Βόλος-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα playoffs της Stoiximan Super League.

17:30
17:31
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Βόλου με τον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των playoffs της Stoiximan Super League, στο Πανθεσσαλικό στάδιο. by www.sport-fm.gr
17:32
17:32
17:34
Στον πάγκο του Βόλου κάθονται οι Αυγερινός, Ασλανίδης, Μπαριέντος, Οικονομόπουλος, Μεθκίδα, Καρτάλης, Αρούνα Σι, Κάτσε και Πιρές. by www.sport-fm.gr
17:35
Από την άλλη, στον πάγκο του Παναθηναϊκού βρίσκονται οι Λοντίγκιν, Σένκεφελντ, Πούχατς, Κλεϊνχέισλερ, Σπόραρ, Μπερνάρ, Σάντσες, Τσόκαϊ και Κουρμπέλης. by www.sport-fm.gr
17:36
Δείτε πλάνα από την άφιξη της αποστολής των φιλοξενούμενων που τους... υποδέχτηκαν οπαδοί τους! by www.sport-fm.gr
17:37
Σε επίπεδο απουσιών, οι γηπεδούχοι δεν θα έχουν στη διάθεση τους τον τραυματία Τάχατο. by www.sport-fm.gr
17:38
17:41
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Σιδηρόπουλος από τον Σύνδεσμο Δωδεκανήσου, ενώ στο VAR θα είναι ο Φωτιάς του Συνδέσμου Πέλλας. by www.sport-fm.gr
17:43
Στον πάγκο μένει, σε πρώτη φάση, ο Δημήτρης Κουρμπέλης, όντας στο όριο των καρτών ενόψει ΑΕΚ... Εικόνα live 21975237/46700.jpg by www.sport-fm.gr
17:45
17:46
Να θυμίσουμε ότι στον πρώτο γύρο οι δύο σημερινοί αντίπαλοι είχαν αναδειχθεί ισόπαλοι χωρίς τέρματα στην Λεωφόρο, με τον Κλέιμαν να αποκρούει πέναλτι του Σπόραρ στις καθυστερήσεις! by www.sport-fm.gr
17:50
Στον Βόλο και ο Α' Αντιπρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, Μάνος Μαυροκουκουλάκης. Εικόνα live 21975237/95693.jpg by www.sport-fm.gr
17:51
Οι δύο ομάδες είναι πλέον στα αποδυτήρια για τις τελευταίες εντολές των προπονητών τους. by www.sport-fm.gr
17:52
Συνεχίζεται η προσέλευση των φίλων του Παναθηναϊκού, που έχουν ούτως ή άλλως γεμίσει μεγάλο μέρος του γηπέδου... by www.sport-fm.gr
17:56
17:56
Σχεδόν γεμάτο και... πράσινο το Πανθεσσαλικό στάδιο, πλέον, λίγα λεπτά πριν τη σέντρα! by www.sport-fm.gr
17:58
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
17:59
Φοβερή η ατμόσφαιρα κατά την είσοδο των δύο ομάδων στον αγωνιστικό από τους πάνω από 10.000 οπαδούς του «τριφυλλιού»! by www.sport-fm.gr
18:00
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες αλλά και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
18:01
18:03
18:05
18:06
18:07
4' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Τσέριν, σουτ του Κώτσιρα στην εξέλιξη της φάσης, στο όριο της περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. by www.sport-fm.gr
18:08
5' Νέο κερδισμένο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, ξανά από αριστερά, πάλι χάρη σε ενέργεια του Βέρμπιτς. by www.sport-fm.gr
18:09
5' Ο Τσέριν το εκτελεί από αριστερά, αλλά ο Κότνικ βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα. by www.sport-fm.gr
18:10
18:11
8' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάγκνουσον, από μακρινό σημείο, άουτ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
18:14
10' Πρώτη προσπάθεια του Βόλου, με το γύρισμα του Λούνα από αριστερά στην περιοχή, αλλά τον Οζέγκοβιτς να κάνει κακό κατέβασμα της μπάλας και την άμυνα του Παναθηναϊκού να απομακρύνει. by www.sport-fm.gr
18:16
12' Σουτ του Παλασιος από την κορυφή της περιοχής, ο Τσοκάνης βάζει την κόντρα και διώχνει σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
18:16
18:18
18:19
16' Γέμισμα του Άλχο, ο Μπρινιόλι κάνει την επαφή και διώχνει προ του επερχόμενου Σιέλη. by www.sport-fm.gr
18:20
17' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς για τον Παναθηναϊκό, με την ωραία κίνηση πάσα από δεξιά του Ρούμπεν για τον Παλάσιος, που γυρίζει την μπάλα, ο Πίρινεν διώχνει αλλά τη στρώνει στον επερχόμενο Μαντσίνι, ο οποίος σουτάρει άστοχα! by www.sport-fm.gr
18:23
20' Σέντρα του Χουάνκαρ από αριστερά, ειναι κακή και η μπάλα περνάει απευθείας άουτ. by www.sport-fm.gr
18:24
