Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Europa League.

21:34
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της κρίσιμης αναμέτρησης του Ολυμπιακού απέναντι στη Φενέρμπαχτσε για την 5η αγωνιστική του Europa League. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:37
Το παιχνίδι έχει προγραμματιστεί για τις 22:00 και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesports2, ενώ ραδιοφωνικά θα υπάρχει μετάδοση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:38
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
21:38
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς, 4-2-3-1): Βατσλίκ – Λαλά, Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσουκ – Εμβιλά, Μαντί Καμαρά – Μασούρας, Αγκιμπού Καμαρά, Ονιεκούρου – Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:40
Φενέρμπαχτσε (Βίτορ Περέιρα, 4-3-3): Έζερ - Οσάγι-Σάμουελ, Τίσεραντ, Κιμ, Νόβακ - Μερτ Χακάν, Σόσα, Ζάγιτς - Ιρφάν-Καχβετσί, Μπερίσα, Ρόσι. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:40
Στον πάγκο των Πειραιωτών οι Καραργύρης, Τζολάκης, Μπουχαλάκης, Ρόνι Λόπες, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Μπα, Μάρκοβιτς, Βαλμπουενά, Τικίνιο, Σουρλής. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:40
Στον πάγκο της Φενέρ είναι οι: Τσετίν, Κουλμπίλγκε, Αζίζ, Μάιερ, Πέλκας, Καντίογλου, Γκιουμούσκαγια, Γκιουλέρ, Σανγκαρέ, Σάλαϊ, Σανλιτούρκ, Κουρτουλάν. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:43
Πάμε να θυμηθούμε τι είχε γίνει στο παιχνίδι του πρώτου γύρου στο οποίο οι Πειραιώτες επικράτησαν 3-0
by Αποστόλης Λιβάνιος
21:44
Στα αποδυτήρια οι παίκτες των δύο ομάδων πλέον by Αποστόλης Λιβάνιος
21:44
Φινάλε στην Μπρατισλάβα: Σλόβαν-ΠΑΟΚ 0-0 by Αποστόλης Λιβάνιος
21:48
Ένας από τους πιο γνωστούς διαιτητές στην Ευρώπη, ο Ματέου Λαόθ, έχει οριστεί από την UEFA στο ματς. Ο Ματέου Λαόθ. Βοηθοί: Πάου Ντεβίς και Ρομπέρτο Παλομάρ. Τέταρτος :Χάιμε Λάτρε. VAR: Αλεχάντρο Ερνάντεθ και Τεοντόρο Σομπρίνο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
7+1 σημαντικά πράγματα για το Ολυμπιακός-Φενέρμπαχτσε, αναφέρει ο Κώστας Νικολακόπουλος στο sport-fm.gr. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:57
Υπενθυμίζεται ότι οι Πειραιώτες έχουν μαζέψει έξι βαθμούς και έχουν έναν περισσότερο από την τουρκική ομάδα, η οποία χρειάζεται το διπλό για να προσπεράσει τους πρωταθλητές Ελλάδας. Σε περίπτωση ισοπαλίας από την άλλη, τα πάντα θα μείνουν ανοιχτά εν όψει της τελευταίας αγωνιστικής. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:59
Σχεδόν όλα έτοιμα για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:59
Σέντρα στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
22:02
2' Υποψία ευκαιρίας για τον Ολυμπιακό. Κάθετη του Αγκιμπού στον Ονιεκούρου, αλλά αποδείχθηκε λίγο πιο δυνατή by Αποστόλης Λιβάνιος
22:05
5' Μεγάλη ευκαιρία του Ολυμπιακού! Γυρισμα πάρε-βάλε του Μασούρα για τον Αγκιμπού, που έκανε άτσαλο τελείωμα και η μπάλα πέρασε μακριά από την εστία. Πρέπει, πάντως, να ήταν εκτεθειμένος by Αποστόλης Λιβάνιος
22:06
Στο έδαφος ο Ονιεκούρου, διαμαρτυρία για πέναλτι by Αποστόλης Λιβάνιος
22:06
Ο αντίπαλός του (Τίσεραντ) έχει βρει μπάλα, έχει πατήσει και τον Νιγηριανό. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:07
Συνεχίζεται το παιχνίδι, έπειτα από συνεννόηση με το VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
22:08
22:09
Επικίνδυνο κόρνερ των φιλοξενούμενων με τον Σόσα, έδιωξε έξω σε κόρνερ ο Ονιεκούρου. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:09
Πιέζει η Φενέρμπαχτσε by Αποστόλης Λιβάνιος
22:12
