Παρακολουθήστε μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την πρώτη αγωνιστική των playoffs της Super League.

17:01
Καλησπέρα σας!Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Βόλος-Ολυμπιακός για την πρεμιέρα των playoffs της Stoiximan Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:05
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 17:30, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Ευθύμη Χούτα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:05
Από τη μία οι Πειραιώτες, οι οποίοι προέρχονται από το σπουδαίο «διπλό» στην «OPAP Arena» απέναντι στην ΑΕΚ, καλούνται να μην την πατήσουν σε ένα ματς-παγίδα και να δώσουν συνέχεια στα καλά αποτελέσματα και στην άνοδό τους by Αποστόλης Λιβάνιος
17:05
Γνωρίζοντας ότι θα βγουν κερδισμένοι εφόσον κάνουν τη δουλειά τους στον Βόλο, αφού το βράδυ υπάρχει το ΑΕΚ-Παναθηναϊκός και νωρίτερα το Άρης-Παναθηναϊκός. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:05
Ο Βόλος μπαίνει στα playoffs με ρεαλιστικό στόχο να ανέβει στην 5η θέση, από την οποία απέχει έναν βαθμό, ενώ από τον 4ο ΠΑΟΚ είναι στο -15. Οπότε, δεν γίνεται να τον φτάσει. Άλλωστε, το δέλεαρ για κάτι καλό απέναντι σε έναν αντίπαλο όπως ο Ολυμπιακός αρκεί από μόνο του για να δώσει ισχυρό κίνητρο στους γηπεδούχους, οι οποίοι είχαν κόψει δύο βαθμούς από τους «ερυθρόλευκους» στο «Γ. Καραϊσκάκης» στην κανονική περίοδο. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:06
Το 0-4 της κανονικής περιόδου by Αποστόλης Λιβάνιος
17:07
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα μέσω του sport-fm.gr by Αποστόλης Λιβάνιος
17:08
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν - Άλχο, Εσκοβάλ, Σιέλης, Σι - Τσοκάνης, Λούνα, Κάτσε - Ντέλετιτς, Πιρές, Οζέγκοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
17:09
Ολυμπιακός (Μίτσελ): Πασχαλάκης - Ροντινέι, Παπασταθόπουλος, Μπα, Ρέαμπτσιουκ - Κασάμι, Σαμασέκου - Φορτούνης, Χάμες Ροντρίγκες, Κανός – Μπακαμπού by Αποστόλης Λιβάνιος
17:09
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Κότνικ, Ασλανίδης, Μεταξάς, Τάχατος, Τριανταφύλλου, Καρτάλης, Τσελεμπάκης, Πίρινεν by Αποστόλης Λιβάνιος
17:09
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Τζολάκης, Ραμόν, Ρέτσος, Ελ Αραμπί, Ανδρούτσος, Μασούρας, Γκάρι Ροντρίγκες, Βαλμπουενά, Ντόη. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:10
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος Βοηθοί: Κωστάρας και Δημητριάδης 4ος: Τζοβάρας VAR: Παπαδόπουλος και Πετρόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
17:10
Στο Πανθεσσαλικό βρίσκεται και ο Βαγγέλης Μαρινάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
17:13
Υπενθυμίζεται ότι ο Ολυμπιακός έχει πάρει 15.000 εισιτήρια για το συγκεκριμένο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
17:15
Η σύντομη ιστορία των αναμετρήσεων των δύο ομάδων: 0 Νίκες Βόλος 1 Ισοπαλία 3 Νίκες Ολυμπιακός ΓΚΟΛ: 1-7 by Αποστόλης Λιβάνιος
17:17
17:17
17:19
Υπενθυμίζεται ότι Χουάνγκ και Μπιέλ είναι τιμωρημένοι για τον Ολυμπιακό, ο οποίος θα αγωνιστεί και πάλι δίχως τον τραυματία Εμβιλά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:19
Ο Κώστας Μπράτσος δεν μπορεί να υπολογίζει στους τραυματίες Μεσκίδα και Μπαριέντος, αλλά επιστρέφουν Γκάγι και Σιέλης. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:21
Εδώ το 1-1 στο "Γ. Καραϊσκάκης" στην κανονική περίοδο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:27
Αναμένεται η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο εντός ολίγου by Αποστόλης Λιβάνιος
17:28
Τώρα μπαίνουν οι δύο ομάδες by Αποστόλης Λιβάνιος
17:29
Πολύ ζεστή ατμόσφαιρα από τον κόσμο του Ολυμπιακού στο Πανθεσσαλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
17:30
Σχεδόν όλα έτοιμα για την έναρξη του ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
17:31

