Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

20:03
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ για την 7η αγωνιστική της Super League by Αποστόλης Λιβάνιος
20:05
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 20:30, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου. Υπενθυμίζεται ότι η αναμέτρηση διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών λόγω ποινής στον Ολυμπιακό για το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
Πάμε αρχικά να θυμηθούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ, Λαλά, Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσουκ- Εμβιλά, Μαντί Καμαρά, Ροντρίγκες, Μασούρας, Αγκιμπού Καμαρά- Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης – Ροντρίγκο, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ – Σβαμπ, Εσίτι, Αουγκούστο – Ζίβκοβιτς, Άκπομ, Μπίσεσβαρ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
Συνεπώς ο Γκάρι Ροντρίγκες κάνει ντεμπούτο στο αρχικό σχήμα του Ολυμπιακού απέναντι στην πρώην ομάδα του. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Κρίστινσον, Μπουχαλάκης, Ονιεκούρου, Κουντέ, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Βαλμπουενά, Τικίνιο, Παπαδόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Ζ. Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Μιχάι, Κρέσπο, Γιαξης, Ελ Καντουρί, Μουργκ, Μιτρίτσα, Σβιντέρσκι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:09
Διαιτητής: Ντενίζ Αϊτέκιν (Γερμανία). Βοηθοί: Κρίστιαν Ντιτς, Έντουαρντ Μπαϊτινγκερ 4ος Διαιτητής: Ευάγγελος Μανούχος VAR: Πατρίκ Χανσλμπμπάουερ, Μιχάλης Παπαδάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:12
Υπενθυμίζεται ότι ο Ολυμπιακός έχει 14 βαθμούς, ενώ ο ΠΑΟΚ 13 και η ΑΕΚ, η οποία νωρίτερα επικράτησε 3-1 του Βόλου, σκαρφάλωσε στην κορυφή με 16 by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
Η προϊστορία Νίκες Ολυμπιακού: 63 Ισοπαλίες: 24 Νίκες ΠΑΟΚ: 43 Με γηπεδούχο τον Ολυμπιακό Νίκες Ολυμπιακού: 46 Ισοπαλίες: 8 Νίκες ΠΑΟΚ: 11 by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
Ο ΠΑΟΚ έχει τον τρόπο του: Περισσότερα «διπλά» στο νέο Καραϊσκάκη από Παναθηναϊκό-ΑΕΚ μαζί! Διαβάστε το σχετικό θέμα εδώ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
Γκάρι Ροντρίγκες: To πρώην «όπλο» του ΠΑΟΚ που απειλεί να στραφεί εναντίον του. Διαβάστε αναλυτικά εδώ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Μαρτίνς-Λουτσέσκου: Ο Ρουμάνος χαμογέλασε τελευταίος. Διαβάστε εδώ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Μαρτίνς-Λουτσέσκου: Ο Ρουμάνος χαμογέλασε τελευταίος. Διαβάστε αναλυτικά εδώ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
20:19
Ροντρίγκες: «Σέβομαι τον ΠΑΟΚ, αλλά θέλω να τον νικήσω», δήλωσε στη Nova ο Γκάρι Ροντρίγκες. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:21
Υπενθυμίζεται ότι η αναμέτρηση διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών λόγω ποινής στον Ολυμπιακό για το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
20:22
20:23
20:26
Μαζί μας στον σχολιασμό της αναμέτρησης θα βρίσκεται και ο Γιώργος Τσανάκας by Αποστόλης Λιβάνιος
20:34
3' Επικίνδυνη επίθεση του Ολυμπιακού στην περιοχή του ΠΑΟΚ. Έπειτα από σέντρα που έγινε από τα δεξιά, Αγκιμπού Καμαρά και Μασούρας πήγαν μαζί στη φάση και δεν μπόρεσε να εκτελέσει ο δεύτερος, ο οποίος είχε φάτσα την εστία, με αποτέλεσμα να βρει χρόνο για να απομακρύνει η άμυνα των φιλοξενούμενων by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
