ΑΕΚ-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα ΑΕΚ-ΠΑΟΚ για την 10η αγωνιστική της Super League 1.

18:48
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
18:49
Σπουδαίο ματς και για τις δύο ομάδες, η ΑΕΚ θέλει να συνεχίσει το νικηφόρο σερί της, με τον ΠΑΟΚ να ψάχνει την επιστροφή στις νίκες που θα τον εδραιώσει στα ψηλά στρώματα της βαθμολογίας. by Γιώργος Τσανάκας
18:53
Το... ντέρμπι έχει ξεκινήσει από νωρίς στην "OPAP Arena". Πρώτα με δακρυγόνα στα πέριξ του γηπέδου, με τον Γιώργο Τσακίρη να αναφέρει πως ήταν άσκοπο όλο αυτό. by Γιώργος Τσανάκας
18:54
Ένταση υπήρξε και με τους οπαδούς της ΑΕΚ και τον Λουτσέσκου. Ο Ρουμάνος τεχνικός μπήκε για βόλτα στην OPAP Arena και… έκανε νόημα στους οπαδούς να τον αποδοκιμάσουν! by Γιώργος Τσανάκας
18:55
Εικόνα live 21972777/2643.jpg Εικόνα live 21972777/59243.jpg Εικόνα live 21972777/109019.jpg Εικόνα live 21972777/58537.jpg Εικόνα live 21972777/85736.jpg by Γιώργος Τσανάκας
18:56
Νωρίτερα, ο Ολυμπιακός νίκησε 2-0 τη Λαμία και πλέον βρίσκεται στο -1 από τη δεύτερη ΑΕΚ και στο +4 από τον πέμπτο ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
19:01
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
19:01
ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα, 4-4-2): Αθανασιάδης – Ρότα, Βίντα, Μουκουντί, Μοχαμάντι – Ελίασον, Σιμάνσκι, Πινέδα, Γκατσίνοβιτς – Γκαρσία, Αραούχο. by Γιώργος Τσανάκας
19:01
Στον πάγκο για την ΑΕΚ είναι οι Χατζηεμμανουήλ, Μήτογλου, Χατζισαφί, Σιντιμπέ, Τζαβέλλας, Γιόνσον, Μάνταλος, Γαλανόπουλος και Άμραμπατ. by Γιώργος Τσανάκας
19:02
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου, 4-2-3-1): Κοτάρσκι – Σάστρε, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Ράφα Σοάρες – Κούρτιτς, Ντάντας – Νάρεϊ, Αουγκούστο, Κωνσταντέλιας – Ολιβέιρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
Στον πάγκο Ζ. Ζίβκοβιτς, Νάσμπεργκ, Παναγιώτου, Φελίπε Σοάρες, Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ, Κουαλιάτα, Γκορντεζιάνι. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
Επτά διαδοχικά παιχνίδια χωρίς ήττα με γηπεδούχο την ΑΕΚ παραμένει ο ΠΑΟΚ, ο οποίος ηττήθηκε τελευταία φορά από τους κιτρινόμαυρους στις 5 Νοεμβρίου 2017 με 1-0 (25’ Λιβάγια). by Γιώργος Τσανάκας
19:04
Συνολικά μετράνε εννέα ματς χωρίς ήττα ανεξάρτητα έδρας για το πρωτάθλημα και συνολικά μαζί με το Κύπελλο Ελλάδος, το σύνολο του αήττητου φτάνει τα 13 ματς για την ομάδα της Θεσσαλονίκης και στις δύο έδρες. by Γιώργος Τσανάκας
19:05
Η ΑΕΚ αυτή τη σεζόν έχει μια ήττα ως γηπεδούχος από το Βόλο την 2η αγωνιστική στη Ριζούπολη, ενώ στο νέο της γήπεδο έχει δώσει δύο αγώνες και μετρά ισάριθμες νίκες. by Γιώργος Τσανάκας
19:05
Η τελευταία αναμέτρηση των δύο ομάδων στη Νέα Φιλαδέλφεια για το πρωτάθλημα έγινε την 1η Δεκεμβρίου 2002 και ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 4-3. Τα γκολ για την ομάδα της Θεσσαλονίκης σημείωσαν οι Φρούσος, Οκκάς (2) και Νάστος, ενώ για την ΑΕΚ σκόραραν ο Κατσουράνης, ο Νικολαϊδης και ο Μπορμπόκης. by Γιώργος Τσανάκας
19:05
