Παραολυμπιακοί Αγώνες

Στην έκτη θέση ο Καναβός

Στον τελικό του μήκους ανδρών στην κατηγορία F20 στους Παραολυμπιακούς του Λονδίνου, ο Βαγγέλης Καναβός δεν βρέθηκε σε πολύ καλή μέρα και τερμάτισε έκτος, κάνοντας άλμα στα 6,25μ. Ο Έλληνας πρωταθλητής είχε αρκετά σταθερά άλματα, με την καλύτερη του επίδοση να έρχεται στο τέταρτο κατά σειρά.

Την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Ισπανός Πινέριο Εθποσίτο, με 7,25μ., που είναι και νέο Παραολυμπιακό ρεκόρ στην κατηγορία. Δεύτερος κατετάγη ο Κροάτης Ζόραν Τάλιτς με άλμα στα 7,09μ., ενώ στο τρίτο σκαλί του βάθρου ανέβηκε ο Πορτογάλος Λένιν Τσούνα, καθώς πήδησε 6,95μ.