ΠΑΟΚ-Κοπεγχάγη

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Europa Conference League.

21:50
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της σπουδαίας αναμέτρησης ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Κοπεγχάγη, για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Europa Conference League. Το ματς ξεκινά στις 22:00, θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sports 2 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ 94,6 σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Γιάννης Πολιάς
21:51
Η κατάσταση στον 6ο όμιλο έχει αλλάξει μετά το 4-1 της Σλόβαν Μπρατισλάβας επί της Λίνκολν, με τους Σλοβάκους να βρίσκονται στην κορυφή μαζί με τον ΠΑΟΚ και στο +1 από τους Δανούς. by Γιάννης Πολιάς
21:52
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
21:53
ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Σβαμπ, Κούρτιτς, Ελ Καντουρί, Α. Ζίβκοβιτς, Μπίσεσβαρ, Σφιντέρσκι. Στον πάγκο: Ζ. Ζίβκοβιτς, Ταλιχμανίδης, Βαρέλα, Λύρατζης, Τέιλορ, Τσιγγάρας, Εσίτι, Μουργκ, Άκπομ, Κούτσιας. by Γιάννης Πολιάς
21:55
Κοπεγχάγη: Τζόνσον, Μπόιλεσεν, Άνκερσεν, Κοτσολάβα, Κρίστιανσεν, Ντάικς, Στάγκε, Λεράγκερ, Μπίελ, Βιντ, Μπέβινγκ. Στον πάγκο: Γιέλερτ, Οικονόμου, Γιόχανσον, Χόιλουντ, Χάραλντσον, Οβιέδο, Γκουαντάνιο, Ντίτμερ, Μπάλντουρσον, Μπένγκτσον, Γκάμπριελσεν. by Γιάννης Πολιάς
21:56
Διαιτητής: Ρατσκόφσκι Βοηθοί: Σιέκα, Κούπσικ 4ος: Λάσικ. by Γιάννης Πολιάς
21:57
Υπενθυμίζεται πως η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου είχε επικρατήσει 2-1 στην Κοπεγχάγη. Απόψε, με νίκη αγκαλιάζει την πρωτιά, ειδάλλως η αγωνία θα παραταθεί. by Γιάννης Πολιάς
21:58
Με 4-2-3-1 οι γηπεδούχοι, με 4-3-3 οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
22:00
Σέντρα στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
22:02
2' Κόρνερ μετά από προσπάθεια του Ζίβκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
22:05
5' Έχουν μπει καλύτερα οι γηπεδούχοι, ακόμη ένα κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
22:07
7' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΟΚ! Μπαλιά Μπίσεσβαρ, προσπάθεια Σφιντέρσκι και η μπάλα καταλήγει στον Ζίβκοβιτς, που εξ επαφής ανοίγει το σκορ! by Γιάννης Πολιάς
22:09
Εξαιρετικό ξεκίνημα για την ελληνική ομάδα. by Γιάννης Πολιάς
22:10
10' Μάζεψε την κεφαλιά του Βιντ ο Πασχαλάκης. by Γιάννης Πολιάς
22:11
11' Μπλόκαρε άνετα ο Έλληνας τερματοφύλακας το κακό σουτ του Άνκερσεν. by Γιάννης Πολιάς
22:13
13' Απίθανη χαμένη ευκαιρία για την Κοπεγχάγη με τον Μπίελ! Τραγικό λάθος της άμυνας, άστοχος όμως ο Ισπανός. by Γιάννης Πολιάς
22:13
Γλίτωσε εδώ ο ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
22:16
by Γιάννης Πολιάς
22:21
22:21
21' Πάντα στο 1-0 ο ΠΑΟΚ, που πάντως έχει δώσει μέτρα στην Κοπεγχάγη. by Γιάννης Πολιάς
22:28
22:30
22:32
32' Πεσμένος ο ρυθμός, δεν δείχνει να δυσκολεύεται να κρατήσει το προβάδισμα ο ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
22:32
Έχει κάποιο πρόβλημα ο Σφιντέρσκι, σε... επιφυλακή ο Άκπομ. by Γιάννης Πολιάς
22:35
34' ΓΚΟΛ, 1-1 Η ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ! Άνκερσεν ο σκόρερ, με σουτ από πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
22:36
36' Κέρδισε φάουλ σε καλό σημείο ο Μπίσεσβαρ. by Γιάννης Πολιάς
22:41
41' Μάζεψε ο Πασχαλάκης μετά από σέντρα που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
