Super League 2

Νίκη-ανάσα για τον Ηρακλή Λάρισας κόντρα στον Παναθηναϊκό Β'

Ο Παναθηναϊκός Β' μετά από 5 σερί ματς χωρίς ήττα λύγισε στη Λάρισα και ηττήθηκε με σκορ 1-0 από τον Ηρακλή Λάρισας, που πήρε μία πολύ σημαντική νίκη στη μάχη της παραμονής στη Super League 2.

Λύγισε στη Λάρισα ο Παναθηναϊκός Β'!

Οι «πράσινοι» δεν έκαναν καλή εμφάνιση στη Θεσσαλία και ηττήθηκαν με σκορ 1-0 από τον Ηρακλή, γνωρίζοντας την πρώτη τους ήττα μετά από πέντε συνεχόμενα ματς αήττητοι.

Οι γηπεδούχοι, από την άλλη, μετρούσαν τρία σερί ματς χωρίς νίκη, και πήραν ένα σπουδαίο τρίποντο στη μάχη της παραμονής, αν και βρίσκονται ακόμη στη ζώνη του υποβιβασμού με μόλις 10 βαθμούς.

Ο Ηρακλής ήταν σε γενικές γραμμές καλύτερος στο παιχνίδι και απείλησε κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, το οποίο κύλησε πάντως χωρίς ιδιαίτερο ρυθμό και φάσεις από τους δύο αντιπάλους. Τελικά, στο 60' ο Ντιέγκο Κάσας έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους. Ένα λεπτό νωρίτερα ο Παναθηναϊκός Β είχε δοκάρι με τον Προδρομίτη. Ο σκόρερ στο 73' είχε μεγάλη χαμένη ευκαιρία να σημειώσει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα σε τετ α τετ.

Τελικά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κρατήσουν το 1-0 μέχρι το τέλος του αγώνα και να πάρουν μία πολύ σημαντική νίκη-ανάσα στη βαθμολογία. Στο τέλος υπήρξε ένταση μεταξύ των δύο ομάδων η οποία επεκτάθηκε και στους πάγκους, ωστόσο τα πνεύματα ηρέμησαν γρήγορα χωρίς η κατάσταση να ξεφύγει.