ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

18:52
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη «μάχη» της 20ής αγωνιστικής της Super League ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό,. η οποία είναι προγραμματισμένη για τις 19:30 by Αποστόλης Λιβάνιος
18:53
Θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6, σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου by Αποστόλης Λιβάνιος
18:54
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα μέσω του sport-fm.gr και του bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:55
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης - Λύρατζης, Ίνγκασον, Κρέσπο, Βιεϊρίνια- Κούρτιτς, Τσιγγάρας- Ντόουγκλας Αουγκούστο, Μπίσεσβαρ, Α. Ζίβκοβιτς- Άκπομ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:56
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ - Μανωλάς, Παπασταθόπουλος, Μπα – Ανδρούτσος, Ρέαμπτσουκ, Εμβιλά, Μ. Καμαρά- Α. Καμαρά, Μασούρας, Τικίνιο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:56
Οι αναμενόμενες σε γενικές γραμμές επιλογές από τους δύο προπονητές by Αποστόλης Λιβάνιος
18:56
Μπίσεσβαρ και Βιεϊρίνια βασικοί για τον ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:57
Ο Πέδρο Μαρτίνς διατηρεί το 3-4-3, παρά τις επιστροφές, ενώ είναι μίνι-έκπληξη το γεγονός ότι δεν ξεκινάει ο Ελ Αραμπί, με τον Τικίνιο να βρίσκεται στην κορυφή της επίθεσης. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:59
Η προϊστορία Νίκες ΠΑΟΚ: 43 Ισοπαλίες: 24 Νίκες Ολυμπιακού: 64 Με γηπεδούχο τον ΠΑΟΚ Νίκες ΠΑΟΚ: 32 Ισοπαλίες: 16 Νίκες Ολυμπιακού: 17 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:04
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Ζ. Ζίβκοβιτς, Σάστρε, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ, Σβαμπ, Μιτρίτσα, Μουργκ, Ζαμπά και Τσόλακ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:05
Στον πάγκο των ερυθρόλευκων: Τζολάκης, Μπουχαλάκης, Ελ Αραμπί, Βρουσάι, Φαντινγκά, Λαλά, Βαλμπουενά, Παπαδόπουλος και Ροντρίγκες. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:05
Στον πρώτο γύρο 24/10: Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 2-1 (22’ σουτ Α. Καμαρά, 31’ σουτ Μασούρας – 81’ σουτ Μουργκ) by Αποστόλης Λιβάνιος
19:08
Διαιτητής: Λουίς Γκοντίνιο Βοηθοί: Ούγκο Ριμπέιρο, Πέδρο Μότα 4ος Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης VAR: Ούγκο Μικέλ, AVAR: o Θεόφιλος Μωυσίαδης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:12
19:13
Την ίδια ώρα, τέλος στο ΟΑΚΑ: ΑΕΚ-Βόλος 1-2 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
19:15
19:20
ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός: Απίθανες γκολάρες που έμειναν στην ιστορία! Διαβάστε εδώ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:21
«Μπορεί να πάω Γυάρο, όχι ο Κούδας στον Ολυμπιακό»: Όταν ο «Μεγαλέξανδρος» ντύθηκε στα ερυθρόλευκα. Διαβάστε εδώ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
Κουίζ: Ξέρεις τους διπλούς «πράκτορες» Ολυμπιακού και ΠΑΟΚ στα 90s & τα 00s; Διαβάστε εδώ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:23
Πόσο καλά ξέρεις τα ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός; (κουίζ). Διαβάστε εδώ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:24
19:26
Μαζί μας θα είναι και ο Γιώργος Τσανάκας για τον σχολιασμό του αγώνα by Γιώργος Τσανάκας
19:29
Καλησπέρα Αποστόλη, καλησπέρα και στους αναγνώστες... Σημαντικό παιχνίδι το σημερινό, αφού θα φανεί αν θα αποκτήσει ένα κάποιο ενδιαφέρον το πρωτάθλημα ή ο Ολυμπιακός θα φύγει αλώβητος και θα πλησιάσει ακόμη περισσότερο τον τίτλο. Ντέρμπι χωρίς ρίσκα μοιάζει το σημερινό, αλλά θα το δούμε σε δευτερόλεπτα που ξεκινάει. by Γιώργος Τσανάκας
19:30
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:32
Κερδισμένο φάουλ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:33
