Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την εικοστή αγωνιστική της Stoiximan Super League

19:02
Καλησπέρα σας από το "Γ. Καραϊσκάκης"! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα, για την 20ή αγωνιστική της Stoiximan Super League by Αποστόλης Λιβάνιος
19:07
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:30 και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport1, ενώ ραδιοφωνικά ασφαλώς θα υπάρχει μετάδοση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
Ολυμπιακός (Κάρλος Καρβαλιάλ): Πασχαλάκης - Κίνι, Ρέτσος, Ντόη, Ορτέγκα - Έσε, Α. Όρτα - Μασούρας, Φορτούνης, Ζ. Μαρτίνς - Ναβάρο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
ΠΑΣ Γιάννινα (Μιχάλης Γρηγορίου): Αθανασίου - Σόρια, Εραμούσπε, Μπακαδήμας, Κιάκος - Καραχάλιος, Λιάσος, Ριένστρα - Ροσέρο, Τζίμας, Μπάλαν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Τζολάκης, Μπιέλ, Τσικίνιο, Κάρμο, Βρουσάι, Καρβάλιο, Γιόβετιτς, Άμπι, Ποντένσε by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
Στον πάγκο των Ηπειρωτών: Σούλης, Κόντε, Έφορντ, Τσαούσης, Κύρκος, Όσεϊ-Τούτου, Μπορταγκαράι, Πανάγου, Μπεγκάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
Διαιτητής: Κωνσταντίνος Περράκης Βοηθοί: Ανδρέας Φωτόπουλος, Δημήτριος Σαμοϊλης 4ος Διαιτητής: Φώτιος Πολυχρόνης VAR: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας), AVAR: Ράινχαρντ Μπουξμπάουμ (Αν. Αττικής) by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Η ομάδα του Κάρλος Καρβαλιάλ βρίσκεται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 38 βαθμούς, όντας στο -7 από την ΑΕΚ (με παιχνίδι περισσότερο) και στο -6 από τον ΠΑΟΚ και τον Παναθηναϊκό, που είναι στην κορυφή. Δεδομένα, οι παίκτες των Πειραιωτών στοχεύουν μόνο στη νίκη, προκειμένου να μειώσουν και άλλo τη διαφορά, περιμένοντας το αποτέλεσμα του ντέρμπι των πρωτοπόρων στην Τούμπα (20:30). by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Από την άλλη, το σύνολο του Μιχάλη Γρηγορίου ισοβαθμεί στην τελευταία θέση με την Κηφισιά με 12 βαθμούς, με το σημερινό ματς να μην είναι στα «κυκλωμένα» για βαθμό ή βαθμούς, όμως, μια πιθανή έκπληξη θα ήταν ικανή να αλλάξει πολλά στην προσπάθειά της για παραμονή. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Ντεμπούτο ως βασικός κάνει ο Α. Όρτα με τους Πειραιώτες. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Αντιθέτως δεν είναι καν στην 20άδα ο Μαντί Καμαρά. Εκτός αποστολής από το παιχνίδι έχουν μείνει για διαφορετικούς λόγους και οι Ιμπόρα, Ελ Αραμπί, Ρίτσαρντς, Μπρίνιτς, Πορόσο. Οι Ροντινέι, Αλεξανδρόπουλος θα εκτίσουν την τιμωρία τους. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
Στον πάγκο είναι οι Κάρμο, Τσικίνιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:20
19:21
Λιγότερο από 10 λεπτά για τη σέντρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:26
Έτοιμες για την είσοδο στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:26
Η παράδοση των δύο ομάδων: 24 νίκες Ολυμπιακός 4 ισοπαλίες 0 νίκες ΠΑΣ Γιάννινα. by Αποστόλης Λιβάνιος

19:33
2' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ο Φορτούνης μοίρασε κάθετα για τον Μασούρα, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και σούταρε άστοχα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:37
7' Σουτ του Μασούρα μέσα από την περιοχή έπειτα από προσπάθεια του Φορτούνη, κόντρα και κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
9' Ο Τζίμας παραλίγο να χωθεί επικίνδυνα στην περιοχή του Ολυμπιακού έπειτα από γύρισμα του Κίνι, διάβασε τη φάση και έδιωξε ο Πασχαλάκης. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
10' Κίτρινη στον Σόρια για σκληρό φάουλ στον Ορτέγκα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
11' Ο Ορτέγκα έδιωξε σωτήρια προ του Τζίμα μέσα στην περιοχή. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:49
18' Κίτρινη στον Ριένστρα για φάουλ στον Ντόη. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:49
19' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης γέμισε με εκτέλεση φάουλ, ο Μασούρας κινήθηκε έξυπνα και βγήκε φάτσα με τον Αθανασίου, αλλά έκανε πολύ άτσαλο τελείωμα και αστόχησε. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:51
21' Κερδισμένο φάουλ για τον ΠΑΣ ελάχιστα έξω από την περιοχή του Ολυμπιακού. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:52
21' Κίτρινη στον Ντόη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:53
22' Εκτέλεσε ο Σόρια, με την μπάλα να φεύγει μακριά από την εστία με τη φάλτσα που πήρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:55
25' Γύρισμα του Μασούρα από τα δεξιά, ο Ναβάρο δεν εκτέλεσε με τη μία και έχασε την μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:57
19:57
20:00
30' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης βρέθηκε φάτσα με τον Αθανασίου έπειτα από γύρισμα του Μασούρα απ' τα δεξιά, αλλά αστόχησε σχεδόν από τη μικρή περιοχή, βάζοντας εξωτερικά φάλτσα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
20:09
39' Απειλεί ο ΠΑΣ! Ωραίο σουτ του Σόρια λίγο έξω από την περιοχή, με τον Πασχαλάκη να παραχωρεί κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:12
41' Φάση για τον Ολυμπιακό. Εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη από τα αριστερά και άστοχη κεφαλιά του Ντόη από καλή θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
43' Εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη από τα αριστερά, Μασούρας και Ναβάρο μπήκαν στη διεκδίκηση, με τον Αθανασίου, που έδιωξε με γροθιά να κερδίζει το φάουλ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16

Ημίχρονο στο Φάληρο δίχως καθυστερήσεις: Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα 0-0!

