Αγγλία-Δανία

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την ημιτελική φάση του Euro 2020.

21:30
Καλησπέρα σας! Η ώρα του δεύτερου ημιτελικού του Euro έφτασε, με Αγγλία και Δανία να κοντράρονται στις 22:00 στο «Γουέμπλεϊ». by Γιάννης Πολιάς
21:31
Η αναμέτρηση θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από τον ΑΝΤ1. by Γιάννης Πολιάς
21:32
Ο νικητής του ημιτελικού θα ανταμώσει την Κυριακή με την Ιταλία, που χθες επιβλήθηκε της Ισπανίας 4-2 στα πέναλτι, μετά το 1-1 σε 90λεπτο και παράταση. by Γιάννης Πολιάς
21:35
Ας δούμε άμεσα τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
21:36
Αγγλία (Γκ. Σάουθγκεϊτ): Πίκφορντ, Γουόκερ, Στόουνς, Μαγκουάιρ, Σο, Φίλιπς, Ράις, Σάκα, Μάουντ, Στέρλινγκ, Κέιν. by Γιάννης Πολιάς
21:37
Δανία (Κ. Χιούλμαντ): Σμάιχελ, Κρίστενσεν, Κγιάερ, Βέστεργκααρντ, Στράιγκερ, Χόιμπιεργκ, Ντιλέινι, Μέλε, Μπρέιθγουεϊτ, Ντόλμπεργκ, Ντάμσγκααρντ. by Γιάννης Πολιάς
21:38
Στον πάγκο για την Αγγλία: Ράμσντεϊλ, Τζόνστον, Γκρίλις, Χέντερσον, Ράσφορντ, Τρίπιερ, Μινγκς, Κόουντι, Σάντσο, Φόντεν, Τζέιμς, Μπέλιγχαμ. by Γιάννης Πολιάς
21:40
Στον πάγκο για τη Δανία: Λεσλ, Ρόνοου, Άντερσεν, Σκοβ, Όλσεν, Γιόργκενσεν, Νόργκααρντ, Βας, Βιντ, Πόουλσεν, Κορνέλιους, Γιένσεν. by Γιάννης Πολιάς
21:41
Και οι δύο ομάδες ψάχνουν τη δεύτερη συμμετοχή τους σε τελικό. Οι μεν Άγγλοι έχουν να τα καταφέρουν από το Παγκόσμιο Κύπελλο του 1966, οι δε Δανοί από το Euro του 1992. Σε αμφότερες περιπτώσεις, είχαν κατακτήσει το τρόπαιο. by Γιάννης Πολιάς
21:43
Για να φτάσει ως εδώ η Αγγλία τερμάτισε πρώτη μπροστά από Κροατία, Τσεχία και Σκωτία και εν συνεχεία απέκλεισε Γερμανία (2-0) και Ουκρανία (4-0). by Γιάννης Πολιάς
21:43
Η Δανία από τη μεριά της, βγήκε δεύτερη πίσω από το Βέλγιο και μπροστά από Φινλανδία, Ρωσία, για να ξεπεράσει στη συνέχεια Ουαλία (4-0) και Τσεχία (2-1). by Γιάννης Πολιάς
21:45
Η παράδοση λέει 12 νίκες η Αγγλία, 4 η Δανία και 6 ισοπαλίες. by Γιάννης Πολιάς
21:45
Όσο για την τελευταία ήττα της Αγγλίας μέσα στο «Γουέμπλεϊ»; Τον Οκτώβριο του 2020 από τη... Δανία, με 1-0! by Γιάννης Πολιάς
21:52
Λιγότερα από δέκα λεπτά για τη σέντρα, με το ματς να διευθύνει ο Ολλανδός Ντάνι Μάκελι. by Γιάννης Πολιάς
21:55
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο, σε αποθεωτικό κλίμα από τουλάχιστον 60.000 οπαδούς. by Γιάννης Πολιάς
22:02
2' Αρκετά δυνατά μαρκαρίσματα στα πρώτα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
22:03
3' Ζητούν έμμεσο οι Άγγλοι σε γύρισμα στον Σμάιχελ, δεν συγκινείται ο Μάκελι. by Γιάννης Πολιάς
22:05
5' Έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων οι Άγγλοι, όμως δεν έχουν απειλήσει ακόμα. by Γιάννης Πολιάς
22:06
6' Καλή μπαλιά του Κέιν, δεν πρόλαβε ο Στέρλινγκ. by Γιάννης Πολιάς
22:10
9' Μπήκε απειλητικά στην αντίπαλη περιοχή ο Ντάμσγκααρντ, όμως πρόλαβε ο Πίκφορντ. by Γιάννης Πολιάς
22:12
Τίμησαν τον Κρίστιαν Έρικσεν οι Άγγλοι πριν το ματς Εικόνα live 21968161/90710.jpg by Γιάννης Πολιάς
22:13
13' Αδύναμο πλασέ του Στέρλινγκ, εύκολα ο Σμάιχελ. by Γιάννης Πολιάς
22:15
15' Τραγικά άστοχο το σουτ που επιχείρησε έξω από την περιοχή ο Κέιν. by Γιάννης Πολιάς
