Κατάρ-Εκουαδόρ

Παρακολουθήστε από το sportfm.gr το εναρκτήριο ματς του Μουντιάλ.

17:11
Καλησπέρα σας. Η ώρα για την πρεμιέρα του 22ου Παγκοσμίου Κυπέλλου έφτασε, με το Κατάρ να αντιμετωπίζει στις 18:00 το Εκουαδόρ. Τηλεοπτική μετάδοση από τον Ant1, όπου προβάλλεται εδώ και λίγη ώρα η τελετή έναρξης στο "Al Bayt", στην πόλη Αλ Κορ. by Γιάννης Πολιάς
17:13
by Γιάννης Πολιάς
17:13
17:13
17:14
17:15
Οι διοργανωτές κάνουν ντεμπούτο στον θεσμό, ενώ το Εκουαδόρ εμφανίζεται για τέταρτη φορά στην ιστορία του - όλες κατά τον 21ο αιώνα. by Γιάννης Πολιάς
17:18
17:21
17:21
Λάμψη από το παρελθόν με τον Μαρσέλ Ντεσαγί. by Γιάννης Πολιάς
17:23
17:28
Κάτι παραπάνω από μισή ώρα για τη σέντρα, ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
17:29
Κατάρ (Φ. Σάντσεθ): Αλ Σιμπ, Μιγκέλ, Χασάν, Αχμέντ, Χισάμ, Κουκχί, Χατέμ, Αλ Χαΐντος, Μπουντιάφ, Αφίφ, Αλί. Εκουαδόρ (Γκ. Αλφάρο): Γκαλίντες, Τόρες, Ινκάπιε, Εστουπινιάν, Πρεσιάδο, Ιμπάρα, Πλάτα, Μέντες, Καϊσέδο, Εστράδα, Βαλένσια. by Γιάννης Πολιάς
17:29
Αξίζει να σημειωθεί ότι η αποστολή των διοργανωτών αποτελείται αποκλειστικά από ποδοσφαιριστές που αγωνίζονται στο εγχώριο πρωτάθλημα. by Γιάννης Πολιάς
17:34
Στον πάγκο για το Κατάρ: Γ. Χασάν, Μπαρσάμ, Βαάντ, Σαλμάν, Αλαελντίν, Ασαντάλα, Μουντέρι, Κιντίρ, Μοχάμεντ, Μουνίρ, Αλ Χαϊρί, Μαντιμπό, Αμπντουλραχίμ, Γκαμπέρ, Μεσάλ Στον πάγκο για το Εκουαδόρ: Ραμίρες, Ντομίνγκες, Αρμπολέδα, Σιφουέντε, Πάτσο, Γκρουέσο, Ε. Πρεσιάδο, Αρεάγκα, Μένα, Σαρμιέντο, Εσπινόσα, Φράνκο, Ρεάσκο, Πορόσο, Ροντρίγκες by Γιάννης Πολιάς
17:39
Περίπου 20 λεπτά για τη σέντρα, με το Κατάρ να αντιμετωπίζει για τέταρτη φορά στην ιστορία του το Εκουαδόρ. Στις τρεις προηγούμενες περιπτώσεις ήταν σε φιλικές αναμετρήσεις, με τις δύο ομάδες να έχουν από μία νίκη, μια ισοπαλία και μια ήττα. by Γιάννης Πολιάς
17:43
17:46
Υπενθυμίζεται πως το Κατάρ μετέχει μεν για πρώτη φορά λόγω του ότι αποτελεί τη διοργανώτρια χώρα, ωστόσο το 2019 η ομάδα του Φέλιξ Σάντσεθ κατέκτησε το Κύπελλο Ασίας. by Γιάννης Πολιάς
17:57
Με τη σημαία της Παλαιστίνης στο μπράτσο του ο αρχηγός του Κατάρ. by Γιάννης Πολιάς
18:04
2' Φάουλ για το Εκουαδόρ λίγο πιο κάτω από τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
18:04
3' ΓΚΟΛ, 1-0 ΤΟ ΕΚΟΥΑΔΟΡ! Απίθανο ξεκίνημα, με την κάκιστη έξοδο του Αλ Σιμπ να καταλήγει σε κοντινή κεφαλιά του Βαλένσια! by Γιάννης Πολιάς
18:09
Εφιαλτικό ξεκίνημα για το Κατάρ, που όμως είδε το VAR να εντοπίζει οφσάιντ στην αρχή της φάσης. by Γιάννης Πολιάς
18:09
18:09
Παραμένει το 0-0. by Γιάννης Πολιάς
18:12
10' Φάουλ σε πλάγια θέση για το Εκουαδόρ. by Γιάννης Πολιάς
18:12
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:13
12' Κόρνερ για το Εκουαδόρ. by Γιάννης Πολιάς
18:14
Πέρασε ανεκμετάλλευτο, με τους Νοτιοαμερικανούς πάντως να πιέζουν. by Γιάννης Πολιάς
18:16
15' Πέναλτι για το Εκουαδόρ! by Γιάννης Πολιάς
18:17
Ο Αλ Σιμπ ανέτρεψε τον Βαλένσια, με τον Καταριανό τερματοφύλακα να δέχεται την κίτρινη κάρτα. by Γιάννης Πολιάς
18:25
23' Ο Αλί δέχεται κίτρινη κάρτα για φάουλ το οποίο στη συνέχεια πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