Σέντρα στο ματς!

by Αποστόλης Λιβάνιος
17:35
3' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό έπειτα από σέντρα του Ρέαμπτσιουκ και κακή αντίδραση του Σι by Αποστόλης Λιβάνιος
17:36
4' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Έπειτα από την εκτέλεση κόρνερ, με πάσα του Χάμες στον Φορτούνη και γύρισμα του δεύτερου, ο Ροντινέι έπιασε σουτ λίγο έξω από την περιοχή και έστειλε την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κλέιμαν. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:38
Προσπάθεια του Χάμες να σκοράρει με ψαλιδάκι, αλλά δεν βρήκε καλά την μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:38
Φάουλ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:38
7' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη από τα δεξιά, η άμυνα του Βόλου δεν μπόρεσε να διώξει, καθώς έγινε... μπιλιάρδο στον αέρα ανάμεσα σε δύο παίκτες και ο Κασάμι σκόραρε από κοντά με σουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:40
Φάουλ τώρα για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:41
9' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο. Εκτέλεση φάουλ του Ντέλετιτς, ο Οζέγκοβιτς δεν έφτασε για λίγο την μπάλα και αυτή πέρασε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
17:45
17:46
17:46
17:52
20' Ο Οζέγκοβιτς έφευγε κάθετα και έγινε επικίνδυνος για την άμυνα του Ολυμπιακού, αλλά υποδείχθηκε ορθώς σε αντικανονική θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:56
25' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Χάμες έγινε αποδέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή και λίγο αριστερά, δοκίμασε να νικήσει τον Κλέιμαν που προστάτεψε την κλειστή του γωνία και παραχώρησε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:58
26' Άστοχη κεφαλιά του Σαμασέκου μετά το κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:03
31' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ο Φορτούνης βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά ο Κάτσε τον σταμάτησε την τελευταία στιγμή by Αποστόλης Λιβάνιος
18:07
Φάουλ από τα αριστερά με τον Φορτούνη για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
18:07
36' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-2! Ο Φορτούνης εκτέλεσε το φάουλ από τα αριστερά, πρώτη κεφαλιά του Χάμες, δεύτερη του Μπακαμπού και η μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:12
40' Επικίνδυνη αντεπίθεση του Βόλου με ωραία προσπάθεια του Οζέγκοβιτς. Τον σταμάτησε με φάουλ ο Παπασταθουλος. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:13
40' Κίτρινη στον Παπασταθόπουλο. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:14
Πρόβλημα στον Βόλο με Τσοκάνη, έπεσε άσχημα στο έδαφος by Αποστόλης Λιβάνιος
18:15
43' Εκτέλεση φάουλ του Ντέλετιτς, βρήκε στον Κασάμι η μπάλα και πέρασε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:15
Επέστρεψε Τσοκάνης by Αποστόλης Λιβάνιος
18:16
18:18

Ημίχρονο στο ματς: Βόλος-Ολυμπιακός 0-2!

