Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Ολυμπιακός-ΟΦΗ για την 25η αγωνιστική της Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
Οι Πειραιώτες βρίσκονται στην κορυφή με 59 έναντι 48 του ΠΑΟΚ, ενώ ο ΟΦΗ είναι 7ος με 34. by Αποστόλης Λιβάνιος
Η αναμέτρηση θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports 4 και φυσικά ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ – Λαλά, Μπα, Σισέ, Κίτσος – Εμβιλά, Μπουχαλάκης – Ροντρίγκες, Καρβάλιο, Μασούρας - Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
19:08
ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Επασί - Μαρινάκης, Βούρος, Γιαννούλης, Κοροβέσης - Σελίμοβιτς, Στάικος, Μπουζούκης – Τσιλιανίδης, Φαν Ντάινεν, Λάμπρου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:09
Η προϊστορία Νίκες Ολυμπιακού: 58 Ισοπαλίες: 19 Νίκες ΟΦΗ: 12 Με γηπεδούχο τον Ολυμπιακό Νίκες Ολυμπιακού: 39 Ισοπαλίες: 4 Νίκες ΟΦΗ: 1 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:09
Την ίδια ώρα, τελικό στην Τούμπα! ΠΑΟΚ-Ιωνικός 1-1 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Κρίστινσον, Μ. Καμαρά, Βρουσάι, Φαντινγκά, Α. Καμαρά, Βαλμπουενά, Τικίνιο, Μανωλάς και Ρέαμπτσιουκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Βάτερμαν, Ουές, Λυμπεράκης, Πασαλίδης, Καμάου, Διαμαντής, Ντουρμισαϊ και Μανδάς. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:12
Διαιτητής: Αντρέας Έκμπεργκ. Βοηθοί: Μεχμέτ Κούλουμ, Φρέντρικ Κλαϊβέρ 4ος Διαιτητής: Ευστάθιος Γκορτσίλας by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
Θυμηθείτε εδώ τι είχε γίνει στο παιχνίδι του πρώτου γύρου: by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
Συνεπώς, ο Ολυμπιακός θα πάει στο +13 εφόσον νικήσει σήμερα. Μετά την γκέλα του ΠΑΟΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
Εν τω μεταξύ, έγινε πρόταση γάμου στο "Γ. Καραϊσκάκης" λίγο πριν το Ολυμπιακός-ΟΦΗ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
19:19
19:21
Εκτός αποστολής έμειναν Κούντε, Ονιεκούρου, Αβραάμ, Κανέ και Καραργύρης από τους παίκτες, οι οποίοι ήταν στην αποστολή by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
Σωκράτης Παπασταθόπουλος, Ρόνι Λόπες, αλλά και Θανάσης Ανδρούτσος ήταν ούτως ή άλλως εκτός από χτες by Αποστόλης Λιβάνιος
19:23
Εκτός έμειναν Λουίς Φελίπε, Νέιρα, Μεγιάδο, Ντε Γκουζμάν, Καστάνιος και Μπαλογιάννης για τον ΟΦΗ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:31
1' Επικίνδυνη επίθεση από την πλευρά του Ολυμπιακού, σταμάτησε με οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:31
2' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Γύρισμα του Ροντρίγκες, μπλοκάρει ο Επασί προ του Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
19:34
Κέρδος ένα κόρνερ για τον ΟΦΗ μετά από προσπάθεια του Φαν Ντάινεν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:34
Πέρασε ανεκμετάλλευτο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
5' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Λαλά στο δεύτερο δοκάρι, ο Μασούρας έκανε το κοντρόλ μέσα στην περιοχή, αλλά νικήθηκε από τον Επασί, ενώ στη συνέχεια δεν μπόρεσε να κάνει τελική ο Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:38
8' Σέντρα από τα δεξιά, κεφαλιά-πάσα του Μπουχαλάκη για τον Ελ Αραμπί που προσπάθησε να μπει στη φάση, αλλά έκοψε η άμυνα του ΟΦΗ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
10' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί έστρωσε για τον Μπουχαλάκη που έπαιξε με τη μια για τον Καρβάλιο, ο οποίος νικήθηκε από τον Επασί. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
11' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Σε στατική φάση (κόρνερ του Καρβάλιο από τα αριστερά) ο Ελ Αραμπί από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
16' Απειλεί ξανά ο Ολυμπιακός. Γύρισμα από τα δεξιά, ο Μασούρας σούταρε από πλάγια θέση και ο Επασί έδιωξε σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
17' Σουτ του Σισέ με το αριστερό, κόντρα και κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
17' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Κεφαλιά-πάσα του Σισέ, γύρισμα του Ελ Αραμπί για τον Εμβιλά που δεν πρόλαβε να σουτάρει από κοντά. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
19' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Σε φάση διαρκείας, ο Ελ Αραμπί έκανε το γύρισμα και ο Γκάρι με συρτό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:50
Οι Πειραιώτες εξαργυρώνουν με τον Γκάρι Ροντρίγκες το πολύ καλό ξεκίνημα τους στο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:50
Την ίδια ώρα Παναθηναϊκός-ΑΕΚ 2-0 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:51
22' Σουτ του Ελ Αραμπί στα σώματα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:55
25' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Στρώσιμο του Κίτσου για τον Καρβάλιο, ο οποίος πήρε το κόρνερ με το σουτ του. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:56