18:26
18:31
29' Κίτρινη κάρτα στον Καϊσέδο. by Γιάννης Πολιάς
18:31
18:33
31' ΓΚΟΛ, 2-0 ΤΟ ΕΚΟΥΑΔΟΡ! Ο Βαλένσια διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του με υπέροχη καρφωτή κεφαλιά! by Γιάννης Πολιάς
18:35
Έχει ένα βουνό να ανέβει το Κατάρ, με τους διοργανωτές να βλέπουν την πρεμιέρα να εξελίσσεται σε εφιάλτη... by Γιάννης Πολιάς
18:36
34' Φάουλ για το Εκουαδόρ, λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
18:38
36' Κίτρινη κάρτα στον Μπουντιάφ. by Γιάννης Πολιάς
18:41
40' Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
18:42
18:44
43' Στο έδαφος ο Βαλένσια. by Γιάννης Πολιάς
18:45
Κλήθηκε το φορείο αλλά σηκώθηκε ο σκόρερ των δύο τερμάτων του Εκουαδόρ. by Γιάννης Πολιάς
18:52
45+5' Ο Άλι δεν κατάφερε να βρει την μπάλα από πλεονεκτική θέση, πρώτη απειλή για το Κατάρ. by Γιάννης Πολιάς
18:52
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, Κατάρ-Εκουαδόρ 0-2 με δύο γκολ του Βαλένσια. by Γιάννης Πολιάς
19:12
Το Κατάρ προσπαθεί να βρει δίοδο για ένα γκολ που θα το ξαναβάλει στο ματς σε αυτά τα πρώτα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
19:12
19:15
52' Παντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Πρεσιάδο. by Γιάννης Πολιάς
19:19
55' O Αλ Σιμπ απέκρουσε το φαλτσαριστό σουτ του Ιμπάρα από το ύψος της περιοχής. by Γιάννης Πολιάς
19:20
57' Κίτρινη κάρτα για τον Μέντες. by Γιάννης Πολιάς
19:26
62' Άστοχη η κεφαλιά του Μιγκέλ. by Γιάννης Πολιάς
19:29
19:31
68' Σαρμιέντο αντί Ιμπάρα. by Γιάννης Πολιάς
19:34
71' Φάουλ για το Εκουαδόρ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
19:35
71' Βαάντ αντί Αλ Χαϊντός, Μουντάρι αντί Αλί. by Γιάννης Πολιάς
19:36
73' Φάουλ σε πλάγια θέση για το Εκουαδόρ. by Γιάννης Πολιάς
19:37
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
19:39
75' Νέο πρόβλημα με τον Βαλένσια. by Γιάννης Πολιάς
19:40
Αντικαταστάθηκε από τον Σιφουέντες. by Γιάννης Πολιάς
19:41
Κρατούσε το γόνατό του ο σκόρερ του Εκουαδόρ, με την εικόνα αυτή να φέρνει ανησυχία στις τάξεις της ομάδας του. by Γιάννης Πολιάς
19:41
78' Κίτρινη κάρτα στον Αφίφ. by Γιάννης Πολιάς
19:43
79' Ως μη γενόμενη η φάση με τον άστοχο σουτ του Σαρμιέντο, για οφσάιντ στην αρχή της φάσης. by Γιάννης Πολιάς
19:44
19:46
Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο, με το Εκουαδόρ να διατηρεί με περίσσια άνεση το υπέρ του προβάδισμα. by Γιάννης Πολιάς
19:46
83' Φάουλ σε πλάγια θέση για το Εκουαδόρ. by Γιάννης Πολιάς
19:47
Εθεάθη στον πάγκο με πάγο στο γόνατο ο Βαλένσια. by Γιάννης Πολιάς
19:50
86' Καλή στιγμή για το Κατάρ, λίγο άουτ το υπέροχο βολέ του Μουντάρι από πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
19:52
89' Κόρνερ για το Εκουαδόρ. by Γιάννης Πολιάς
19:53
90' Φράνκο αντί Εστράδα, Ροντρίγκες αντί Καϊσέδο. by Γιάννης Πολιάς
19:54
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
19:58
90+5' Κόρνερ για το Εκουαδόρ. by Γιάννης Πολιάς
19:59
Και τώρα για το Κατάρ... by Γιάννης Πολιάς
19:59
Τέλος, Κατάρ-Εκουαδόρ 0-2! by Γιάννης Πολιάς
19:59
Τα δύο γκολ του Βαλένσια στο πρώτο μέρος έδωσαν τους τρεις βαθμούς στο Εκουαδόρ. by Γιάννης Πολιάς