Βόλος-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 17η αγωνιστική της Super League 1.

15:33
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Βόλος-Ολυμπιακός για τη 17η αγωνιστική της Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:35
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 16:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport1, ενώ ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Ευθύμη Χούτα by Αποστόλης Λιβάνιος
15:38
Πάμε αρχικά να θυμηθούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων, για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα μέσω του sport-fm.gr by Αποστόλης Λιβάνιος
15:39
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν - Άλχο, Εσκοβάλ, Πίρινεν, Λούνα - Μπαριέντος, Μεταξάς - Γκάγι, Ντέλετιτς, Τσιρίνος - Κούτσιας by Αποστόλης Λιβάνιος
15:39
Ολυμπιακός (Μίτσελ): Πασχαλάκης - Ροντινέι, Παπασταθόπουλος, Ντόη, Ρέαμπτσιουκ – Εμβιλά, Χουάνγκ - Φορτούνης, Χάμες, Μπιέλ - Μπακαμπού by Αποστόλης Λιβάνιος
15:40
Οι δύο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο για προθέρμανση, εντός ολίγου θα επιστρέψουν στα αποδυτήρια για τις τελικές οδηγίες by Αποστόλης Λιβάνιος
15:40
Κοντά 15.000 φίλοι του Ολυμπιακού είναι στο Πανθεσσαλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
15:41
Στο γήπεδο βρίσκεται και ο ισχυρός άνδρας της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Βαγγέλης Μαρινάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
15:41
15:42
Οι Πειραιώτες, οι οποίοι παρουσιάζουν βελτίωση το τελευταίο διάστημα, έχουν στόχο την 3η διαδοχική νίκη για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα by Αποστόλης Λιβάνιος
15:43
Γνωρίζοντας ότι το βράδυ υπάρχει το ΑΕΚ-Παναθηναϊκός, το οποίο -εφόσον νικήσουν οι ίδιοι- μπορεί είτε να τους φέρει στη 2η θέση μαζί με την ΑΕΚ ή πιο κοντά στην κορυφή. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:44
Οι Βολιώτες δεν έχουν νίκη στα πέντε τελευταία ματς, ωστόσο παραμένουν διατηρούνται σταθερά στην 5η θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
15:44
Υπενθυμίζεται ότι η αναμέτρηση του πρώτου γύρου είχε λήξει 1-1 by Αποστόλης Λιβάνιος
15:44
by Αποστόλης Λιβάνιος
15:46
Στον πάγκο του Βόλου: Κότνικ, Ασλανίδης, Σιέλης, Ταχάτο, Ουές, Μεσκίδα, Οζέγκοβιτς, Τσελεμπάκης και Καρτάλης by Αποστόλης Λιβάνιος
15:46
Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Τζολάκης, Ρέτσος, Ελ Αραμπί, Μαρσέλο, Ανδρούτσος, Μασούρας, Κασάμι, Σαμασέκου και Γκάρι Ροντρίγκες by Αποστόλης Λιβάνιος
15:47
Ο Κώστας Μπράτσος δεν υπολογίζει τους Τσοκάνη, Φερνάντεθ, Νοκέρ και Ματίγια, ενώ είναι στον πάγκο ο Οζέγκοβιτς, ο οποίος έχει ταλαιπωρηθεί από τραυματισμό το τελευταίο διάστημα by Αποστόλης Λιβάνιος
15:47
Ο Μίτσελ δεν έχει στη διάθεσή του Μπα, Βρουσάι, Βαλμπουενά και Βατσλίκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:48
Στον πάγκο είναι ο Μαρσέλο by Αποστόλης Λιβάνιος
15:48
Διαιτητής: Παπαπέτρου Βοηθοί: Πετρόπουλος, Ψαρρής 4ος: Τσέτσιλας VAR: Τσαγκαράκης, Τριανταφύλλου by Αποστόλης Λιβάνιος
15:52
15:53
Ντεμπούτο θα κάνουν Γκάγι και Τσιρίνος για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
15:56
Η ιστορία με γηπεδούχο τον Βόλο: - Νίκες Βόλος 1 Ισοπαλία 2 Νίκες Ολυμπιακός ΓΚΟΛ: 1-3 by Αποστόλης Λιβάνιος
15:58
15:59
Πολύ ωραία η ατμόσφαιρα στον Βόλο. Τουλάχιστον πριν την έναρξη του αγώνα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:01
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
16:02
Όρκος νίκης από τις δύο ομάδες έπειτα από τις καθιερωμένες φωτογραφίες by Αποστόλης Λιβάνιος
16:03
Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:03

Σέντρα στο ματς!

16:04
1' Πρώτη καλή στιγμή, είναι για τον Ολυμπιακό! Κάθετη του Μπακαμπού στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Μπιέλ έπιασε το σουτ και ο Κλέιμαν μπλόκαρε by Αποστόλης Λιβάνιος
16:04
Κόρνερ για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
16:04
Εκτέλεσε ο Ντέλετιτς, έδιωξε η άμυνα του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
16:05
2' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ωραία κάθετη του Εμβιλά για τον Μπακαμπού, που έπιασε το σουτ από κάπως πλάγια θέση, έδιωξε σε κόρνερ ο Εσκοβάλ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:05
Πέρασε ανεκμετάλλευτο by Αποστόλης Λιβάνιος
16:06
4' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, έκανε το γύρισμα και η μπάλα βρήκε στο χέρι του Άλχο. Μένει να φανεί αν θα θεωρηθεί ως χέρι στήριξης by Αποστόλης Λιβάνιος
16:09

7' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1!

Ο Μπιέλ έστειλε την μπάλα ψηλά στην αριστερή γωνία του Κλέιμαν που διάλεξε σωστή πλευρά, αλλά δεν κατάφερε να αποτρέψει το γκολ. Καλή εκτέλεση από τον Ισπανό by Αποστόλης Λιβάνιος
16:11
16:12
16:14
Έγινε έλεγχος νωρίτερα στη φάση του πέναλτι και για οφσάιντ. Όπως φάνηκε από το replay, ήταν σε κανονική θέση ο Μπακαμπού, ο οποίος έφυγε κάθετα και μοίρασε στον Φορτούνη που κέρδισε το πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:17
16:17
16:18
15' Σουτ του Μεταξά για τον Βόλο, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την εστία του Πασχαλάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:19
Φάουλ για τον Βόλο, σε θέση που μπορεί να υπάρξει απευθείας εκτέλεση, είτε ένα καλό γέμισμα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:20
17' Εκτέλεσε ο Μπαριέντος, πέρασε εκτός η μπάλα δίχως να ανησυχήσει ο Πασχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
16:23
20' Σέντρα του Φορτούνη, κεφαλιά του Χάμες δίχως καλή ισορροπία, μπλόκαρε ο Κλέιμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
16:25
22' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-2! Φοβερό σουτ του Χουάνγκ με το αριστερό εκτός περιοχής, αιφνιδίασε τον Κλέιμαν. Τρομερό γκολ από τον Κορεάτη, ο οποίος έκλεψε την μπάλα πριν σουτάρει! Πήγε να πανηγυρίσει το τέρμα του με τον κόσμο των Πειραιωτών by Αποστόλης Λιβάνιος
16:31
Ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
16:32
16:33
30' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ο Μπιέλ μπήκε από τα δεξιά, έστρωσε στον Φορτούνη που δεν κατάφερε να σουτάρει και στη συνέχεια προσπάθησε να τροφοδοτήσει τον Μπιέλ, με την μπάλα να φτάνει στον Χουάνγκ που έκανε άστοχο σουτ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:34
31' Σουτ του Χάμες, μπλόκαρε ο Κλέιμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
16:35
16:36
34' Ωραία μπαλιά του Χουάνγκ για τον Φορτούνη, δεν κατάφερε να κάνει καλό κοντρόλ ο δεύτερος by Αποστόλης Λιβάνιος
16:38
34' Μπαλιά του Μπαριέντος, δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα ο Γκάγι, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
16:39
36' Σουτ του Μπιέλ από τα δεξιά, μπλόκαρε ο Κλέιμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
16:39
Πολύ καλός ο ρυθμός του αγώνα, πάνω-κάτω η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:40
37' Κίτρινη στον Ντέλετιτς για διαμαρτυρίες by Αποστόλης Λιβάνιος
16:45
42' Σουτ του Γκάγι, κόντρα και κόρνερ για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
16:45
16:45
Απευθείας το πήγε ο Τσιρίνος, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:47
45' Σουτ του Μπακαμπού, κοντράρε η μπάλα και κατέληξε στην αγκαλιά του Κλέιμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
16:48

45' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-3!

Ωραία σέντρα του Ρέαμπτσιουκ, κεφαλιά του Μπακαμπού και η μπάλα στα δίχτυα. Πρόκειται για το 7ο γκολ του φορ των Πειραιωτών by Αποστόλης Λιβάνιος
16:49
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις, που τρέχουν ήδη by Αποστόλης Λιβάνιος
16:49
45'+2' Σουτ του Μπαριέντος, η μπάλα έφυγε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
16:51

Ημίχρονο στην αναμέτρηση: Βόλος-Ολυμπιακός 0-3!

