Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για την 22η αγωνιστική της Stoiximan Super League

17:15
Καλησπέρα σας! Ο Αστέρας Τρίπολης υποδέχεται τον ΠΑΟΚ στις 18:00 στο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης για τη 22η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
Αυτή θα είναι η 20η συνάντηση ανάμεσα στον Αστέρα και τον ΠΑΟΚ στην Τρίπολη. Το 2-1 είναι το αγαπημένο σκορ των δύο ομάδων, αφού έχει εμφανιστεί στα έξι από τα 19 παιχνίδια, με τρεις νίκες για τον Αστέρα Τρίπολης με αυτό το σκορ και ακόμη τρεις για τον ΠΑΟΚ. Η ομάδα της Αρκαδίας, πάντως έχει επικρατήσει τέσσερις φορές με 1-0, ενώ ο ΠΑΟΚ έχει μια με αυτό το σκορ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
Οι δύο από τις τρεις ισοπαλίες τους είναι με 1-1, ενώ το μοναδικό 0-0 σημειώθηκε στις 11 Σεπτεμβρίου 2010 και από τότε έχουν σημειωθεί γκολ σε όλες τις μεταξύ τους αναμετρήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
19 συναντήσεις 10 νίκες Αστέρας Τρίπολης 3 ισοπαλίες 6 νίκες ΠΑΟΚ Γκολ: 23-19 by Αναστασία Βοσνάκη
17:25
Ο Αστέρας Τρίπολης «κόλλησε» στο 0-0 με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο την προηγούμενη αγωνιστική και βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας με 22 βαθμούς. Μέχρι στιγμής μετράει 4 νίκες, 10 ισοπαλίες και 7 ήττες. Ο Άκης Μάντζιος δεν θα έχει στη διάθεσή του τον τιμωρημένο Ματίας Ιγκλέσιας, καθώς επίσης και τους τραυματίες Μουνάφο και Μπαρτόλο για το σημερινό παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:26
Από την άλλη, ο ΠΑΟΚ έμεινε κι αυτός στο 0-0 με τον Ολυμπιακό στην Τούμπα και έχασε την ευκαιρία να σκαρφαλώσει ακόμη ψηλότερα στη βαθμολογία. Το ματς της Πέμπτης για το Κύπελλο Ελλάδας κόντρα στη Λαμία αναβλήθηκε και έτσι η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου είναι ξεκούραστη. Μέχρι τώρα ο Δικέφαλος του Βορρά μετράει 12 νίκες, 7 ισοπαλίες και 2 ήττες και βρίσκεται στην 3η θέση με 43 βαθμούς, ισόβαθμος με τους «ερυθρόλευκους». by Αναστασία Βοσνάκη
17:26
Ο Κοτάρσκι δεν ταξίδεψε με τους υπόλοιπους παίκτες στην Τρίπολη λόγω ίωσης, ενώ, εκτός μάχης είναι επίσης και οι Ομάρ Ελ Καντουρί, Νίκολας Κουαλιάτα, Τόμας Μουργκ και Κωνσταντίνος Κουλιεράκης που ακολούθησαν ατομικό πρόγραμμα, ο Αντρέ Βιεϊρίνια που έκανε θεραπεία και οι Λευτέρης Λύρατζης και Γιάσμιν Κούρτιτς που συνέχισαν με ειδικό πρόγραμμα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:32
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
Αστέρας Τρίπολης (Άκης Μάντζιος): Παπαδόπουλος - Γκαρθία, Καστάνιο, Πίτσου, Άλβαρες - Αλάγκμπε, Σανταφέ - Ριέρα, Κρέσπι, Σίτο - Μπαράλες. Στον πάγκο οι Τσιφτσής, Τζουκάνοβιτς, Τασουλής, Καρμόνα, Μπερτόγλιο, Προύντζος, Γκαρντάφσκι, Τιλίκα, Κωστέας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ζ. Ζίβκοβιτς - Σάστρε, Ίνγκασον, Νάσμπεργκ, Ράφα Σοάρες - Σβαμπ, Αουγκούστο - Νάρεϊ, Κωνσταντέλιας, Α. Ζίβκοβιτς - Ολιβέιρα. Στον πάγκο οι Ταλιχμανίδης, Κάργας, Κετζιόρα, Ντάντας, Μπίσεσβαρ, Φελίπε Σοάρες, Τάισον, Ρικάρντο, Μπράντον. by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
Διαιτητής: Τσαγκαράκης Βοηθοί: Σινιοράκης, Σάββας Τέταρτος: Κατοίκος VAR: Τζήλος, Καλαμπόκης by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
Καλός ο καιρός στην Τρίπολη, έχει ηλιοφάνεια. by Αναστασία Βοσνάκη
17:39
Να πούμε ότι η 22η αγωνιστική της Stoiximan Super League είναι αφιερωμένη στη μάχη κατά του παιδικού καρκίνου. Ο καρκίνος της παιδικής ηλικίας ΜΠΟΡΕΙ να ιαθεί! by Αναστασία Βοσνάκη
17:41
Το ματς μπορείτε να το παρακολουθήσετε τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε μετάδοση του Κώστα Μιαούλη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:44
Σε περίπου ένα τέταρτο θα ξεκινήσει το παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
17:53
Όλα είναι έτοιμα στην Τρίπολη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:58
Οι δυο ομάδες και το διαιτητικό τρίο βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
2' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
18:07
6' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
6' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! Πρώτη κεφαλιά του Νάσμπεργκ, ο Ολιβέιρα κάνει… τσαφ αλλά πασάρει κατά λάθος στον πρώτο και ο στόπερ του ΠΑΟΚ σκοράρει από κοντά. by Αναστασία Βοσνάκη
18:10