Καλό πρώτο δεκάλεπτο του Ολυμπιακού που δείχνει σαφή διάθεση να παίξει κυρίως από τα αριστερά με Ρέαμπτσουκ, Ονιεκούρου. Περίεργη η φάση που φωνάζουν οι «ερυθρόλευκοι» για πέναλτι, δεν είναι ξεκάθαρο ποιος τσιμπάει την μπάλα πρώτος. Χρειάζεται προσοχή σε Καχβετσί και Ρόσι από τους Πειραιώτες, όπως και να μην αφήσουν τον Σόσα να δημιουργήσει. by Γιώργος Τσανάκας
22:12
11' Επικίνδυνη αντεπίθεση του Ολυμπιακού, η οποία ολοκληρώθηκε δίχως κάτι καλό. Από μακρινή μπαλιά του Σισέ, οι Ρέαμπτσουκ και Ονιεκούρου έφυγαν στην κόντρα, αλλά ο Μολδαβός και δεν άφησε για τον Νιγηριανό και δεν έκανε καλό κοντρόλ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:15
Άνοιξε το σκορ η Άιντραχτ, 1-0 την Αντβέρπ με τον Κάμαντα στο 13' by Αποστόλης Λιβάνιος
22:15
22:18
18' ΔΟΚΑΡΙ για τη Φενέρμπαχτσε! Σουτ του Καχβετσί και η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:19
22:19
20' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Φενέρμπαχτσε. Σουτ του αμαρκάριστου Μπερίσα, η μπάλα πέρασε λίγο έξω. από την εστία του Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:21
21' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Σουτ του Μασούρα στα σώματα, ενώ στη συνέχεια αστόχησε με το αριστερό ο Λαλά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:23
Θα μπει ο Μπα σε λίγο. Φαίνεται να αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Παπασταθόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
22:24
24' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Μπα αντί Παπασταθόπουλου by Αποστόλης Λιβάνιος
22:24
22:25
22:26
Ισορρόπησε η Φενέρ, άγγιξε και το προβάδισμα αλλά, ευτυχώς για τον Ολυμπιακό, δεν το βρήκε. Πρέπει να ελέγξει τον ρυθμό και να περιορίσει τους παίκτες που παίζουν στα πλάγια για την τουρκική ομάδα ο Ολυμπιακός, αφού κυρίως από εκεί είναι η δύναμή τους και απειλούν. by Γιώργος Τσανάκας
22:32
32' Απειλεί ο Ολυμπιακός με τυχερό τρόπο. Στο διώξιμο του Σόσα, η μπάλα κόντραρε στον Ελ Αραμπί και ο Έζελ έδιωξε σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:34
1-1 η Αντβέρπ, ισοφάρισε με τον Ναϊνγκολάν στο 33' by Αποστόλης Λιβάνιος
22:38
38' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Ονιεκούρου, κεφαλιά του Ελ Αραμπί και η μπάλα πέρασε λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:38
38' Επικίνδυνη αντεπίθεση της Φενέρμπαχτσε, την κόβει ο Μπα, ο οποίος θυσιάστηκε και χρεώθηκε με κίτρινη κάρτα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:39
40' Το εκτέλεσε ο Μπερίσα και η μπάλα πέρασε λίγο έξω by Αποστόλης Λιβάνιος
22:46
Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Φενέρμπαχτσε 0-0! Οι Πειραιώτες είχαν σημαντική ευκαιρία στο 38’ με την κεφαλιά του Ελ Αραμπί που έστειλε την μπάλα λίγο έξω. Νωρίτερα, όμως, οι Τούρκοι είχαν δύο μεγάλες ευκαιρίες. Το δοκάρι του Καχβετσί στο 18’, ενώ δύο λεπτά μετά έφτασε κοντά στο γκολ ο Μπερίσα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:47
Απολύτως ισορροπημένο το τελευταίο τέταρτο του πρώτου μέρους, με τις δύο ομάδες να δείχνουν εμφανή διάθεση να παίξουν πιο προσεκτικά και να μην πάρουν μεγάλα ρίσκα. Γενικότερα, από ένα τέταρτο είχαν Ολυμπιακός και Φενέρ στο πρώτο μέρος, η αλήθεια είναι πως οι Τούρκοι είχαν τις μεγαλύτερες φάσεις. by Γιώργος Τσανάκας
23:03
47' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Έκλεψε την μπάλα ο Αγκιμπού Καμαρά, έπιασε το σουτ λίγο έξω από την περιοχή, κόντραρε η μπάλα και πέρασε εκτός σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:04
48' Φάουλ του Λόπες από τα αριστερά, προσπάθησε να απειλήσει ο Μπουχαλάκης και η μπάλα βρήκε σε σώματα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:04
Ο Ονιεκούρου δεν ήταν κακός, φλύαρος περισσότερο ήταν. Έβγαλε ενέργεια, διάθεση στο χορτάρι. Από την άλλη, ο Μαντί συνέχισε τις κάτω του μετρίου εμφανίσεις, σωστά αντικαταστάθηκε και ο Μπουχαλάκης μπορεί να βοηθήσει στο κάθετο ποδόσφαιρο και στο «πάγωμα» του ρυθμού. by Γιώργος Τσανάκας