Διακοπή στο παιχνίδι. Στο έδαφος ο Μαντί Καμαρά έπειτα από σύγκρουση με τον Αουγκούστο, στο έδαφος ο μέσος του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
Επίσκεψη του ΠΑΟΚ στην περιοχή του Ολυμπιακού, δεν είχε αποτέλεσμα η προσπάθεια του Σβαμπ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
Δίχως κάποια μεγάλη φάση έως τώρα το παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
Ο Ολυμπιακός σημαδεύει αρκετά τον Γκάρι Ροντρίγκες, και καλά κάνει, στο ξεκίνημα του ματς. Συντηρητικά πάει το ματς ο ΠΑΟΚ στο ξεκίνημα, που όταν έχει την κατοχή δεν βρίσκει εύκολα το κάθετο ποδόσφαιρο που ψάχνει, παίζοντας συχνά-πυκνά με τα άκρα του. «Παγωμένη» η ατμόσφαιρα χωρίς κόσμο, πάνω που είχαμε αρχίσει να συνηθίζουμε… by Γιώργος Τσανάκας
20:45
Έχει κερδίσει μέτρα ο ΠΑΟΚ, ο οποίος ήταν πολύ παθητικός στο ξεκίνημα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
16' Κίτρινη για τον ΠΑΟΚ, την είδε ο Σίντκλεϊ για φάουλ στον Λαλά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
21' Πρώτο σουτ στο ματς. Συνεργασία Μασούρα με Ρέαμπτσουκ και η μπάλα στα σώματα από προσπάθεια του πρώτου. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
22' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Αγκιμπού Καμαρά και Ρέαμπτσουκ πίεσαν τον Εσίτι και έκλεψαν, ο πρώτος μπούκαρε στην περιοχή, σούταρε και με την κόντρα να τον ευνοεί νίκησε τον Πασχαλάκη, που είδε την μπάλα να καταλήγει χαμηλά στην αριστερή του γωνία. Υπήρξαν διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για φάουλ στον Εσίτι. Χωράει συζήτηση η φάση, αλλά φαίνεται να βρίσκει πρώτα την μπάλα ο Αγκιμπού Καμαρά. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:57
Αυτό είναι που πρέπει να κάνει ο Ολυμπιακός στα παιχνίδια του, να πιέζει ψηλά και να υποχρεώνει τους αντιπάλους του σε λάθη. Ντουμπλάρισμα των Ρέαμπτσουκ, Αγκιμπού στον Εσίτι που πήγε έξω από την περιοχή να κάνει ντρίμπλα (!), καθόλα νόμιμο κλέψιμο και με μικρή δόση τύχης το 1-0. Καλύτερος ο Ολυμπιακός στο ξεκίνημα, ο ΠΑΟΚ είναι πολύ παθητικός στο παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
20:59
27’ Κάθετη του Μπίσεσβαρ για τον Άκπομ που έπαιξε ωραία με το σώμα και στη συνέχεια πήγε να βρει με κάθετη τον Ζίβκοβιτς, αλλά έκοψε ο Παπασταθόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:59
28' Δυνατό σουτ του Καμαρά, η μπάλα λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:00
29' ΔΙΠΛΟ ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Γύρισμα του Ροντρίγκες από τα δεξιά, σουτ του Ελ Αραμπί στο οριζόντιο (την έχει βρει και ο Πασχαλάκης) και στη συνέχεια κεφαλιά του Μαροκινού στο οριζόντιο ξανά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:01
31' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0! Οι Πειραιώτες έκλεψαν την μπάλα ξανά με τον Αγκιμπού Καμαρά, ο οποίος σέρβιρε στον Μασούρα, που εκτέλεσε τον Πασχαλάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:03
6(2) οι τελικές για τον Ολυμπιακό, ενώ δεν έχει τελική ο ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
Φάουλ του Λαλά στον Μπίσεσβαρ με τράβηγμα κοντά στο κέντρο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
