Champions League

Ανατροπή σε ένα τρίλεπτο για Παρί με Ντεμπελέ να πανηγυρίζει το γκολ κατά της… πρώην

Στο 48’ ο Ντεμπελέ και στο 51’ ο Βιτίνια έφεραν τούμπα το Παρί-Μπαρτσελόνα (2-1).

Ό,τι δεν κατάφερε σε ένα ημίχρονο το πέτυχε σε ένα τρίλεπτο στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου η Παρί απέναντι στην Μπαρτσελόνα μετατρέποντας το 0-1 σε 2-1, στον πρώτο προημιτελικό ανάμεσά τους για το Champions League.

Στο 48’ ο Ντεμπελέ με ένα τρομερό σουτ που κατέληξε στον ουρανό των διχτύων έκανε το 1-1 και μάλιστα πανηγύρισε έντονα το τέρμα απέναντι στην πρώην ομάδα του.

Στο 51’ ο Ρουίθ βρήκε με όμορφη κάθετη την κίνηση του Βιτίνια στη… ζαλισμένη καταλανική άμυνα και με όμορφο πλασέ νίκησε τον Τερ Στέγκεν για το 2-1.