Περιφερειακό

Πρωταθλήτρια η Προοδευτική

Γύρος θριάμβου για την Προοδευτική μετά το 2-0 επί της Τριγλίας Ραφήνας, αφού η ομάδα του Κορυδαλλού έξι αγωνιστικές πριν το φινάλε του 9ου ομίλου της Δ΄ εθνικής στέφθηκε πρωταθλήτρια (την τελευταία αγωνιστική παίρνει χωρίς αγώνα το "τρίποντο" με τον Ανταγόρα, ενώ αναμένεται και το "τρίποντο" από το διακοπέν ματς με την Άνω Σύρο). Δείτε τα αποτελέσματα του Περιφερειακού Πρωταθλήματος.

Γύρος θριάμβου για την Προοδευτική μετά το 2-0 επί της Τριγλίας Ραφήνας, αφού η ομάδα του Κορυδαλλού έξι αγωνιστικές πριν το φινάλε του 9ου ομίλου της Δ΄ εθνικής στέφθηκε πρωταθλήτρια (την τελευταία αγωνιστική παίρνει χωρίς αγώνα το "τρίποντο" με τον Ανταγόρα, ενώ αναμένεται και το "τρίποντο" από το διακοπέν ματς με την Άνω Σύρο).

Ο Απόλλων Καλαμαριάς στον 2ο όμιλο κέρδισε στο ντέρμπι τον Οδυσσέα Κορδελιού και ουσιαστικά "αγκάλιασε" τον τίτλο, ενώ κατά 99% πρωταθλητής είναι ο Ρούβας στον 10ο όμιλο, μετά το 2-0 επί του Ακρίτα. Σημαντικό προβάδισμα και για τον Αστέρα Μαγούλας στον 7ο όμιλο μετά το 2-0 στο Κιάτο επί του Πέλοπα, σε ένα παιχνίδι με σοβαρά επεισόδια.


Αναλυτικά είχαμε σήμερα:

1ος ΟΜΙΛΟΣ (26η αγ.)

Εθνικός Αλεξ. - ΑΕ Πιερέων 1-2

Προσοτσάνη - Ορφέας Ξάνθης 1-0

Πανδραμαϊκός - Ορφέας Ελευθ. 2-1

Μ. Αλέξ. Ν. Ζίχνης - Βισαλτιακός 2-0

Εβρος Σουφλίου - Κεραυνός Κρηνίδων 4-0

Ελπίδα Σαπών - Εθνικός Γαζώρου 1-2

Νέστος Χρυσούπολης - Εχίνος Σπορ 3-0 α.α

ΑΕ Ποντίων Ευμ. - Δόξα Πετρούσας 2-2

Ρεπό: Κόσμιο

H BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Ορφέας Ξάνθης 45-25 50

2.Εθνικός Γαζώρου 38-16 47

3.Εβρος Σουφλίου 35-20 47

4.ΑΕ Πιερέων 36-18 46

5.Ορφέας Ελευθ. 34-24 40

6.Δόξα Πετρούσας 36-29 39

7.Ελπίδα Σαπών 33-26 38

8.Προσοτσάνη 34-22 37

9.Μ. Αλ. Ν. Ζίχνης 33-30 36

10.Εθνικός Αλεξ. 30-22 31

11.Βισαλτιακός 25-33 29

12.ΑΕ Ποντίων Ευμοίρου 29-37 28

13.Πανδραμαϊκός 23-31 28

14.Νέστος Χρυσούπολης 18-42 18

15.Κεραυνός Κρηνίδων 17-40 17

16.Κόσμιο 18-46 14

17.Εχίνος Σπορ 0-0 0

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27η)

ΑΕ Πιερέων - Ορφέας Ξάνθης, Ορφέας Ελευθ. - Εθνικός Αλεξ., Βισαλτιακός - Προσοτσάνη, Κεραυνός Κρηνίδων - Πανδραμαϊκός, Εθνικός Γαζώρου - Μ. Αλ. Ν. Ζίχνης, Εχίνος Σπορ - Εβρος Σουφλίου, Δόξα Πετρούσας - Ελπίδα Σαπών, ΑΕ Ποντίων Ευμοίρου - Κόσμιο. Ρεπό: Νέστος Χρυσούπολης

2ος ΟΜΙΛΟΣ (26η αγ.)

