Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 3η αγωνιστική των play offs της Stoiximan Super League

18:31
Καλησπέρα σας από το "Γ. Καραϊσκάκης"! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση, Ολυμπιακός-Άρης, για την 3η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:33
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport2, ενώ φυσικά ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Γιώργου Τσανάκα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:33
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
18:33
Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης-Ροντινέι, Ρέτσος, Κάρμο, Ρίτσαρντς-Έσε, Τσικίνιο-Ποντένσε, Φορτούνης-Γιόβετιτς, Ελ Κααμπί Στον πάγκο των «ερυθρόλευκων»: Πασχαλάκης, Ιμπόρα, Ζέλσον, Ελ Αραμπί, Βέζο, Κίνι, Μασούρας, Καρβάλιο, Άμπι. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:34
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, - Οντουμπάτζο, Ρoζ, Μπράμπετς, Μοντόγια, – Ζουλ, Βερστράτε, – Σουλεϊμάνοφ, Νταρίντα, Σαβέριο, - Μορόν Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Χουτεσιώτης, Φαμπιάνο, Ντουκουρέ, Φεράρι, Γκαρθία, Σαμόρα, Ανσαριφάρντ, Φετφατζίδης, Τζούρασεκ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:35
Διαιτητής: Ερίκ Βατελιέ (Γαλλία) Βοηθοί: Χικάμ Ζακρανί, Αλέξις Ογκέρ (Γαλλία) 4ος Διαιτητής: Φώτιος Πολυχρόνης (Πιερίας) VAR: Μπενουά Μιλό (Γαλλία), AVAR: Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νίας) by Αποστόλης Λιβάνιος
18:36
Οι Πειραιώτες θα ψάξουν να βγάλουν αντίδραση μετά τις δύο ήττες σε ισάριθμες αγωνιστικές στην πρεμιέρα των playoffs, έχοντας χάσει εντός (3-1) από Παναθηναϊκό και εκτός (1-0) από την ΑΕΚ. Η νίκη αποτελεί μονόδρομο για την ομάδα του Μεντιλίμπαρ, η οποία είναι στην 4η θέση. Πάντως, το ματς με την ΑΕΚ μπορεί να αποτελέσει οδηγό, καθώς η εμφάνιση ήταν καλή, αλλά οι "ερυθρόλευκοι" παρουσιάστηκαν αναποτελεσματικοί. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:38
Αντιθέτως, εκείνη του Άκη Μάντζιου έχει κάνει το 2/2, επικρατώντας 1-0 του ΠΑΟΚ στην Τούμπα, ενώ νίκησε 3-1 τη Λαμία εντός. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:41
18:42
Ο Μεντιλίμπαρ δεν έχει στη διάθεσή του Όρτα και Αλεξανδρόπουλο, οι οποίοι αντιμετωπίζουν προβλήματα τραυματισμού το τελευταίο διάστημα, ενώ με ενοχλήσεις αποχώρησε από το ματς με την ΑΕΚ ο Ορτέγκα. Στην αποστολή δεν συμπεριλήφθηκε για πρώτη φορά από την έλευσή του στον ομάδα ο Ναβάρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:42
Εκτός για λόγους τακτικής Μπιανκόν, Ντόη και Καμπράλ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:43
Ο Άκης Μάντζιος δεν υπολογίζει τον Βέλεθ, ενώ είναι διαθέσιμος ο Ζαμόρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:44
Περίπου ένα τέταρτο απομένει για τη σέντρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:45
Αποχωρούν για τα αποδυτήρια οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, οι οποίοι ολοκλήρωσαν την προθέρμανσή τους. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:46
Θερμή αγκαλιά ανάμεσα σε Κώστα Φορτούνη και Καρίμ Ανσαριφάρντ. Ακολούθως και του Κώστα Καραπαπά με τον Ιρανό επιθετικό. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:48
Έχει λίγο κόσμο αυτήν τη στιγμή στις εξέδρες. Συνεχίζεται πάντως η έλευση φίλων των Πειραιωτών στο γήπεδο. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:49
Στο αντίστοιχο ματς της κανονικής περιόδου οι Πειραιώτες είχαν επικρατήσει 4-1 by Αποστόλης Λιβάνιος
18:50
Στη Θεσσαλονίκη πέρασαν με 2-1 by Αποστόλης Λιβάνιος
18:52
18:52
18:55
Η ιστορία σε 64 ματς: Ολυμπιακός 47 νίκες Άρης 5 νίκες 12 ισοπαλίες by Αποστόλης Λιβάνιος
18:57
Έτοιμοι για την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές. by Αποστόλης Λιβάνιος

19:02
2' Απειλεί ο Άρης! Σουτ του Οντουμπάτζιο (τον οποίο έχασε αρχικά η άμυνα του Ολυμπιακού) από τα δεξιά της περιοχής με το αριστερό, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Τζολάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:06

6' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0!