2' Ευκαιρία με το καλημέρα για τον ΠΑΟΚ. Εκτελέστηκε το φάουλ, η άμυνα του Ολυμπιακού αδράνησε και ο Κούρτιτς έπιασε το σουτ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα κόντραρε και πέρασε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
19:34
Έχει μπει καλύτερα ο ΠΑΟΚ, διστακτικός ο Ολυμπιακός. Φωνάζει ο Μαρτίνς για να βγουν οι παίκτες του από την περιοχή τους by Αποστόλης Λιβάνιος
19:37
7' Σουτ του Κούρτιτς από τα αριστερά, έδιωξε σε κόρνερ ο Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:38
8' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά με τον Μπίσεσβαρ, κεφαλιά του Ίνγκασον και με την μπάλα να σκάει μπροστά του ο Βατσλίκ έκανε δύσκολη επέμβαση. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:39
9' Πρώτη τελική για τον Ολυμπιακό. Βγήκε στην κόντρα με τον Ανδρούτσο, ο οποίος έκανε πολύ άστοχο σουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
Ο ΠΑΟΚ έχει μπει με ορμή και κυριαρχεί στο δεκάλεπτο, προσπαθώντας να πιάσει από τον... λαιμό τον Ολυμπιακό. Ήδη τρεις μεγάλες φάσεις για τους γηπεδούχους, με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν να κοντρολάρουν τον ρυθμό αλλά να μην το έχουν καταφέρει και να έχουν πιο παθητικό ρόλο. Αρκετά λάθη από τους παίκτες του Μαρτίνς στο ξεκίνημα, δείχνουν να μην έχουν μπει συγκεντρωμένοι στο γήπεδο! by Γιώργος Τσανάκας
19:40
9' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ βγήκε από τα αριστερά και έστρωσε στον Τσιγγάρα, ο οποίος αστόχησε από το ύψος του πέναλτι. Σηκώθηκε το σημαιάκι, αλλά δεν ήταν εκτεθειμένος ο Μπίσεσβαρ. Αν έμπαινε γκολ, θα διόρθωνε το λάθος το VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
10' Τελική για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Μαντί Καμαρά από το ημικύκλιο, άουτ η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:42
12' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ωραία σέντρα του Ρέαμπτσουκ από τα αριστερά, κεφαλιά του Τικίνιο, την οποία μπλόκαρε ο Πασχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
14' Σκαστό σουτ του Μπίσεσβαρ, διώχνει σε κόρνερ ο Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
Ο ΠΑΟΚ έχει κερδίσει τη μάχη του κέντρου στο ξεκίνημα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
15' Φαρμακερή αντεπίθεση του Ολυμπιακού με εξαιρετική μπαλιά του Παπασταθόπουλου για τον Ανδρούτσο που έφυγε στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ, αλλά έκανε κακό κοντρόλ, δίνοντας τη δυνατότητα στην άμυνα των γηπεδούχων να τον κόψει. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
17' Ο Τικίνιο βρέθηκε μέσα στην περιοχή (μετά από σουτ του Μ. Καμαρά και παρέμβαση του Μασούρα) και έκανε τσαφ, ήταν εκτεθειμένος όπως φάνηκε από το replay by Αποστόλης Λιβάνιος
19:50
Όποτε ο Ολυμπιακός πιέζει ψηλά τον ΠΑΟΚ και γενικότερα την άμυνά του, δημιουργεί ή βρίσκει προϋποθέσεις. Μετά το πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έχουν... φρενάρει και το πάνε σε πιο σετ ρυθμό, έχοντας όμως την συνολική υπεροχή. by Γιώργος Τσανάκας
19:50
Στο 73%-27% η κατοχή της μπάλας! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:51
21' Σκαστό σουτ Ζίβκοβιτς από το ημικύκλιο μετά το διώξιμο του Ανδρούτσου, η μπάλα πέρασε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
19:54
23' Φαλτσαριστό σουτ του Ζίβκοβιτς λίγο έξω από την περιοχή, έδιωξε ο Βατσλίκ σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:56
19:56
20:00
30' Κίτρινη στον Μαντί Καμαρά, για σκληρό φάουλ στον Κούρτιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:01
Ο Ολυμπιακός έχει εμφανέστατο πρόβλημα στον άξονα, αφού δεν μπορεί να ματσάρει τα τρία χαφ του ΠΑΟΚ. Γενικότερα, έχουν παθητική στάση στο γήπεδο οι Πειραιώτες, πρέπει να πάρουν περισσότερο την μπάλα στα πόδια τους και να παίξουν, δεν πρέπει να αφήσουν τον ΠΑΟΚ να κάνει το παιχνίδι του. Καλός ο ρυθμός, αλλά σίγουρα ο Μαρτίνς δεν θα είναι ευχαριστημένος με τα όσα βλέπει στο πρώτο μισάωρο. by Γιώργος Τσανάκας