Γκαζωμένος ο Ολυμπιακός στο παιχνίδι, μάλλον ο Μαρτίνς κάτι ήξερε και στο τελευταίο μισάωρο στη Φαρνκφούρτη φρέσκαρε ορισμένους ποδοσφαιριστές του. Ο Αγκιμπού μέσα και στα δύο γκολ, ο Αραμπί κάνει αντίθετη κίνηση και τραβάει παίκτες πάνω του, με τον Μασούρα να κάνει υποδειγματικό πλασέ απέναντι στον Πασχαλάκη που είχε γενικότερα κακή αντίληψη της φάσης. by Γιώργος Τσανάκας
21:07
36' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ μοίρασε στον Ζίβκοβιτς που γύρισε από τα αριστερά της περιοχής για τον Σβαμπ, ο οποίος αστόχησε σχεδόν από το ύψος του πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:08
37' Οβίδα του Μαντί Καμαρά στα σώματα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:10
38' Δυνατό σουτ του Λαλά από τα δεξιά, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:14
Μίνι διακοπή στην αναμέτρηση, στο έδαφος ο Μασούρας by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
44' Κίτρινη στον Μπίσεσβαρ για διαμαρτυρία by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 2-0! Ο Αγκιμπού Καμαρά άνοιξε το σκορ στο 22’ με χαμηλό σουτ, το οποίο κόντραρε, ενώ στο 31’ σκόραρε ο Μασούρας από κάθετη του 20χρονου άσου, ο οποίος ξεκίνησε και τις δύο φάσεις, κλέβοντας την μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
Ο Μαρτίνς έχει διαβάσει τρομερά τον ΠΑΟΚ. Ρίχνει πάνω στον βαρύ Εσίτι τον Αγκιμπού που είναι… σβούρα και του έχει δημιουργήσει τρομερά προβλήματα. Εξαιρετικό το pressing των Πειραιωτών, αλλά και τρομερό transition, με τις αποστάσεις στις γραμμές των φιλοξενούμενων να είναι μεγάλες και να μην υπάρχει σύνδεση. Το πρώτο 45λεπτο του Γκάρι είναι εξαιρετικό, ξέραμε τι παίκτης είναι αλλά όταν τον βλέπεις στο χορτάρι καταλαβαίνεις πολλά περισσότερα. Πολύ άνετα ο Ολυμπιακός προηγείται 2-0 του «δικέφαλου του βορρά» που δείχνει σα να μην έχει κατέβει στο γήπεδο. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
Οι τελικές είναι 8(2)-1(0) και η κατοχή της μπάλας 48%-52% by Αποστόλης Λιβάνιος
21:33
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ονιεκούρου αντί του Γκάρι Ροντρίγκες by Αποστόλης Λιβάνιος
21:40
51' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Ο Αγκιμπού κινήθηκε από τα αριστερά, συνέκλινε και έπιασε δυνατό σουτ, με τον Πασχαλάκη να βρίσκει την μπάλα και αυτή να καταλήγει στο δεξί δοκάρι του. Συνεπώς δύο γκολ και τρία δοκάρια έως τώρα οι Πειραιώτες στην αναμέτρηση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:42
54' Κίτρινη στον Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
21:44
Θα μπει ο Τικίνιο σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:45
57' Κίτρινη στον Μαντί Καμαρά για φάουλ στον Μπίσεσβαρ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:46
58' ΔΟΚΑΡΙ ο ΠΑΟΚ! Εκτέλεση φάουλ του Ζίβκοβιτς, ωραίο κοντρόλ και σουτ από τον Μιχαηλίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:47
59' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Τικίνιο αντί Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:48
59' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ: Σφιντέρσκι και Βιεϊρίνια, αντί Άκπομ και Μπίσεσβαρ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:49
61' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Γέμισμα του Μίτριτσα, έδιωξε σε κόρνερ ο Ρέαμπτσουκ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
Έχει ανέβει τα τελευταία λεπτά ο ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:56
