Europa League

Ο Γκρέγκοριτς «πληγώνει» από νωρίς τον Ολυμπιακό και δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στη Φράιμπουργκ

Ο Γκρέγκοριτς των… μηδέν τερμάτων σκοράρει δις, στο 3’ και στο 8’, με την Φράιμπουργκ να προηγείται του Ολυμπιακού με 2-0 και να παίρνει ξεκάθαρο προβάδισμα νίκης.

Προβάδισμα δύο τερμάτων πριν καλά-καλά συμπληρωθούν δέκα λεπτά αγώνα έχει πάρει η Φράιμπουργκ έναντι του Ολυμπιακού στο «Βόλφσβινκελ»!

Μεγάλος πρωταγωνιστής για λογαριασμό της γερμανικής ομάδας είναι ο Γκρέγκοριτς, με τον Αυστριακό επιθετικό -που σημειωτέον δεν είχε βρει δίχτυα έως τώρα…- να ανοίγει το σκορ μόλις στο 3’ και να διπλασιάζει τα γκολ του πέντε λεπτά μετά…

Μάλιστα, ο Γκρέγκοριτς είχε σκοράρει και δύο φορές στο περυσινό 3-0 της Φράιμπουργκ επί των «ερυθρολεύκων» στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης».

Δείτε το 1-0 εδώ:

Και το 2-0 εδώ: