-σουτ Κιτεϊσβίλι, δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει ο Βλαχοδήμος. by Γιάννης Πολιάς
20:18
59' Πρόβλημα με Μπάλντοκ, ζήτησε αλλαγή! by Γιάννης Πολιάς
20:20
60' Ρότα αντί Μπάλντοκ και Κωνσταντέλιας αντί Πέλκα. by Γιάννης Πολιάς
20:22
20:24
64' Πολύ δυνατό σουτ Τσιμίκα από μακρινή απόσταση, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:25
65' Ακίνδυνη η σέντρα Τσιμίκα από τα αριστερά, εύκολα ο Μαμαρντασβίλι. by Γιάννης Πολιάς
20:26
67' Φάουλ για την Ελλάδα, αρκετά μέτρα κάτω από τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
20:26
67' Σιώπης αντί Κουρμπέλη, που φαίνεται πως έχει κάποιες ενοχλήσεις by Γιάννης Πολιάς
20:26
Πέρασε ανεκμετάλλευτο το φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
20:28
69' Στο 57% η κατοχή της μπάλας για την Ελλάδα. by Γιάννης Πολιάς
20:29
70' Στα σώματα το σουτ του Μπακασέτα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
20:32
73' Ωραία μπαλιά από τα αριστερά, δεν κατάφερε να μπει στην τροχιά της μπάλας ο Ιωαννίδης. by Γιάννης Πολιάς
20:34
74' Μικαουτάτζε αντί Ζιβζιβάτζε. by Γιάννης Πολιάς
20:34
Έχει φτάσει στο 73’ το ματς, θα πρέπει να παρουσιάσουμε κάτι καλύτερο επιθετικό. Αν και με την είσοδο του Κωνσταντέλια έχουμε γίνει κάπως πιο απρόβλεπτοι. Όπως είπαμε και νωρίτερα, δεν έχουμε καρδιοχτυπήσει, αλλά δεν τους έχουμε καρδιοχτυπήσει κιόλας και έχει περάσει 1,5 ημίχρονο αγώνα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
20:38
79' Γρήγορη αλλά και τσαπατσούλικη αντεπίθεση για τους Γεωργιανούς, που τα χάλασαν στην τελική πάσα. by Γιάννης Πολιάς
20:39
80' Κόρνερ για την Ελλάδα. by Γιάννης Πολιάς
20:40
80' Ωραία κεφαλιά προς τα πίσω, ο Μαμαρντασβίλι μπλόκαρε. by Γιάννης Πολιάς
20:41
Απο τον Χατζηδιάκο η προσπάθεια αυτή. by Γιάννης Πολιάς
20:43
83' Διακοπή καθώς βρίσκεται στο έδαφος παίκτης της Γεωργίας. by Γιάννης Πολιάς
20:44
Τελευταία λεπτά στο ματς, όλα δείχνουν πως πάμε για παράταση... by Γιάννης Πολιάς
20:45
Ο Σενγκέλια του Παναιτωλικού είναι πεσμένος και δείχνει ότι δεν μπορεί να συνεχίσει. by Γιάννης Πολιάς
20:45
Με φορείο αποχωρεί ο Γεωργιανός εξτρέμ. by Γιάννης Πολιάς
20:46
86' Ο Τσιταϊσβίλι στη θέση του. by Γιάννης Πολιάς
20:46
Συνεχίζεται ο αγώνας. by Γιάννης Πολιάς
20:47
Ο Σενγκέλια τραυματίστηκε πέφτοντας μετά από απομάκρυνση του Μασούρα έξω από την περιοχή του Βλαχοδήμου. by Γιάννης Πολιάς
20:48
20:49
90' Κίτρινη κάρτα στον Κωνσταντέλια, που ανέκοψε με φάουλ αντεπίθεση των γηπεδούχων. by Γιάννης Πολιάς
20:50
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
20:50
Αν δεν αλλάξει κάτι, πάμε παράταση! by Γιάννης Πολιάς
20:51
90+1' Πολύ άστοχη η κεφαλιά του Ιωαννίδη μετά την μπαλιά του Μασούρα. by Γιάννης Πολιάς
20:52
90+2' Ωραία προσπάθεια Κβαρατσκέλια, μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά αλλά το σουτ του κόντραρε και κατέληξε στον Βλαχοδήμο. by Γιάννης Πολιάς