20:03
32' Συνεργασία από τα δεξία ανάμεσα σε Ζίβκοβιτς και Λύρατζη, με το γύρισμα του δεύτερου να αποφέρει ως κέρδος ένα κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:03
33' Κίτρινη στον Ζίβκοβιτς που βρήκε με τον αγκώνα τον Μασούρα στην προσπάθεια του δεύτερου να φύγει στην αντεπίθεση. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
Η μορφή του αγώνα θυμίζει αρκετά το πρόσφατο Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός. Υπεροχή του γηπεδούχου, πολύ παθητικοί οι Πειραιώτες. Βέβαια, είναι πιο ανοιχτό το παιχνίδι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:05
35' Κίτρινη στον Παπασταθόπουλο για φάουλ στον Άκπομ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
Έχει ενοχλήσεις ο Μπίσεσβαρ, αναμένεται να μπει ο Ζαμπά στη θέση του by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10
40' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Ζαμπά αντί του Μπίσεσβαρ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:11
Φάουλ του Μπα στον Άκπομ λίγο πριν μπει στην περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
20:11
42' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 1-0! Ο Ζίβκοβιτς εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά, ο Μπα βρίσκει την μπάλα και τη στέλνει στα δίχτυα της ομάδας του (έχει βρει και στο δοκάρι). by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
43' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-1! Σκαστό σουτ του Μαντί Καμαρά λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα φτάνει στον Τικίνιο, ο οποίος με σκαστή κεφαλιά νίκησε τον Πασχαλάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
45' Κίτρινη Μπα και Κούρτιτς, οι οποίοι μανούριασαν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Ο Ολυμπιακός πληρώνει αρχικά το κακό του πρόσωπο με... διπλό λάθος του Μπα (πρώτα το φάουλ, μετά το αυτογκόλ). Επιβραβεύεται ο ΠΑΟΚ για την υπομονή και επιμονή του στο πρώτο μέρος, είναι καλύτερος και βρίσκει το προβάδισμα. Παρόλα αυτά, οι Πειραιώτες βγάζουν αντίδραση αμέσως και ισοφαρίζουν! Μια φάση που είχε δημιουργηθεί και νωρίτερα, από κόντρες αλλά τότε είχε κάνει κακό τελείωμα ο Τικίνιο, ενώ έχει ευθύνη και ο Πασχαλάκης στην ισοφάριση. by Γιώργος Τσανάκας
20:16
Φινάλε στο πρώτο μέρος: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 1-1. Το αυτογκόλ του Μπα (σε γέμισμα του Α. Ζίβκοβιτς) στο 42' έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους και στα καπάκια ισοφάρισαν οι Πειραιώτες με την κεφαλιά του Τικίνιο από σκαστό σουτ του Μαντί Καμαρά. Ανώτερος ο "δικέφαλος" στο α' μέρος, αρκετά παθητικοί οι φιλοξενούμενοι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:32
Μπαίνουν Λαλά και Μπουχαλάκης για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:34
Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Λαλά και Μπουχαλάκης αντί Ανδρούτσου και Μπα. Αλλάζει το σύστημα ο Μαρτίνς, με δύο στόπερ πλέον οι Πειραιώτες by Αποστόλης Λιβάνιος
20:34
Έναρξη στο β' μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:38
20:38
20:40
52' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Ζίβκοβιτς μετά από φάση διαρκείας, έδιωξε ο Βατσλίκ και στη συνέχεια έκανε πολύ άστοχο σουτ του Λύρατζης. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
53' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Γύρισμα του Ζαμπά, κακό διώξιμο του Μανωλά, με την μπάλα να στρώνεται στον Τσιγγάρα που έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο με σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
Παρόμοιο ξεκίνημα με αυτό του πρώτου μέρους, με τον ΠΑΟΚ να είναι καλύτερος και να έχει φάσεις. Ο Μαρτίνς θέλησε με τις αλλαγές του να αλλάξει τα κακώς κείμενα του πρώτου μέρους, γυρίζοντάς το σε 4-2-3-1 ουσιαστικά. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