Απόλλων Καλ. - Οδυσσέας Κορδελιού 2-0

ΠΟ Μουδανίων - Δόξα Χέρσου 0-1

ΠΑΟΝΕ - Εθνικός Σοχού 2-3

Καμπανιακός - Ολυμπιακός Γαλατ. 4-0

Θερμαϊκός Θέρμης - Νίκη Πολυγύρου 4-0

Μ. Αλ. Ν. Μυλοτόπου-ΠΑΟ Κουφαλίων 0-1

Αχιλλέας Τριανδρ.-ΠΑΟ Διοικητηρίου 2-0

Κιλκισιακός - Ελλάς Καλλικράτειας 1-1

Ρεπό: Απόλλων Αρναίας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Απόλλων Καλαμαριάς 58-8 69

2.Οδυσσέας Κορδελιού 51-17 65

3.Εθνικός Σοχού 47-18 52

4.Απόλλων Αρναίας 38-29 42

5.Κιλκισιακός 34-18 42

6.Ελλάς Καλλικράτειας 28-20 39

7.Αχιλλέας Τριανδρίας 37-36 39

8.Δόξα Χέρσου 21-21 35

9.Καμπανιακός 36-32 34

10.ΠΑΟ Διοικητηρίου 21-26 31

11.ΠΑΟ Κουφαλίων 26-27 31

12.Θερμαϊκός Θέρμης 26-40 23

13.Ολυμπιακός Γαλατ. 11-30 20

14.Μ. Αλ. Ν. Μυλοτόπου 21-38 20

15.ΠΑΟΝΕ 20-34 17

16.Νίκη Πολυγύρου 15-52 9

17.ΠΟ Μουδανίων 18-60 6

Η Νίκη Πολυγύρου έχει -2 βαθμούς

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27η)

Οδυσσέας Κορδελιού - Δόξα Χέρσου, Εθνικός Σοχού - Απόλλων Καλαμαριάς, Ολυμπιακός Γαλατ. - ΠΟ Μουδανίων, Νίκη Πολυγύρου - ΠΑΟΝΕ, ΠΑΟ Κουφαλίων - Καμπανιακός, ΠΑΟ Διοικητηρίου - Θερμαϊκός Θέρμης, Ελλάς Καλλικράτειας - Μ. Αλ. Ν. Μυλοτόπου, Κιλκισιακός - Απόλλων Αρναίας. Ρεπό: Αχιλλέας Τριανδρίας

3ος ΟΜΙΛΟΣ (26η αγ.)

Νίκη Αγκαθιάς-Εθνικός Κατερ. 1-0

ΑΕ Σιάτιστα - Ολυμπος Λεπτ. 0-4

ΑΣ Πεντάβρυσου - Βατανιακός 0-5

Νάουσα - Καστοριά 3-1

Μακεδονικός Φούφα - Σειρήνα Γρεβ. 4-1

Κάστορας - Λευκάδια Ημαθίας 0-0

Πυρσός Γρεβ. - Αρης Λόφων 6-1

Εθνικός Βατερού - Γαλατινή Κοζ. 2-0

Αλεξάνδρεια - Σβορώνος 4-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Βατανιακός 55-16 60

2.Νάουσα 60-19 58

3.Πυρσός Γρεβ. 58-23 55

4.Καστοριά 65-19 51

5.Εθνικός Βατερού 52-22 51

6.Αλεξάνδρεια 55-24 48

7.Λευκάδια 47-31 45

8.Νίκη Αγκαθιάς 33-27 40

9.Κάστορας 46-35 36

10.Σβορώνος 26-30 34

11.Γαλατινή Κοζ. 34-47 33

12.Ολυμπος Λεπτ. 33-42 32

13.Μακεδονικός Φούφα 27-36 30

14.Εθνικός Κατερίνης 21-38 26

15.Σειρήνα Γρεβ. 26-45 20

16.Αρης Λόφων 24-78 15

17.ΑΣ Πεντάβρυσου 20-73 12

18.Σιάτιστα 9-79 6

Η Καστοριά έχει -6 βαθμούς

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27η)

Εθνικός Κατερίνης - Ολυμπος Λεπτ., Βατανιακός - Νίκη Αγκαθιάς, Καστοριά - ΑΕ Σιάτιστα, Σειρήνα Γρεβ. - ΑΣ Πεντάβρυσου, Λευκάδια Ημαθίας - Νάουσα, Αρης Λόφων - Μακεδονικός Φούφα, Γαλατινή Κοζ. - Κάστορας, Σβορώνος - Πυρσός Γρεβ., Εθνικός Βατερού - Αλεξάνδρεια

4ος ΟΜΙΛΟΣ (21η αγ.)

