Παρακολουθήστε ζωντανά την αναμέτρηση για τα προκριματικά του Champions League.

20:43
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την ρεβάνς του Ολυμπιακού με τη Μακάμπι Χάιφα, για τα προκριματικά του Champions League! by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
Ο πρώτος αγώνας είχε έρθει ισόπαλος 1-1. Δεν ισχύει το εκτός έδρας γκολ, άρα σε περίπτωση που μετά τον επαναληπτικό οι αντίπαλοι έχουν πετύχει ίδιο αριθμό τερμάτων, οδηγούνται σε παράταση και, εφόσον χρειαστεί, πέναλτι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
Η ομάδα που θα προκριθεί από αυτό το ζευγάρι θα αντιμετωπίσει στον 3ο προκριματικό γύρο τον Απόλλωνα Λεμεσού (Κύπρος), ενώ η ομάδα που θα αποκλειστεί συνεχίζει στον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League κόντρα στον χαμένο του Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) – Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία). by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ, Βρσάλικο, Μανωλάς, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ, Κανέ, Μπουχαλάκης, Μαντί Καμαρά, Ζινκερνάγκελ, Μασούρας, Τικίνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
Στον πάγκο οι Τζολάκης, Παπαδούδης, Εμβιλά, Κουντέ, Ελ Αραμπί, Παπασταθόπουλος, Καρβάλιο, Αγκιμπού Καμαρά, Άβιλα, Βαλμπουενά, Κίτσος, Ραντζέλοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
Μακάμπι Χάιφα (Μπαράκ Μπαχάρ): Κοέν, Κορνού, Γκόλντμπεργκ, Πλάνιτς, Σούντγκρεν, Μοχάμεντ, Λαβί, Σερί, Νταβίδ, Πιερό, Αζίζα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:33
Στις 22:00 το παιχνίδι θα ξεκινήσει! by Αναστασία Βοσνάκη
21:42
21:43
21:47
21:55
Καλησπέρα και από εμένα. Ενδιαφέρουσα η επιλογή των τριών παικτών στον άξονα από τον Μαρτίνς. Οι Μπουχαλάκης, Κανέ και Μαντί Καμαρά είναι τρεις ποδοσφαιριστές με τους οποίους ο Ολυμπιακός μπορεί να πάρει τον έλεγχο του άξονα και να αποτρέψει την δημιουργία στους Ισραηλινούς με κάθετο παιχνίδι, αλλά μένει να φανεί πως θα ανταπεξέλθουν και επιθετικά. by Γιώργος Τσανάκας
21:55
Οι ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
22:00
Οι φίλοι του Ολυμπιακού είναι πάντα στο πλευρό του: Εικόνα live 21971718/107753.jpg by Αναστασία Βοσνάκη
22:01
1' Σουτ ο Μασούρας, τον έκοψε η αντίπαλη άμυνα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:03
4' Φάουλ για τη Μακάμπι σε πολύ καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:04
5' Γκολ η Μακάμπι Χάιφα! Ο Σερί με απευθείας εκτέλεση φάουλ ανοίγει το σκορ, κάνοντας το 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη
22:06
6' Σουτ ο Μοχάμεντ, μπλόκαρε ο Βατσλίκ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:07
Δεν πρέπει να χάσει το μυαλό του ο Ολυμπιακός σε καμία περίπτωση παρά το γρήγορο γκολ που δέχτηκε από τους Ισραηλινούς. Το ματς μόλις ξεκίνησε, αλλά χρειάζεται μεγάλη προσοχή... by Γιώργος Τσανάκας
22:09
22:11
11' Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι είναι για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
22:11
12' Πήρε την κεφαλιά ο Μασούρας, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:13
Κίτρινη κάρτα στον Τοροσίδη που είναι στον πάγκο για διαμαρτυρία, επειδή στην προηγούμενη φάση με την κεφαλιά του Μασούρα η μπάλα βρήκε και στο χέρι του Πλάνιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:15
16' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:16
22:18
19' Δυνατό σουτ ο Μαντί, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:23
22:23
24' Φάουλ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
22:23
Κόρνερ για την ομάδα του Μαρτίνς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:25
25' Ο Μπουχαλάκης σκοράρει από κοντά, αλλά το γκολ δεν μέτρησε καθώς η μπάλα βρήκε στο χέρι του σκόρερ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:25
26' Κάρτα σε Τικίνιο, Αζίζα, Σισέ. Κόκκινη κάρτα πήρε συνεργάτης του Πέδρο Μαρτίνς για έντονη διαμαρτυρία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:27
27' Cooling break. by Αναστασία Βοσνάκη
22:27
Νευρικό ξεκίνημα των Πειραιωτών, μπήκαν με άγχος στο γήπεδο και αυτό φαίνεται! Οι Ισραηλινοί βρήκαν το γρήγορο γκολ και τώρα παίζουν με τα νεύρα των παικτών του Μαρτίνς, τους βολεύει άλλωστε το αποτέλεσμα και θα κάνουν ό,τι μπορούν για να αποδιοργανώσουν τους «ερυθρόλευκους». Το τέρμα του Μπουχαλάκη σωστά δεν μέτρησε, νωρίτερα ο διαιτητής ελέγχεται για το χέρι του Πλάνιτς! by Γιώργος Τσανάκας
22:30
30' Συμπληρώσαμε το μισάωρο, με την Μακάμπι να προηγείται 1-0 του Ολυμπιακού από το 5ο λεπτό της αναμέτρησης. by Αναστασία Βοσνάκη
22:30
Το γκολ της Μακάμπι Χάιφα στο 5ο λεπτό by Αναστασία Βοσνάκη
22:31
22:32
33' Κίτρινη ο Ρέαμπτσιουκ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:33
22:36
37' Σουτ ο Σερί, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:38
38' Δυνατή μπαλιά του Μπουχαλάκη στον Μασούρα, με τον τελευταίο να μην προλαβαίνει και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:41
42' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
22:42
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:42
43' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:43
44' Κακή εκτέλεση φάουλ του Ζινκερνάγκελ, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:44
45' Σουτ ο Μασούρας, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:45
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
22:46
22:46
45+2' Κίτρινη ο Πλάνιτς για διαμαρτυρία. by Αναστασία Βοσνάκη
22:49
45+5' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
22:50
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:51
45+6' Τεράστια επέμβαση ο Βατσλίκ σε σουτ του Ντέιβιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:52
Ημίχρονο στο Γ. Καραϊσκάκης. Η Μακάμπι Χάιφα προηγείται 1-0 του Ολυμπιακού, με γκολ του Σερί στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
22:52
Ο Ολυμπιακός σπατάλησε το πρώτο μισάωρο σχεδόν, αφού μετά το γρήγορο γκολ που δέχτηκε… τσίμπησε από τη συμπεριφορά των αντιπάλων του που ήθελαν να ροκανίσουν χρόνο και να παίξουν με το μυαλό τους. Στο τελευταίο τέταρτο οι «ερυθρόλευκοι» το πήγαν πιο ορθολογικά, κέρδισαν και στατικές φάσεις αλλά δεν εκμεταλλεύτηκαν καμία εξ αυτών. Χρειάζεται Αραμπί, Βαλμπουενά στο ημίχρονο ο Ολυμπιακός, ίσως και Καρβάλιο για έξτρα δημιουργία και γκολ! Ευτυχώς για τους Πειραιώτες ο Βατσλίκ έκανε τρομερή επέμβαση στο φινάλε του πρώτου μέρους και γλίτωσε τα χειρότερα... by Γιώργος Τσανάκας
23:05
46' Καρβάλιο αντί Μπουχαλάκη. Χωρίς αλλαγές η Μακάμπι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:07
