Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Μάλμε-Ολυμπιακός για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.

20:22
Καλησπέρα από το sport-fm.gr, ο χρόνος μετρά αντίστροφα για την σέντρα στην αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Μάλμε για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ!
20:23
Οι "ερυθρόλευκοι" πραγματοποίησαν ιδανικό ξεκίνημα στην διοργάνωση, επικρατώντας 3-2 της περσινής φιναλίστ, Ατλέτικο Μαδρίτης στο "Καραϊσκάκη" και θέλουν να φύγουν με θετικό αποτέλεσμα και από την έδρα των Σουηδών.
20:26
Μόλις πριν από λίγο έγινε γνωστή η ενδεκάδα των "ερυθρολεύκων", με τον Μίτσελ ν' αφήνει στον πάγκο τον Τσόρι και να προτιμά τον Εντιγκά σε ένα πιο συντηρητικό σχήμα.
20:26
Αυτή είναι και η μοναδική αλλαγή σε πρόσωπα, με τον Ισπανό τεχνικό να κρατά τους 10 από τους 11 που ξεκίνησαν απέναντι στους "ροχιμπλάνκος".
20:28
Το αρχικό σχήμα των Πειραιωτών αποτελείται από τους Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουΐ, Αμπιντάλ, Μποτία, Μαζουάκου, Μιλιβόγεβιτς, Μανιάτης, Εντινγκά, Κασάμι, Αφελάι και Μήτρογλου.
20:31
Η αποστολή των Πρωταθλητών Ελλάδας έφτασε στο "Σβέντμπανγκ Στάντιουμ", όπου απόψε θα έχει την συμπαράσταση 1.250 ένθερμων φίλων τους. Αρκετοί εξ αυτών ομογενείς που δεν έχουν συχνά την ευκαιρία να παρακολουθούν από κοντά την αγαπημένη τους ομάδα.
20:33
Το αποψινό ματς έχει αρκετές ιδιαιτερότητες και ξεκίνησε από... χθες, με την συνέντευξη Τύπου του Χαρέιντε και εν συνεχεία με την πληρωμένη απάντηση που έλαβε από τον Μίτσελ.
20:38
Πριν πούμε οτιδήποτε άλλο να δούμε και την σύνθεση των γηπεδούχων. Η Μάλμε θα ξεκινήσει με την εξής ενδεκάδα: Όλσεν, Τίνερχολμ, Ελάντερ, Ρικαρντίνιο, Γιόχανσον, Χάλστι, Έρικσον, Αντού, Φόρσμπεργκ, Ρόζενμπεργκ, Τελίν.
20:38
Στον πάγκο έμειναν οι Αζίνοβιτς, Χάμαρ, Κονατέ, Κρόον, Τσιμπίτσκι, Ρακίμπ και Μεχμέτι.
20:45
Ενώ σε εκείνον των "ερυθρολεύκων" θα καθίσουν οι: Μέγιερι, Ντουρμάζ, Αυλωνίτης, Μπουχαλάκης, Διαμαντάκος, Γιαννούλης και Τσόρι.
20:49
Η φετινή είναι η 16η σεζόν τους στο Τσάμπιονς Λιγκ και το αποψινό το υπ' αριθμόν 100 παιχνίδι τους στην διοργάνωση.
20:52
Θυμηθείτε τι πέτυχαν στα προηγούμενα 99 ματς και τα σημεία αναφοράς της μέχρι τώρα πορείας τους.
20:56
Νωρίτερα, οι πιτσιρικάδες του Ολυμπιακού με πρωταγωνιστή τον Βέργο επικράτησαν 3-1 της Μάλμε με ανατροπή, κατακτώντας την πρώτη τους νίκη στο αντίστοιχο Τσάμπιονς Λιγκ των Νέων.
21:01
21:07
Με την κλασική ερυθρόλευκη εμφάνιση θ' αγωνιστεί απόψε ο Ολυμπιακός.
