Europa League

Καταρρέει ο Ολυμπιακός στο Φράιμπουργκ: Τα τέσσερα γκολ που δέχθηκε στο πρώτο ημίχρονο!

O Oλυμπιακός παραδόθηκε από πολύ νωρίς στη Φράιμπουργκ, δεχόμενος 4 γκολ από τη γερμανική ομάδα στο πρώτο ημίχρονο.

Ένα ημίχρονο που θα θέλει να... ξεχάσει έκανε ο Ολυμπιακός στη Γερμανία!

Οι «ερυθρόλευκοι» πήγαν στο Φράιμπουργκ ψάχνοντας την υπέρβαση για να μείνουν ζωντανοί στο κυνήγι της πρόκρισης, ωστόσο οι γηπεδούχοι τους κατέστησαν σαφές από νωρίς πως δεν θα συμβεί αυτό, πετυχαίνοντας 4 γκολ μέχρι την ανάπαυλα!

Πρωταγωνιστής σε αυτό το πρώτο μέρος ήταν ο Μίχαελ Γκρέγκοριτς, που άνοιξε το σκορ στο 3', διπλασίασε τα τέρματά του στο 8' και πέτυχε χατ τρικ στο 36'. Το 4-0 έγραψε στο 42' ο Κιλιάν Σιλντιλιά, με την άμυνα του Ολυμπιακού να δείχνει πολύ κακές αντιδράσεις σε όλες τις φάσεις.