Ολυμπιακός-Πανσερραϊκός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την πρεμιέρα της Stoiximan Super League.

21:32
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Πανσερραϊκό για την πρεμιέρα της Stoiximan Super League. Σέντρα στις 22:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 1 & ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου. by Γιάννης Πολιάς
21:32
Κεκλεισμένων των θυρών ο αγώνας στο «Γ. Καραϊσκάκης», καθώς οι «ερυθρόλευκοι» έχουν τιμωρία από τα περσινά playoffs. by Γιάννης Πολιάς
21:33
Οι Πειραιώτες θα δώσουν το τρίτο φετινό επίσημο ματς τους μετά το 1-0 & το 1-1 με την Γκενκ, που τους έστειλαν στα playoffs του Europa League, όπου θα αντιμετωπίσουν την Τσουκαρίτσκι. by Γιάννης Πολιάς
21:35
Από την άλλη, οι Σερραίοι κάνουν πρεμιέρα στην επιστροφή τους στα σαλόνια μετά από δώδεκα χρόνια, έχοντας τον Πάμπλο Γκαρσία στον πάγκο. by Γιάννης Πολιάς
21:40
Ολυμπιακός (Ντ. Μαρτίνεθ): Πασχαλάκης, Ροντινέι, Ρέτσος, Ντόη, Ραμόν, Αλεξανδρόπουλος, Καμαρά, Καρβάλιο, Μασούρας, Μπιέλ, Ελ Αραμπί Στον πάγκο: Τζολάκης, Φορτούνης, Ιμπόρα, Βρουσάι, Ελ Κααμπί, Σκάρπα, Φρέιρε, Κίνι, Πορόσο by Γιάννης Πολιάς
21:42
Πανσερραϊκός (Π. Γκαρσία): Χόβαν, Ντάνκερλουϊ, Πηλέας, Πεταυράκης, Χάγεκ, Γκοτζαμανίδης, Θυμιάνης, Στάικος, Μούργος, Χατζηστραβός, Άλεξιτς Στον πάγκο: Κατσίκας, Αυλωνίτης, Τσαγκαλίδης, Ουεντραόγκο, Στίνα, Μασκανάκης, Μπαΐροβιτς, Τόμας, Γούλερι by Γιάννης Πολιάς
21:46
Ο Μαρτίνεθ προέβη σε πέντε αλλαγές στο αρχικό σχήμα σε σχέση με το ματς με την Γκενκ. Ντόη, Ραμόν, Αλεξανδρόπουλος, Μπιέλ και Ελ Αραμπί βρίσκονται στη θέση των Φρέιρε, Κίνι, Ιμπόρα, Φορτούνη και Ελ Κααμπί. by Γιάννης Πολιάς
21:46
Στον πάγκο βρίσκεται και ο νεοαποκτηθείς Σκάρπα, σε αντίθεση με τους Μπρίνιτς & Έσε. by Γιάννης Πολιάς
21:49
by Γιάννης Πολιάς
21:53
Διαιτητής: Παπαδόπουλος Βοηθοί: Δημητριάδης, Πετρόπουλος 4ος: Γκάμαρης VAR: Παπαπέτρου, Ψαρρής by Γιάννης Πολιάς
22:03
2' Κίτρινη κάρτα στον Χάγεκ, σταμάτησε τον Μπιέλ ενώ έβγαινε τετ α τετ. by Γιάννης Πολιάς
22:04
Εξετάζεται και από το VAR η φάση. by Γιάννης Πολιάς
22:04
Μπιέλ και Καμαρά στην μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:04
Πάει στο VAR ο Παπαδόπουλος, θα εξετάσει εάν πρέπει να αποβληθεί ο Χάγεκ. by Γιάννης Πολιάς
22:05
Η φάση ξεκίνησε από λάθος στην άμυνα του Πανσερραϊκού. by Γιάννης Πολιάς
22:05
Αποβάλλεται ο Χάγεκ! by Γιάννης Πολιάς
22:06
Ο διαιτητής θεώρησε πως ο Μπιέλ ήταν σε προφανή θέση για γκολ. by Γιάννης Πολιάς
22:06
Πολύ κακό ξεκίνημα για τους νεοφώτιστους. by Γιάννης Πολιάς
22:06
5' Άστοχη η εκτέλεση φάουλ του Μπιέλ. by Γιάννης Πολιάς
22:08
Αναμενόμενα στους «ερυθρόλευκους» η πρωτοβουλία των κινήσεων. by Γιάννης Πολιάς
22:10
22:10
Και ο Μπρίνιτς στο γήπεδο. by Γιάννης Πολιάς
22:11
9' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Μπιέλ και Καρβάλιο συνδυάστηκαν άψογα, όμως το σουτ του τελευταίου πήγε δοκάρι και έξω! by Γιάννης Πολιάς
22:12
11' Κόρνερ για τους Πειραιώτες. by Γιάννης Πολιάς
22:13
Απομακρύνεται η μπάλα μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Πανσερραϊκού. by Γιάννης Πολιάς
22:17
15' Συμπληρώσαμε 15 λεπτά αγώνα, πάντα στο 0-0 με τους Πειραιώτες να έχουν την κατοχή και να ψάχνουν το γκολ. by Γιάννης Πολιάς
22:17
16' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
22:17
Καθάρισαν οι αμυντικοί. by Γιάννης Πολιάς
22:18
17' Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό μετά από μακρινό σουτ του Άλεξιτς που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
22:19
Η φάση ολοκληρώνεται με οφσάιντ και μπάλα για τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
22:19
Ο Γκαρσία έχει σηκώσει δύο παίκτες για ζέσταμα. by Γιάννης Πολιάς
22:21
22:22
21' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Ο Ραμόν τροφοδότησε τον Μασούρα, ο οποίος σούταρε ψηλά άουτ από πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
22:23
22' Ακίνδυνο το μακρινό σουτ του Καμαρά, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:26
24' Ωραίο ξεπέταγμα του Μασούρα από τα αριστερά, όμως δεν κατάφερε να βρει συμπαίκτη. by Γιάννης Πολιάς
22:26
Ως μη γενόμενη η φάση, ήταν οφσάιντ ο Έλληνας εξτρέμ. by Γιάννης Πολιάς
22:27
25' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Ο Μπιέλ έκανε τη συρτή σέντρα-σουτ, ο Μασούρας επιχείρησε να την κρατήσει εντός γηπέδου αλλά ουσιαστικά την απομάκρυνε. by Γιάννης Πολιάς
22:28
27' Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό. by Γιάννης Πολιάς
22:29
Άουτ η μπάλα μετά από κακό γέμισμα του Ντάνκερλουϊ. by Γιάννης Πολιάς
22:33
32' Ο Ροντινέι δεν πρόλαβε τη βαθιά μπαλιά του Καρβάλιο. by Γιάννης Πολιάς
22:33
Στο 67% η κατοχή της μπάλας για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
22:34
33' Ωραίο μακρινό σουτ του Στάικου, μπλόκαρε την μπάλα ο Πασχαλάκης. by Γιάννης Πολιάς
22:35
33' Κίτρινη κάρτα στον Καρβάλιο για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
22:36
35' Αντεπίθεση Ολυμπιακού με την μπαλιά του Μασούρα να καταλήγει στην αγκαλιά του Χόβαν. by Γιάννης Πολιάς
22:37
22:38
Έχουν θέμα στη δημιουργία οι Πειραιώτες, υστερούν στην τελική πάσα. by Γιάννης Πολιάς
22:39
38' Τόμας αντί Μούργου. by Γιάννης Πολιάς
22:41
39' Μεγάλο λάθος του Χόβαν, πήγε να χάσει την μπάλα από τον Μασούρα και εντέλει παραχώρησε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
22:42
41' Ψηλά άουτ το μακρινό σουτ του Καμαρά μετά από δίλεπτη... πολιορκία στα καρέ του Πανσερραϊκού. by Γιάννης Πολιάς
22:42
Οι τελικές είναι 9-2. by Γιάννης Πολιάς
22:44
42' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, ενώ κάνουν ζέσταμα οι Κίνι, Ελ Κααμπί και Σκάρπα. by Γιάννης Πολιάς
