ΠΑΟΚ-Λαμία

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 3η αγωνιστική των play offs της Stoiximan Super League

19:19
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΠΑΟΚ με τη Λαμία για την 3η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League. Σέντρα στις 19:30, τηλεοπτική μετάδοση από Novasports Prime & ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Γιάννης Πολιάς
19:21
Με νίκη, οι Θεσσαλονικείς προσπερνούν την ΑΕΚ στην κορυφή της βαθμολογίας και περιμένουν... δωράκι από τον Παναθηναϊκό στις 21:00. by Γιάννης Πολιάς
19:21
Αυτή την ώρα, Ολυμπιακός-Άρης 1-0 στο 21'. by Γιάννης Πολιάς
19:22
Οι ενδεκάδες των ομάδων ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Σοάρες, Κετζιόρα, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια, Τσιγγάρας, Οζντόεφ, Κωνσταντέλιας, Α. Ζίβκοβιτς, Ντεσπόντοφ, Σαμάτα Στον πάγκο: Ταλιχμανίδης, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Σβαμπ, Μεϊτέ, Μουργκ, Τάισον, Μπράντον Λαμία (Λ. Βόκολος): Κοσέλεφ, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Κορνέζος, Σίντκλεϊ, Τζανδάρης, Νούνιες, Μαρτίνεθ, Σλίβκα, Τσιλούλης, Λέικ Στον πάγκο: Χατζηεμμανουήλ, Τσούκαλος, Κοντονίκος, Σαντάνα, Μάλτσι, Στάνκο, Γιαννούτσος, Βασιλαντωνόπουλος, Τόζιτς by Γιάννης Πολιάς
19:23
Διαιτητής: Κατσικογιάννης Βοηθοί: Μωυσιάδης, Κορώνας 4ος: Βεργέτης VAR: Ζαμπαλάς, Στεφανής by Γιάννης Πολιάς
19:31
2' Δραστήριοι από την πρώτη στιγμή οι Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
19:31
2' Πρώτο γέμισμα, έδιωξαν οι αμυντικοί της Λαμίας. by Γιάννης Πολιάς
19:32
3' Γύρισε ο Σαμάτα από τα αριστερά, καθάρισαν οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
19:36
6' Δεν πέρασε η μπαλιά-τρύπα του Κωνσταντέλια με στόχο τον Σοάρες. by Γιάννης Πολιάς
19:36
7' ΓΚΟΛ, 1-0 Η ΛΑΜΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΝΕΘ! Παγώνουν την Τούμπα οι φιλοξενούμενοι! Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, τραγική η συνεννόηση ανάμεσα σε Κετζιόρα και Κοτάρσκι, με τον Ισπανό να εκμεταλλεύεται το ολέθριο λάθος και να σκοράρει από τα δεξιά! by Γιάννης Πολιάς
19:38
Πλήρης αιφνιδιασμός από την ομάδα του Βόκολου! by Γιάννης Πολιάς
19:41
12' Πολύ επικίνδυνοι στην κόντρα οι φιλοξενούμενοι μετά το γκολ που σημείωσαν. by Γιάννης Πολιάς
19:43
19:44
15' Ακυρώνεται γκολ του Τσιλούλη για οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
19:44
Πράγματι εκτεθειμένος ο Έλληνας επιθετικός. by Γιάννης Πολιάς
19:45
Είναι γεγονός πάντως ότι οι Θεσσαλονικείς δεν έχουν καταφέρει να βρουν τρόπο να ανταπεξέλθουν στο τρανζίσιον. by Γιάννης Πολιάς
19:45
16' Στα σώματα το σουτ του Τσιγγάρα. by Γιάννης Πολιάς
19:46
17' Κόρνερ για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
19:47
18' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, λίγο έξω η κεφαλιά του Σλίβκα! by Γιάννης Πολιάς
19:47
Παραλίγο το 2-0 εδώ. by Γιάννης Πολιάς
19:49
20' Φάουλ για τους γηπεδούχους, αρκετά μακριά από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
19:50
20' Οφσάιντ ο Μιχαηλίδης, που από κοντά δεν κατάφερε να νικήσει τον Κοσέλεφ με κεφαλιά. by Γιάννης Πολιάς
19:51
21' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, ο Τσιλούλης έστρωσε στον Λέικ αλλά εκείνος πλάσαρε τραγικά άστοχα μέσα από την περιοχή! by Γιάννης Πολιάς
19:53
24' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Σιμόν έδιωξε την μπάλα προτού περάσει τη γραμμή μετά τη λόμπα του Σοάρες, με τον ίδιο παίκτη να σταματά στη συνέχεια τον Οζντόεφ. by Γιάννης Πολιάς
19:57
28' Πολύ άστοχο το σουτ του Τσιλούλη από το ύψος της περιοχής. by Γιάννης Πολιάς
19:58
20:01
32' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:01
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:03
34' Κόρνερ για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
20:04
Απομάκρυναν οι αμυντικοί του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:07
38' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
20:08
Κόρνερ η μπάλα μετά τις κόντρες. by Γιάννης Πολιάς
20:08
20:09
40' Πολύ επικίνδυνη αντεπίθεση της Λαμίας, κόρνερ την τελευταία στιγμή η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:09
Ο Κετζιόρα έδιωξε. by Γιάννης Πολιάς
20:10
Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
20:13
43' Τελειώνει με επιθετικό φάουλ προσπάθεια του ΠΑΟΚ, που πολιόρκησε την εστία του Κοσέλεφ ανεπιτυχώς. by Γιάννης Πολιάς
20:14
45' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:15
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
20:15
45+1' ΓΚΟΛ, 1-1 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ! Το κόρνερ εκτελέστηκε με πάσα, έγινε η ωραία μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι και ο Έλληνας αμυντικός κάρφωσε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά! by Γιάννης Πολιάς
20:16
Αφιέρωσε το γκολ στον πατέρα του, που έφυγε πρόσφατα από τη ζωή, ο σκόρερ. by Γιάννης Πολιάς
20:17
Την κατάλληλη στιγμή ήρθε η ισοφάριση για τους Θεσσαλονικείς, που θα πάνε με άλλη ψυχολογία στα αποδυτήρια. by Γιάννης Πολιάς
20:18
Τέλος στο πρώτο μέρος, ΠΑΟΚ-Λαμία 1-1. by Γιάννης Πολιάς
20:19
Οι Θεσσαλονικείς έφεραν το ματς στα ίσα στο φινάλε, μετά από ένα εξαιρετικό πρώτο μέρος από πλευράς φιλοξενούμενων. by Γιάννης Πολιάς
20:36
46' Μπάμπα αντί Σοάρες, Μεϊτέ αντί Τσιγγάρα και Τάισον αντί Ντεσπόντοφ. by Γιάννης Πολιάς
20:37
Και Σαντάνα αντί Νούνιες. by Γιάννης Πολιάς
20:39
50' Κόρνερ για τους Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
20:40
51' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, ο Οζντόεφ έκανε επικίνδυνο γύρισμα-σουτ από δεξιά αλλά ο Κοσέλεφ απέκρουσε. by Γιάννης Πολιάς
20:41
Έχουν μπει δυνατά στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
20:44
55' Προσπαθούν σιγά σιγά να ξεμυτίσουν οι φιλοξενούμενοι, που πάντως δεν βρίσκουν τόσους χώρους όπως στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
20:45
55' Συρτό σουτ Ζίβκοβιτς από τα δεξιά, κανένα πρόβλημα για τον Κοσέλεφ. by Γιάννης Πολιάς
20:47
58' Κόρνερ για τους Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
20:47
Νέο κόρνερ, από την άλλη πλευρά. by Γιάννης Πολιάς
20:48
Έδιωξαν οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
20:48
20:49
59' Κίτρινη κάρτα στον Τζανετόπουλο για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
20:49
60' Στημένη μπάλα σε πλάγια θέση για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
