Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Europa League.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-Άιντραχτ, για την 4η του ομίλου του Europa League. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
Καθοριστικό παιχνίδι για την πορεία του τέταρτου ομίλου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
Το ματς είναι προγραμματισμένο για τις 19:45, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport 3 και ραδιοφωνικά φυσικά μέσω του bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
Η βαθμολογία του ομίλου 1. Άιντραχτ 7 (5-2) 2. Ολυμπιακός 6 (6-4) 3. Φενέρμπαχτσε 2 (3-6) 4. Άντβερπ 1 (3-5) by Αποστόλης Λιβάνιος
19:18
19:18
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ, Λαλά, Παπασταθόπουλος, Μπα, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Μ. Καμαρά, Μασούρας, Α. Καμαρά, Ονιεκούρου, Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
Άιντραχτ (Όλιβερ Γκλάσνερ): Τραπ - Εντίκα, Χασέμπε, Τούτα - Μπάρκοκ, Γιάκιτς, Σο, Τσάλντερ - Καμάντα - Λάμερς και Μπορέ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:24
Στον πάγκο είναι και οι Καραργύρης, Τζολάκης, Μπουχαλάκης, Κουντέ, Λόπες, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Βαλμπουενά, Τικίνιο, Παπαδόπουλος, Σουρλής by Αποστόλης Λιβάνιος
19:24
Στον πάγκο: Ραμάι, Ιλσάνκερ, Χιντερέγκερ, Ρόντε, Τουρέ, Χάουγκε, Ντα Κόστα, Λίντστρεμ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:26
Διαιτητής: Αλεξέι Κουλμπάκοφ (Λευκορωσία). Βοηθοί: Ντμίτρι Ζουκ και Ολεγκ Μασλιάνκο, 4ος διαιτητής: Βίκτορ Σίμουσικ VAR: Πάολο Βαλέρι, AVAR: Φιλίπο Μέλι. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
Υπενθυμίζεται ότι έγινε γνωστό ότι λίγη ώρα πριν την αναμέτρηση σημειώθηκαν επεισόδια στο «Γ. Καραϊσκάκης», όπως μετέφερε το «lawandorder.gr» by Αποστόλης Λιβάνιος
19:29
Ο Πέδρο Μαρτίνς έχει κανονικά στον πάγκο τον Ανδρέα Μπουχαλάκη, που ήταν αμφίβολος για την αναμέτρηση. Πάντως, δεν βρίσκεται στον απόλυτο βαθμό ετοιμότητας, έχοντας χάσει προπονήσεις. Τιμωρημένος είναι ο Σισέ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:30
Η Άιντραχτ παίζει δίχως τον Κόστιτς, που είχε κάνει πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο παιχνίδι. Εκτός είναι ο τραυματίας Πασιένσια, αλλά και ο Χρούστιτς, ενώ ο Ντουρμ ένιωσε αδιαθεσία και έμεινε και αυτός εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
19:30
«Είμαι σίγουρος πως θα ζήσουμε μια μεγάλη ευρωπαϊκή βραδιά», ανέφερε ο Πέδρο Μαρτίνς στη συνέντευξη Τύπου. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:31
«Δυνατή ομάδα με θερμή έδρα ο Ολυμπιακός», επεσήμανε ο Όλιβερ Γκλάσνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:32
Ακούστε το σημερινό σχόλιο του Κώστα Νικολακόπουλου στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 ενόψει του αγώνα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:33
Τα 3 γκολ μίνιμουμ, οι ήττες μόνο από Άρσεναλ και η ισορροπία τρόμου, αναφέρειο ρεπόρτερ του Ολυμπιακού σε σημερινό του άρθρο στο sport-fm.gr. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
19:41
19:42
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:42
Και τώρα η παρουσίαση των δύο ομάδων υπό τον ήχο σήμα κατατεθέν του Europa League by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
Μπορείτε να δείτε εδώκαι τις στοιχηματικές εκτιμήσεις του Χρήστου Κατριμουστάκη στο sport-fm.gr. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:50
Ξεπέρασε ένα πρόβλημα το οποίο αντιμετώπισε ο Μ. Καμαρά έπειτα από μαρκάρισμα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:50
Δίχως κάποια φάση η αναμέτρηση έως τώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:52
Παραχωρεί κόρνερ ο Μ. Καμαρά έπειτα από γέμισμα του Χασέμπε by Αποστόλης Λιβάνιος
19:52
7' Διώχνει δύσκολα ο Βατσλίκ το κόρνερ του Καμάντα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:55
11' Γέμισμα του Μασούρα από στημένη μπάλα, μπλόκαρε ο Τραπ δίχως πρόβλημα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:57
12' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Ο Ονιεκούρου έφυγε σφαίρα από τα αριστερά και σέρβιρε στον Ελ Αραμπί που δεν γινόταν να χάσει από την καρδιά της άμυνας. Όλα τα λεφτά είναι η κίνηση του Ονιεκούρου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:59
Κορυφαίος σκόρερ του Ολυμπιακού στην Ευρώπη ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί, ο οποίος ανέβηκε πρώτος έπειτα από μόλις 2,5 χρόνια παρουσίας στον Πειραιά, έχοντας 16 γκολ σε σε 33 ματς. Ξεπέρασε Τζόρτζεβιτς (83/15) και Μήτρογλου (44/15). by Αποστόλης Λιβάνιος
20:02
17' ΓΚΟΛ η Άιντραχτ, 1-1. Τρομερή μπαλιά του Μπορέ, ο Καμάντα, βγήκε φάτσα με τον Βατσλίκ και τον πλάσαρε by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
28' Σουτ του Αγκιμπού Καμαρά εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Τραπ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Σκληρό φάουλ του Μπάρκοκ στον Ρέαμπτσουκ, που βρίσκεται στο έδαφος. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
32' Κίτρινη στον Μπάρκοκ για το μαρκάρισμα. Έντονα παράπονα από τον πάγκο του Ολυμπιακού, που ζήτησε αποβολή. Ήταν πράγματι για κόκκινη, καθώς ο Μαροκινός έχει πατήσει τον αστράγαλο του Μολδαβού by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
Κουτσαίνει ο Ρέαμπτσουκ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
35' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Σέντρα του Ρέαμπτσουκ σχεδόν από τη γραμμή του άουτ, άστοχη κεφαλιά του Μαντί Καμαρά, προσπάθησε να μπει στην πορεία της μπάλας ο Μασούρας, αλλά δεν την έφτασε. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
36' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Εξαιρετική αντεπίθεση με τον Ονιεκούρου, ο Ελ Αραμπί έβγαλε τρομερή κάθετη για τον Μασούρα, ο οποίος νικήθηκε από τον Τραπ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
37' Άστοχη κεφαλιά του Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:24
39' Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ρέαμπτσουκ βρήκε τον Μαντί Καμαρά, που έπιασε δυνατό σουτ, αλλά πάνω στον Τραπ, ο οποίος απομάκρυνε. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:25
Μακράν η καλύτερη εμφάνιση του Ονιεκούρου με τον Ολυμπιακό. Έχει κάνει σε περίπου 40 λεπτά ό,τι δεν έχει κάνει όλο το προηγούμενο διάστημα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:31
Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 1-1! Ο Ελ Αραμπί με πλασέ σχεδόν από τη μικρή περιοχή, άνοιξε το σκορ στο 12'. Ιστορικό γκολ για τον Μαροκινό. Ο Καμάντα ισοφάρισε στο 17'. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:34
Αδικεί το σκορ τους Πειραιώτες, οι οποίοι έχασαν μεγάλες ευκαιρίες (κυρίως αυτή του Μασούρα) για το 2-1. Θα πρέπει να προσέξει πολύ τις αντεπιθέσεις των φιλοξενούμενων η ομάδα του Μαρτίνς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
46' Απειλεί με το καλημέρα η Άιντραχτ. Σέντρα του Σο, έδιωξε σε κόρνερ ο Μπα προ του Λάμερς. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
Μπλόκαρε ο Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:49
Έχει μπει δυνατά η Άιντραχτ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:55
Σύμφωνα με ρεπορτάζ που μεταφέρθηκε στην Cosmote TV, το διαιτητικό τιμ ζήτησε συγγνώμη από τους ανθρώπους του Ολυμπιακού κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας, επειδή δεν λειτούργησε το VAR για 20 λεπτά με αποτέλεσμα να χάσει το σκληρό μαρκάρισμα τον Ρέαμπτσουκ, το οποίο ήταν για κόκκινη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:56
Η φάση η οποία ήταν για κόκκινη
20:57
57' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ωραία μπαλιά του Ελ Αραμπί στον Ονιεκούρου, ο οποίος αστόχησε από πλεονεκτική θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:59
58' Αλλαγή για την Άιντραχτ: Ο Λίνστρομ αντί Λάμερς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
21:07
66' Πολύ άστοχο σουτ του Γιάκιτς έπειτα από κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
67' Επικίνδυνη κόντρα του Ολυμπιακού με τον Ονιεκούρου, ο οποίος βρέθηκε στο έδαφος μέσα στην περιοχή. Δεν φάνηκε από το replay να υπάρχει κάτι εκτός των ορίων by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
21:10
68' Κίτρινη στον προπονητή των φιλοξενούμενων, Όλιβερ Γκλάσνερ, ο οποίος έβγαλε οργή για τους παίκτες του. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
69' Απόκρουση του Βατσλίκ σε εκτός περιοχής σουτ του Λίνστρομ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
Θα μπει ο Βαλμπουενά σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
71' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Βαλμπουενά αντί Ονιεκούρου by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
74' Κεφαλιά του Ελ Αραμπί σε γέμισμα του Βαλμπουενά από φάουλ, μπλόκαρε ο Τραπ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
78' Χάουγκε μέσα, έξω ο Μπορέ για την Άιντραχτ και Ρόντε αντί Γιάκιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
Τικίνιο και Λόπες θα μπουν στο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
21:23
82' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Τικίνιο αντί Ελ Αραμπί και Λόπες αντί Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
82' Αλλαγή για την Άιντραχτ: Ιλσάνκερ αντί Σο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:25
84' Επικίνδυνη αντεπίθεση από την Άιντραχτ, το κακό κοντρόλ του Καμάντα έσωσε τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:28
87' Σέντρα του Μ. Καμαρά, κόντρα και κόρνερ, πριν εκτελέσει ο Τικίνιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:30
Θα μπει και ο Κουντέ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:30
89' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Κουντέ αντί Μ. Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:31
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:32
90+1' ΓΚΟΛ η Άιντραχτ, 1-2. Έπειτα από κόντρα των φιλοξενούμενων, ο Χάουγκε βρέθηκε φάτσα με τον Βατσλίκ και τον εκτέλεσε. Ίσως να υπάρχει φάουλ στον Λαλά στο ξεκίνημα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
90+4' Κίτρινη κάρτα στον Τραπ για καθυστέρηση. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:37
90+6' Σέντρα από τον Ρέαμπτσιουκ, μπλοκάρει σταθερά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:37
Λήξη της αναμέτρησης. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:40
Με γκολ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ολυμπιακός ηττήθηκε 2-1 από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης και έμεινε στους 6 πόντους και στο -4 από την κορυφή, δύο στροφές πριν το τέλος της φάσης των ομίλων. by Αποστόλης Λιβάνιος