Έχει τρελό ρυθμό το παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:57
27' Παραλίγο αυτογκόλ από τον ΟΦΗ. Κεφαλιά πάσα του Μασούρα για τον Ελ Αραμπί, άτσαλο διώξιμο του Βούρου και η μπάλα εκτός σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:59
20:04
35' Άστοχο εκτός περιοχής σουτ του Λάμπρου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
39' Σέντρα του Γκάρι από τα δεξιά, δεν έφτασε στην μπάλα ο Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:12
42' Νέα καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Καρβάλιο έστρωσε για τον Ελ Αραμπί, ο οποίος έκανε πολύ άστοχο σουτ από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής, καθώς είχε κακή ισορροπία. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
45' Κίτρινη ο Τσιλιανίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός-ΟΦΗ 1-0! Το γκολ του Γκάρι Ροντρίγκες στο 19ο λεπτό χωρίζει τις δύο ομάδες. Πολύ καλό πρώτο μέρος από τους Πειραιώτες, οι οποίοι θα μπορούσαν άνετα να πετύχουν άλλα δύο γκολ τουλάχιστον. Τρελός ο ρυθμός του αγώνα, πολύ κακό ημίχρονο από τον αγνώριστο ΟΦΗ, ο οποίος δεν έχει καταφέρει να καλύψει τις απουσίες του στο κέντρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:30
Επιστροφή των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:31
Ντουρμισάι αντί Τσιλιανίδη και Ουές αντί Φαν Ντάινεν για τον ΟΦΗ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:31
Έναρξη στο β' μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:36
Καλό ρυθμό έχει και στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου το παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:40
53' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Σέντρα-σουτ του Γκάρι από τα δεξιά, διώχνει ο Επασί και στην συνέχεια ο Ελ Αραμπί μπήκε στη φάση, αλλά ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ βγήκε και μπλόκαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
56' Πολύ άστοχο σουτ του Μασούρα από το ημικύκλιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
57' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Σέντρα του Μαρινάκη, σκαστό σουτ του Ντουρμισάι με την μπάλα να περνάει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Βατσλίκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:45
59' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Γκάρι βρέθηκε φάτσα με τον Επασί, ο οποίος πρόλαβε να κάνει καλή έξοδο αρχικά και στη συνέχεια να νικήσει τον άσο των Πειραιωτών. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
61' Καμάου αντί Στάικου. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
65' Εκτός περιοχής σουτ του Λαλά, έδιωξε ο Επασί by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
66' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0! Ο Μασούρας έστρωσε στον Ελ Αραμπί ο οποίος νίκησε τον Επασί με δυνατό σουτ. Πρέπει να χει βρει την μπάλα με το χέρι ο διεθνής εξτρέμ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
Λογικά θα ακυρωθεί by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΚΟΛ, παραμένει το 1-0 by Αποστόλης Λιβάνιος
20:56
70' Αποβολή για τον ΟΦΗ! Ο Μασούρας πέρασε τον Επασί, ο Γιαννούλης τον τράβηξε και δέχθηκε την κόκκινη κάρτα. Φάουλ λίγο έξω από την περιοχή για τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:59
73' Βαλμπουενά αντί Γκάρι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:59
73' Εκτέλεσε ο Βαλμπουενά το φάουλ, έδιωξε ο Επασί by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
76' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Σκαστό σουτ του Καμάου, η μπάλα λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
76' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Πασαλίδης αντί Λάμπρου by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
83' Βρουσάι αντί Λαλά για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
85' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Φάουλ του Βαλμπουενά, σουτ του Σισέ και η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Επασί by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
89' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0! Εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, ο Μπουχαλάκης πήγε να βάλει το κεφάλι του, αλλά τον πρόλαβε ο Ντουρμισάι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
Γίνεται συνεννόηση στο VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
90'+1' Φατιγκά αντί Καρβάλιο για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
Μετράει το γκολ, 2-0! by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
Φινάλε στο Φάληρο: Ολυμπιακός-ΟΦΗ 2-0! Ο Γκάρι (19') και το αυτογκόλ του Ντουρμισάι (89') διαμόρφωσαν το αποτέλεσμα. Στο +13 οι Πειραιώτες. Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ by Αποστόλης Λιβάνιος