Ετοιμάζεται να μπει στο παιχνίδι ο Μπουχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:58
70' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Μπουχαλάκης αντί Μαντί Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:00
71' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Συνεργασία Ζίβκοβιτς με Ροντρίγκο, με τον δεύτερο να κάνει το γύρισμα και τον Μπουχαλάκη να διώχνει με τη βοήθεια του Σισέ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:04
Ο Ολυμπιακός κάνει διαχείριση του αγώνα και του υπέρ του 2-0, το οποίο κρατάει και μάλιστα εύκολα. Την ίδια ώρα, μπορούμε να πούμε πως έχουμε και ένα crash test ανάμεσα σε Γκάρι και Ονιεκούρου που μοιράστηκαν από ένα 45λεπτο. Γενικότερα, οι Πειραιώτες δεν κρατάνε όσο μπάλα θα ήθελαν, έχουν δώσει την κατοχή στους φιλοξενούμενους που δείχνουν αδυναμία να παράξουν φάσεις σε κανονική ροή αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας
22:04
Έχει κάτσει πίσω ο Ολυμπιακός και περιμένει τον ΠΑΟΚ, ο οποίος προσπαθεί να μπει ξανά στο παιχνίδι. Υπερβολικά παθητικοί οι Πειραιώτες by Αποστόλης Λιβάνιος
22:06
Στο έδαφος ο Μιτρίτσα, μάλλον δεν θα συνεχίσει by Αποστόλης Λιβάνιος
22:06
78' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Μουργκ αντί Μιτρίτσα για τον ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:06
Το πρόβλημα του Μιτρίτσα είναι στον προσαγωγό by Αποστόλης Λιβάνιος
22:08
79' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας έφυγε από τα δεξιά και έστρωσε για τον Τικίνιο, ο οποίος δεν κατάφερε να βρει εστία, στέλνοντας την μπάλα στα σώματα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:08
81' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, μειώνει σε 2-1! Ο Ζίβκοβιτς έκλεψε από τον Μπουχαλάκη, βρήκε τον Ελ Καντουρί και ο Μουργκ πλάσαρε από το ύψος του πέναλτι by Αποστόλης Λιβάνιος
22:12
83' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Κουντέ αντί Α. Καμαρά και Βρουσάι αντί Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:12
Δίνει ενδιαφέρον στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα ο Μουργκ με ωραίο τελείωμα μέσα από την περιοχή, εκμεταλλευόμενος και την κακή αμυντική αντίδραση των Πειραιωτών. Γενικότερα, ο ΠΑΟΚ δεν έχει πιάσει υψηλά επίπεδα απόδοσης, αλλά εκμεταλλεύεται τη μία από τις τρεις καλές φάσεις που έφτιαξε για να αγχώσει τους γηπεδούχους. Ο Ολυμπιακός πληρώνει την οπισθοχώρησή του στο γήπεδο, δίνοντας μπάλα και χώρο στον αντίπαλο. by Γιώργος Τσανάκας
22:19
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
22:21
Διαμαρτυρίες από πλευράς ΠΑΟΚ για χέρι μέσα στην περιοχή. Έπειτα από φάουλ του Βιεϊρίνια και κεφαλιά του Μουργκ, υπάρχει μονομαχία Σβαμπ με Ρέαμπτσουκ, αλλά η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Αυστριακού, όπως φάνηκε από το replay. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:23
Τέλος στο «Γ. Καραϊσκάκης»: Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 2-1! Ο Αγκιμπού Καμαρά άνοιξε το σκορ στο 22’ με χαμηλό σουτ, το οποίο κόντραρε, ενώ στο 31’ σκόραρε ο Μασούρας από κάθετη του 20χρονου άσου, ο οποίος ξεκίνησε και τις δύο φάσεις, κλέβοντας την μπάλα. Μείωσε ο Μουργκ στο 81’ έπειτα από γύρισμα του Ελ Καντουρί. Τρία δοκάρια (29’ Ελ Αραμπί x2, 51’ Αγκιμπού Καμαρά) είχαν οι Πειραιώτες και ένα οι φιλοξενούμενοι (58’ Μιχαηλίδη). by Αποστόλης Λιβάνιος