Ωραία σέντρα του Φορτούνη από τα δεξιά, καλό άλμα και δυνατή κεφαλιά του Ελ Κααμπί (που νίκησε τον Ροζ), με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:09
Ζεσταίνεται και το κοινό έπειτα από αυτήν την εξέλιξη. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
Οι παίκτες του Άρη αφήνουν αρκετό χώρο στην αριστερή πλευρά του Ολυμπιακού στον Ρίτσαρντς. Θα πρέπει να το διαβάσουν και να το εκμεταλλευτούν οι Πειραιώτες. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
11' Ο Ολυμπιακός πήγε να βγάλει επικίνδυνη κόντρα, την οποία σταματά ο Νταρίντα με τράβηγμα στον Ελ Κααμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
16' Σέντρα του Ρίτσαρντς, ψαλιδάκι του Ελ Κααμπί δίχως να βρει μπάλα και στη συνέχεια ο Ροντινέι θα κάνει το σουτ, το οποίο έβγαλε ο Κουέστα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
Κερδισμένο φάουλ για τον Ολυμπιακό λίγο έξω από την περιοχή. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:18
18' Εκτέλεσε ο Φορτούνης και η μπάλα έφυγε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κουέστα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:20
20' Κεφαλιά του Κάρμο, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη, η μπάλα πέρασε πάνω από την αντίπαλη εστία. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
19:22
19:23
Κερδισμένο φάουλ για τον Ολυμπιακό λίγο έξω από την περιοχή. Για σέντρα είναι αυτήν τη φορά. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:24
24' Εκτέλεσε ο Φορτούνης, με την μπάλα να περνάει απευθείας εκτός, αφού δεν τη βρήκε κάποιος παίκτης των "ερυθρόλευκων". by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
27' Ο Ολυμπιακός απειλεί με τον Ρέτσο που βρέθηκε μέσα στην περιοχή σε θέση αριστερού εξτρέμ, με το σουτ του να βγάζει ο Κουέστα. Στη συνέχεια σηκώθηκε το σημαιάκι για οφσάιντ. Ως μη γενόμενη φάση λοιπόν. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:29
30' Εκτός περιοχής σουτ του Έσε, έδιωξε ο Μπράμπετς. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:31
31' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Συρτό γύρισμα του Φορτούνη από τα δεξιά, σουτ του Έσε και οι φιλοξενούμενοι διώχνουν σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:32
31' Εκτελέστηκε το κόρνερ, με τον Ποντένσε να κάνει σουτ δίχως να βλέπει και την μπάλα να περνάει εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:33
34' Εκτός περιοχής σουτ του Γιόβετιτς, μπλόκαρε ο Κουέστα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
35' Επικίνδυνη κάθετη του Ποντένσε για τον Γιόβετιτς, διάβασε τη φάση και μπλόκαρε ο Κουέστα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:37
37' Κάθετη του Ποντένσε στον Γιόβετιτς, σουτ του δεύτερου, κόντρα και κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:37
Έδιωξε η άμυνα του Άρη. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:38
Κόρνερ για τον Ολυμπιακό έπειτα από προσπάθεια του Ρίτσαρντς. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:39
38' Εκτέλεση με πάσα από τον Φορτούνη για τον Τσικίνιο που γέμισε και ο Κουέστα μπλόκαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:39
39' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Κααμπί βγήκε επικίνδυνα στην κόντρα και άδειασε δύο φορές τον Μπράμπετς που τον ανέτρεψε. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
39' Κίτρινη στον Μπράμπετς. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
Έγινε ο σχετικός έλεγχος, δεν αλλάζει κάτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
41' Το πιάνει ο Κουέστα! Ο Ελ Κααμπί έκανε εκτέλεση αλά... Πανένκα, ο Ισπανός γκολκίπερ έμεινε στο κέντρο και μπλόκαρε πολύ εύκολα. Παραμένει το 1-0. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
44' Κίτρινη στον Ζουλ που σταμάτησε αντεπίθεση του Ολυμπιακού. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
45'+2' Επικίνδυνη πλαγιοκόπηση του Ροντινέι από τα δεξιά, αλλά δίχως αποτέλεσμα το γύρισμά του. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48

Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Άρης 1-0!

