ΠΑΟΚ-Άρης

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα playoffs της Stoiximan Super League.

19:31
Καλησπέρα σας! Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον Άρη στις 20:00, για την 7η αγωνιστική των playoffs! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης! by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
Φυσικά, την ίδια ώρα διεξάγεται το μεγάλο ντέρμπι που ίσως κρίνει τον τίτλο, ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την ΑΕΚ! Όπως και το Ολυμπιακός-Βόλος! by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
Ο ΠΑΟΚ καλείται να βγάλει αντίδραση μετά τα τελευταία αποτελέσματα και κυρίως έπειτα από τη βαριά ήττα με 4-0 από την ΑΕΚ στην OPAP Arena, όπου παρουσίασε κάκιστο πρόσωπο, πραγματοποιώντας τη χειρότερη εμφάνισή του στο φετινό πρωτάθλημα. Η ομάδα του Λουτσέσκου έχει περισσότερο ανάγκη τη νίκη, αφού παλεύει με τον Ολυμπιακό για την κατάκτηση της 3ης θέσης, από την οποία είναι στο -3 αυτήν τη στιγμή, ενώ φυσικά, ποτέ ένα ματς κόντρα στον συγκεκριμένο αντίπαλο δεν είναι αδιάφορο για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
Ο Άρης πέτυχε σε μεγάλο βαθμό με τα τελευταία αποτελέσματα τον στόχο με τον οποίο μπήκε στα playoffs. Δηλαδή, να καπαρώσει την 5η θέση που οδηγεί στην Ευρώπη, καθώς με τις νίκες επί Βόλου (0-3) και Ολυμπιακού (2-1), σε συνδυασμό με τις ήττες του Βόλου από τους «κίτρινους» (0-3) και τον Παναθηναϊκό (0-2), έπειτα από εκείνες από ΑΕΚ (0-1) και ΠΑΟΚ (4-2), βρέθηκε στο +7 από την ομάδα της Μαγνησίας. Με ένα καλό αποτέλεσμα μπορεί να σφραγίσει και τυπικά την πεντάδα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
62 Συναντήσεις 33 Νίκες ΠΑΟΚ 18 Ισοπαλίες 11 Νίκες Άρη Γκολ: 92-45 by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι - Κεντζιόρα, Κουλιεράκης, Ράφα Σοάρες, Σάστρε - Σβαμπ, Ντάντας - Τάισον, Α. Ζίβκοβιτς, Κωστανταντέλιας - Μπράντον. Στον πάγκο: Ζ. Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Νάσμπεργκ, Λύρατζης, Φ. Σοάρες, Καντουρί, Μπίσεσβαρ, Ολιβέιρα, Τζίμας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Άρης: Κουέστα - Μαζικού, Πίρσμαν, Φαμπιάνο, Εμπακατά - Ετέμπο, Ντάμπο, Νταριντα - Ματέο Γκαρσία, Πάλμα , Καμαρά Στον πάγκο: Σιαμπάνης, Γκρέι, Ντουκουρέ, Χριστοδουλόπουλος, Ενκουλού, Καμάτσο, Ρουπ, Ιτούρμπε, Σγουρός. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
Διαιτητής: Αγκάγιεφ Αλιγιάρ Βοηθοί: Ζεϊνέλοφ Ζεϊνέλ, Εμιρέλι Ακίφ 4ος: Γκορτσίλας Ευστάθιος VAR: Ουμούντλου Καμάλ, AVAR: Μωϋσιάδης Θεόφιλος by Αναστασία Βοσνάκη
20:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
3' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού. by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
5' Σέντρα ο Ράφα Σοάρες, ο Μπράντον από θέση τετ-α-τετ δεν μπορεί να σκοράρει, με τον Κουέστα να τον προλαβαίνει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
6' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ωραίο σουτ ο Ντάντας από το σημείο του πέναλτι, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
20:10
9' Ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή τώρα και ψάχνει να βρει χώρους για να απειλήσει την εστία του Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
20:11
11' Κεφαλιά ο Μπράντον, μετά από σέντρα του Αντρίγια, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
20:18
17' Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Νταρίντα κάνει τη σέντρα, ο Ματέο Γκαρσία παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
20' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κουλιεράκης κάνει ένα δυνατό σουτ, η μπάλα πέρασε άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:24
Ένταση υπάρχει στους πάγκους. Όλα καλά, συνεχίζεται το παιχνίδι, τίποτα το σοβαρό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:26
Πέταξαν ένα αντικείμενο στον επόπτη από την κερκίδα. Πιάνει το κεφάλι του, αλλά ευτυχώς δεν είναι κάτι σοβαρό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:28
28' Προσπαθεί ο Άρης να βρει χώρους τώρα αλλά δεν τα καταφέρνει, με τον ΠΑΟΚ να έχει την υπεροχή μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
29' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα ο Αντρίγια, έκοψε την προσπάθεια του ο Πίρσμαν! by Αναστασία Βοσνάκη
20:30
Φωνάζει για πέναλτι ο Άρης! Ο Ματέο Γκαρσία τετ-α-τετ, τον τραβάει ο Κουλιεράκης αλλά ο διαιτητής δείχνει "παίζετε"... Ούτε το VAR δεν έκανε παρέμβαση, φαίνεται να υπάρχει παράβαση. by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
33' Φωνάζει ο ΠΑΟΚ τώρα για πέναλτι, για πτώση του Αντρίγια, παίζετε ξανά από τον ρέφερι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
35' Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Πάλμα εκτελεί ένα πολύ όμορφο φάουλ, ο Κοτάρσκι βγάζει εντυπωσιακά! by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
37' Σουτάρει ο Πίρσμαν, διώχνει ο Κοτάρσκι! Πολύ καλός ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά! by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
43' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
Νέο κόρνερ για τους κίτρινους. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
Έδιωξε με τις γροθιές ο Κοτάρσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
20:45
45' ΓΚΟΛ Ο ΑΡΗΣ! Τραγικό λάθος στην άμυνα του ΠΑΟΚ από τον Κουλιεράκη, ο Καμαρά με πολύ δυνατό τελείωμα μέσα από την περιοχή εκτελεί τον Κοτάρσκι, στέλνοντας την μπάλα στο αριστερό «Γ» της εστίας! by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ! ΠΑΟΚ-Άρης 0-1! Ο Δικέφαλος ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος του αγώνα, ωστόσο οι κίτρινοι με ένα φοβερό γκολ του Καμαρά πηγαίνουν στα αποδυτήρια με προβάδισμα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:00
21:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
47' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
49' Σέντρα ο Αντρίγια, μπλόκαρε εύκολα ο Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:10
50' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:10
Μπλόκαρε εύκολα ο Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
52' Μεγάλη ευκαιρία ο ΠΑΟΚ! Ο Ντάντας από θέση τετ-α-τετ δεν μπορεί να σκοράρει, με τον Κουέστα να βγάζει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ από τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
54' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
Απομάκρυνε η άμυνα του Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
56' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! Σέντρα του Αντρίγια, μπερδέματα στην άμυνα του Άρη, κανείς αμυντικός δεν διώχνει και ο Τάισον με λόμπα μέσα από την περιοχή σκοράρει για το 1-1! by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
Φώναξε για χέρι ο Άρης, αλλά δεν υπήρχε κάτι και το γκολ μετράει κανονικά. by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
60' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Ο Πίρσμαν ανέτρεψε τον Ντάντας και ο ρέφερι έδειξε την άσπρη βούλα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
62' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ ΚΑΙ 2-1! Ο Σβαμπ εκτελεί εύστοχα από την άσπρη βούλα και κάνει την ανατροπή για τον Δικέφαλο! by Αναστασία Βοσνάκη
21:24
Ένταση μεταξύ των παικτών, παραλίγο να πιαστούν στα χέρια! Ο Μπράντον έσπρωξε τον Καμαρά και ύστερα προσπαθούσαν να τους χωρίσουν. by Αναστασία Βοσνάκη
21:25
Όλα καλά συνεχίζεται το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:26
65' Κίτρινη κάρτα στους Σβαμπ, Καμαρά και Μπράντον. by Αναστασία Βοσνάκη
21:28
68' Αναγκαστική αλλαγή ο Τάισον! Ο Βραζιλιάνος ένιωσε ενοχλήσεις και αποχώρησε από το παιχνίδι κλαίγοντας. Ο Ελ Καντούρι στη θέση του. Διπλή αλλαγή και για τον Άρη, Ιτούρμπε αντί Πάλμα και Καμάτσο αντί Γκαρσία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:30
70' ΓΚΟΛ Ο ΑΡΗΣ! ΠΩ ΠΩ ΤΙ ΓΚΟΛ ΕΒΑΛΕ Ο ΝΤΑΡΙΝΤΑ! Οβίδα του Τσέχου από τα 25 μέτρα, δεν αφήνει περιθώριο αντίδρασης στον Κοτάρσκι για το 2-2! by Αναστασία Βοσνάκη
21:33
21:34
74' Κίτρινη ο Μαζικού για φάουλ στον Αντρίγια. Κίτρινη κάρτα και στον Σάστρε για φάουλ στον Καμάτσο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:37
78' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! Αδιανόητη σουτάρα του Αντρίγια Ζίβκοβιτς από τα 30 μέτρα, ο Κουέστα δεν μπορεί με τίποτα να το βγάλει εκεί που πάει η μπάλα! Έχει βρει λίγο και στον Πίρσμαν η μπάλα… 3-2 λοιπόν, απίστευτο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
21:40
80' Ο Ολιβέιρα αντικατέστησε τον Μπράντον και ο Βιεϊρίνια πέρασε στο γήπεδο αντί του Σάστρε. by Αναστασία Βοσνάκη
21:41
Δέχθηκε και κίτρινη ο Αντρίγια στο γκολ καθώς έβγαλε την φανέλα του. by Αναστασία Βοσνάκη
21:43
Φώναξε ο ΠΑΟΚ για δεύτερη κίτρινη του Καμαρά. by Αναστασία Βοσνάκη
21:44
84' Ρουπ μέσα για τον Άρη, έξω ο Ετέμπο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:44
Ο Ρουπ ήταν εκτός για αρκετό διάστημα λόγω τραυματισμού. by Αναστασία Βοσνάκη
21:46
86' Εκτέλεσε το φάουλ ο Ιτούρμπε, ο Φαμπιάνο πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Κοτάρσκι μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
87' Έξω ο Σβαμπ για τον ΠΑΟΚ, μέσα ο Φελίπε Σοάρες. by Αναστασία Βοσνάκη
21:53
90+3' Αποβάλλεται ο Καμαρά με 10 ο Άρης! Δεύτερη κίτρινη ο Μαυριτανός. by Αναστασία Βοσνάκη