Οι Πειραιώτες είχαν δύο πολύ καλές στιγμές στο πρώτο μέρος, από αυτές που συνήθως είναι γκολ, με τον Μασούρα να αστοχεί με προβολή στο 19', ενώ ο Φορτούνης αστόχησε στο 30' σχεδόν από τη μικρή περιοχή. Οι φιλοξενούμενοι έχουν κρατήσει αμυντικά και προσπαθούν αναμενόμενα να "χτυπήσουν" στην κόντρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
Έντονα παράπονα από τον ερυθρόλευκο πάγκο για το γεγονός ότι δεν υπήρξαν καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος

20:32
46' Επικίνδυνη επίσκεψη του ΠΑΣ, με τον Ριένστρα να σουτάρει, αλλά από την κόντρα κέρδισαν ένα κόρνερ οι φιλοξενούμενοι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:34
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:36
51' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Γύρισμα του Κίνι απ' τα δεξιά, η μπάλα στρώθηκε στον Μασούρα μετά τις κόντρες, με τον διεθνή άσο να κάνει κεφαλιά, να ακολουθεί δεύτερη του Ναβάρο, αλλά δεν ήταν δυνατή από κοντινή απόσταση και ο Αθανασίου μάζεψε. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:39
54' Κίτρινη στον Ροσέρο για φάουλ στον Όρτα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:39
Σε καλή θέση για γέμισμα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:40
55' Γέμισε ο Φορτούνης, μπλόκαρε ο Αθανασίου. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
56' Εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη, κεφαλιά του Ρέτσου, διώχνουν οι παίκτες του ΠΑΣ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
57' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Ο Ντόη με συρτό σουτ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αθανασίου, ο οποίος αιφνιδιάστηκε. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:45
Ετοιμάζεται ο Τσικίνιο να μπει ως αλλαγή. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
59' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Μασούρα, αλλά έχει δοθεί οφσάιντ. Οι Πειραιώτες έφυγαν στην κόντρα, ο Μασούρας έβγαλε σε θέση τετ-α-τετ τον Ζ. Μαρτίνς, ο οποίος νικήθηκε από τον Αθανασίου, ενώ στη συνέχεια ο διεθνής άσος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:49
63' Κόντε και Τούτου αντί Μπάλαν και Ροσέρο για τον ΠΑΣ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:50
65' Σουτ του Ζέλσον από τα αριστερά, μπλόκαρε ο Αθανασίου. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
65' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Ναβάρο, ο οποίος πλάσαρε τον Αθανασίου μετά από πάσα του Μασούρα, αλλά έχει δοθεί οφσάιντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
20:52
Μετράει το γκολ, 2-0 ο Ολυμπιακός! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
69' Επικίνδυνα στην περιοχή ο Τούτου, κάνει δυνατό σουτ και ο Ντόη παραχωρεί κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:56
20:58
73' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Ποντένσε αντί Ζέλσον και Καρβάλιο στη θέση του Έσε. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:59
74' Πέναλτι για τον ΠΑΣ! Ο Τούτου μπήκε με μεγάλη ταχύτητα στην περιοχή και ο Ρέτσος τον ανέτρεψε. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:00
Γίνεται έλεγχος για το αν έγινε απ' έξω η ανατροπή. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:00
Πέναλτι είναι η απόφαση. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:01
75' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ, μειώνει σε 2-1! Ο Κόντε ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε κέντρο την μπάλα, με τον Πασχαλάκη να πέφτει στη δεξιά του γωνία. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:03
77' Ωραίος ελιγμός του Ποντένσε μέσα στην περιοχή και δεξιά, αλλά το σουτ του ήταν αστοχο. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
79' Κίτρινη στον Καραχάλιο για φάουλ στον Φορτούνη. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
82' Έφορντ και Τσαούσης αντί Κιάκου και Ριένστρα για τον ΠΑΣ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
87' Απειλεί ο Ολυμπιακός με νέο σουτ του Ποντένσε από τα αριστερά, το οποίο μπλόκαρε ο Αθανασίου. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:14
88' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ναβάρο έκλεψε την μπάλα και πλάσαρε με το αριστερό από το ημικύκλιο, με την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
89' Άστοχο σουτ για τον ΠΑΣ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
90' Γιόβετιτς αντί Ναβάρο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
90'+3' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-1! Ο Γιόβετιτς στέλνει την μπάλα δοκάρι και μέσα και ουσιαστικά τελειώνει το ματς. Πρώτο του γκολ από τον Σεπτέμβριο. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
90'+5 Σουτ του Τσικίνιο πάνω στον Αθανασίου by Αποστόλης Λιβάνιος
21:23

Τέλος στο ματς: Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα 3-1!

Τα γκολ από Ντόη (57'), Ναβάρο (65') και Γιόβετιτς (90'+3') χάρισαν τη νίκη στους Πειραιώτες, ενώ είχαν μειώσει με πέναλτι του Κόντε στο 75' οι φιλοξενούμενοι. by Αποστόλης Λιβάνιος