Μουντιάλ 2022

Έκρυψαν την μπάλα οι Βραζιλιάνοι, κάρφωσε την Κροατία και έγραψε ιστορία ο Νεϊμάρ!

Ο Νεϊμάρ έδωσε το προβάδισμα στη Βραζιλία ενάντια στην Κροατία στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους της παράτασης και ισοφάρισε τον Πελέ στην κορυφή της λίστας των σκόρερ της «σελεσάο»!

Μία εξαιρετική ομαδική συνεργασία των Βραζιλιάνων κατέληξε σε ασίστ του Πακετά στον Νεϊμάρ, που έκανε το 1-0 ενάντια στην Κροατία αφού απέφυγε και τον Λιβάκοβιτς!

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης το γκολ, με τον Νέι να γράφει ιστορία φτάνοντας τον Πελέ στην κορυφή των σκόρερ της «σελεσάο» με 77 τέρματα...