22:16
15' Στην αμέσως επόμενη φάση, ο Χόιμπιεργκ απείλησε, αλλά ο Πίκφορντ μπλόκαρε. Ο Άγγλος τερματοφύλακας έκανε λάθος στη συνέχεια και η μπάλα βγήκε κόρνερ για τους Δανούς. by Γιάννης Πολιάς
22:21
Το σουτ του Στέρλινγκ
by Γιάννης Πολιάς
22:21
Το λάθος του Πίκφορντ
22:24
24' Έχει κερδίσει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο η Δανία. by Γιάννης Πολιάς
22:25
25' Ωραίο σουτ του Ντάμσγκααρντ, λίγο άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:27
Η... ψαγμένη κομπίνα των Δανών σε κόρνερ, νωρίτερα
22:29
29' Κερδίζουν αλλεπάλληλα φάουλ οι Δανοί και έχουν ευκαιρίες να φέρουν την μπάλα στην περιοχή του Πίκφορντ. by Γιάννης Πολιάς
22:30
30' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ, 1-0 Η ΔΑΝΙΑ ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΟ ΦΑΟΥΛ ΤΟΥ ΝΤΑΜΣΓΚΑΑΡΝΤ! by Γιάννης Πολιάς
22:31
Ο Πίκφορντ δέχεται γκολ για πρώτη φορά στο φετινό Euro, λίγο αφότου έφτασε τα 721 λεπτά δίχως να παραβιαστεί η εστία του - ξεπερνώντας τον ρεκόρ του θρυλικού Γκόρντον Μπανκς by Γιάννης Πολιάς
22:31
Να που οι Δανοί έκαναν το πρώτο βήμα. by Γιάννης Πολιάς
22:32
Μένει να δούμε πώς θα αντιδράσει η Αγγλία, που δεν έχει βρεθεί ξανά πίσω στο σκορ μέχρι τώρα στο τουρνουά. by Γιάννης Πολιάς
22:33
Παγωμάρα στο «Γουέμπλεϊ», ωστόσο το ματς έχει δρόμο ακόμα. by Γιάννης Πολιάς
22:35
35' Φάουλ σε καλό σημείο για την Αγγλία, λέτε να έχουμε πληρωμή με το ίδιο νόμισμα; by Γιάννης Πολιάς
22:38
38' ΤΙ ΕΒΓΑΛΕ Ο ΣΜΑΪΧΕΛ! by Γιάννης Πολιάς
22:38
Εξ επαφής δεν μπόρεσε να σκοράρει ο Στέρλινγκ, κατέβασε ρολά ο Δανός. by Γιάννης Πολιάς
22:39
39' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ, 1-1 Η ΑΓΓΛΙΑ! by Γιάννης Πολιάς
22:40
Αυτογκόλ Κγιάερ μετά από μπαλιά του Σάκα από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
22:40
Μυθική ματσάρα στο «Γουέμπλεϊ», παραγγείλτε και δεύτερο γύρο πίτσες. by Γιάννης Πολιάς
22:42
Η χειρονομία του Κέιν μετά το 1-0
22:46
Τέλος στο πρώτο μέρος, 1-1 Αγγλία και Δανία με αυτογκόλ Κγιάερ και γκολ Ντάμσγκααρντ. by Γιάννης Πολιάς
23:05
49' Κίτρινη κάρτα στον Μαγκουάιρ για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
23:05
Στο έδαφος ο Κγιάερ. by Γιάννης Πολιάς
23:07
52' Σουτάρα Ντόλμπεργκ, έβγαλε ο Πίκφορντ, όμως στη συνέχεια υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ ο Δανός. by Γιάννης Πολιάς
23:11
55' Απίθανη επέμβαση Σμάιχελ σε κεφαλιά του Μαγκουάιρ! by Γιάννης Πολιάς
23:11
Τρομερός μέχρι τώρα ο Δανός τερματοφύλακας. by Γιάννης Πολιάς
23:12
Η επέμβαση του Πίκφορντ, που ωστόσο δεν μέτρησε
23:14
59' Σούταρε αδύναμα ο Ντόλμπεργκ, μπλόκαρε ο Πίκφορντ. by Γιάννης Πολιάς
23:16
60' Επικίνδυνο γύρισμα του Σο, κανένας Άγγλος στην πορεία της μπάλα, που τελικά βγήκε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
23:16
Συμπληρώσαμε μία ώρα αγώνα, ωστόσο αλλαγή δεν έχει γίνει ακόμα. by Γιάννης Πολιάς
23:19
Οι δύο ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ επεμβάσεις του Σμάιχελ σήμερα
23:20
64' Αδύναμο σουτ Μάουντ, εύκολα ο Σμάιχελ. by Γιάννης Πολιάς
23:23
66' Βας αντί Στράιγκερ, Πόουλσεν αντί Ντάμσγκααρντ, Νόργκααρντ αντί Ντόλμπεργκ. by Γιάννης Πολιάς
