Europa League

Από το 7-0 με τη Γιουβέντους είχε να δεχθεί τέσσερα γκολ στο ημίχρονο ο Ολυμπιακός!

Το εφιαλτικό ημίχρονο του Ολυμπιακού στο Φράιμπουργκ θυμίζει τη βαριά ήττα στο Τορίνο με σκορ 7-0 από τη Γιουβέντους, όπου και πάλι η ομάδα του Πειραιά είχε δεχθεί τέσσερα τέρματα στο α' μέρος!

Δραματικό πρώτο ημίχρονο στο Φράιμπουργκ για τον Ολυμπιακό. Οι «ερυθρόλευκοι» βρίσκονται πίσω στο σκορ 4-0 για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Εuropa League, με το πρώτο 45λεπτο να θυμίζει μια «μαύρη» βραδιά στην ιστορία τους.

Συγκεκριμένα, η ομάδα του Πειραιά είχε να δεχθεί τέσσερα γκολ σε πρώτο ημίχρονο ευρωπαϊκής αναμέτρησης από τις 10 Δεκεμβρίου του 2003! Ήταν η αναμέτρηση του «Ντέλε Άλπι» με τη Γιουβέντους, όταν η ομάδα του Όλεγκ Προτάσοφ έχανε με το ίδιο σκορ από τη Γιουβέντους.

Τα γκολ της «Κυρίας» είχαν πετύχει οι Τρεζεγκέ στο 15' και το 25' ο Φαμπρίτσο Μίκολι και ο μετέπειτα παίκτης του Ολυμπιακού, Έντσο Μαρέσκα.

Θυμίζουμε ότι η συγκεκριμένη αναμέτρηση είχε ολοκληρωθεί με το «βαρύ» 7-0 υπέρ της Γιουβέντους, αλλά αφορούσε τους ομίλους του Champions League.