Ιωνικός-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 14η αγωνιστική της Super League 1.

21:01
21:02
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Ιωνικού με τον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της φετινής Super League 1, που γίνεται στο δημοτικό γήπεδο Νεάπολης. by www.sport-fm.gr
21:03
21:04
Ενώ σε ό,τι αφορά εκείνη των γηπεδούχων, απαρτίζεται από τους Χουτεσιώτη, Μύγα, Ρομαό, Σόουζα, Σάκιτς, Αντούνες, Τσίμπσαχ, Λοβέρα, Άοσμαν, Φαντιγκά και Μάντζη. by www.sport-fm.gr
21:05
Στον πάγκο του Ιωνικού βρίσκονται οι Περλέσι, Μασάς, Τσιριγώτης, Σερβιλάκης, Πογκοσιάν, Ν. Ιωαννίδης, Χ. Ιωαννίδης, Χριστοδούλης και Ελευθεριάδης. by www.sport-fm.gr
21:06
Από την άλλη, στον πάγκο του Παναθηναϊκού κάθονται οι Λοντίγκιν, Σπόραρ, Σάντσες, Τσόκαϊ, Κουρμπέλης, Πούγγουρας, Σαβιέρ, Κυριόπουλος και Καμπετσής. by www.sport-fm.gr
21:08
Σε επίπεδο απουσιών τώρα, να πούμε επίσης ότι οι «πράσινοι» δεν υπολογίζουν στους τραυματίες Βέρμπιτς, Αϊτόρ, Τρουιγιέ και Φρόκου στον ανέτοιμο Σένκεφελντ αλλά και στον Γκάνεα. by www.sport-fm.gr
21:09
Παράλληλα, η ομάδα της Νίκαιας κατεβαίνει χωρίς τους Τσιγκρίνσκι και Κάνιας, λόγω πειθαρχικού παραπτώματος, τον τραυματία Σεμπά και τους Βαλεριάνο-Ρουμπουλάκου, που δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής. by www.sport-fm.gr
21:10
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Παπαδόπουλος από τον Σύνδεσμο Μακεδονίας, ενώ στο VAR θα είναι ο Φωτιάς από τον Σύνδεσμο Πέλλας. by www.sport-fm.gr
21:11
Να θυμίσουμε επίσης ότι η ΠΑΕ Παναθηναϊκός δεν ζήτησε και δεν πήρε εισιτήρια για το συγκεκριμένο παιχνίδι, για… ευνόητους λόγους. by www.sport-fm.gr
21:16
Στον πρώτο γύρο, οι «πράσινοι» είχαν επικράτησει με 1-0 στην Λεωφόρο χάρη σε πέναλτι που κέρδισε ο Σπόραρ και εκτέλεσε εύστοχα ο Αϊτόρ. by www.sport-fm.gr
21:16
Δεν υπάρχει πολύ κόσμος στις κερκίδες του γηπέδου αυτή την στιγμή, κι ενώ απομένουν σχεδόν 15' για τη σέντρα... by www.sport-fm.gr
21:20
Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για να ετοιμαστούν και τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών. by www.sport-fm.gr
21:22
21:23
Εντύπωση προκαλεί ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου, που δείχνει να είναι σε άριστη κατάσταση, έχοντας αλλαχθεί πρόσφατα... by www.sport-fm.gr
21:25
21:28
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
21:29
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες αλλά και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
21:30
21:30
21:31
21:35
3' Ωραία ανάπτυξη του Παναθηναϊκού και ατομική ενέργεια του Βαγιαννίδη, που πασάρει από δεξιά στον Χουάνκαρ, ο οποίος σουτάρει από θέση μεσα αριστερά, αλλά ο Φαντιγκά του βάζει το «μπλοκ»... Εικόνα live 21973412/74472.jpg by www.sport-fm.gr
21:36
4' Πολύ δυνατό -δεύτερο- μαρκάρισμα του Μύγα πάνω στον Χουάνκαρ, ο οποίος σφαδάζει στο έδαφος, αλλά ο διαιτητής Παπαδόπουλος δεν δείχνει κίτρινη κάρτα! by www.sport-fm.gr
21:39
8' Πρώτη τελική στο ματς, για τον Ιωνικό, με το σουτ του Άοσμαν έξω από την περιοχή να περνάει ψηλά άουτ. by www.sport-fm.gr
21:41
10' Γεμισμα του Χουάνκαρ από αριστερά, για τον Ιωαννίδη, που δεν μπορεί να κάνει καλά το κοντρόλ μέσα στην περιοχή. by www.sport-fm.gr
21:42
21:43
12' Εκτέλεση του κόρνερ από αριστερά, με τον Άοσμαν, γύρισμα του Φαντιγκά με τακουνάκι, αλλά υπάρχει επιθετικό φάουλ στον Μπρινιόλι. by www.sport-fm.gr
21:44
13' Φάουλ του Ρομαό στον Ιωαννίδη, μακριά από την περιοχή, αλλά σε θέση για γέμισμα. by www.sport-fm.gr
21:45
21:45
14' Γκολ, 1-0 ο Παναθηναϊκός! Ο Ιωαννίδης κατεβάζει ωραία την μπάλα, βγαίνει φάτσα με τον Χουτεσιώτη, εκείνος διώχνει με τα πόδια, αλλά ο επερχόμενος Μπερνάρ σουτάρει ψηλά και ανοίγει το σκορ... by www.sport-fm.gr
21:48
16' Τεράστια ευκαιρία για τους «πράσινους» να διπλασιάσουν τα τέρματά τους, με τον Παλάσιος να σουτάρει ψηλά αλλά να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι, από το γέμισμα του Μπερνάρ από αριστερά. by www.sport-fm.gr
21:51