Η πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων έγινε στη Νέα Φιλαδέλφεια έγινε στις 8 Μαΐου 1960 και τελείωσε με 3-1 υπέρ της ΑΕΚ. Οι Αμπος, Νεστορίδης, Πετρίδης σκόραραν για τους γηπεδούχους και ο Χαβανίδης σημείωσε το πρώτο γκολ του ΠΑΟΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια στην ιστορία της Α’Εθνικής/Super Legague. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
Διαιτητής ο Στεφάνσκι (Πολωνία), βοηθοί του οι Γκόλις, Ομπούκοβιτς (Πολωνία). Τέταρτος ο Κουτσιαύτης (Άρτας) και στο VAR οι Μάλεκ (Πολωνία), Μπούξμπαουμ (Ανατολικής Αττικής) by Γιώργος Τσανάκας
19:07
Σε 25 λεπτά θα ξεκινήσει το ματς. Οι δύο ομάδες συνεχίζουν το ζέσταμά τους... by Γιώργος Τσανάκας
19:21
Και η καθιερωμένη πτήση του αετού Οδυσσέα στη Νέα Φιλαδέλφεια... by Γιώργος Τσανάκας
19:24
19:28
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
19:29
Ωραία εικόνα με Αλμέιδα και Λουτσέσκου, που τα έλεγαν αρκετή ώρα! by Γιώργος Τσανάκας
19:31
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:32
1' Ταχύτατα στην κόντρα η ΑΕΚ, ο Ελίασον κάνει τη σέντρα αλλά ο Ίνγκασον απομακρύνει. by Γιώργος Τσανάκας
19:34
3' Κλέβει ο Κούρτιτς, δυνατή όμως η κάθετη του Ντάντας για τον Ολιβέιρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:35
4' Πρώτη φάση στο παιχνίδι, είναι για τον ΠΑΟΚ! Εξαιρετική κομπίνα των παικτών του Λουτσέσκου, ο Κωνσταντέλια έκανε το διαγώνιο τελείωμα από δύσκολη θέση αλλά η μπάλα πέρασε άουτ, by Γιώργος Τσανάκας
19:36
19:37
6' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
7' Καλή εκτέλεση φάουλ του Γκατσίνοβιτς, λίγο άουτ. Βρήκε η μπάλα λίγο στο τείχος, στο κεφάλι του Αουγκούστο, κόρνερ είναι! by Γιώργος Τσανάκας
19:38
8' Σουτ του Αραούχο, κοντράρει και η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Κοτάρσκι. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
8' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ! Γρήγορη επίθεση των φιλοξενούμενων, ο Αουγκούστο παίρνει τις κόντρες και σεντράρει, με τον Ολιβέιρα να μην κάνει καλή κεφαλιά από το ύψους της μικρής περιοχής, στέλνοντας άουτ την μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
10' Πιέζει ψηλά η ΑΕΚ και κερδίζει κόρνερ. Ανεκμετάλλευτο πέρασε... by Γιώργος Τσανάκας
19:41
Ο ΠΑΟΚ είναι πολύ ψύχραιμος με την μπάλα στα πόδια, παρότι η ΑΕΚ ως συνήθως πιέζει ψηλά. Οι φιλοξενούμενοι δεν έχουν... μασήσει ως τώρα, παίρνοντας πολλές φορές και ρίσκα, αλλά να δούμε αν θα τους βγουν! Η Ένωση ψάχνεται με το κλασικό πρέσινγκ, θέλοντας να κερδίσει μπάλες και να απειλήσει. by Γιώργος Τσανάκας
19:43
Πολλές μονομαχίες στο ματς ως τώρα. Μπόλικη δύναμη και ένταση! Εικόνα live 21972777/9864.jpg by Γιώργος Τσανάκας
19:43
Η φάση του Κωνσταντέλια by Γιώργος Τσανάκας
19:46
16' Ωραία κυκλοφορία της μπάλας για την ΑΕΚ, ο Μοχαμάντι εφορμά στην περιοχή αλλά ο Κοτάρισκι διώχνει με τα πόδια το γύρισμα του Ιρανού μπακ. by Γιώργος Τσανάκας
19:47
16' Κάτι σαν σουτ του Ρότα, η μπάλα... πλάγιο! by Γιώργος Τσανάκας
19:48
Το φάουλ του Γκατσίνοβιτς by Γιώργος Τσανάκας
19:49
Η φάση του ΠΑΟΚ με τον Ολιβέιρα by Γιώργος Τσανάκας
19:50
Έφτασε να πιέσει στην αντίπαλη περιοχή η ΑΕΚ, αλλά έχει κάνει φάουλ ο Λιβάι στον Ίνγκασον στην προσπάθεια του Ισλανδού να διώξει. by Γιώργος Τσανάκας