20:47
59' Επικίνδυνη επίθεση του Ολυμπιακού. Ο Μπουχαλάκης "έσπασε" αριστερά στον Τικίνιο, που προσπάθησε να βρει έναν εκ των Μπουχαλάκη και Μασούρα, με το σουτ του δεύτερου να είναι τζούφιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
Έχει ισορροπήσει ο Ολυμπιακός, πατάει πολύ καλύτερα μετά την αλλαγή συστήματος. Ο ΠΑΟΚ είναι απόλυτος κυρίαρχος πλέον στο κέντρο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
66' Κίτρινη στον Ρέαμπτσουκ για φάουλ στον Αουγκούστο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
67' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Σίντκλεϊ αντί Βιεϊρίνια και Μιτρίτσα αντί Τσιγγάρα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:59
Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός, έχει ατονίσει και η πίεση του ΠΑΟΚ, ενώ ο Ολυμπιακός ελέγχει το ματς πλέον και δεν επιτρέπει στον αντίπαλο να πατήσει περιοχή με προϋποθέσεις. by Γιώργος Τσανάκας
21:00
71' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Ωραία κυκλοφορία της μπάλας, με τον Μιτρίτσα να μοιράζει αριστερά στον Ζαμπά, ο οποίος έκανε γλυκό σουτ μεν από τα αριστερά, άστοχο δε. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
74' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Ζαμπά έφυγε στην κόντρα, ο Μανωλάς δεν βγήκε αποφασιστικά πάνω του και το συρτό σουτ του κόντραρε με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο Βατσλίκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
76' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Μαντί Καμαρά, σουτ με τη μία από τον Μασούρα, η μπάλα έγλειψε το δεξί δοκάρι του Πασχαλάκη στην εξωτερική του πλευρά. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
80' Δυνατό σουτ του Κούρτιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
81' Συρτό σουτ του Λύρατζης, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
Ετοιμάζεται να μπει ο Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
84' Κίτρινη ο Αγκιμπού Καμαρά, ο οποίος σταμάτησε με φάουλ αντεπίθεση του ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:14
86' Αλλαγή ο Ολυμπιακός: Ελ Αραμπί αντί Τικίνιο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
87' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Σβαμπ αντί Κούρτιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
89' Φωνές του Ολυμπιακού για πέναλτι. Σέντρα του Α. Καμαρά, η μπάλα βρίσκει στο πόδι του Ζαμπά και στη συνέχεια στο χέρι του Ζαμπά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
90' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Βρουσάι αντί Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
Ένταση μεταξύ Ζίβκοβιτς και Παπασταθόπουλου μετά από μεταξύ τους μονομαχία by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
Θα μπει και ο Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
Τώρα η αλλαγή by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
90'+3' Ο Βαλμπουενά αντί Αγκιμπού Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
90'+3' Κίτρινη στον Κρέσπο για φάουλ στον Βρουσάι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
Τέλος στην Τούμπα: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 1-1! Το αυτογκόλ (42’) του Μπα από εκτέλεση φάουλ του Α. Ζίβκοβιτς έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους, ενώ στα καπάκια ισοφάρισαν οι Πειραιώτες με την κεφαλιά του Τικίνιο από σκαστό σουτ του Μαντί Καμαρά. Ανώτερος συνολικά ο δικέφαλος, ο οποίος στο πρώτο μέρος είχε τον έλεγχο του αγώνα και τις ευκαιρίες, ενώ συνολικά είχε πιο πολλές και καλύτερες στιγμές, αλλά του έλειψε το γκολ. Ο Ολυμπιακός μετά την αλλαγή συστήματος πάτησε καλύτερα και βρέθηκε πιο κοντά στον στόχο του, το οποίο πέτυχε εν τέλει. by Αποστόλης Λιβάνιος