20:53
90+3' Κίτρινη κάρτα στον Ρότα. by Γιάννης Πολιάς
20:55
Χωρίς γκολ το 90λεπτο του τελικού των playoffs, πάμε στο έξτρα ημίωρο και, αν χρειαστεί, στα πέναλτι... by Γιάννης Πολιάς
20:55
Από το 2014 και τον αποκλεισμό από την Κόστα Ρίκα στα πέναλτι, στο Μουντιάλ της Βραζιλίας, έχει να πάει παράταση η Εθνική μας. by Γιάννης Πολιάς
21:02
Οι δύο ομάδες έχουν μπει δυνατά, ψάχνουν ένα γρήγορο γκολ που θα αλλάξει τα δεδομένα. by Γιάννης Πολιάς
21:02
94' Δεν βγήκε η συνεργασία Μπακασέτα-Κωνσταντέλια, έδιωξαν οι Γεωργιανοί. by Γιάννης Πολιάς
21:03
95' Πολύ άστοχο το δυνατό σουτ του Κβαρατσκέλια. by Γιάννης Πολιάς
21:03
Οι τελικές είναι 9-8 για την Ελλάδα. by Γιάννης Πολιάς
21:04
96' Έκανε το σκάψιμο ο Μασούρας, δεν μπόρεσε να απειλήσει ο Τσιμίκας. by Γιάννης Πολιάς
21:05
97' Πιέζει η Ελλάδα, κόντραρε και βγήκε πλάγιο η μπαλιά του Ρότα. Άστοχη η προσπάθεια του Τσιμίκα στη συνέχεια. by Γιάννης Πολιάς
21:06
98' Μπουχαλάκης αντί Μάνταλου. by Γιάννης Πολιάς
21:08
100' Ωραίο μακρινό σουτ Μπακασέτα, έδιωξε σε κόρνερ ο Μαμαρντασβίλι! by Γιάννης Πολιάς
21:09
21:10
102' Νέο κόρνερ, κόντραρε το μακρινό σουτ του Μπουχαλάκη. by Γιάννης Πολιάς
21:10
102' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! Κόρνερ Τσιμίκα, ο Μαυροπάνος νίκησε τους πάντες στον αέρα αλλά η κεφαλιά του κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι... by Γιάννης Πολιάς
21:11
Εδώ η Εθνική μπορούσε να ανοίξει το σκορ... by Γιάννης Πολιάς
21:11
103' Δυνατό σουτ του Ρότα από τα δεξιά, ψηλά άουτ η μπάλα! by Γιάννης Πολιάς
21:12
Αλλεπάλληλες καλές ευκαιρίες για την Εθνική μας. by Γιάννης Πολιάς
21:12
104' Κβεκβεσκίρι αντί Κιτεϊσβίλι και Νταβιτασβίλι αντί Τσακβετάτζε. by Γιάννης Πολιάς
21:13
105' Τεράστια ευκαιρία για τη Γεωργία! Τραγικό λάθος Μαυροπάνου, ο Μικαουτάτζε έκλεψε την μπάλα και γύρισε στον Νταβιτασβίλι, που είδε τον Βλαχοδήμο να τον νικά εξ επαφής! by Γιάννης Πολιάς
21:14
Εδώ κινδυνέψαμε άμεσα με γκολ από το πουθενά... by Γιάννης Πολιάς
21:15
Τέλος στο πρώτο μέρος της παράτασης, 0-0 η Γεωργία με την Ελλάδα. by Γιάννης Πολιάς
21:15
Μεγάλες ευκαιρίες για αμφότερες ομάδες στο φινάλε, όσα δεν είδαμε σε 100 λεπτά αγώνα! by Γιάννης Πολιάς
21:17
Άλλη Εθνική στην παράταση. Κάναμε όσες τελικές δεν είχαμε σε όλο το υπόλοιπο ματς, με πραγματικά καλές στιγμές (και κορυφαία το δοκάρι ασφαλώς) και τους αγχώσαμε. Ακόμα και στο κοινό περνάει αυτό. Μάλλον έπρεπε να συμβεί νωρίτερα αυτό. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
Σέντρα στο δεύτερο μέρος της παράτασης. by Γιάννης Πολιάς
21:18
107' Φάουλ για την Ελλάδα, λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
21:19
21:19
21:20
108' Αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Κβαρατσκέλια. by Γιάννης Πολιάς