Καρδίτσα - Μετέωρα 2-0

Πύρασος Ν.Αγχίαλου - Αγρότης Λιαν. 0-0

Απόλλων Λάρισας - Α.Ε. Σπερχειάδας 0-0

Οικονόμος Τσαριτσάνης - Ελασσόνα 1-0

Απεραντιακός - Μουζάκι 4-3

Λαμία - Ρήγας Φεραίος 0-3 α.α

Θύελλα Πετρωτού - Πυργετός 3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Οικονόμος Τσαρ. 50-18 53

2.Πυργετός 25-9 41

3.Αγρότης Λιαν. 22-11 37

4.Πύρασος Ν. Αγχ. 23-13 32

5.Καρδίτσα 25-17 32

6.Ελασσόνα 24-18 29

7.Ρήγας Φεραίος 19-31 26

8.Μετέωρα 10-12 25

9.Απόλλων Λάρισας 20-20 24

10.Θύελλα Πετρωτού 19-32 24

11.Μουζάκι 19-22 23

12.Α.Ε.Σπερχειάδας 12-18 22

13.Απεραντιακός 23-34 18

14.Λαμία 13-51 9

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22η)

Πύρασος Ν. Αγχίαλου - Καρδίτσα, Μετέωρα - Απόλλων Λάρισας, Αγρότης Λιανοκλαδίου - Οικονόμος Τσαρ., Α.Ε. Σπερχειάδας - Απεραντιακός, Ελασσόνα - Λαμία, Μουζάκι - Θύελλα Πετρωτού, Πυργετός - Ρήγας Φεραίος

5ος ΟΜΙΛΟΣ (21η αγ.)

Θύελλα Ελεούσας - Οδυσσέας Νυδρίου 0-3

Σούλι Παρ. - Μεσολόγγι 0-0

Φιλοθέη Αρτας - Αστέρας Ρόκκα 2-1

Θρίαμβος Λούρου - Ολυμπος Κέρκυρας 0-0

Ομηρος Νεοχωρίου - Θεσπρωτός 3-1

Τηλυκράτης - Πρέβεζα 3-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Τηλυκράτης 44-8 52

2.Ολυμπος Κέρκυρας 37-13 44

3.Αστέρας Ρόκκα 35-22 43

4.Θεσπρωτός 39-21 38

5.Μεσολόγγι 36-21 37

6.Οδυσσέας Νυδρίου 35-22 37

7.Πρέβεζα 31-25 32

8.Φιλοθέη Αρτας 32-29 30

9.Ομηρος Νεοχωρίου 30-24 27

10.Σούλι Παρ. 31-31 26

11.Θρίαμβος Λούρου 21-34 25

12.Θύελλα Ελεούσας 15-42 10

13.Απόλλων Πάργας 8-53 3

14.Αρης Φιλιατών 0-0 0

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22η)

Σούλι Παρ. - Θύελλα Ελεούσας, Οδυσσέας Νυδρίου - Αρης Φιλιατών, Μεσολόγγι - Φιλοθέη Αρτας, Απόλλων Πάργας - Θρίαμβος Λούρου, Αστέρας Ρόκκα - Ομηρος Νεοχωρίου, Ολυμπος Κέρκυρας - Τηλυκράτης, Πρέβεζα - Θεσπρωτός

6ος ΟΜΙΛΟΣ (26η αγ.)

