Άρης-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την πρώτη αγωνιστική των playoffs της Super League.

18:39
Καλησπέρα σας! Τα playoffs της Stoiximan Super League ξεκινούν και μαζί τους τα μεγάλα ντέρμπι, με τον Άρη να αντιμετωπίζει τον ΠΑΟΚ στο «Κλ. Βικελίδης». Σέντρα στις 19:00, τηλεοπτική μετάδοση από Novasports Prime και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Αλέξη Σαββόπουλου. by Γιάννης Πολιάς
18:40
Την ίδια ώρα, ο Ολυμπιακός προηγείται του Βόλου 2-0. by Γιάννης Πολιάς
18:42
Αργότερα, στις 21:30, η ΑΕΚ θα υποδεχτεί τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
18:43
Στην 5η θέση της βαθμολογίας ο Άρης, με 40 βαθμούς, 14 λιγότερους από τον 4ο, ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
18:44
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων Άρης (Τ. Τερζής): Σιαμπάνης, Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μαζικού, Νταρίντα, Ετέμπο, Γκαρσία, Πάλμα, Ιτούρμπε, Καμαρά Στον πάγκο: Κουέστα, Καμάτσο, Ενκουλού, Γκρέι, Ντουκουρέ, Νταμπό, Εμπακατά, Χριστοδουλόπουλος, Πίρσμαν ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Κεντζιόρα, Κάργας, Κουλιεράκης, Ρ. Σοάρες, Αουγκούστο, Ντάντας, Νάρεϊ, Κωνσταντέλιας, Α. Ζίβκοβιτς, Ολιβέιρα Στον πάγκο: Ζ. Ζίβκοβιτς, Σάστρε, Βιεϊρίνια, Μιχαηλίδης, Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ, Τάισον, Μπράντον by Γιάννης Πολιάς
18:45
Διαιτητής: Αλ Χακίμ Βοηθοί: Κλάιβερ, Βίλντε 4ος: Φωτιάς VAR: Τζάγια, Παπαδάκης by Γιάννης Πολιάς
18:48
Στις δύο συναντήσεις των Θεσσαλονικέων φέτος, ο ΠΑΟΚ μέτρησε μία νίκη και μια ισοπαλία. by Γιάννης Πολιάς
18:49
Στα αγωνιστικά, ο Τόλης Τερζής δεν υπολογίζει τους Ρουπ και Γκαρθία, ενώ ο Ραζβάν Λουτσέσκου τους Ίνγκασον, Νάσμπεργκ, Λύρατζη, Βιεϊρίνια και Κούρτιτς. by Γιάννης Πολιάς
18:51
18:53
Αήττητος στα τρία τελευταία εντός έδρας ματς με τον συμπολίτη ο Άρης, που έχει 1-2-0. by Γιάννης Πολιάς
19:06
Διαβάστε ΕΔΩ για τον διαιτητή της αναμέτρησης, που ήρθε για πρώτη φορά στα μέρη μας. by Γιάννης Πολιάς
19:06
Σέντρα στο ντέρμπι! by Γιάννης Πολιάς
19:07
1' Έπεσε ένας πυρσός μέσα στην περιοχή του Άρη αλλά απομακρύνθηκε άμεσα. by Γιάννης Πολιάς
19:08
Με 4-2-3-1 και οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
19:10
5' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Άρη, απομάκρυνε ο Κουλιεράκης. by Γιάννης Πολιάς
19:11
5' Και τώρα κόρνερ για τους «κίτρινους», από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
19:12
5' Ψηλά άουτ το δυνατό σουτ του Πάλμα. by Γιάννης Πολιάς
19:16
10' Προσπαθούν να επιβάλουν τον ρυθμό τους οι γηπεδούχοι αλλά δυσκολεύονται. by Γιάννης Πολιάς
19:17
11' Απευθείας άουτ η σέντρα του Σοάρες από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
19:18
12' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΑΡΗΣ! Απίθανη σουτάρα του Πάλμα έξω από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα πήγε... συστημένη στη γωνία του Κοτάρσκι! by Γιάννης Πολιάς
19:19
Ένα καταπληκτικό γκολ που βάζει φωτιά στο «Κλ. Βικελίδης»! by Γιάννης Πολιάς
19:20
Καλύτερο ξεκίνημα δεν θα μπορούσε να φανταστεί ο Τόλης Τερζής. by Γιάννης Πολιάς
19:20
14' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ που ψάχνει άμεσα την απάντηση. by Γιάννης Πολιάς
19:20
15' Νέο κόρνερ, βρήκε η μπάλα στο σουτ του Ντάντας. by Γιάννης Πολιάς
19:22
16' Ο Οντουμπάτζο απομάκρυνε μετά από... πολιορκία. by Γιάννης Πολιάς
19:22
19:24
18' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, άστοχο το σουτ του Ολιβέιρα από τα αριστερά μετά από κλέψιμο του Αουγκούστο στη μεσαία γραμμή. by Γιάννης Πολιάς
19:27
19:28
Οι παίκτες του Άρη μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο με την πρώτη φανέλα στην ιστορία του συλλόγου! Εικόνα live 21974704/85043.jpg by Γιάννης Πολιάς
19:29
23' Κόρνερ για τον Άρη μετά από τρομερή ενέργεια του Ιτούρμπε, που ξάπλωσε τον αντίπαλό του αλλά δεν βρήκε συμπαίκτη! by Γιάννης Πολιάς
19:29
Η φάση ολοκληρώνεται με επιθετικό φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
19:32
26' Νέα φοβερή προσπάθεια Ιτούρμπε από τα αριστερά, που όμως δεν μετουσιώθηκε σε κάποια σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
19:33
Ο Παραγουανός έχει προκαλέσει μεγάλα θέματα στον Κεντζιόρα. by Γιάννης Πολιάς
19:34
28' Μεγάλα λάθη στην άμυνα του Άρη, που όμως περνούν ανεκμετάλλευτα από τους επιθετικούς του ΠΑΟΚ... by Γιάννης Πολιάς
19:35
29' Δοκάρι για τον Άρη με τον Καμαρά, που όμως υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
19:36
31' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
19:37
Γλίστρησε στην εκτέλεση ο Σοάρες, που εντέλει κέρδισε πλάγιο... by Γιάννης Πολιάς
19:39
33' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
19:39
34' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Νάρεϊ εκτέλεσε, ο Κάργας έπιασε την κεφαλιά και υποχρέωσε σε εντυπωσιακή επέμβαση τον Σιαμπάνη, που στη συνέχεια κέρδισε φάουλ από τον Ολιβέιρα. by Γιάννης Πολιάς
19:41
35' Νέο φάουλ σε μακρινή απόσταση για τον «Δικέφαλο του Βορρά». by Γιάννης Πολιάς
19:41
Ψηλά άουτ η κεφαλιά του Κουλιεράκη. by Γιάννης Πολιάς
19:43
38' Δοκάρι για τον Άρη! Η κεφαλιά του Ιτούρμπε σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι, με τον Πάλμα να πιάνει νέα κεφαλιά και να ηττάται από τον Κοτάρσκι. Έδιωξε σε κόρνερ στη συνέχεια ο Κουλιεράκης. by Γιάννης Πολιάς
19:45
39' Νέο δοκάρι σε ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Φαμπιάνο! by Γιάννης Πολιάς
19:45
Απίθανο ματς στο «Κλ. Βικελίδης», με τους γηπεδούχους να αγγίζουν το 2-0 σε τρεις περιπτώσεις μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα. by Γιάννης Πολιάς
19:46
19:47
41' Ακυρώνεται γκολ του Καμαρά για οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
19:47
Φάνηκε να είναι όντως εκτεθειμένος ο Μαυριτανός επιθετικός των γηπεδούχων. by Γιάννης Πολιάς
19:50
44' Άστοχη η κεφαλιά του Ολιβέιρα μετά τη σέντρα του Σοάρες. Φάση που προέκυψε από νέο λάθος στην άμυνα του Άρη. by Γιάννης Πολιάς
19:51
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
19:52
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, Άρης-ΠΑΟΚ 1-0 με το γκολ του Πάλμα στο 12ο λεπτό. by Γιάννης Πολιάς
19:52
Ωραίος ανά διαστήματα ο ρυθμός, με τους γηπεδούχους να έχουν και δύο δοκάρια, συν ένα ακυρωθέν γκολ. by Γιάννης Πολιάς
20:10
Σάστρε αντί Κεντζιόρα, Τάισον αντί Νάρεϊ και Σβαμπ αντί Ντάντας. by Γιάννης Πολιάς