20:50
20:50
61' Νέο φάουλ από τα δεξιά, πιο κοντά στην περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
20:51
61' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, λίγο άουτ η κεφαλιά του Σαμάτα! by Γιάννης Πολιάς
20:52
63' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κοσέλεφ έδιωξε μετά από γύρισμα Ζίβκοβιτς από τα δεξιά, εν συνεχεία απέκρουσε το σουτ του Τάισον και στο τέλος ο Σαμάτα δεν μπόρεσε να σκοράρει από κοντά! by Γιάννης Πολιάς
20:54
Ακολούθησε κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
20:54
65' Σβαμπ αντί Οζντόεφ. by Γιάννης Πολιάς
20:56
66' Κίτρινη κάρτα στον Σαντάνα. by Γιάννης Πολιάς
20:56
Εντείνουν την πίεση για το 2-1 οι Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
20:57
67' Τεράστια επέμβαση Κοσέλεφ σε δυνατό σουτ του Ζίβκοβιτς από το ύψος της περιοχής! by Γιάννης Πολιάς
20:57
68' Νέα καλή στιγμή, λίγο άουτ η κεφαλιά του Μιχαηλίδη, που δεν έβλεπε τέρμα! by Γιάννης Πολιάς
20:58
69' Οι τελικές είναι 13-6 για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
20:59
70' ΓΚΟΛ, 2-1 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΣΒΑΜΠ! Υπέροχο σουτ έξω από την περιοχή από τον Αυστριακό, δίνει τη λύση λίγο αφότου μπήκε στο ματς! by Γιάννης Πολιάς
21:00
Φτάνει σε ένα γκολ που άξιζε εδώ και λίγη ώρα ο «Δικέφαλος του Βορρά». by Γιάννης Πολιάς
21:01
Τελευταίο 20λεπτο, με τη Λαμία να έχει βρεθεί με την πλάτη στον τοίχο. by Γιάννης Πολιάς
21:02
21:03
73' Πιο ανάλαφροι πλέον οι παίκτες του ΠΑΟΚ, ιδανικά θα ήθελε και ένα τρίτο γκολ ο Λουτσέσκου. by Γιάννης Πολιάς
21:03
74' Κόρνερ μετά από προσπάθεια του Τάισον από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
21:05
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
21:05
Παναθηναϊκός-ΑΕΚ 0-1 στο 5'! by Γιάννης Πολιάς
21:07
77' Κόρνερ για τους Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
21:07
78' Μάλτσι αντί Σλίβκα και Στάνκο αντί Λέικ. by Γιάννης Πολιάς
21:08
Απομακρύνθηκε η μπάλα μετά το κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
21:09
21:10
81' Σάστρε αντί Βιεϊρίνια. by Γιάννης Πολιάς
21:11
Κίτρινη κάρτα για τον Τσιλούλη νωρίτερα. by Γιάννης Πολιάς
21:12
82' Προσπαθούν να ανεβάσουν τις γραμμές τους οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
21:14
85' Τελευταίο πεντάλεπτο στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
21:15
86' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! by Γιάννης Πολιάς
21:16
Από το ριπλέι φάνηκε να πέφτει λίγο εύκολα ο Σαμάτα μετά το μαρκάρισμα του Κορνέζου. by Γιάννης Πολιάς
21:16
Ο Σβαμπ στην μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:17
87' Τόσιτς αντί Μαρτίνεθ. by Γιάννης Πολιάς
21:17
88' ΓΚΟΛ, 3-1 Ο ΑΥΣΤΡΙΑΚΟΣ, ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ΤΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΟΚ! by Γιάννης Πολιάς
21:21
90+2' Φάουλ σε πολύ πλάγια θέση για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:22
Το πήγε απευθείας ο Τάισον, τρομερή επέμβαση του Κοσέλεφ! by Γιάννης Πολιάς
21:22
90+3' Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
21:22
21:23
90+3' Δοκάρι σε σουτ του Μπάμπα μέσα από την περιοχή! by Γιάννης Πολιάς