Αχαϊκή - Πάμισος 1-1

Κροκεές - Μεσσηνιακός 0-3 α.α

Ατρόμητος Λάππα - Ολυμπιακός Κεφ. 1-0

Κυπαρισσία -Διαγόρας Βραχ. 1-4

Αστέρας Μαχ. - Αχιλλέας Καμ. 6-2

Ζαβλάνι - Εράνη Φιλ. 1-2

Τριταιϊκός - Αστέρας Αμαλιάδας 0-0

Καλαμάτα - Σπάρτη 4-0

Ρεπό: Εθνικός Σαγ.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Καλαμάτα 47-6 62

2.Αστέρας Αμαλιάδ. 54-24 50

3.Ατρόμητος Λάππα 47-21 49

4.Αχαϊκή 42-16 44

5.Τριταιϊκός 47-24 43

6.Σπάρτη 34-23 39

7.Πάμισος 34-23 37

8.Διαγόρας Βραχ. 26-22 37

9.Αστέρας Μαχ. 44-43 37

10.Κυπαρισσία 28-28 35

11.Εράνη Φιλ. 26-29 34

12.Εθνικός Σαγ. 26-34 29

13.Ζαβλάνι 24-33 27

14.Ολυμπιακός Κεφ. 21-54 20

15.Αχιλλέας Καμ. 21-52 18

16.Μεσσηνιακός 19-61 13

17.Κροκεές 0-0 0

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27η)

Πάμισος - Μεσσηνιακός, Ολυμπιακός Κεφ. - Αχαϊκή, Διαγόρας Βραχ. - Κροκεές, Αχιλλέας Καμ. - Ατρόμητος Λάππα, Εράνη Φιλ. - Κυπαρισσία, Αστέρας Αμαλιάδας - Αστέρας Μαχ., Σπάρτη - Ζαβλάνι, Καλαμάτα - Εθνικός Σαγ. Ρεπό: Τριταιϊκός

7ος ΟΜΙΛΟΣ (26η αγ.)

Πέλοπας Κιάτου - Αστέρας Μαγ. 0-2

Αστέρας Δρεπάνου - Πανναυπλιακός 0-1

Παναρκαδικός - Κρανίδι 4-1

ΑΟ Χαλκίδας - Δάφνη Ερυθρών 0-1

Πόρος - Δήλεσι 3-0 α.α

Αίας Παραλίας - Λουκίσια 1-3

Βρασιές - Θήβα 1-1

Ενωση Μιδέας - Παναργειακός 2-1

Ρεπό: ΠΑΟ Λουτρακίου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Αστέρας Μαγ. 53-12 60

2.Ενωση Μιδέας 44-15 54

3.Θήβα 37-14 53

4.Λουκίσια 32-16 39

5.Βρασιές 32-27 39

6.Πόρος 36-24 39

7.Χαλκίδα 27-23 36

8.Παναργειακός 29-29 34

9.Δάφνη Ερυθρών 23-21 34

10.Πανναυπλιακός 23-28 32

11.ΠΑΟ Λουτρακίου 27-32 26

12. Κρανίδι 36-43 24

13.Αίας Παραλίας 16-33 23

14.Παναρκαδικός 22-47 22

15.Δήλεσι 16-37 19

16.Αστέρας Δρεπάνου 23-50 19

17.Πέλοπας Κιάτου 23-46 18

Δάφνη Ερυθρών - Κρανίδι έχουν ένα ματς λιγότερο

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27η)

Αστέρας Μαγ. - Πανναυπλιακός, ΑΕΚ Ερμιονίδας - Πέλοπας Κιάτου, Δάφνη Ερυθρών - Αστέρας Δρεπάνου, Δήλεσι - Παναρκαδικός, Λουκίσια - ΑΟ Χαλκίδας, Θήβα - Πόρος, Παναργειακός - Αίας Παραλίας, Ενωση Μιδέας - ΠΑΟ Λουρακίου.

Ρεπό: Βρασιές

8ος ΟΜΙΛΟΣ (21η αγ.)

Αγιος Ιερόθεος - Αθηναϊκός 1-2

ΑΟ Περιστερίου - Αιγάλεω 0-0

Ηλυσιακός - Ελπιδοφόρος 1-1

Αγιαξ Ταύρου - Φωστήρας 1-0

Αιολικός - ΠΑΟΚ Γλυφάδας 1-2

Χαϊδάρι - Ηφαιστος Περ. 2-2

Αγιοι Ανάργυροι - Νέα Ιωνία 2-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΠΑΟΚ Γλυφάδας 38-10 51

