Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα playoffs της Stoiximan Super League.

19:41
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-Βόλος, για την 7η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 20:00 και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport3 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
Ολυμπιακός (Ζοσέ Ανιγκό): Τζολάκης - Ροντινέι, Παπασταθόπουλος, Ντόη, Ραμόν - Εμβιλά, Κασάμι - Μπιέλ, Βαλμπουενά, Φορτούνης - Μπακαμπού by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κότνικ - Τάχατος, Πίρινεν, Σιέλης, Σι - Μεταξάς, Τσοκάνης - Ντέλετιτς, Γκάγι, Τσιρίνος - Πιρές by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Κρίστινσον, Ελ Αραμπί, Μπουτούτσι, Βρουσάι, Μασούρας, Μπα, Χουάνγκ, Σαμασέκου, Ρέαμπτσιουκ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Αυγερινός, Ασλανίδης, Οικονομόπουλος, Καρτάλης, Κάτσε, Άλχο, Μεθκίδα, Λούνα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
Διαιτητής: Περράκης Κωνσταντίνος Βοηθοί: Πετρόπουλος Τρύφωνας, Παπαδάκης Μιχαήλ 4ος: Μαλουτάς Δημήτριος VAR: Διαμαντόπουλος Αριστοτέλης, AVAR: Νικολαΐδης Κωνσταντίνος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
Οι Πειραιώτες γνωρίζουν εδώ και δύο αγωνιστικές ότι είναι οριστικά νοκ άουτ για τον τίτλο και καλούνται να βάλουν τέλος στο αρνητικό σερί που έχουν χτίσει, καθώς προέρχονται από τρεις διαδοχικές ήττες στο πρωτάθλημα (Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 2-0, Ολυμπιακός-ΑΕΚ 1-3, Άρης-Ολυμπιακός 2-1). by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
Ωστόσο, παρότι απέτυχαν στον βασικό τους στόχο, την κατάκτηση της 1ης θέσης (και τη 2η που οδηγεί στα προκριματικά του Champions League), δεν έφτασε η ώρα να καταθέσουν… όπλα, αφού πρέπει να προστατέψουν την 3η θέση, για την οποία παλεύουν με τον ΠΑΟΚ, έχοντας απόσταση τριών βαθμών από τον «δικέφαλο του Βορρά». by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
Ο ΠΑΟΚ υπενθυμίζεται ότι παίζει με τον Άρη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
Στην αντίπερα όχθη, ο Βόλος θέλει να κάνει ένα καλό φίνις στη σεζόν, αφού ο στόχος της 5ης θέσης έχει ουσιαστικά χαθεί μετά τις ήττες από Άρη (0-3) και Βόλο (0-2). Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι έχουν μπροστά τους τις αναμετρήσεις με Άρη (εκτός), ΠΑΟΚ (εντός) και ΑΕΚ (εκτός), ψάχνουν ένα θετικό αποτέλεσμα, όπως στην κανονική περίοδο στο ίδιο γήπεδο. Ο Βόλος είχε κάνει ζημιά στους «ερυθρόλευκους» με το τελικό 1-1, με τον Οζέγκοβιτς να ανοίγει το σκορ στο 29ο λεπτό, ενώ ο Ελ Αραμπί ισοφάρισε στο 77’. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:49
Στον Ολυμπιακό προέκυψε πρόβλημα σχεδόν στο παρά πέντε, με τον Αλέξανδρο Πασχαλάκη να έχει τεθεί νοκ άουτ τόσο για το ματς, όσο και για το υπόλοιπο των playoffs. Από εκεί και πέρα δεν υπάρχει κάποια άλλη απουσία για τους «ερυθρόλευκους». by Αποστόλης Λιβάνιος
19:59
Με φανέλα Μπαριέντος η παρουσίαση του Βόλου. Ως ένδειξη στήριξης στον άσο της ομάδας που αντιμετωπίζει πρόβλημα υγείας by Αποστόλης Λιβάνιος
20:01

Έναρξη στο ματς!