7' Ο Αουγκούστο κάνει δυνατό τάκλιν με τα δυο πόδια στον Σίτο, αλλά ο ρέφερι δεν δείχνει κάρτα επειδή ήταν το πρώτο του μαρκάρισμα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
Ο Αστέρας Τρίπολης στα 5 τελευταία ματς δεν είχε δεχθεί γκολ εντός έδρας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:12
10' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Νάρεϊ πέρασε εύκολα την άμυνα του Αστέρα, έκανε το σουτ αλλά έδιωξε εντυπωσιακά ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:13
11' Ο Ίνγκασον προλαβαίνει την έξοδο του Παπαδόπουλου αλλά η κεφαλιά του περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
12' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Τρομερή μπαλιά του Ριέρα, βγάζει τον Κρέσπι απέναντι στον Ζίβκοβιτς αλλά ο δεύτερος αντί να κοντρολάρει, τελειώνει τη φάση με τη μία και δεν βρίσκει εστία για λίγο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
15' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
16' Κίτρινη ο Σανταφέ για κράτημα στον Αντρίγια. by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
18' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
18:20
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:23
21' Ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή και προσπαθεί να βρει χώρους ώστε να σκοράρει και δεύτερο γκολ. Ο Αστέρας μέχρι στιγμής δεν παίζει καλά. by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
22' Σέντρα ο Σίτο από τα αριστερά, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
26' Νεύρα μεταξύ του Ριέρα και του Αντρίγια Ζίβκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:28
Στον Αστέρα φαίνονται οι απουσίες τόσο του Μουνάφο, όσο και του Ιγκλέσιας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:30
28' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, ωστόσο υποδείχθηκε οφσάιντ στην συνέχεια. Κεφαλιά προς τα πίσω του Ριέρα, σουτ στην κίνηση του Κρέσπι μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα περνά άουτ. Ήταν εκτεθειμένος ο Ισπανός, ως μη γενόμενη η φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
Συμπληρώσαμε το μισάωρο στο παιχνίδι και ο ΠΑΟΚ προηγείται του Αστέρα με 1-0 από το 6ο λεπτό του ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
31' Σουτ ο Ολιβέιρα, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:34
33' Σουτ ο Σάστρε μετά από ωραίο στρώσιμο του Αντρίγια, η μπάλα πέρασε ξυστά από την εστία του Παπαδόπουλου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
36' ΔΟΚΑΡΙ ο ΠΑΟΚ! Ωραίο σουτ ο Νάρεϊ, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Παπαδόπουλου! Πολύ κοντά στο 2-0 ο Δικέφαλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
18:41
39' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Φοβερό βολέ του Σίτο, ο Ζίβκοβιτς με απίθανη επέμβαση και το δοκάρι στερούν την ισοφάριση στον Αστέρα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
40' ΤΕΡΑΣΤΙΑ χαμένη ευκαιρία ο ΠΑΟΚ! Αλλαγή παιχνιδιού του Νάρεϊ, τετ-α-τετ ο Κωνσταντέλιας που τσιμπάει την μπάλα αλλά περνά σύριζα από το δεξί δοκάρι της εστίας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
44' Ωραίο σουτ του Κωνσταντέλια, η μπάλα ξυστά από την εστία του Παπαδόπουλου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
Ημίχρονο στην Τρίπολη! Αστέρας-ΠΑΟΚ 0-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγούνται με γκολ του Νάσμπεργκ από το 6ο λεπτό της αναμέτρησης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος του παιχνιδιού! by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
46' Γκαρντάφσκι μέσα, Γκαρθία έξω για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
52' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
19:15
54' Σέντρα ο Σίτο, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
60' Προσπαθεί να πιέσει ο Αστέρας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
61' Εκτέλεσε το φάουλ ο Άλβαρες, η μπάλα στην αγκαλιά του Ζίβκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
62' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ωραία κυκλοφορία της μπάλας, σουτ του Νάρεϊ μέσα από την περιοχή, διώχνει εντυπωσιακά ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
63' Κίτρινη ο Νάρεϊ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:25
65' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
19:27
