Super League 2

Δεύτερη η Παναχαϊκή με νίκη επί του Λεβαδειακού

Μεγάλη νίκη 1-0 επί του Λεβαδειακού για την Παναχαϊκή.

Την ισοπαλία 0-0 του Απόλλωνα Σμύρνης και του ΠΑΣ Γιάννινα εκμεταλλεύθηκε η Παναχαϊκή.

Οι Πατρινοί επικράτησαν 1-0 του Λεβαδειακού στο παιχνίδι που έκλεισε την αυλαία της 6ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 2 και έτσι έφτασε στους 12β. όσους και η ομάδα των Ιωαννίνων με την οποία ισοβαθμούν στη δεύτερη θέση.

Την ίδια στιγμή μείωσε στους δύο τη διαφορά από την κορυφή.

Το παιχνίδι ήταν κακό, χωρίς θέαμα. Ειδικά στο πρώτο 45λεπτο. Ωστόσο σε αυτό η Παναχαϊκή πέτυχε το γκολ που έκρινε και το αποτέλεσμα. Στο 4ο λεπτό ο Μωραϊτης με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά από σέντρα που έγινε από τα δεξιά του Πολίμου.

Στο δεύτερο 45λεπτο ανέβασε την απόδοσή του ο Λεβαδειακός και έχασε ευκαιρίες για την ισοφάριση. Στο 46ο λεπτό με τον Συμελίδη, λίγο αργότερα (50’) με τον Ιωαννίδη και στο 66ο λεπτό με τον Καστιγιόν.

Ωστόσο σε καμία από αυτές δεν υπήρξε το αποτέλεσμα που θα ήθελαν οι φιλοξενούμενοι με το ματς να λήγει με το 1-0 υπέρ της Παναχαϊκής.