21' Μια ακόμα ατομική ενέργεια του Βέρμπιτς και ένα ακόμα κερδισμένο κόρνερ από αριστερά. by www.sport-fm.gr
18:25
18:25
18:30
25' Ο Παναθηναϊκός ανοίγει το σκορ, καθώς μετά από σέντρα του Βέρμπιτς ο Παλάσιος σκοράρει με κεφαλιά αλλά είναι εμφανώς οφσάιντ και έτσι σωστά το γκολ ακυρώνεται. by www.sport-fm.gr
18:31
18:35
18:37
18:38
34' Πολύ μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Ιωαννίδη αρχικά να μην μπορεί να νικήσει τον Κότνικ και το γυριστό του Βέρμποιτς στη συνέχεια, επίσης να μην καταλήγει στην εστία του Βόλου! by www.sport-fm.gr
18:38
18:42
18:43
18:44
40' Εκτέλεση από τον Τσέριν, σουτ του Κώτσιρα στην εξέλιξη της φάσης, διώχνει ο Σιέλης. by www.sport-fm.gr
18:45
41' Μια ακόμα καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, με το ωραίο γέμισμα του Παλάσιος από δεξιά, αλλά ο Άλχο προλαβαίνει τον Βέρμπιτς και διώχνει σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
18:46
18:46
18:47
18:48
18:51
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Βόλος και Παναθηναϊκός πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι χωρίς σκορ. by www.sport-fm.gr
18:56
Ο Παναθηναϊκός έχει τον απόλυτο έλεγχο αλλά δυσκολεύεται αρκετά απέναντι στην «κλειστή» και καλά οργανωμένη άμυνα του Βόλου. Ακόμα και έτσο πάντως, θα μπορούσε να είναι μπροστά στο σκορ, είτε από το 17' με τον Μαντσίνι, είτε στην διπλή ευκαιρία του 34ου λεπτού, με Ιωαννίδη και Βέρμπιτς. Καλείται να βρει περισσότερο καθαρό μυαλό στην τελική επιλογή και να αντιπαρέλθει στις ακόμα πιο πολλές καθυστερήσεις που θα ακολουθήσουν στο δεύτερο ημίχρονο... by www.sport-fm.gr
19:08
Χωρίς αλλαγή στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός. Ο Μπαριέντος θα αντικαταστήσει τον Τσοκάνη, στον Βόλο. by www.sport-fm.gr
19:10
19:11
46' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με το... καλημέρα, καθώς από το γύρισμα του Μαντσίνι από τα δεξιά, ο -χωμένος ανάμεσα στα σέντερ μπακ- Ιωαννίδης κάνει την προβολή και ανοίγει το σκορ για την ομάδα του. by www.sport-fm.gr
19:13
48' Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Βέρμπιτς να κάνει κίνηση σαν δεύτερος φορ από το γύρισμα του Παλάσιος, αλλά να αστοχεί! by www.sport-fm.gr
19:15
50' Σέντρα του Μαντσίνι για τον Ιωαννίδη, προλαβαίνει ο Άλχο που βάζει το σώμα του και διώχνει... by www.sport-fm.gr
19:18
53' Ωραία υποδοχή της μπάλας από τον Παλάσιος, που γυρίζει, σουτάρει έξω από την περιοχή, αλλά στέλνει την μπάλα στην αγκαλιά του Κότνικ. by www.sport-fm.gr
19:22
57' Άμεση πάσα στον χώρο του Μαντσίνι, για Παλάσιος και Ιωαννίδη, ουδείς εκ των δύο όμως προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας... by www.sport-fm.gr
19:24
60' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τους Σπόραρ και Μπερνάρ να αντικαθιστούν Ιωαννίδη και Παλάσιος αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
19:30
65' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, μετά από μια πολύ ωραία συνδυαστική ενέργεια με πρωτγωνιστές τους Τσέριν, Βέρμπιτς, Σπόραρ και τον Μαντσίνι να σεντράρει στη μικρή περιοχή όπου ο Σπόραρ με κεφαλιά «ψαράκι» σκοράρει! διπλασιάζει τα γκολ της ομάδας του. by www.sport-fm.gr
19:31
67' Διπλή αλλαγή και ο Βόλος. Τσιρίνος και Γκάγκι έξω, Πιρές και Σι στις θέσεις τους. by www.sport-fm.gr
19:33
19:33
19:34
70' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, υπάρχει φάουλ του Μάγκνουσον στον Σιέλη. by www.sport-fm.gr
19:38
72' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, που διαμαρτύρεται για πέναλτι, σε χέρι του Πίρινεν, αλλά ο VAR Φωτιάς δεν καλεί τον Σιδηρόπουλο να ξαναδεί την φάση. by www.sport-fm.gr
19:39
19:44
80' Πρώτη ευκαιρία του Βόλου στο δεύτερο ημίχρονο, με το σουτ του Μπαριέντος να περνάει δίπλα από την εστία του Μπρινιόλι. by www.sport-fm.gr
19:46
19:49
19:53
19:54
89' Ευκαιρία για το 0-3, με τον Μπερνάρ να τροφοδοτεί με ωραία κάθετη τον Σπόραρ, ο οποίος δεν μπορεί να νικήσει τον Κότνικ! by www.sport-fm.gr