66' Κόρνερ ξανά για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:27
Κι αυτό ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:28
68' Κωνσταντέλιας και Ολιβέιρα έξω, μέσα οι Μπίσεσβαρ, Μπράντον για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
70' Προύντζος μέσα, Σανταφέ έξω για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
74' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
Έδιωξε προς τα πίσω ο Μπαράλες, έκανε το σουτ ο Ντόουγκλας, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
76' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
77' Τιλίκα αντί Ριέρα για τον Αστέρα. Τάισον αντί Ζίβκοβιτς για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
Ζήτησε αλλαγή ο Αντρίγια, να δούμε αν έχει κάτι ή περισσότερο για να προφυλάξει τον εαυτό του. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
78' Εκτέλεσε το φάουλ ο Νάρεϊ, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
79' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Γκαρντάφσκι πιάνει δυνατό σουτ από τα όρια της περιοχής, διώχνει δύσκολα ο Ζίβκοβιτς και μετά ο Νάσμπεργκ προ του Τιλίκα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
5-12 οι τελικές στο παιχνίδι ως τώρα. Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
82' Σουτ του Σάστρε, η μπάλα στο σώμα του Σίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
82' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! Εξαιρετική σέντρα του Ράφα Σοάρες, ο Μπράντον με υπέροχο τελείωμα με το εξωτερικό νικά τον Παπαδόπουλο για το 2-0 των φιλοξενούμενων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
Καθαρίζει το ματς η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου, όπως φαίνεται... by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
84' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα! Τρομερή κυκλοφορία της μπάλας, ο Τιλίκα κάνει τη σέντρα και ο Προύντζος το πλασέ στην κίνηση που περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ζίβκοβιτς! by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
87' Κωστέας και Τασουλής μέσα, έξω οι Μπαράλες, Άλβαρες για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
88' Κετζιόρα και Φελίπε Σοάρες μέσα, έξω οι Σάστρε, Αουγκούστο για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
89' Ο Κετζιόρα δεν μπορεί να σκοράρει εξ επαφής, ωστόσο ο Νάρεϊ έχει υποδειχτεί σε θέση οφσάιντ! Δεν υπήρξε οφσάιντ, απίθανο blooper του Κετζιόρα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
90' ΓΚΟΛ ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ! Ο Κρέσπι κάνει τη σέντρα, ο Κωστέας δεν μπορεί να κάνει επαφή και ο Σίτο από κοντά σκοράρει για να μειώσει σε 2-1. by Αναστασία Βοσνάκη
19:52
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:52
Μετράει κανονικά το γκολ, για να δούμε... by Αναστασία Βοσνάκη
19:52
90'+1' Ο Τιλίκα κάνει δυνατή πάσα και ενώ αν ήταν καλύτερη θα μπορούσε ο Κρέσπι να μπει στην αντίπαλη περιοχή... by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
90'+2' Κάρτα στον Ζίβκοβιτς για καθυστέρηση. Ούτε ένα λεπτό δεν έχουμε παίξει ως τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:54
90'+3' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:54
90'+3' Μεγάλη φάση για τον Αστέρα! Βολίδα του Τασουλή, διώχνει δύσκολα ο Ζίβκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:54
90'+4' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ! ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:55
Μετά από σέντρα του Τασουλή, ο Πίτσου πιάνει την κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας του ΠΑΟΚ και εκτελεί τον Ζίβκοβιτς για το 2-2! ΤΡΟΜΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:55
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:58
Ο ΠΑΟΚ υπέστη τρελό κάζο, αφού προηγούνταν μέχρι το 90' με 2-0 αλλά ο Αστέρας βρήκε δύο γκολ στο φινάλε και έσωσε τον βαθμό! by Αναστασία Βοσνάκη
19:58
Τρομερά πράγματα στην Τρίπολη, τρελό κάζο για ΠΑΟΚ και ηρωική ισοπαλία για τους Αρκάδες, που δεν παραδόθηκαν, το πίστεψαν μετά τη μείωση του σκορ και ισοφάρισαν στην τελευταία φάση του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
Ο ΠΑΟΚ χάνει την ευκαιρία να πλησιάσει την κορυφή και να μειώσει την απόσταση από Παναθηναϊκό, ΑΕΚ, ενώ δίνει την ευκαιρία στον Ολυμπιακό να μείνει μόνος τρίτος. by Αναστασία Βοσνάκη