19:51
20' Τεράστια επέμβαση του Κοτάρσκι, μεγάλη φάση για τους κιτρινόμαυρους! Η ΑΕΚ έκλεψε, ίσως με φάουλ από τον Ολιβέιρα, ο Αραούχο βρήκε τον χώρο και σούταρε, η μπάλα βρήκε στην πλάτη του Λιβάι και πήρε τρελή τροχιά, με τον Κοτάρσκι να κάνει πίσω βήματα και να κάνει μια υπερβολικά δύσκολη επέμβαση! by Γιώργος Τσανάκας
19:54
Στα μισά του πρώτου μέρους, παραμένει το 0-0. Ο ΠΑΟΚ είχε ένα καλό πρώτο δεκάλεπτο, όπου δεν... μάσησε από το έντονο πρέσινγκ των παικτών του Αλμέιδα. Όσο περνάει η ώρα, η ΑΕΚ έβαλε μεγαλύτερη ένταση στο παιχνίδι της και κερδίζει μέτρα στο γήπεδο. by Γιώργος Τσανάκας
19:56
25' Ταχύτατη κόντρα της ΑΕΚ μετά από κόρνερ του ΠΑΟΚ, βγαίνουν τέσσερις με δύο αλλά δεν φτάνουν σε τελική. Κέρδος το κόρνερ, αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο! by Γιώργος Τσανάκας
19:57
Η μίνι ένταση μεταξύ Βίντα - Αουγκούστο by Γιώργος Τσανάκας
19:57
Το γύρισμα του Μοχαμάντι που έδιωξε ο Κοτάρσκι by Γιώργος Τσανάκας
19:57
26' Κάρτα στον πάγκο του ΠΑΟΚ, στον Κωνσταντινίδη. by Γιώργος Τσανάκας
19:58
28' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον ΠΑΟΚ. Ανεκμετάλλευτο και αυτό, αλλά κερδίζουν νέο φάουλ οι φιλοξενούμενοι! by Γιώργος Τσανάκας
20:00
30' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Παρατηρήσεις από τον διαιτητή σε Ολιβέιρα, Σιμάνσκι. by Γιώργος Τσανάκας
20:01
Ανεκμετάλλευτο πέρασε και αυτό... by Γιώργος Τσανάκας
20:03
Έπεσε ο ρυθμός, κυρίως από πλευράς ΑΕΚ! Λογικό, μισή ώρα στα... κόκκινα δεν γίνεται, αφού πίεζε υπερβολικά. Δίνει χώρο στον ΠΑΟΚ η ομάδα του Αλμέιδα για να προσπαθήσει να παίξει στην κόντρα. by Γιώργος Τσανάκας
20:03
Ολιβέιρα και Βίντα στο έδαφος μετά από σύγκρουση. Σηκώθηκαν και οι δύο... by Γιώργος Τσανάκας
20:05
20:06
36' Γκοοολ για την ΑΕΚ! Για ακόμη μια φορά, οι παίκτες του Αλμέιδα πιέζουν ψηλά στο γήπεδο, ο Ντάντας κάνει λάθος υπό την πίεση του Αραούχο, με τον Ελίασον να σπάει στον Λιβάι και αυτός με τρομερό πλασέ στην κίνηση να στέλνει την μπάλα εκεί που δεν... βγαίνει! by Γιώργος Τσανάκας
20:08
Υπέροχο τελείωμα του Λιβάι, από την κλασική πίεση που κάνουν στους αντιπάλους τους προήλθε το κλέψιμο και το γκολ! by Γιώργος Τσανάκας
20:09
38' Μυθική επέμβαση του Κοτάρσκι, απίθανη φάση του Πινέδα! Άλλο ένα κλέψιμο των γηπεδούχων, ο Πινέδα γίνεται κάτοχος της μπάλας και κάνει υπέροχη ατομική ενέργεια, αλλά και το τελείωμα σχεδόν από τη μικρή περιοχή αλλά ο κίπερ του ΠΑΟΚ έκανε την επέμβαση της χρονιάς! by Γιώργος Τσανάκας
20:10
Πολύ σκληρό φάουλ στον Κωνσταντέλια! Ευτυχώς, δεν χτύπησε ο μικρός... by Γιώργος Τσανάκας
20:11
41' Κάρτα στον Ντάντας. Σωστή! Θα μπορούσε ο Στεφάνσκι νωρίτερα να κιτρινίσει και τον Αραούχο για το σκληρό φάουλ. by Γιώργος Τσανάκας
20:13
43' Νέα μεγάλη φάση για την ΑΕΚ! Ο Λιβάι αδειάζει με υπέροχη ντρίμπλα τον Ίνγκασον, αποφεύγει και δεύτερο αντίπαλο αλλά ο Κοτάρσκι βγάζει το τελείωμά του! by Γιώργος Τσανάκας
20:14
Το γκολ της ΑΕΚ για το 1-0 by Γιώργος Τσανάκας
20:15
45' Φάουλ του Γκατσίνοβιτς στον Κωνσταντέλια για κάρτα, την γλιτώνει ο χαφ της ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