Ο Μπιέλ με πέναλτι (από χέρι του Άλχο σε προσπάθεια του Φορτούνη) στο 7' άνοιξε το σκορ, ο Χουάνγκ σκόραρε στο 22΄ με πανέμορφο γκολ, πιάνοντας εκτός περιοχής σουτ με το αριστερό, ενώ στο 45' βρήκε δίχτυα ο Μπακαμπού by Αποστόλης Λιβάνιος
17:07
1-0 ο Ατρόμητος, άνοιξε το σκορ κόντρα στον Ιωνικό. Δείτε εδώ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:07
Χωρίς αλλαγές Ολυμπιακός και Βόλος by Αποστόλης Λιβάνιος
17:07
Έναρξη στο β' μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
17:08
47' Απειλεί ο Βόλος. Σουτ του Ντέλετιτς με το αριστερό, κόντρα και κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:09
48' Σουτ του Εσκοβάλ, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης για τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:09
Μαρσέλο, Σαμασέκου και Ανδρούτσος κάνουν προθέρμανση by Αποστόλης Λιβάνιος
17:10
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ωραία κάθετη του Χάμες για τον Μπακαμπού, που βρέθηκε σε θέση βολής και αστόχησε by Αποστόλης Λιβάνιος
17:12
50' Ο Κούτσιας βγήκε τετ α τετ με τον Πασχαλάκη, που τον νίκησε και στη συνέχεια υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση. Ως μη γενόμενη η φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
17:15
53' Τελική για τον Βόλο: Σουτ του Γκάγι, η μπάλα έφυγε ψηλά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:16
54' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο, άγγιξε το 1-3! Ο Λούνα βρέθηκε φάτσα με τον Πασχαλάκη, τον πλάσαρε, ο Έλληνας γκολκίπερ βρήκε λίγο την μπάλα και ο Ντόη έδιωξε πάνω στη γραμμή. Μακράν η καλύτερη ευκαιρία των γηπεδούχων στο ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:22

60' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό!

Ωραία συνεργασία του Μπιέλ με τον Ροντινέι, ο οποίος μπήκε περιοχή και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο του Κλέιμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
17:23
61' Δυνατό μεν, αλλά άστοχο εκτός περιοχής σουτ του Φορτούνη για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
17:23
Μαρσέλο και Σαμασέκου αντί Ρέαμπτσιουκ και Φορτούνη σε λίγο στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
17:25
Θα μπει ο Μεσκίδα σε λίγο στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
17:26
64' Σουτ του Ντέλετιτς, κόντρα και ο Πασχαλάκης έδιωξε δύσκολα πέφτοντας στη δεξιά του γωνία by Αποστόλης Λιβάνιος
17:26
Κόρνερ που παραχωρεί ο Ντοή στον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:26
65' Αλλαγή για τον Βόλο: Μεσκίδα αντί Τσιρίνος by Αποστόλης Λιβάνιος
17:27
65' Ωραίο σουτ του Μεσκίδα, λίγο έξω για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:27
66' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Μαρσέλο αντί Ρέαμπτσιουκ και Σαμασέκου αντί Χάμες by Αποστόλης Λιβάνιος
17:27
Αποθέωση για τον Μαρσέλο στο Πανθεσσαλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
17:28
Τελευταία στιγμή άλλαξαν τα πλάνα και βγήκε ο Χάμες από το παιχνίδι και όχι ο Φορτούνης. Ζήτησε αλλαγή ο Κολομβιανός by Αποστόλης Λιβάνιος
17:30
68' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Οι Πειραιώτες έφυγαν στην κόντρα και ο Μπιέλ έπιασε συρτό σουτ, με τον Κλέιμαν να μπλοκάρει by Αποστόλης Λιβάνιος
17:32
Βόλος για πέναλτι Ολυμπιακού: «Καταστρατηγήθηκαν οι κανονισμοί, μαριονέτες του συστήματος». Ανακοίνωση των γηπεδούχων για το πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:32
Ελ Αραμπί και Μασούρας σε λίγο στο ματς για τον Ολυμπιακό αντί Μπακαμπού και Φορτούνη by Αποστόλης Λιβάνιος
17:33
72' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Ελ Αραμπί αντί Μπακαμπού και Μασούρας στη θέση του Φορτούνη by Αποστόλης Λιβάνιος
17:37

75' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-4!

Ο Ελ Αραμπί ευνοήθηκε από τις κόντρες μετά από προσπάθεια του Μπιέλ, βρέθηκε σε θέση βολής και εκτέλεσε τον Κλέιμαν. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:39
78' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Κασάμι αντί Εμβιλά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:40
79' Αλλαγή για τον Βόλο: Ουές αντί Γκάγι by Αποστόλης Λιβάνιος
17:42
81' Κίτρινη στον Μπαριέντος για σκληρό φάουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:47
Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:47
86' Αλλαγές για τον Βόλος. Σιέλης αντί Εσκοβάλ, ενώ ο Καρτάλης αντικαθιστά τον Ντέλετιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:51
17:51
17:51
17:52
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
17:53
90'+1' Πλασέ του Κασάμι, μπλόκαρε ο Κλέιμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
17:54

Τέλος στο ματς: Βόλος-Ολυμπιακός 0-4!

Οι Πειραιώτες με τα γκολ από Μπιέλ (4’ πέναλτι), Χουάνγκ (22’), Μπακαμπού (45’) και Ελ Αραμπί (75’) «καθάρισαν» τους γηπεδούχους. by Αποστόλης Λιβάνιος