Μπάγερν Μονάχου-Άρσεναλ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του σπουδαίου ματς στο Μόναχο, ανάμεσα σε Μπάγερν και Άρσεναλ για την πρόκριση στα ημιτελικά του Champions League.

21:40
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live τη δεύτερη αναμέτρηση των Μπάγερν Μονάχου και Άρσεναλ, για την προημιτελική φάση του φετινού Champions League! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:42
Για τις 22:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του μεγάλου αγώνα στην «Allianz Arena»! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
Όλα ανοιχτά όσον αφορά την πρόκριση, μετά το ισόπαλο 2-2 στο Λονδίνο. Την προηγούμενη εβδομάδα, ο Σάκα είχε ανοίξει το σκορ για την Άρσεναλ στο 12', με τους Γκνάμπρι και Κέιν να σκοράρουν για την ανατροπή της Μπάγερν, πριν ο Τροσάρ ισοφαρίσει για τους «κανονιέρηδες» στο 76'. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
Θυμηθείτε τα highlights του πρώτου προημιτελικού: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
Οι ενδεκάδες: Μπάγερν Μονάχου (Τούχελ, 4-2-3-1): Νόιερ - Κίμιχ, Ντάιερ, Ντε Λιχτ, Μαζράουι - Λάιμερ, Γκορέτσκα - Σανέ, Μουσιάλα, Γκερέιρο - Κέιν Άρσεναλ (Αρτέτα, 4-3-3): Ράγια - Γουάιτ, Γκάμπριελ, Σαλιμπά, Τομιγιάσου - Έντεγκααρντ, Ζορζίνιο, Ράις - Σάκα, Χάβερτς, Μαρτινέλι by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
Στον πάγκο για την Μπάγερν οι Πέρετζ, Ούλραϊχ, Τσούπο-Μοτίνγκ, Κιμ Μιν Τζάε, Μίλερ, Πάβλοβιτς, Τελ, Ουπαμεκανό και Σαραγόσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:52
Αναπληρωματικοί για την Άρσεναλ οι Ράμσντεϊλ, Χέιν, Ελνένι, Ζεσούς, Κίβιορ, Νέλσον, Ενκέτια, Παρτέι, Σμιθ-Ρόου, Τροσάρ, Βιέιρα και Ζιντσένκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:52
Διαιτητής του ματς ο Ολλανδός, Ντάνι Μάκελι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:54
Να θυμίσουμε ότι σε περίπτωση νέας ισοπαλίας, η πρόκριση θα κριθεί σε ημίωρη παράταση, ή στα πέναλτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:58
Εκπληκτική ατμόσφαιρα και πολλά καπνογόνα στην «Allianz Arena», κατά την είσοδο των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:00
Μόνο ο Γκορέτσκα κινδυνεύει να χάσει το επόμενο ματς σε περίπτωση πρόκρισης της Μπάγερν αν δει κίτρινη κάρτα απόψε, ενώ για την Άρσεναλ στο όριο βρίσκονται Ράις και Χάβερτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:01
Όλα έτοιμα για τη σέντρα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:02
Έναρξη του μεγάλου προημιτελικού! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
4' Πρώτη ευκαιρία στο ματς για την Μπάγερν, μετά από σέντρα του Κίμιχ, ο Κέιν έκανε άστοχο σουτ στην κίνηση από πλεονεκτική θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
Το αμυντικό δίδυμο της Άρσεναλ, Σαλιμπά και Γκάμπριελ, έχουν ξεκινήσει όλα τα παιχνίδια της ομάδας τους στο φετινό Champions League. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
6' Απείλησε ξανά την εστία του Ράγια ο Κέιν, σουτάροντας από τα όρια της μεγάλης περιοχής, λίγο πάνω από την εστία της Άρσεναλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:11
10΄ Η Μπάγερν πατάει καλύτερα στο ξεκίνημα του αγώνα, έχοντας απειλήσει σε δύο περιπτώσεις με τον Κέιν, ενώ ο Άρσεναλ δεν έχει καταφέρει ακόμα να μπει στη μεγάλη περιοχή των Βαυαρών. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:15
14' Η Άρσεναλ έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο στα τελευταία λεπτά, κυκλοφορώντας την μπάλα στο μισό των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:18
16' Ο Μαζράουι βρήκε με βαθιά μπαλιά τον Σανέ, ο οποίος κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας και μπήκε στη μεγάλη περιοχή της Άρσεναλ, τον πρόλαβε με τάκλιν ο Γκάμπριελ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:19