Το γκολ του Ελ Κααμπί με κεφαλιά στο 6' χωρίζει τις δύο ομάδες. Ο Μαροκινός έχασε πέναλτι στο 41', με τον Κουέστα να μπλοκάρει την μπάλα έπειτα από εκτέλεση αλά... Πανένκα. Η καλύτερη στιγμή των φιλοξενούμενων καταγράφεται στο 2' με άστοχο σουτ του Οντουμπάτζο μέσα από την περιοχή και πλάγια. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:00
Ετοιμάζεται να μπει ο Φαμπιάνο στο ματς για τον Άρη. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:01
Επιστροφή του Ολυμπιακού στον αγωνιστικό χώρο, αναμένεται ο Άρης. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:03
Επέστρεψε και ο Άρης. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
Τριπλή αλλαγή για τον Άρη: Φαμπιάνο αντί Ροζ, Σαμόρα αντί Σαβέριο και Γκαρθία στη θέση του Ζιλ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04

Έναρξη στο β' μέρος!

20:06
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Νέα καλή συνεργασία Γιόβετιτς με Ποντένσε. Ο πρώτος έκανε μπαλιά-τρύπα και ο Πορτογάλος βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά καθυστέρησε να εκτελέσει και κόπηκε. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
49' Μακρινό σουτ του Σαμόρα, η μπάλα έφυγε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:12
53' Στην κόντρα ο Άρης, έπειτα από μακρινή μπαλιά του Φαμπιάνο, με τον Μορόν να προσπαθεί να τροφοδοτήσει τον Μ. Γκαρθία, αλλά δεν συγχρονίστηκαν οι κινήσεις τους. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
54' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Ο Ποντένσε βρήκε από αριστερά τον Γιόβετιτς, που εκτέλεσε και Κουέστα έδιωξε σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
57' Κίτρινη στον Έσε που σταμάτησε με φάουλ τον Μ. Γκαρθία ακριβώς στο σημείο της σέντρας. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18

60' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0!

Ο Γιόβετιτς έστρωσε στον Ποντένσε που έκανε το σουτ από τα όρια της περιοχής, η μπάλα πρέπει να κόντραρε ελαφρώς, προτού καταλήξει χαμηλά στο δεξί δοκάρι του Κουέστα που δεν μπόρεσε να φτάσει στην μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:21
62' Συρτό σουτ του Φορτούνης, μπλόκαρε ο Κουέστα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:21
Επικίνδυνη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, βγήκε και έδιωξε ο Κουέστα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
63' Επικίνδυνο γύρισμα του Ροντινέι, έδιωξε ο Φαμπιάνο σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:24
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:25
66' Έντονα παράπονα από τον Άρη, έπειτα από εναέρια μονομαχία Κάρμο με Μορόν μέσα στην περιοχή. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:25
67' Αλλαγή για τον Άρη: Ανσαριφάρντ αντί Μορόν. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:26
Θα μπουν Μασούρας και Ζέλσον σε λίγο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:29
71' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Μασούρας αντί Φορτούνη και Ζέλσον στη θέση του Ποντένσε. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:29
Θερμό χειροκρότημα για τον Φορτούνη. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:30
71' Κίτρινη για τον Ποντένσε την ώρα της αλλαγής του. Ήταν στο όριο, οπότε χάνει το ματς με τη Λαμία. Στο όριο είναι και ο Τσικίνιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:33
74' Εκτός περιοχής σουτ του Γιόβετιτς, μπλόκαρε ο Κουέστα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:35
Ετοιμάζεται ο Φετφατζίδης για τον Άρη. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:36
77' Κόρνερ του Τσικίνιο από τα αριστερά, κακή έξοδος του Κουέστα, με την κεφαλιά του Κάρμο να μην είναι δυνατή όσο χρειαζόταν για να καταλήξει στα δίχτυα, ενώ στη συνέχεια απομάκρυνε η άμυνα του Άρη. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
78' Φετφατζίδης αντί Σουλεϊμάνοφ για τον Άρη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:39
Στο 1-1 το ΠΑΟΚ-Λαμία. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:39
81' Ωραίο σουτ του Τσικίνιο, η μπάλα ελάχιστα πάνω από την αντίπαλη εστία. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:40
82' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ελ Αραμπί αντί Γιόβετιτς και Ελ Κααμπί στη θέση του Καρβάλιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
84' Απειλεί ο Άρης! Ο Φετφατζίδης με συρτό σουτ σχεδόν από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Τζολάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
85' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Κίνι στη θέση του Ροντινέι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47

89' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-0!

Σέντρα του Ρίτσαρντς για τον Καρβάλιο που εκτέλεσε από κοντά. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53

Τέλος στο ματς: Ολυμπιακός-Άρης 3-0!

Ελ Κααμπί (6'), Ποντένσε (60') και Καρβάλιο (89') τα γκολ των Πειραιωτών, που είχαν χαμένο πέναλτι με τον Ελ Κααμπί στο 41'. by Αποστόλης Λιβάνιος