22:44
Απομακρύνεται η μπάλα, επιμένουν οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
22:44
43' Νέο κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
22:46
Η φάση τελειώνει με χέρι του Μπιέλ. by Γιάννης Πολιάς
22:47
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
22:48
45+1' Κακό μακρινό σουτ του Μπιέλ, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:51
Τέλος στο πρώτο μέρος, Ολυμπιακός-Πανσερραϊκό 0-0. Οι Πειραιώτες παίζουν με παίκτη παραπάνω από το 2' λόγω αποβολής του Χάγεκ και έχουν την υπεροχή, ωστόσο δυσκολεύονται να απειλήσουν ουσιαστικά. by Γιάννης Πολιάς
22:51
Σε λίγο ξανά μαζί. by Γιάννης Πολιάς
22:55
23:05
Μαζεμένες αλλαγές από τον Μαρτίνεθ. by Γιάννης Πολιάς
23:06
Σκάρπα αντί Καρβάλιο, Κίνι αντί Ραμόν και Ελ Κααμπί αντί Μασούρα. by Γιάννης Πολιάς
23:06
Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
23:07
Μπαίνουν δυνατά θέλοντας να λύσουν τον... Γόρδιο δεσμό οι Πειραιώτες. by Γιάννης Πολιάς
23:08
Ντεμπούτο και για τον Σκάρπα, νωρίς νωρίς! by Γιάννης Πολιάς
23:08
48' Άουτ το σουτ που επιχείρησε από πλάγια θέση ο Βραζιλιάνος. by Γιάννης Πολιάς
23:09
48' Κίτρινη κάρτα στον Ρέτσο για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
23:09
Το ιατρικό επιτελείο του Πανσερραϊκού σπεύδει στον Άλεξιτς. by Γιάννης Πολιάς
23:10
Σηκώθηκε ο επιθετικός των φιλοξενούμενων. by Γιάννης Πολιάς
23:10
23:11
51' Κόρνερ για τους νεοφώτιστους. by Γιάννης Πολιάς
23:12
Διαμαρτύρονται για χέρι οι φιλοξενούμενοι μετά από κεφαλιά που κόντραρε μέσα στην περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
23:12
52' Άστοχο το διαγώνιο σουτ του Κίνι. by Γιάννης Πολιάς
23:15
Ο Σέρβος είδε την εκτέλεσή του να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Πασχαλάκη! by Γιάννης Πολιάς
23:16
Τεράστια ευκαιρία που χάνεται για τους Σερραίους, που τώρα κερδίζουν ένα φάουλ αρκετά μέτρα μακριά από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
23:16
Πέρασε άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:17
56' Σταμάτησε στα σώματα το συρτό σουτ του Μπιέλ. by Γιάννης Πολιάς
23:18
23:19
58' Ο Φορτούνης αντικαθιστά τον Αλεξανδρόπουλο. by Γιάννης Πολιάς
23:19
58' Κίτρινη κάρτα στον Σκάρπα. by Γιάννης Πολιάς
23:20
59' Αυλωνίτης αντί Χατζηστραβού και Γούλερι αντί Άλεξιτς. by Γιάννης Πολιάς
23:21
61' Καλή στιγμή για τον Πανσερραϊκό, ο Ντάνκερλουϊ έστειλε ψηλά άουτ την μπάλα μετά από ωραία αντεπίθεση. by Γιάννης Πολιάς
23:23
62' Στα σώματα το σουτ του Ελ Αραμπί μετά από ωραία προσπάθεια του Φορτούνη από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
23:24
63' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΙΕΛ! Φοβερό σουτ του Ισπανού από το ύψος της περιοχής μετά από μπαλιά Ροντινέι. by Γιάννης Πολιάς
23:25
65' Άστοχο το σουτ του Γούλερι από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