20:16
1 λεπτό έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο! Η ΑΕΚ προηγείται 1-0 του ΠΑΟΚ χάρη στο τέρμα του Λιβάι Γκαρσία στο 36ο λεπτό. by Γιώργος Τσανάκας
20:18
Είχε μεγάλες φάσεις και για δεύτερο τέρμα η ΑΕΚ μετά το προβάδισμα, με τον ΠΑΟΚ να έχει ένα καλό πρώτο τέταρτο αλλά μετά να το πάει πιο συντηρητικά. by Γιώργος Τσανάκας
20:18
Η μυθική επέμβαση του Κοτάρσκι στον Πινέδα! by Γιώργος Τσανάκας
20:20
20:20
20:21
Νωρίτερα, το σκληρό μαρκάρισμα του Αραούχο στον Κωνσταντέλια by Γιώργος Τσανάκας
20:26
Η καυτή ατμόσφαιρα στην "OPAP Arena" by Γιώργος Τσανάκας
20:28
Και η φάση του Λιβάι με τη νέα επέμβαση του Κοτάρσκι by Γιώργος Τσανάκας
20:29
Έχει μεγάλο ενδιαφέρον το δεύτερο μέρος, ώστε να δούμε πώς ο ΠΑΟΚ θα αντιδράσει ενώ βρίσκεται πίσω στο σκορ. Αν ανοιχτεί, θα είναι... βούτυρο στο ψωμί των παικτών του Αλμέιδα. by Γιώργος Τσανάκας
20:35
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος! Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
20:36
47' Απίθανη κούρσα του Κωνσταντέλια, αδειάζει δύο αντιπάλους και σουτάρει μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα σταματά στο σώμα του Πινέδα. by Γιώργος Τσανάκας
20:40
Δίνει μπάλα και χώρους στον ΠΑΟΚ η ΑΕΚ στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους. by Γιώργος Τσανάκας
20:41
Εν τω μεταξύ, ο Κωνσταντέλιας κάνει εξαιρετικό ματς. Άγνοια κινδύνου έχει το παιδί, τσαμπουκαλής και δεν έχει μασήσει από το ποδοσφαιρικό... bullying του Ρότα και των παικτών της ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
20:41
52' Κάρτα τώρα στον Ολιβέιρα. by Γιώργος Τσανάκας
20:42
20:43
Παρότι ο Κωνσταντέλιας κάνει μεγάλο ματς, την ίδια ώρα ο Νάρεϊ είναι κακός για τον ΠΑΟΚ. Πινέδα-Γκατσίνοβιτς είναι εξαιρετικοί από πλευράς ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
54' Περιμένει το VAR ο διαιτητής, αφού μετά από εκτέλεση φάουλ και μονομαχία, η μπάλα βρίσκει στο χέρι ενός παίκτη του ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
Ακούσιο θεωρείται και σωστά, αφού υπάρχει εναέρια μονομαχία δύο παικτών της ΑΕΚ και ενός του ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
20:46
56' Κάρτα στον Σάστρε. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
59' Υπέροχη κάθετη πάσα με ραμπόνα από τον Αραούχο, ο Μοχαμάντι κερδίζει το κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
59' Χλιαρό σουτ του Μοχαμάντι, μπλόκαρε εύκολα ο Κοτάρσκι. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
Άλλαξε πλευρές τον Νάρεϊ με τον Κωνταντέλια ο Λουτσέσκου. Θέλει, πάντως, ένα χαφ πριν είναι αργά ο ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
61' Γκοοολ για την ΑΕΚ! Εξαιρετική κυκλοφορία των παικτών του Αλμέιδα, ο Ελίασον έκανε φανταστική ατομική ενέργεια και έσπασε στον Γκατσίνοβιτς, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει από τα όρια της μικρής περιοχής τον Κοτάρσκι για το 2-0. by Γιώργος Τσανάκας
20:53
Δεν προλάβαμε να γράψουμε για τον άξονα του ΠΑΟΚ και επιβεβαιωθήκαμε. Έχει να ανέβει ένα βουνό η ομάδα του Λουτσέσκου πλέον! by Γιώργος Τσανάκας