21:20
109' Αναγκαστική αλλαγή, αποχωρεί εν μέσω αποθέωσης ο Γεωργιανός σταρ, λόγω ενοχλήσεων. Ο Κβιλιτάια στη θέση του. by Γιάννης Πολιάς
21:21
110' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γεωργία, ο Τσιταϊσβίλι πέρασε τους πάντες, αλλά ο Βλαχοδήμος απέκρουσε το σουτ που έκανε από τα πλάγια. by Γιάννης Πολιάς
21:21
Άστοχη στη συνέχεια η κεφαλιά του Ντβάλι. by Γιάννης Πολιάς
21:22
111' Πίεση ψηλά από τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
21:23
112' Φάουλ σε πολύ πλάγια θέση για την Ελλάδα, από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
21:23
21:25
113' Πολιορκία της περιοχής της Γεωργίας από τους διεθνείς μας, απομάκρυναν εντέλει οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
21:26
114' Εντείνει την πίεση η Ελλάδα. Ένα ρήγμα ψάχνουμε... by Γιάννης Πολιάς
21:26
115' Κακή κεφαλιά Μασούρα μετά τη σέντρα του Μπουχαλάκη, εύκολα ο Μαμαρντασβίλι. by Γιάννης Πολιάς
21:29
118' Τελειώνει με επιθετικό φάουλ μία ακόμη ελληνική προσπάθεια. by Γιάννης Πολιάς
21:29
Τεράστια η αγωνία. by Γιάννης Πολιάς
21:31
120' Τελευταίο λεπτό, φάουλ για τους γηπεδούχους στον χώρο του κέντρου. by Γιάννης Πολιάς
21:31
120' Άστοχο το σουτ του Μικαουτάτζε μέσα από την περιοχή, μάλλον πάμε πέναλτι... by Γιάννης Πολιάς
21:32
Ένα λεπτό καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
21:33
ΤΕΛΟΣ, ΓΕΩΡΓΙΑ-ΕΛΛΑΔΑ 0-0. ΠΑΜΕ ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ! by Γιάννης Πολιάς
21:33
Απίθανο θρίλερ 2,5 ωρών στην Τιφλίδα, το εισιτήριο για το Euro της Γερμανίας θα δοθεί στους μεν ή στους δε μετά από διαδικασία των πέναλτι. by Γιάννης Πολιάς
21:35
Μεγάλη η αγωνία, με τον Πογέτ να έχει πει πριν το ματς οτι δεν του αρέσουν τα πέναλτι... Ελπίζουμε να αρέσουν στους ποδοσφαιριστές του όμως. by Γιάννης Πολιάς
21:44
Για πρώτη φορά στην ιστορία της, η εθνική ομάδα της Γεωργίας περνά σε τελική φάση μεγάλης διοργάνωσης. by Γιάννης Πολιάς
21:44
Η Εθνική μας από την άλλη, θα κλείσει τουλάχιστον δώδεκα χρόνια μακριά από τελικές φάσεις... by Γιάννης Πολιάς
21:45
Μπακασέτας και Γιακουμάκης οι μοιραίοι για την Ελλάδα, ο μεν είδε τον Μαμαρντασβίλι να αποκρούει, ο δε έστειλε άουτ την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:46
Χιλιάδες Γεωργιανοί έχουν εισβάλει στον αγωνιστικό χώρο, ζουν ιστορικές στιγμές και αναμένεται να πανηγυρίσουν έξαλλα! by Γιάννης Πολιάς
21:48
Η Ελλάδα άγγιξε την επιστροφή σε Euro αλλά πληγώθηκε ξανά στα πέναλτι. Το 2014, στα πέναλτι χάθηκε η πρόκριση στην οκτάδα του Παγκοσμίου Κυπέλλου, τώρα χάθηκε η πρόκριση στα τελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος. by Γιάννης Πολιάς
21:48
21:49
Η Γεωργία θα ντεμπουτάρει σε τελική φάση μεγάλης διοργάνωσης, εκεί όπου θα συναντήσει Τουρκία, Τσεχία και Πορτογαλία. by Γιάννης Πολιάς