23:27
66' Άστοχη η κεφαλιά του Ελ Κααμπί μέσα από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
23:28
Ψάχνει άμεσα το δεύτερο γκολ που θα κλειδώσει τη νίκη ο Ολυμπιακός, με τους φιλοξενούμενους να είναι ικανοί να γίνουν επικίνδυνοι στην κόντρα. by Γιάννης Πολιάς
23:28
68' Κόρνερ για τους Πειραιώτες. by Γιάννης Πολιάς
23:28
Το έκτο για τον Ολυμπιακό, τρία έχει ο Πανσερραϊκός. by Γιάννης Πολιάς
23:29
68' Νέο κόρνερ μετά από μακρινό σουτ του Σκάρπα που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
23:30
Εντείνεται η πίεση του Ολυμπιακού. by Γιάννης Πολιάς
23:30
Ο Χόβαν μάζεψε την μπάλα μετά τη σέντρα του Φορτούνη. by Γιάννης Πολιάς
23:31
23:33
73' Φάουλ σε πολύ πλάγια θέση για τον Πανσερραϊκό. by Γιάννης Πολιάς
23:34
Έδιωξε με τις γροθιές ο Πασχαλάκης. by Γιάννης Πολιάς
23:35
75' Πολύ κακό γύρισμα Ελ Αραμπί, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:36
75΄Ουεντραόγκο αντί Στάικου, Μασκανάκης αντί Πηλέα. by Γιάννης Πολιάς
23:36
Και ο Ιμπόρα αντί του Καμαρά. by Γιάννης Πολιάς
23:38
78' Μακρινό σουτ Κίνι, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:39
79' Ίδια κατάληξη είχε και το μακρινό σουτ του Σκάρπα. by Γιάννης Πολιάς
23:41
Τελευταίο δεκάλεπτο στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
23:42
81' Ένα ακόμα μακρινό σουτ του Σκάρπα, η μπάλα λίγο ψηλότερα απ' όσο θα έπρεπε. Δεν χάνει την ευκαιρία να δοκιμάσει το πόδι του ο Βραζιλιάνος. by Γιάννης Πολιάς
23:43
83' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
23:44
Παντελώς άστοχη η κεφαλιά του Ντόη. by Γιάννης Πολιάς
23:46
86' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! by Γιάννης Πολιάς
23:46
Ο Πεταυράκης έσπρωξε τον Φορτούνη μέσα στην περιοχή και ο Παπαδόπουλος έδειξε τη λευκή βούλα. by Γιάννης Πολιάς
23:47
Ο Ελ Αραμπί στην μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:47
87' ΓΚΟΛ, 2-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΣΤΟΧΗ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΟΥ ΜΑΡΟΚΙΝΟΥ! Έπεσε σωστά ο Χόβαν, όμως δεν μπόρεσε να σταματήσει το δυνατό, χαμηλό σουτ του πολύπειρου φορ. by Γιάννης Πολιάς
23:52
90+2' Πολύ ωραίο το διαγώνιο σουτ του Ροντινέι, λίγο άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:55
90+5' Πέρασε άουτ η κεφαλιά του Ελ Κααμπί. by Γιάννης Πολιάς
23:56
90+6' Φάουλ σε μακρινή απόσταση για τους φιλοξενούμενους, στην τελευταία φάση του αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
23:56
Εύκολα ο Πασχαλάκης. by Γιάννης Πολιάς
23:57
Τέλος, Ολυμπιακός-Πανσερραϊκός 2-0 με τα γκολ των Μπιέλ και Ελ Αραμπί. by Γιάννης Πολιάς
23:57
Πρεμιέρα με το δεξί για την ομάδα του Ντιέγκο Μαρτίνεθ, αξιόμαχη εκείνη του Πάμπλο Γκαρσία, που έπαιξε με δέκα από το 2ο μόλις λεπτό και έχασε πέναλτι στο 54ο. by Γιάννης Πολιάς