by Αποστόλης Λιβάνιος
20:03
3' Επικίνδυνη σέντρα του Φορτούνη από τα αριστερά, διώχνει η άμυνα του Βόλου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
3' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Εκτέλεση κόρνερ του Βαλμπουενά από τα αριστερά, πέρασε από όλους η μπάλα και ο Κασάμι αστόχησε εντελώς αμαρκάριστος μέσα από τη μικρή περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
20:05
Μικρή διακοπή, λόγω τραυματισμού του Τσοκάνη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:05
Εκτός αγωνιστικού χώρου για τις πρώτες βοήθειες by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
7' Κόντρα του Βόλου με τον Πιρές, σταματάει με φάουλ από τον Παπασταθόπουλο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:11
10' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Βαλμπουενά πάτησε περιοχή μετά από κάθετη του Ροντινέι και γύρισε για τον Κασάμι που σούταρε από το ύψος του πέναλτι και ο Κότνικ έδιωξε με το πόδι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:12
11' Σουτ του Φορτούνη, σε ετοιμότητα ο Κότνικ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
14' Απειλεί ο Βόλος. Οι φιλοξενούμενοι έφυγαν στην κόντρα, ο Πιρές, ελίχθηκε από τα αριστερά και έπιασε χαμηλό σουτ με το που μπήκε περιοχή, που μπλόκαρε ο Τζολάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
16' Πολύ επικίνδυνη αντεπίθεση του Βόλου με τον Πιρές να την εκδηλώνει και τον Ντέλετιτς να περιμένει, αλλά ο Ντόη διάβασε τη φάση και απομάκρυνε στην μπαλιά τρύπα του Πιρές by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
Έχει αρχίσει να ξεμυτάει ο Βόλος, παίζοντας στην κόντρα, αφού έχει διαβάσει τα κενά στην άμυνα του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
17' Τελική ο Ολυμπιακός. Εκτός περιοχής σουτ του Μπακαμπού, διώχνει ο Κότνικ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
18' Σουτ του Φορτούνη με το αριστερό μετά από την εκτέλεση του κόρνερ, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Κότνικ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
Κερδισμένο φάουλ για τον Ολυμπιακό σε καλή θέση για γέμισμα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20

19' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0!

Γέμισμα του Φορτούνη, προβολή του Ντόη που τρύπωσε στην καρδιά της αντίπαλης και εκτέλεσε τον Κότνικ από κοντά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
21' Άστοχο εκτός περιοχής σουτ του Κασάμι, με την μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
20:23
21' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Λάθος στην άμυνα του Βόλου, ο Βαλμπουενά έπαιξε κάθετα, αλλά ο Μπιέλ νικήθηκε από τον Κότνικ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:25

25' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0!

Εξαιρετική κίνηση του Βαλμπουενά από τα αριστερά, άδειασε με κοφτή τον Τάχατο και γύρισε την μπάλα με τον Κασάμι να εκτελεί με συρτό σουτ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:27
Γίνεται συνεννόηση με VAR. Λογικά για το αν είναι εκτεθειμένος ο Μπιέλ και αν επηρεάζει τη φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
20:27
Μετράει το γκολ, 2-0! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:33
32' Στο έδαφος ο Τσιρίνος μέσα στην περιοχή έπειτα από μονομαχία με τον Βαλμπουενά. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:34
Ο παίκτης του Βόλου μπήκε μέσα στην περιοχή, ο Βαλμπουενά τσίμπησε την μπάλα και ο άσος των φιλοξενούμενων που ερχόταν με φόρα, κλώτσησε τον αντίπαλό του, αλλά χτύπησε ο ίδιος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:34
20:36
35' Άστοχο σουτ του Φορτούνη από τα δεξιά με το αριστερό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
20:40
39' Άστοχο σουτ για τον Βόλο με τον Τσιρίνος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
41' Σέντρα του Βαλμπουενά για τον Μπιέλ, η μπάλα πέρασε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
42' Εκτός περιοχής σουτ του Ντέλετιτς, έδιωξε ο Τζολάκης σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
Πέρασε ανεκμετάλλευτο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:45
45' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-0! Ο Φορτούνης κουβάλησε αρκετά μέτρα την μπάλα και πάσαρε την κατάλληλη στιγμή για τον Μπιέλ που σούταρε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε δοκάρι και μέσα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
Σέντρα σουτ του Ραμόν από τα αριστερά, η μπάλα έφυγε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48

Ημίχρονο στο ματς: Ολυμπιακός-Βόλος 3-0!