Έπιασε και δυνατή βροχή στο Μόναχο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:21
Μήνυμα κατά της UEFA σε πανό που ανέβηκε στην κερκίδα των φανατικών της Μπάγερν: Εικόνα live 21979918/67465.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
22:22
Η εντυπωσιακή ατμόσφαιρα πριν την έναρξη του μεγάλου ματς: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
21' Ο Μαρτινέλι κινήθηκε σε μικρό χώρο και ανάμεσα από δύο αμυντικούς της Μπάγερν, αλλά ο Νόιερ βγήκε από την εστία του και καθάρισε τη φάση. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:25
23' Ευκαιρία για την Μπάγερν, με τον Μαζράουι να κάνει την κούρσα από τα αριστερά και να συνεργάζεται με τον Γκερέιρο, αλλά το διαγώνιο σουτ του κόντραρε σε Γουάιτ και Ράγια πριν καταλήξει κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:26
24' Ο Ράγια είχε απάντηση σε μακρινό και πολύ απειλητικό σουτ του Μουσιάλα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:26
Η Μπάγερν έχει πάρει ξανά τα ηνία του ματς, φτάνοντας συχνά κοντά στην εστία της Άρσεναλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:27
26' Σέντρα του Κίμιχ, απομάκρυνε με κεφαλιά προ του Κέιν ο Σαλιμπά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:28
Μοιρασμένες οι επιτυχημένες πάσες για τις δύο ομάδες, 130 έχει η Μπάγερν, 149 η Άρσεναλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:28
22:31
29' Ευκαιρία για την Άρσεναλ, με τον Έντεγκαρντ να πιάνει δυνατό σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής, αναγκάζοντας τον Νόιερ σε δύσκολη επέμβαση. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:33
31' Ευκαιρία για την Άρσεναλ, με τον Έντεγκαρντ να κάνει το γύρισμα για τον Μαρτινέλι, αλλά εκείνος πλάσαρε αδύναμα στην κίνηση και πάνω στον Νόιερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:40
38' Ο Ράις έκλεψε την μπάλα από τον Λάιμερ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή της Μπάγερν, στη συνέχεια το γύρισμα του Έντεγκαρντ αντιμετωπίστηκε από την άμυνα των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:43
41' Ένα δυνατό σουτ του προωθημένου Γουάιτ, πολύ ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:46
22:47
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο μέρος. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:48
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Μπάγερν Μονάχου-Άρσεναλ 0-0 (2-2 το συνολικό σκορ)! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:48
Ισορροπημένο χωρίς γκολ το πρώτο 45λεπτο, με τις δύο ομάδες να παρατάσσονται σωστά στημένες αμυντικά και με την υπόθεση-πρόκριση να παραμένει ορθάνοιχτη! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:03
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στην «Allianz Arena» του Μονάχου! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:04
46' Τελική στα 12'' για την Άρσεναλ, με τον Έντεγκαρντ να μπαίνει στη μεγάλη περιοχή και να σουτάρει ψηλά άουτ από πλάγια θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:06
47' Διπλό δοκάρι για την Μπάγερν, μετά από σέντρα του Κίμιχ και κεφαλιά του Γκορέτσκα, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Γκερέιρο σούταρε στη δεξιά κάθετη δοκό! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:12
54' Έπεσε ο ρυθμός μετά τα... τρελά πρώτα λεπτά στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:13
55' Κίτρινη κάρτα στον Λάιμερ, για τράβηγμα στον Έντεγκαρντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:14
56' Σέντρα του Μαρτινέλι από τα αριτερά, πρόλαβε τον Χάβερτς ο Ντε Λιχτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:16
57' Παραλίγο αυτογκόλ από την Άρσεναλ, με τον Γκάμπριελ να κάνει λανθασμένη πίσω πάσα για τον Ράγια, ευτυχώς για εκείνους η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:20