21:08
21:17
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον απεσταλμένο του NovaΣΠΟΡ FM 94,6 στη Σουηδία, Αντώνη Σαούλη.
21:20
21:20
21:24
Την αναμέτρηση έχει οριστεί να διευθύνει ο Ρώσος, Σεργκέι Καράσεφ, με βοηθούς τους Αβεριάνοφ, Καλούγκιν και επιπρόσθετους τους Νικολάεφ, Μέσκοφ.
21:29
Στο άλλο ματς του α' ομίλου, Ατλέτικο Μαδρίτης και Γιουβέντους συγκρούονται στο "Βιθέντε Καλντερόν".
21:31
21:41
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
21:42
Το καθιερωμένο τελετουργικό, με την παρουσίαση Μάλμε και Ολυμπιακού.
21:45
Οι γηπεδούχοι στην σέντρα.
21:45
1' Έναρξη του αγώνα.
21:46
2' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό!
21:47
Ο Εντινγκά είδε την κίνηση του Κασάμι από αριστερά και του έδωσε την μπάλα, ο Ελβετός έκανε το σουτ στην κλειστή γωνία με τον Όλσεν να διώχνει με υπερένταση.
21:47
3' Άστοχο σουτ από τον Αντού.
21:53
8' Χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!
21:54
Από εκτέλεση κόρνερ του Μιλιβόγεβιτς και κακή απομάκρυνση στην άμυνα της Μάλμε, ο Μποτία γύρισε το σώμα του μέσα στην περιοχή και σούταρε πάνω από την εστία!
21:56
11' Ο Τίνερχολμ έκλεψε την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού, αλλά το συρτό σουτ που έπιασε έφυγε αρκετά μέτρα άουτ.
22:00
15' Μήτρογλου και Αφελάι υποδείχθηκαν σε θέση οφσάιντ, στις δύο τελευταίες επιθετικές προσπάθειες του Ολυμπιακού.
22:01
16' Το καλοζυγισμένο σουτ του Μιλιβόγεβιτς πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
22:06
21' Έξυπνη κομπίνα από τους παίκτες του Ολυμπιακού, ο Κασάμι εκτέλεσε με πάσα το φάουλ και ο Μιλοβόγεβιτς με σαλτσαριστό σουτ υποχρέωσε τον Όλσεν να διώχνει όπως-όπως!
22:07
22' Νέα καλή στιγμή! Ο Όλσεν είπε και πάλι "όχι" αυτή τη φορά στον Μανιάτη!
22:08
32%-68% υπέρ των "ερυθρολεύκων" το ποσοστό κατοχής της μπάλας.
22:09
24' Μεγάλη επέμβαση από τον Ρομπέρτο, σε κεφαλιά του Ρόζενμπεργκ!
22:15
29' Καλή κυκλοφορία της μπάλας από τους "ερυθρόλευκους", τελικός αποδέκτης ο Μανιάτης στα όρια της περιοχής, αλλά το σουτ που δοκίμασε δεν απείλησε τον Όλσεν.
22:21
35' Ο Ρόζενμπεργκ υποδείχθηκε σωστά σε θέση οφσάιντ. Είχε προηγηθεί σουτ του Ρικαρντίνιο.
22:25
39' Άστοχο σουτ από τον Τίνερχολμ.
22:25
41' Δεν μέτρησε το γκολ του Μήτρογλου. Δόθηκε οφσάιντ.
22:27
42' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΛΜΕ, 1-0...
22:28
Τραγική ασυνεννοησία Μποτία και Ρομπέρτο, επωφελείται ο Ρόζενμπεργκ και με δεύτερη προσπάθεια πλασάρει στα δίχτυα.
22:30
Ο Ολυμπιακός δέχθηκε ένα φθηνό γκολ, κι ενώ μέχρι πρότινος (ιδιαίτερα στο πρώτο ημίωρο) είχε τον έλεγχο του αγώνα, κυριάρχησε κι έχασε ευκαιρίες για να πάρει το προβάδισμα.