23:24
69' Γκρίλις αντί Σάκα. by Γιάννης Πολιάς
23:26
70' Τελευταίο 20λεπτο και το πράγμα αρχίζει να μυρίζει παράταση... by Γιάννης Πολιάς
23:27
Είναι καλός τώρα ο Μπρέιθγουεϊτ;
23:28
72' Κίτρινη κάρτα στον Βας. by Γιάννης Πολιάς
23:29
73' Σέντρα-σουτ του Μάουντ, έβγαλε ο Σμάιχελ σε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
23:30
74' Ζητά πέναλτι η Αγγλία για πτώση του Κέιν, ωστόσο έχει δοθεί φάουλ ελάχιστα νωρίτερα. by Γιάννης Πολιάς
23:34
78' Ένα εκπληκτικό εναέριο κόψιμο του Κρίστενσεν φέρνει πιθανότατα και την αποχώρησή του. Είχε από πριν πρόβλημα τραυματισμού. by Γιάννης Πολιάς
23:34
Μπαίνει ο Άντερσεν στη θέση του. by Γιάννης Πολιάς
23:36
80' Έψαξε το σουτ από μακριά ο Φίλιπς, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:37
Τελευταίο δεκάλεπτο, θα έχουμε παράταση; by Γιάννης Πολιάς
23:38
83' Άουτ η κεφαλιά του Στόουνς. by Γιάννης Πολιάς
23:43
87' Χωρίς φάση εδώ και αρκετά λεπτά... by Γιάννης Πολιάς
23:43
88' Ντιλέινι αντί Γιένσεν. by Γιάννης Πολιάς
23:46
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
23:49
90+3' Ψηλά άουτ το σουτ του Φίλιπς. by Γιάννης Πολιάς
23:53
ΤΕΛΟΣ! ΠΑΡΑΤΑΣΗ! by Γιάννης Πολιάς
23:53
Τα λέγαμε για τον δεύτερο γύρο πίτσα... by Γιάννης Πολιάς
23:55
Για πρώτη φορά μετά το 2000, και οι δύο ημιτελικοί πάνε στην παράταση. by Γιάννης Πολιάς
23:55
Τριάντα λεπτά ακόμα και, αν δεν υπάρξει και πάλι νικητής, πάμε στα πέναλτι. by Γιάννης Πολιάς
23:58
Σέντρα στην παράταση. by Γιάννης Πολιάς
00:00
Ετοιμάζονται οι Φόντεν και Χέντερσον. by Γιάννης Πολιάς
00:01
94' Πρώτη μεγάλη στιγμή! Απέκρουσε το σουτ του Κέιν από πλάγια θέση ο Σμάιχελ. by Γιάννης Πολιάς
00:03
95' Χέντερσον αντί Ράις, Φόντεν αντί Μάουντ. by Γιάννης Πολιάς
00:06
98' Με γροθιές ο Σμάιχελ το σουτ του Γκρίλις. by Γιάννης Πολιάς
00:07
Το σουτ του Κέιν
00:09
Δεν ξανάγινε! Στα νοκ άουτ έχουμε μέχρι τώρα 7/14 παρατάσεις... by Γιάννης Πολιάς
00:10
102' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ! by Γιάννης Πολιάς
00:12
104' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ, 2-1 Η ΑΓΓΛΙΑ! ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ Ο ΣΜΑΪΧΕΛ ΟΜΩΣ Ο ΚΕΪΝ ΠΗΡΕ... ΡΙΜΠΑΟΥΝΤ! by Γιάννης Πολιάς
00:13
Γκολ Νο15 για τον "Hurricane" απέναντι στον Σμάιχελ... by Γιάννης Πολιάς
00:14
105' Βιντ αντί Βέστεργκααρντ. by Γιάννης Πολιάς
00:24
110' Όλα για όλα οι Δανοί, έχουν κλείσει τους χώρους οι Άγγλοι. by Γιάννης Πολιάς
00:29
114' Σε κόρνερ ο Πίκφορντ μετά από προσπάθεια του Μπρέιθγουεϊτ, που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
00:29
Το γκολ του Κέιν
00:30
116' Τελευταία λεπτά, η αγωνία στο κατακόρυφο. by Γιάννης Πολιάς
00:32
118' Ροκανίζουν τον χρόνο οι Άγγλοι, δεν δείχνουν να έχουν λύσεις οι Δανοί. by Γιάννης Πολιάς
00:35
120' Υπέροχη προσπάθεια Στέρλινγκ, όμως ο Σμάιχελ έβγαλε το σουτ του. by Γιάννης Πολιάς
00:35
Ένα λεπτό καθυστερήσεων. by Γιάννης Πολιάς
00:36
ΤΕΛΟΣ! 2-1 Η ΑΓΓΛΙΑ ΤΗ ΔΑΝΙΑ, ΘΑ ΑΝΤΑΜΩΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ «ΓΟΥΕΜΠΛΕΪ» ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ! by Γιάννης Πολιάς