20:53
63' Κάρτα στον Γκατσίνοβιτς για... τσαμπουκά με τον Αουγκούστο. Φάουλ για τον ΠΑΟΚ παράλληλα με την περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
20:55
Όπως στο πρώτο μέρος έτσι και στο δεύτερο, ο ΠΑΟΚ μπήκε καλά στο πρώτο δεκάλεπτο αλλά μετά η ΑΕΚ πήρε τα ηνία. Ετοιμάζει τριπλή αλλαγή ο Λουτσέσκου, για να δούμε. by Γιώργος Τσανάκας
20:56
67' Μέσα οι Σβαμπ, Μπίσεσβαρ και Καντουρί, έξω οι Ντάντας, Κούρτιτς, Νάρεϊ. Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:00
69' Ο Αουγκούστο έχει πατήσει στο χέρι νωρίτερα τον Σιμάνσκι... Αν δεν γλίστρησε, τότε είναι στα όρια της αποβολής! by Γιώργος Τσανάκας
21:00
Έχει αποκτήσει καλύτερη κυκλοφορία πλέον ο ΠΑΟΚ με τις αλλαγές, κρατάει περισσότερη μπάλα, επίσης. by Γιώργος Τσανάκας
21:01
Το 2-0 της ΑΕΚ με τον Γκατσίνοβιτς by Γιώργος Τσανάκας
21:02
72' Κόβει παράλληλα με την περιοχή ο Μπίσεσβαρ και προσπαθεί να κάνει τσιμπητή μπαλιά, αλλά είναι κακή η επιλογή του και ο Αθανασιάδης μπλοκάρει εύκολα. by Γιώργος Τσανάκας
21:02
Ο πανηγυρισμός του Γκατσίνοβιτς με πιτσιρικά στις εξέδρες by Γιώργος Τσανάκας
21:06
76' Γιόνσον αντί Πινέδα για την ΑΕΚ. Ο Αλμέιδα είδε ότι ο ΠΑΟΚ φορτώνει τα χαφ και θέλει να θωρακίσει την ομάδα του στον άξονα. by Γιώργος Τσανάκας
21:07
78' Βολέ του Γκαρσία από τα όρια της περιοχής, είχε καλή θέση και μπλόκαρε ο Κοτάρσκι! by Γιώργος Τσανάκας
21:09
79' Κουαλιάτα αντί Κωνσταντέλια για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:10
Τελευταίο δεκάλεπτο στην OPAP Arena. Η ΑΕΚ κρατάει με χαρακτηριστική άνεση το προβάδισμά της, όπως και τον ΠΑΟΚ μακριά από τελικές. Γυροφέρνουν την μπάλα οι φιλοξενούμενοι αλλά δεν μπορούν να φτιάξουν καθαρές φάσεις. by Γιώργος Τσανάκας
21:11
81' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα, κάρτα στον Ελίασον. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
83' Μέσα οι Άμραμπατ, Μάνταλος, έξω οι Γκατσίνοβιτς, Ελίασον για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:16
Στα τελευταία λεπτά οδεύουμε, μοιάζει δύσκολο να αλλάξει κάτι. Στο 86' βρισκόμαστε, το 2-0 παραμένει. by Γιώργος Τσανάκας
21:19
89' Μέσα ο Γαλανόπουλος και ο Μήτογλου, έξω οι Βίντα, Αραούχο. Έχει έναν πόνο στον αριστερό προσαγωγό ο Βίντα, αποθέωση από όλο το γήπεδο για Αραούχο. by Γιώργος Τσανάκας
21:20
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
21:20
90'+1' Κεφαλιά του Κουλιεράκη, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:23
90'+3' Τέσσερις παίκτες πάνω στον Άμραμπατ, δεν τον κόβει κανείς και τελικά ο Ολλανδομαροκινός κερδίζει το πλάγιο και χρόνο. by Γιώργος Τσανάκας
21:23
Άλλα δύο λεπτά στον έξτρα χρόνο. by Γιώργος Τσανάκας
21:25
Τέλος στο ματς! Η ΑΕΚ ήταν ανώτερη και επικράτησε 2-0 του ΠΑΟΚ, πετυχαίνοντας την 6η διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα. Παραμένει μόνη δεύτερη η Ένωση, στο -6 από την κορυφή, με τους φιλοξενούμενους να μένουν στους 16 βαθμούς! by Γιώργος Τσανάκας
21:26
Ο Λιβάι Γκαρσία άνοιξε το σκορ στο 36', ενώ ο Γκατσίνοβιτς έβαλε το... κερασάκι στην τούρτα στο 61'. Αμφότερα ήρθαν από ασίστ του κορυφαίου του αγώνα, Ελίασον! by Γιώργος Τσανάκας