20:11
47' Κίτρινη κάρτα στον Σβαμπ για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
20:11
Με το που μπήκε... by Γιάννης Πολιάς
20:11
Φάουλ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
20:12
48' Καθάρισαν οι αμυντικοί του ΠΑΟΚ, στη συνέχεια ο Γκαρσία δεν μπόρεσε να κάνει επαφή με την μπάλα από πλεονεκτική θέση, έπειτα από μπαλιά Καμαρά. by Γιάννης Πολιάς
20:13
20:14
50' Φάουλ σε καλό σημείο αν και σε πλάγια θέση για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:15
51' Καθάρισε με κεφαλιά ο Φαμπιάνο. by Γιάννης Πολιάς
20:15
51' Κίτρινη κάρτα στον Οντουμπάτζο. by Γιάννης Πολιάς
20:15
Νέο φάουλ για τους φιλοξενούμενους, από την άλλη πλευρά. by Γιάννης Πολιάς
20:16
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
20:17
53' Άνοιξε το κοντρόλ ο Ολιβέιρα και τον πρόλαβε ο Σιαμπάνης. by Γιάννης Πολιάς
20:17
Πολύ ανεβασμένος ο ΠΑΟΚ σε αυτά τα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
20:20
56' Πάλμα και Κάργας αντιμετώπισαν μικροπροβλήματα το τελευταίο δίλεπτο αλλά συνεχίζουν κανονικά. by Γιάννης Πολιάς
20:21
57' Φάουλ μερικά μέτρα έξω από την περιοχή για τον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
20:21
Έπαιξαν με πάσα οι γηπεδούχοι αλλά δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν απειλητικές προϋποθέσεις. by Γιάννης Πολιάς
20:22
58' Οβίδα του Ετέμπο, κόντραρε στα σώματα. Στη συνέχεια ο Οντουμπάτζο παραχώρησε κόρνερ με απίστευτα κακό γύρισμα! by Γιάννης Πολιάς
20:23
Ο Κωνσταντέλιας πήγε να εκτελέσει αλλά έφυγε κρατώντας το αυτί του γιατί φαίνεται πως έσκασε κροτίδα κοντά του! by Γιάννης Πολιάς
20:24
Γίνονται οι απαραίτητες συστάσεις από τον Αλ Χακίμ. by Γιάννης Πολιάς
20:24
Τώρα πάει να εκτελέσει ο Τάισον, που δεν έδειξε και τόσο σίγουρος! by Γιάννης Πολιάς
20:25
Καθάρισε η άμυνα του Άρη. by Γιάννης Πολιάς
20:26
62' Μπράντον αντί Ολιβέιρα. by Γιάννης Πολιάς
20:27
63' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:27
Ο Τάισον αναγκάζεται να σπρώξει τους σεκιούριτι που βρίσκονται κοντά του προκειμένου να σταματήσει η ρίψη αντικειμένων όταν πάει να εκτελέσει! by Γιάννης Πολιάς
20:29
65' Υπό εξέταση μία φάση στην περιοχή του Άρη, για πέναλτι! by Γιάννης Πολιάς
20:32
68' ΓΚΟΛ, 1-1 Ο ΑΥΣΤΡΙΑΚΟΣ! Η μπάλα πήγε στα αριστερά, ο Σιαμπάνης έπεσε στα δεξιά και το ντέρμπι είναι πια ισόπαλο! by Γιάννης Πολιάς
20:34
Το δεύτερο φετινό γκολ του έμπειρου μέσου, που μπήκε ως αλλαγή στο δεύτερο μέρος, κέρδισε πέναλτι και το μετουσίωσε στο 1-1. by Γιάννης Πολιάς
20:36
72' Βρίσκεται στο έδαφος ο Κουλιεράκης... by Γιάννης Πολιάς
20:37
73' Ακυρώνεται γκολ του ΠΑΟΚ! Για οφσάιντ στην αρχή της φάσης πριν το γκολ του Ζίβκοβιτς, περιμένουμε το VAR. by Γιάννης Πολιάς
20:39
Μετράει το γκολ, 2-1 ο ΠΑΟΚ! by Γιάννης Πολιάς
20:39
Ο Σοάρες καλυπτόταν, η μπαλιά του σταμάτησε στον Σιαμπάνη και εν συνεχεία ο Σέρβος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα! by Γιάννης Πολιάς
20:40
Να λοιπόν που ο «Δικέφαλος του Βορρά» πετυχαίνει μία τεράστια ανατροπή μέσα σε λίγα λεπτά! by Γιάννης Πολιάς
20:40
Πέντε λεπτά μεσολάβησαν των δύο γκολ. by Γιάννης Πολιάς
20:41