18' Επέλαση του Βαγιαννίδη από δεξιά, που μπαίνει στην περιοχή, πέφτει σε μονομαχία με τον Σάκιτς, αλλά ο διαιτητής Παπαδόπουλος δείχνει παίζεται. Σίγουρα υπάρχει επαφή, ενώ ακολουθεί και ένταση μεταξύ των παικτών. by www.sport-fm.gr
21:51
21:55
23' Σέντρα του Χουάνκαρ από αριστερά, δύσκολη κεφαλιά του Ιωαννίδη, ψηλά άουτ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
21:55
21:57
Ο Μπερνάρ πετυχαίνει το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Παναθηναϊκού και το πανηγυρίζει... δεόντως! Εικόνα live 21973412/22393.jpg by www.sport-fm.gr
21:58
22:03
22:06
34' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπερνάρ να περνάει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Χουτεσιώτη. by www.sport-fm.gr
22:13
41' Νέο μαρκάρισμα για κίτρινη κάρτα του Τσίμπσαχ στον Ρούμπεν, «απλό» φάουλ λέει ο Παπαδόπουλος... by www.sport-fm.gr
22:14
22:17
44' Ο Άοσμαν εκτελεί με πάσα, ο Σάκιτς κάνει την σέντρα, ο Μάντζης βρίσκει την μπάλα αλλά εκείνη περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπρινιόλι. by www.sport-fm.gr
22:17
22:19
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται του Ιωνικού με 1-0. by www.sport-fm.gr
22:19
Το γκολ του Μπερνάρ, πρώτο του με το «τριφύλλι», είναι εκείνο που χωρίζει τις δύο ομάδες, ενώ ο Παλάσιος είχε δοκάρι. by www.sport-fm.gr
22:30
22:36
22:38
22:41
48' Εξαιρετική κάθετη στην πλάτη της άμυνας του Ιωνικού, από τον Μάγκνουσον, αλλά ο Χουάνκαρ δεν κάνει καλό κοντρόλ και η σέντρα του είναι αδύναμη. by www.sport-fm.gr
22:46
52' Αντεπίθεση του Ιωνικού με τον Άοσμαν να πατάει περιοχή, αλλά τον... Μπερνάρ να τον κόβει τελευταία στιγμή! by www.sport-fm.gr
22:47
22:48
22:51
58' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟ, με την ατομική προσπάθεια του Ιωαννίδη και το χαμηλό σουτ του, που έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ ο Χουτεσιώτης! by www.sport-fm.gr
22:52
22:52
59' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Μπερνάρ, από τα δεξιά, απομακρύνει ο Σάκιτς. by www.sport-fm.gr
23:00
67' Νέα σπουδαία στιγμή για τον Παναθηναϊκό να κάνει το 0-2, αλλά ο Χουτεσιώτης έβγαλε το διαγώνιο σουτ του Τσέριν με υπερένταση σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
23:02
23:04
71' Η καλύτερη στιγμή του Ιωνικού στο ματς, με τον Άοσμαν να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής και να βλέπει την μπάλα να περνάει λίγο άουτ. by www.sport-fm.gr
23:07
23:08
23:09
23:10
23:11
Οι γηπεδούχοι με βαθιές μπαλιές προσπαθούν να φέρουν την μπάλα στην αντίπαλη περιοχή. by www.sport-fm.gr
23:13
80' Tεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Σπόραρ να παίρνει την πάσα, να περνά τον Χουτεσιώτη και τον Σόουζα να διώχνει σε κόρνερ με προβολή by www.sport-fm.gr
23:14
23:16
23:17
23:18
Οι γηπεδούχοι κυκλοφόρησαν την μπάλα από τα δεξιά, ο Μασάς πάσαρε την κατάλληλη στιγμή στον Άοσμαν που έπαιξε πλάτη τον Κώτσιρα, γύρισε και με χαμηλό σουτ νίκησε τον Μπρινιόλι για το 1-1. by www.sport-fm.gr
23:19
87' Αλλαγές για τον Ιωνικό. Ελευθεριάδης και Ιωαννίδης περνούν στο ματς. Εκτός ο Φαντιγκά και ο Μάντζης by www.sport-fm.gr
23:23
90' O Άοσμαν προσπάθησε να νικήσει τον Μπρινιόλι με μακρινό σουτ όμως ο Ιταλός τερματοφύλακας μπλόκαρε by www.sport-fm.gr
23:23
23:25
90+2' Τεράστια ευκαιρία στην κόντρα για τον Ιωνικό με τον Τσίμπσαχ να βγαίνει μόνο απέναντι στον Μπρινιόλι αλλά το πλασέ του κατέληξε πάνω στον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού by www.sport-fm.gr
23:25
23:26
23:27
23:28
Αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Άοσμαν περνά εκτός αγωνιστικού χώρου με τον Πογκοσιάν να περνά στο ματς by www.sport-fm.gr
23:28
23:28
23:30
Τέλος στο ματς! Ιωνικός-Παναθηναϊκός 1-1 με τα γκολ του Μπερνάρ στο 14' και του Άοσμαν στο 84' by www.sport-fm.gr
23:31
Απώλεια βαθμών για το «τριφύλλι» στην επανέναρξη του πρωταθλήματος, βαθμός «χρυσάφι» για τον Ιωνικό ενόψει της δύσκολης συνέχειας by www.sport-fm.gr
23:31
Παραμένει πρώτος με 38 βαθμούς ο Παναθηναϊκός, στην τελευταία θέση με 8 ο Ιωνικός by www.sport-fm.gr