22:31
45' Χωρίς να κρατήσει καθυστερήσεις, ο Καράσεφ έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.
22:35
Χωρίς σκορ (0-0) το άλλο ματς του ομίλου, ανάμεσα στην Ατλέτικο Μαδρίτης και την Γιουβέντους.
22:47
46' Συνέχεια στην αναμέτρηση.
22:47
Προς το παρόν τουλάχιστον, δεν υπάρχει αλλαγή ούτε από πλευράς Μάλμε, ούτε από πλευράς Ολυμπιακού.
22:49
47' Ο Αφελάι βλέπει την πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι.
22:56
Ο Ολυμπιακός προσπαθεί ν' ανασυνταχθεί. Διατηρεί την κατοχή της μπάλας, αλλά του λείπει η τελική προσπάθεια.
22:56
54' Κεφαλιά προς τα πίσω του Μποτία, μαζεύει ο Ρομπέρτο πριν δημιουργηθεί κίνδυνος.
22:59
55' Ο Ολυμπιακός ζητάει πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Μανιάτη!
22:59
Αντ' αυτού ο διαιτητής τον παρατηρεί με κίτρινη κάρτα για θέατρο!
23:00
Δικαιολογημένες οι διαμαρτυρίες των "ερυθρολεύκων".
23:00
57' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Τσόρι πέρασε στην θέση του Εντινγκά.
23:01
60' Τεράστια επέμβαση από τον Ρομπέρτο!
23:02
Ο Ισπανός απέκρουσε την κεφαλιά του Τέλιν!
23:05
Ο Ολυμπιακός δεν έχει μπει το ίδιο δυνατά στο β' ημίχρονο, όμως ο διαιτητής του στέρησε τη δυνατότητα να ισοφαρίσει από την άσπρη βούλα, στην ανατροπή του Μανιάτη μέσα στην περιοχή της Μάλμε.
23:06
65' Σώζει ξανά ο Ρομπέρτο!
23:07
Ο Έρικσον βρέθηκε αφύλακτος στην περιοχή των "ερυθρολεύκων", αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει από πλεονεκτική θέση.
23:09
67' Έπειτα από σέντρα του Τσόρι από αριστερά, ο Κασάμι σηκώθηκε για την κεφαλιά, αλλά δεν βρήκε στόχο.
23:10
68' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!
23:10
Ο Μήτρογλου εξ επαφής πλασάρει πάνω στον Όλσεν.
23:10
68' Κίτρινη κάρτα στον Μιλιβόγεβιτς.
23:11
69' Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Ντουρμάζ (πρώην παίκτης της Μάλμε) πέρασε στην θέση του Κασάμι.
23:11
69' Κίτρινη κάρτα και στον Αντού.
23:13
72' Ο Ρομπέρτο επεμβαίνει στο σουτ του Ρόζενμπεργκ.
23:16
75' Πρώτη αλλαγή για την Μάλμε: Ο Τσιμπίτσκι πέρασε στην θέση του Έρικσον.
23:21
79' Ο Όλσεν μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια την κεφαλιά του Μήτρογλου.
23:22
80' Το σουτ του Ντουρμάζ δυσκολεύει τον Όλσεν που μπλοκάρει σταθερά -και πάλι- με δεύτερη προσπάθεια.
23:23
82' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΛΜΕ, 2-0.
23:24
Παιδική αντίδραση στην άμυνα του Ολυμπιακού και ο Ρόζενμπεργκ δεν χάνει την ευκαιρία στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.
23:30
Μπαίνει στις καθυστερήσεις, δεν μοιάζει να μπορεί να αλλάξει κάτι για τους Πειραιώτες.
23:35
90+3’ Αλλαγή για τη Μάλμε. Ο Ρακίπ στη θέση του Φόρσμπεργκ.
23:36
90+4' Λήξη της αναμέτρησης...
23:36
Την ήττα (2-0) γνώρισε ο Ολυμπιακός από τη Μάλμε, για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Champions League.