Γερμανία

Ανατροπή ΕΠΟΣ και με δύο πέναλτι στις καθυστερήσεις από Φράιμπουργκ!

Αυτό δεν ήταν ανατροπή, αλλά ΕΠΟΣ! Η Φράιμπουργκ όχι μόνο επέστρεψε από το 3-0, αλλά κατάφερε να νικήσει 4-3 στην έδρα της Κολωνίας, με δύο πέναλτι του Πέτερσεν στο 90’ και το 95’!

Πάρα πολύ σκληρή για να… πεθάνει η Φράιμπουργκ!

Τι κι αν στο 29’ ήταν ήδη πίσω 3-0 από την Κολωνία, η ομάδα του Στράιχ όχι μόνο δεν ηττήθηκε, αλλά με δύο πέναλτι στις καθυστερήσεις πήρε τη νίκη (4-3) και παράλληλα σημαντική βαθμολογική ανάσα!

Τα «κριάρια» έκαναν καταιγιστικό ξεκίνημα στην αναμέτρηση, με τον Κλούντερ να τους βάζει μπροστά μόλις στο 8’, τον Γκιρασί με πέναλτι να διπλασιάζει το προβάδισμά τους και το αυτογκόλ του Στάνκο στο 29’ να διαμορφώνει το 3-0! Ωστόσο, δέκα λεπτά αργότερα ήρθε η απάντηση από τη Φράιμπουργκ με τον Πέτερσεν, ο οποίος έκανε το 3-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, μόνο οι φιλοξενούμενοι ήταν στον χιονισμένο αγωνιστικό χώρο! Αρχικά, στο 65’ ο Χάμπερερ μείωσε στο γκολ τη διαφορά, για να έρθει ξανά ο Πέτερσεν και μάλιστα στο 90’ και το 90+5’, όπου με ισάριθμες αλάνθαστες εκτελέσεις πέναλτι, έδωσε τη νίκη στην ομάδα του με το τελικό 3-4!