23:10
53' Μεγάλη ευκαιρία για τη Φενέρμπαχτσε. Έπειτα από σλάλομ του Ζάγιτς στην περιοχή του Ολυμπιακού, ο Χακάν έπιασε σουτ και έστειλε την μπάλα λίγο έξω by Αποστόλης Λιβάνιος
23:13
57' Δυνατό σουτ του Σισέ εκτός περιοχής και πάνω στον Έζελ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:17
Μία ώρα παιχνιδιού, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Φενέρ και το 1-1 ανάμεσα σε Άιντραχτ Φρανκφούρτης και Αντβέρπ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:17
61' Ο Ελ Αραμπί δεν προλαβαίνει να πλασάρει, μπλοκάρει ο κίπερ της Φενέρ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:17
Πέλκας και Μέγιερ ετοιμάζονται για τη Φενέρ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:22
65' Αλλαγές για τη Φενέρμπαχτσε: Πέλκας αντί Καχβετσί και Μέιερ αντί Ζάγιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:24
68' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Βαλμπουενά αντί Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:26
Ένα εικοσάλεπτο ακόμη και η Φενέρ δείχνει να έχει οπισθοχωρήσει, με τον Ολυμπιακό να έχει ανούσια υπεροχή που δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί και να τη μετουσιώσει σε ευκαιρίες. Ίσως και ο Τικίνιο αντί του κουρασμένου Αραμπι να είναι καλή επιλογή. by Γιώργος Τσανάκας
23:27
23:29
2-1 η Αντβέρπ, προηγείται της Άιντραχτ μέσα στη Γερμανία. Σκόραρε ο Ντε Λε στο 71' by Αποστόλης Λιβάνιος
23:31
74' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ωραία προσπάθεια του Ρέαμπτσουκ και γύρισμα για τον Ελ Αραμπί που δεν έκανε καλό τελείωμα από το ύψος του πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:32
Ακυρώθηκε το τέρμα της Ανβέρπ, παραμένει το 1-1, λόγω οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:34
78' Αλλαγές για τη Φενέρμπαχτσε. Σάλαι αντί Νόβακ και Καντιόγλου αντί Ρόσι by Αποστόλης Λιβάνιος
23:35
79' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα από τα αριστερά, σουτ του Λαλά και η μπάλα λίγο έξω.
23:37
81' Τικίνιο αντί Ελ Αραμπί για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
23:40
23:42
86' Απειλεί ο Ολυμπιακός με Βαλμπουενά, έπειτα από προσπάθεια του Τικίνιο, κέρδος ένα κόρνερ μετά από κόντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:42
87' Άστοχο σουτ του Μπουχαλάκη έξω από την περιοχή. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:44
88' Άστοχη κεφαλιά του Κιμ μετά από κόρνερ της Φενέρμπαχτσε by Αποστόλης Λιβάνιος
23:45
Στο έδαφος ο Μπουχαλάκης, ο οποίος δέχθηκε κλωτσιά εκτός φάσης by Αποστόλης Λιβάνιος
23:45
90' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Σέντρα του Ρέαμπτσουκ, πλασέ του Τικίνιο από κοντά και η μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:46
ΓΚΟΛ και η Αντβέρπ, 1-2! by Αποστόλης Λιβάνιος
23:47
Χτυπάει ακόμα και πρωτιά ο Ολυμπιακός πλέον! Με αυτά τα δεδομένα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:48
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
23:49
Λίγα δευτερόλεπτα για το φινάλε. Εχει στηθεί πάρτι στο φαληρικό γήπεδο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:50
Φινάλε στο "Γ. Καραϊσκάκης". Ολυμπιακός-Φενέρμπαχτσε 1-0! Το γκολ του Τκίνιο στο 90' έδωσε τη μεγάλη νίκη στους Πειραιώτες by Αποστόλης Λιβάνιος
23:51
Εξασφάλισε πρόκριση, περιμένει και το αποτέλεσμα από τη Γερμανία ο Ολυμπιακός για να δει πόσο απέχει από την πρωτιά by Αποστόλης Λιβάνιος
23:52
Γκολ η Άιντραχτ, 2-2 με Αντβέρπ. Με τον πρώην ερυθρόλευκο Πασιένσια να βρίσκει δίχτυα στο 90'+4' by Αποστόλης Λιβάνιος
00:00
Τελικό στη Γερμανία: Άιντραχτ-Αντβέρπ 2-2! Αυτά από εμάς, καλό σας βράδυ! by Αποστόλης Λιβάνιος