Αρκετά σβηστά πάλι με αέρα δύο τερμάτων στα αποδυτήρια η ομάδα του Μίτσελ. Ο Κασάμι άνοιξε το σκορ μόλις στο 7' με εκτέλεση από κοντά έπειτα από φάουλ του Φορτούνη, με την άμυνα των γηπεδούχων να μην καταφέρνει να διώξει καλά. Στο 36' ο Μπακαμπού βρήκε δίχτυα με κεφαλιά έπειτα από φάουλ του Φορτούνη και κεφαλιά-πάσα του Χάμες by Αποστόλης Λιβάνιος
18:34
Επιστροφή των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:34

Έναρξη στο β' μέρος!

18:37
48' Απειλεί ο Βόλος. Ο Οζέγκοβιτς έφυγε στην κόντρα, αλλά ο Ρέαμπτσιουκ διάβασε τη φάση και απομάκρυνε by Αποστόλης Λιβάνιος
18:37
49' Κίτρινη στον Λούνα για σκληρό φάουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:45
Ωραία φάση με Μίτσελ και Ντέλετιτς. Ο Σέρβος βρέθηκε στο έδαφος και ο Ισπανός τεχνικός αρχικά τον βοήθησε να σηκωθεί, ενώ τον χτύπησε στοργικά by Αποστόλης Λιβάνιος
18:47
58' Κεφαλιά του Οζέγκοβιτς μετά από σέντρα του Άλχο, σε ετοιμότητα ο Πασχαλάκης που απομάκρυνε, αλλά δόθηκε οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:49
Ο Πασχαλάκης βγήκε και έδιωξε προ του Οζέγκοβιτς που ήταν έτοιμος να γίνει πολύ επικίνδυνος by Αποστόλης Λιβάνιος
18:53
Μασούρας και Γκάρι αντί Κανός και Χάμες σε λίγο στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
18:54
65' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Γκάρι και Μασούρας μέσα, Χάμες και Κανός εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
18:57
Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
18:59
70' Μακρινό σουτ του Κασάμι, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Κλέιμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:02
74' Κακό σουτ του Μασούρα με το αριστερό, έφυγε ψηλά η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:03
75' Τάχατος αντί Κάτσε για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:05
76' Σκληρό μαρκάρισμα του Κασάμι στον Τσοκάνη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:05
76' Κίτρινη στον Κασάμι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:06
78' Κόκκινη στον προπονητή του Βόλου, Κώστα Μπράτσο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:07
Φάουλ σε καλή θέση για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:07
79' Εκτέλεση φάουλ του Ντέλετιτς, κεφαλιά του Μπακαμπού προς τα πίσω, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:09
81' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-3!Ο Φορτούνης εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά, λίγο μπροστά από το κόρνερ και αιφνιδίασε Κλέιμαν και Τσοκάνη, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
82' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Ελ Αραμπί αντί Μπακαμπού και Βαλμπουενά στη θέση του Φορτούνη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:12
84' Ντόη αντί Παπασταθόπουλου στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:12
Είχε κίτρινη ο έμπειρος αμυντικός... by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
84' Κίτρινη από τον Διαμαντόπουλο. Δεν είναι ξεκάθαρο ποιος την πήρε, μένει να ξεκαθαριστεί by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
86' Καρτάλης αντί Πιρές by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
88' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Ελ Αραμπί με κεφαλιά, αλλά ο Ροντινέι που έκανε τη σέντρα δεν την είχε προλάβει πριν βγει εκτός των ορίων by Αποστόλης Λιβάνιος
19:20
90'+1' Σουτ του Ελ Αραμπί, μπλόκαρε ο Κλέιμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
Τέλος στο ματς: Βόλος-Ολυμπιακός 0-3! Τα γκολ πέτυχαν Κασάμι (7'), Μπακαμπού (36') και Φορτούνης (81'), με τον τελευταίο να πετυχαίνει εντυπωσιακό γκολ και γενικώς να βρίσκεται σε μεγάλα κέφια και πάλι by Αποστόλης Λιβάνιος