Ντόη (19'), Κασάμι (25') και Μπιέλ (45') τα γκολ των Πειραιωτών που έχουν ένα εύκολο απόγευμα έως τώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:06
Ασλανίδης αντί Σιέλη, Άλχο αντί Πιρές και Λούνα αντί Γκάγι για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:06

Έναρξη στο β' μέρος!

21:07
47' Απειλεί ο Βόλος: Σουτ του Ντέλετις, διώχνει η άμυνα του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
21:10
50' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Ο Μπακαμπού πλάσαρε από κοντά έπειτα από σέντρα, η μπάλα προσέκρουσε στο οριζόντιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
53' Ωραία κίνηση του Μπακαμπού μέσα στην περιοχή, αλλά ο Κασάμι, ο οποίος συμμετέχει στη φάση, είναι εκτεθειμένος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
56' Επικίνδυνη αντεπίθεση του Ολυμπιακού, με τον Μπακαμπού να παίζει κάθετα για τον Φορτούνη που δεν μπόρεσε να απειλήσει με την πρώτη και έκανε σέντρα την οποία απομάκρυνε η άμυνα του Βόλου by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
Κόρνερ για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
59' Έπειτα από αναμπουμπούλα, ο Ντόη σούταρε και η μπάλα βρήκε στον Μπακαμπού, με αποτέλεσμα να χαθεί η ευκαιρία για τον Ολυμπιακό και στη συνέχεια να δοθεί φάουλ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21

61' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 4-0!

Ωραίο τέρμα από τους Πειραιώτες, με τους Φορτούνη, Μπακαμπού και Μπιέλ να συνεργάζονται με κλειστά τα μάτια, τον 31χρονο να βρίσκεται σε θέση βολής και να εκτελεί τον Κότνικ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
63' Αλλαγή για τον Βόλο: Οικονομόπουλος αντί Τσιρίνος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:28
66' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Ελ Αραμπί αντί Μπακαμπού, Μασούρας αντί Φορτούνη, Βρουσάι αντί Βαλμπουενά και Σαμασέκου αντί Εμβιλά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:29
69' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 5-0! Προβολή του Ελ Αραμπί μετά από γέμισμα-σουτ του Μασούρα και η μπάλα, αφού βρήκε στο δοκάρι κατέληξε στα δίχτυα. Το 10ο φετινό τέρμα του Μαροκινού by Αποστόλης Λιβάνιος
21:34
73' Ο Ελ Αραμπί γύρισε την μπάλα για τον Κασάμι που ήταν στο ύψος του πέναλτι, αλλά δεν την πρόλαβε εντός των ορίων by Αποστόλης Λιβάνιος
21:34
73' Κάτσε αντί Τσοκάνη για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:37
77' Άστοχο εκτός περιοχής σουτ του Κασάμι. Θα μπει ο Μπουτούτσι αντί Μπιέλ σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:43
Κόρνερ για τον Βόλο έπειτα από μαρκάρισμα του Ντόη στον Ντέλετιτς, που βρέθηκε στο έδαφος. Παραπονέθηκε ο Σέρβος. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:48
88' Προσπάθεια του Μασούρα, με εκτός περιοχής σουτ στην αγκαλιά του Κότνικ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
90' Επικίνδυνη σέντρα σουτ του Μπουτούτσι από τα αριστερά, η μπάλα εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
21:51
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:53

Τέλος στο ματς: Ολυμπιακός-Βόλος 5-0!

Ντόη (19'), Κασάμι (25'), Μπιέλ (45'), Μπακαμπού (61') και Ελ Αραμπί (69') τα γκολ των Πειραιωτών by Αποστόλης Λιβάνιος