76' Κόρνερ για τον Άρη, που αναγκάζεται να βγει μπροστά. by Γιάννης Πολιάς
20:42
78' Επιμένουν οι «κίτρινοι». by Γιάννης Πολιάς
20:43
20:44
80' Γκρέι αντί Γκαρσία, Καμάτσο αντί Ιτούρμπε. by Γιάννης Πολιάς
20:44
Φουλ επίθεση από τον Τερζή, αναμενόμενα. by Γιάννης Πολιάς
20:46
81' Φάουλ λίγο πιο κάτω από το κέντρο για τον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
20:46
Έπαιξαν γρήγορα οι γηπεδούχοι, αλλά η κατάληξη ήταν ένα πλάγιο... by Γιάννης Πολιάς
20:46
82' Κίτρινη κάρτα στον Φαμπιάνο για διαμαρτυρία. by Γιάννης Πολιάς
20:48
84' Μικρή διακοπή μετά από χτύπημα που δέχτηκε ο Κάργας, συνεχίζεται το ματς. by Γιάννης Πολιάς
20:50
86' Αλλεπάλληλα λάθη στην άμυνα του Άρη, που δεν έχει καταφέρει έστω να απειλήσει μετά το 2-1. by Γιάννης Πολιάς
20:51
86' Χριστοδουλόπουλος αντί Πάλμα, Πίρσμαν αντί Μαζικού και Νταμπό αντί Ετέμπο. by Γιάννης Πολιάς
20:52
88' Ελ Καντουρί αντί Ζίβκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:53
Φέρεται να ένιωσε κάποια ενόχληση ο Σέρβος. by Γιάννης Πολιάς
20:53
89' Κίτρινη κάρτα στον Κωνσταντέλια. by Γιάννης Πολιάς
20:54
90' Κίτρινη κάρτα στον Κάργα. by Γιάννης Πολιάς
20:55
Μπόλικη ένταση εδώ και λίγη ώρα μετά από μία μονομαχία του Γκρέι με τον Κάργα. by Γιάννης Πολιάς
20:56
Έχουμε ρίψη αντικειμένων στον αγωνιστικό χώρο. by Γιάννης Πολιάς
20:56
Ο Κοτάρσκι έχει αφήσει την εστία του, διακοπή δεν έχουμε ακόμα αλλά δεν είναι και τόσο αισιόδοξα τα πράγματα... by Γιάννης Πολιάς
20:57
Ο Αλ Χακίμ φάνηκε να δείχνει κόκκινη κάρτα στον πάγκο του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:57
Μεγάλη ένταση στους δύο πάγκους, ενώ δεν σταματούν οι κρότοι στο «Κλ. Βικελίδης»! by Γιάννης Πολιάς
20:58
Έχει κατέβει και ο Θεόδωρος Καρυπίδης, που φέρεται να ζήτησε στον Ραζβάν Λουτσέσκου να «σταματήσει να προκαλεί»! by Γιάννης Πολιάς
20:59
Συνεχίζεται να υπάρχει αναστάτωση γύρω από τον προπονητή του ΠΑΟΚ, που αποχωρεί, αυτόν απέβαλε ο διαιτητής! by Γιάννης Πολιάς
21:00
Κατά τον 4ο διαιτητή, ο Ρουμάνος τεχνικός επιχείρησε να πετάξει αντικείμενο που είχε προσγειωθεί στον αγωνιστικό χώρο, ενώ έγινε αναφορά και σε «εξύβριση». by Γιάννης Πολιάς
21:00
Το ματς έχει τιναχτεί στον αέρα πάνω που θα μπαίναμε στις καθυστερήσεις... by Γιάννης Πολιάς
21:02
90+8' Πολύ άστοχο το σουτ του Αουγκούστο. by Γιάννης Πολιάς
21:04
90+9' Φάουλ του Χριστοδουλόπουλου στον Μπράντον, σταματά η επίθεση του Άρη. by Γιάννης Πολιάς
21:04
90+10' Επικίνδυνο γύρισμα Τάισον, καθάρισε η άμυνα του Άρη. by Γιάννης Πολιάς
21:05
90+11' Πιέζει ο Άρης, οφσάιντ του Ετέμπο και ελεύθερο για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:06
Εξακολουθούν να ακούγονται κρότοι στο γήπεδο. by Γιάννης Πολιάς
21:06
90+12' Νέο οφσάιντ, στον Χριστοδουλόπουλο αυτή τη φορά. by Γιάννης Πολιάς
21:08
90+13' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, το σουτ του Αουγκούστο βρήκε στον Μπράμπετς και βγήκε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
21:08
90+14' Τελευταία επίθεση για Άρη! by Γιάννης Πολιάς
21:11
Δύο γκολ σε πέντε λεπτά έφεραν την ανατροπή για τους «ασπρόμαυρους», με το ματς να έχει πολλή ένταση στο τέλος αλλά τελικά να ολοκληρώνεται, έστω και με καθυστέρηση. by Γιάννης Πολιάς