61' Ο Γκορέτσκα βρήκε χώρο και σούταρε από τα όρια της μεγάλης περιοχής, πρόλαβε και έβαλε την κόντρα παραχωρώντας κόρνερ ο Σαλιμπά. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:20
6ο κόρνερ η Μπάγερν, δεν έχει εκτελέσει ούτε ένα η Άρσεναλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:22
64' Γκοολ για την Μπάγερν Μονάχου! Οι Βαυαροί ανοίγουν το σκορ και παίρνουν προβάδισμα πρόκρισης, μετά από ιδανική σέντρα του Γκερέιρο από τα αριστερά και με πολύ δυνατή κεφαλιά του Κίμιχ, την οποία δεν μπόρεσε να σταματήσει ο Ράγια! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:24
66' Ευκαιρία για την Μπάγερν, μετά από συρτό γύρισμα του Μαζράουι, ο αμαρκάριστος Σανέ έκανε κάκιστο τελείωμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:26
68' Διπλή αλλαγή για την Άρσεναλ, Ζεσούς και Τροσάρ αντικατέστησαν Ζορζίνιο και Μαρτινέλι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:30
72' Φάση διαρκείας μπροστά στην εστία του Ράγια, απομάκρυνε όπως-όπως σε κόρνερ ο Σαλιμπά. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:32
Η τεράστια διπλή ευκαιρία της Μπάγερν με τα δοκάρια των Γκορέτσκα και Γκερέιρο: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:32
75' «Μουδιασμένη» η Άρσεναλ, δεν έχει καταφέρει να βρει αντίδραση αφότου βρέθηκε πίσω στο σκορ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:36
76' Ο Κιμ Μιν Τζάε πέρασε στη θέση του Μαζράουι για την Μπάγερν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:37
79' Έξυπνη εκτέλεση φάουλ από τον Έντεγκαρντ, η μπάλα πέρασε από όλους πριν καταλήξει άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:39
Ο Κίμιχ πανηγυρίζει το γκολ που αυτή την στιγμή, δίνει πρόκριση στην Μπάγερν: Εικόνα live 21979918/94128.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
23:41
Το γκολ του Κίμιχ για το προβάδισμα της Μπάγερν: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:43
84' Κίτρινη κάρτα στον Γουάιτ, μετά από φάουλ στον Γκερέιρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:45
86' Αλλαγή για την 'Αρσεναλ με Ενκέτια στη θέση του Τομιγιάσου και όλα για όλα από τον Αρτέτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:46
87' Ευκαιρία για την Μπάγερν, με τον Μουσιάλα να κάνει όμορφη ατομική προσπάθεια, αλλά με το τελείωμά του να είναι πάνω στον Ράγια. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:46
88' Ευκαιρία για την Άρσεναλ, με τον Έντεγκαρντ να σουτάρει από πλάγια θέση, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και Νόιερ, άουτ έδωσε ο Μάκελι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:47
89' Αλλαγή για την Μπάγερν, Ουπαμεκανό στη θέση του Σανέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:48
Τρέλα από τους φίλους της Μπάγερν μετά το γκολ του Κίμιχ: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:48
90' Ο Μουσιάλα προσποιήθηκε και βρήκε τελική, αδύναμη στην αγκαλιά του Ράγια. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:49
4 λεπτά οι καθυστερήσεις! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:49
90'+1' Φωνάζουν για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:50
Δόθηκε οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:50
90'+2' Κίτρινη κάρτα στον Κίμιχ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:51
90'+3' Κίτρινη κάρτα και στον Ζεσούς, για διαμαρτυρία. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:53
90'+5' Ο Σάκα εκτέλεσε γρήγορα ένα φάουλ σε πολύ καλή θέση, κόρνερ το κέρδος για την Άρσεναλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:53
Λήξη, Μπάγερν Μονάχου-Άρσεναλ 1-0 και πρόκριση για τους Βαυαρούς στα ημιτελικά του φετινού Champions League, με συνολικό σκορ 3-2! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:54
«Χρυσός» σκόρερ για τους νικητές ο Κίμιχ, ο οποίος σκόραρε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης με δυνατή κεφαλιά στο 63'! by Δημήτρης Παπαδήμας