Πρεμιέρα με ήττα στα φιλικά ο ΟΦΗ

Ήττα με σκορ 2-0 από τη βελγική Μπίρσοτ γνώρισε ο ΟΦΗ στο πρώτο του φετινό φιλικό που έδωσε στο Άπελντορν.

Φιλικό προετοιμασίας με την βελγική Μπίρσοτ έδωσε επί ολλανδικού εδάφους ο ΟΦΗ, που προετοιμάζεται στο Άπελντορν.

Ο κρητικός συλλογος ηττήθηκε 2-0 στο πρώτο του φετινό φιλικό, που έδωσε την ευκαιρία για χρήσιμα συμπεράσματα.

Οι Βέλγοι άνοιξαν το σκορ στο πρώτο μόλις λεπτό με πλασέ του Μπρόνιο, ενώ παρά τις ευκαιρίες των Τσιλιανίδη και Ναμπί, τα τέρματα διπλασιάστηκαν με γκολ του Σέιχερς.

Ο ΟΦΗ είχε μια ακόμα καλή στιγμή στο δεύτερο ημίχρονο με τον Πέρσον, ενώ από κει και πέρα δεν σημειώθηκαν αξιόλογες ευκαιρίες.

Στον πάγκο του ΟΦΗ κάθισε ο Γιάννης Σαμαράς, ο οποίος παρέταξε τους Σωτηρίου, Σακόρ, Νάστο, Ναμπί, Σεμέντο, Γιαννούλη, Τσιλιανίδη, Μεγιάδο, Κοροβέση, Σασί και Μπράουν

Επίσης αγωνίστηκαν οι Πέρσον, Δερμιτζάκης, Σαμίρ Ναμπί (είναι υπό δοκιμή), Περδίκης, Νοικοκυράκης, Μπολάκης, Πέρσον, Μαρινάκης, Οικονόμου και Σουρνάκης.