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:08
47' Δυνατό σουτ ο Κανέ, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:09
48' Κόρνερ για τη Μακάμπι Χάιφα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:09
23:13
51' Κόρνερ για τη Μακάμπι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:14
Δεν το εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:14
23:16
55' Κεφαλιά ο Πιερό, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:16
55' Κίτρινη ο Μοχάμεντ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:19
57' Κίτρινη και ο Κανέ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:22
60' Ωραία σέντρα του Βρσάλικο, η μπάλα μένει στην περιοχή της Μακάμπι αφού δεν απομακρύνεται σωστά αλλά ο Τικίνιο σουτάρει από τη μικρή περιοχή πάνω στα σώματα! by Αναστασία Βοσνάκη
23:23
61' Γκολ η Μακάμπι Χάιφα με καρφωτή κεφαλιά του Πιερό και 2-0! by Αναστασία Βοσνάκη
23:24
62' Μέσα ο Ελ Εραμπί και ο Κούντε, έξω ο Κανέ και ο Ζινκερνάγκελ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
23:25
Πληρώνει την αδράνεια στην άμυνά του ο Ολυμπιακός, η Μακάμπι τον τιμωρεί με τον θηριώδη φορ Πιερό και πλέον τα πράγματα είναι υπερβολικά δύσκολα για την ομάδα του Μαρτίνς. Ψάχνει δύο γκολ στο τελευταίο μισάωρο, απέναντι σε μια ομάδα που είναι καλά οργανωμένη… by Γιώργος Τσανάκας
23:26
65' Γκολ η Μακάμπι και 3-0! Ξανά ο Πιερό. by Αναστασία Βοσνάκη
23:27
Ο Ολυμπιακός είναι σε πολύ δύσκολη θέση αυτή την στιγμή και το συνολικό σκορ μέχρι στιγμής 4-1. by Αναστασία Βοσνάκη
23:30
Ο κόσμος του Ολυμπιακού είναι απογοητευμένος και φωνάζει συνθήματα του τύπου Εεε οοο αλλιώς ονειρευόμαστε τον Ολυμπιακό... by Αναστασία Βοσνάκη
23:30
69' Μέσα ο Βαλμπουενά, έξω ο Μασούρας. by Αναστασία Βοσνάκη
23:33
23:34
72' Αλλαγές για τη Μακάμπι. Αζίζα, Κορνού έξω, Αράντ, Μεναχέμ μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:36
74' Σουτ ο Σερί, η μπάλα ελάχιστα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:36
Το 2-0 με τον Πιερό
by Αναστασία Βοσνάκη
23:36
Το 3-0 ξανά με τον Πιερό
23:38
Ο Ολυμπιακός παρουσιάστηκε ανέτοιμος και γνωρίζει άδοξο αποκλεισμό από νωρίς, συνεχίζοντας πάντως στα προκριματικά του Europa League. Δεν πρέπει πάντως να σταματήσουν στο τελευταίο τέταρτο οι ερυθρόλευκοι, γιατί οι Ισραηλινοί δείχνουν διάθεση να βγουν μπροστά για να σκοράρουν ξανά... by Γιώργος Τσανάκας
23:38
77' Εμβιλά μέσα, έξω ο Μαντί Καμαρά. by Αναστασία Βοσνάκη
23:39
78' Αλλαγές και για τη Μακάμπι. Σερί, Ντέιβιντ έξω, Αζίλι, Αμπού Φανί μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:41
79' Φάουλ για τον Ολυμπιακό. Ο Βαλμπουενά στέλνει την μπάλα στην αγκαλιά του Κοέν. by Αναστασία Βοσνάκη
23:47
86' Έξω ο Πιερό, μέσα ο Ρουκάβιτσα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:48
87' Γκολ για τη Μακάμπι και 4-0. Ο Φανί μπήκε πριν λίγο και σκόραρε για την ομάδα του. by Αναστασία Βοσνάκη
23:49
Ο Ολυμπιακός έχει κάκιστη ψυχολογία και δεν μπορεί να αντιδράσει. by Αναστασία Βοσνάκη
23:52
Τέλος στο παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
23:53
O Ολυμπιακός γνώρισε βαριά εντός έδρας ήττα με 4-0 από τη Μακάμπι Χάιφα και θα συνεχίσει στα προκριματικά του Europa League. Αποκαρδιωτικοί οι παίκτες του Πέδρο Μαρτίνς, από τις χειρότερες εμφανίσεις των τελευταίων ετών… by Αναστασία Βοσνάκη