2.Ελπιδοφόρος 37-11 45

3.Φωστήρας 21-16 35

4.Αιγάλεω 21-10 31

5.Αιολικός 24-22 28

6.Περιστέρι 24-25 28

7.Χαϊδάρι 24-23 28

8.Αγιαξ Ταύρου 22-32 27

9.Αθηναϊκός 20-27 26

10.Ηφαιστος Περ. 17-24 24

11.Νέα Ιωνία 23-37 23

12.Ηλυσιακός 21-27 21

13.Αγιος Ιερόθεος 18-30 19

14.Αγιοι Ανάργυροι 16-34 15

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22η)

ΑΟ Περιστερίου - Αγιος Ιερόθεος, Αθηναϊκός - Ηλυσιακός, Αιγάλεω - Αγιαξ Ταύρου, Ελπιδοφόρος - Αιολικός, Φωστήρας - Χαϊδάρι, ΠΑΟΚ Γλυφάδας - Αγ.Ανάργυροι, Νέα Ιωνία - Ηφαιστος Περ.

9ος ΟΜΙΛΟΣ (24η αγ.)

Κερατσίνι - ΑΕ Περάματος 3-0

Αήττητος Σπάτων - Μοσχάτο 0-0

Σαρωνικός Αιγ. - Αχαρναϊκός 2-0

Κορωπί - Ανταγόρας Κω 3-0 α.α

Ανω Σύρος -Ατρόμητος Πειρ. 0-2

Ολυμπιακός Λαυρίου - Ωρωπός 3-0

Προοδευτική - Τριγλία Ραφ. 2-0

Μύκονος - Αρης Αμφιάλης 5-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Προοδευτική 49-12 59

2.Τριγλία Ραφήνας 40-19 45

3.Μύκονος 36-19 43

4.Κερατσίνι 32-16 42

5.Κορωπί 27-12 41

6.Αχαρναϊκός 32-23 40

7.Ατρόμητος Πειραιά 32-20 38

8.Ολυμπιακός Λαυρ. 31-22 36

9.Αήττητος Σπάτων 25-28 34

10.Σαρωνικός 22-25 31

11.Μοσχάτο 20-29 26

12.ΑΕ Περάματος 19-34 24

13.Ωρωπός 19-32 23

14.Ανω Σύρος 16-35 21

15.Αρης Αμφιάλης 17-42 18

16.Ανταγόρας Κω 0-0 0

Το Κορωπί έχει -2 βαθμούς

Άνω Σύρος - Προοδευτική έχουν ένα ματς λιγότερο

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25η)

ΑΕ Περάματος - Μοσχάτο, Αχαρναϊκός - Κερατσίνι, Ανταγόρας Κω - Αήττητος Σπάτων, Ατρόμητος Πειραιά - Σαρωνικός Αιγ., Ωρωπός - Κορωπί, Τριγλία Ραφήνας - Ανω Σύρος, Αρης Αμφιάλης - Ολυμπιακός Λαυρίου, Μύκονος - Προοδευτική

10ος όμιλος (21η αγ.)

Πατούχας - Ιεράπετρα FC 1-2

Επισκοπή - Ασίτες 0-2

ΠΑΟ Κρουσώνα - Γιούχτας 5-1

Πανακρωτηριακός - Ηρόδοτος 2-0

Αετός Ανωγείων - Ατσαλένιος 1-1

Ρούβας - Ακρίτας 2-0

Ρεπό: Ρεθυμνιακός

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Ρούβας 34-7 48

2.Επισκοπή 32-15 39

3.Γιούχτας 26-17 32

4.ΠΑΟ Κρουσώνα 39-18 33

5.Ηρόδοτος 23-22 29

6.Ασίτες 21-18 29

7.Ατσαλένιος 19-18 26

8.Ιεράπετρα FC 27-21 27

9.Πατούχας 18-28 21

10.Ρέθυμνο 21-26 19

11.Αετός Ανωγείων 18-39 16

12.Ακρίτας 16-42 14

13.Πανακρωτηριακός 19-43 14

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22η)

Επισκοπή - Πατούχας, Ιεράπετρα FC - ΠΑΟ Κρουσώνα, Ασίτες - Πανακρωτηριακός, Γιούχτας - Αετός Ανωγείων, Ατσαλένιος - Ρούβας, Ακρίτας - Ρεθυμνιακός. Ρεπό: Ηρόδοτος

Ακολουθήστε τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ελλάδα και τον κόσμο.

close menu
x