22:44
44' Άουτ το μακρινό σουτ του Άνκερσεν. by Γιάννης Πολιάς
22:46
45' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά, βρήκε την μπάλα ο Σβαμπ με το κεφάλι αλλά αυτή κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Κοπεγχάγης. by Γιάννης Πολιάς
23:05
49' Ψηλά άουτ η κεφαλιά του Ντάικς μετά από εκτέλεση φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
23:06
50' ΓΚΟΛ, 2-1 Η ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ! Υποδειγματική επίθεση των Δανών, ο Μπίελ σκόραρε με ωραίο τελείωμα. by Γιάννης Πολιάς
23:07
Ψυχρολουσία για τους Θεσσαλονικείς, που βέβαια έχουν μπόλικο χρόνο. by Γιάννης Πολιάς
23:08
Ο Ισπανός είχε πετύχει και το γκολ της Κοπεγχάγης στο 2-1 του ΠΑΟΚ στη Δανία. by Γιάννης Πολιάς
23:09
53' Κίτρινη κάρτα στον Σφιντέρσκι για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
23:11
55' Ξαφνικό σουτ Βιντ, η μπάλα φάνηκε να σταματά στο αριστερό δοκάρι! by Γιάννης Πολιάς
23:12
Τελικά έχει βγάλει ο Πασχαλάκης. by Γιάννης Πολιάς
23:12
Δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα ο ΠΑΟΚ και δίνει δικαιώματα. by Γιάννης Πολιάς
23:13
57' Τεράστια ευκαιρία με τον Σφιντέρσκι! Εξ επαφής, είδε την μπάλα να σταματά σε αμυντικό πριν περάσεις την γραμμή. by Γιάννης Πολιάς
23:13
Η πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος, ξεθάρρεψαν οι Κυπελλούχοι. by Γιάννης Πολιάς
23:16
59' Επικίνδυνη σέντρα σουτ του Ελ Καντουρί, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:17
61' Κεφαλιά Σφιντέρσκι, μάζεψε ο Τζόνσον. by Γιάννης Πολιάς
23:18
62' Τέιλορ αντί Κρέσπο. by Γιάννης Πολιάς
23:18
62' Γιόχανσον αντί Μπέβινγκ. by Γιάννης Πολιάς
23:24
68' Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Τακουνάκι Ελ Καντουρί, σε πλεονεκτική θέση ο Μπίσεσβαρ που όμως έστειλε την μπάλα άουτ. by Γιάννης Πολιάς
23:25
23:25
23:26
70' Άστοχη η κεφαλιά του Ελ Καντουρί μετά από κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
23:27
71' Άκπομ αντί Σφιντέρσκι. by Γιάννης Πολιάς
23:28
72' Τεράστια φάση για τον ΠΑΟΚ! by Γιάννης Πολιάς
23:29
Κεφαλιά Ζίβκοβιτς από τα δεξιά, βγάζει ο Τζόνσον και δεν προλαβαίνει ο Άκπομ και στη συνέχεια ο Ελ Καντουρί στέλνει την μπάλα στο... κεφάλι του αντίπαλου τερματοφύλακα! by Γιάννης Πολιάς
23:30
Απίθανα πράγματα στην Τούμπα... by Γιάννης Πολιάς
23:31
74' Γκάμπριελσεν αντί Άνκερσεν. by Γιάννης Πολιάς
23:34
78' Μακρινή εκτέλεση φάουλ Ζίβκοβιτς, δεν ανησυχεί ο αντίπαλος τερματοφύλακας. by Γιάννης Πολιάς
23:34
78' Πτώση Άκπομ στην περιοχή, δεν συγκινήθηκε ο διαιτητής. by Γιάννης Πολιάς
23:37
23:39
83' Άουτ το σουτ του Στάγκε. by Γιάννης Πολιάς
23:40
23:42
86' Κούτσιας αντί Σβαμπ, Μουργκ αντί Μπίσεσβαρ. by Γιάννης Πολιάς
23:43
86' Χόιλουντ αντί Βιντ και Μπάλντουρσον αντί Μπίελ. by Γιάννης Πολιάς
23:45
89' Κίτρινη κάρτα σε Ζίβκοβιτς και Κρίστιανσεν. by Γιάννης Πολιάς
23:46
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
23:47
90+1' Κίτρινη κάρτα στον Τζόνσον για καθυστέρηση. by Γιάννης Πολιάς
23:49
90+2' Κίτρινη και στον Γιόχανσον. by Γιάννης Πολιάς
23:50
90+4' Κόκκινη κάρτα στον Μιχαηλίδη, κουτούλησε αντίπαλο! by Γιάννης Πολιάς
23:50
Άσχημη κίνηση από τον παίκτη του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
23:52
Τέλος! ΠΑΟΚ-Κοπεγχάγη 1-2, με τους Θεσσαλονικείς να πέφτουν στην 3η θέση, στην ισοβαθμία με την Σλόβαν Μπρατισλάβας. by Γιάννης Πολιάς